[Spis stron]

Spis wsi Lubelszczyzny i Podlasia
Lokalizacja Dekanat/ powiat Wezwanie Miejscowości wchodzące w skad parafii Uwagi / Opis parafii Gdzie księgi Rok źródła
Abramowice lubelski św. Jakuba Apostoła Głusko, Abramowice, Dominów, Śmiłow, Wólka Abramowicka, Fundusz Plebański, Skrzynice, Dziesiąta, Wilczopole 1870
Abramowice lubelski św. Jakuba Apostoła Abramowice, Głusk, Dominów, Dziesiąta, Fundusz Plebański (Abramowice Kościelne), Kliny, Kalinówka z Kalenią, Leśniczówka, Skrzynice, Śmiłów, Wilczopole, Wólka Abramowicka, Żabia Wola APL 35/1641 1902
Abramowice lubelski św. Jakuba Apostoła Abramowice Kościelne, Abramowice Prywatne wieś i dwór, Ćmiłów, Dominów wieś, kolonia i dwór, Dziesiąta, osada Głusk, Kalinówka kolonia i folwark, Kliny, Wilczopole wieś i kolonia, Wólka Abramowicka, Żabia Wola erygowana w roku: 1398 1939
Abramów MB Szkaplerznej Abramów, Glinnik wies i kolonia, kolonia Izabelmont, kolonia Marcinów, Michałówka, Sosnówka, Stanisławów Mały, Wielkie, Wielkolas wieś i kolonia, Wolica erygowana w roku: 1925 1939
Abramów michowski MB Szkaplerznej Abramów, Glinnik, Izabelmont, Marcinów, Michałówka, Sosnówka, Wielkie, Wielkolas, Wolica erygowana w roku: 1925 2011
Adamów łukowski Podwyższenia Krzyża Św. Adamów, Konorzatka, Gordzieżka, Dębowica, Gułów erygowana w roku: 1545 1870
Adamów łukowski Podwyższenia Krzyża Świętego Adamów, Konorzatka, Dębowica, Gułów, Hordzieżka APL 35/1642 1902
Aleksandrów MB Nieustającej Pomocy Aleksandrów, Margole erygowana w roku: 1936 1939
Annopol janowski św. Joachima i św. Anny kaplica, do parafii Świeciechów 1870
Annopol janowski św. Joachima i św. Anny osada Annopol, Dąbrowa, Huta, Jakobowice, folwark Michalin, Nowa Wieś, Opoczka, Opoka wieś i dwór, Rachów Stary, Rachów Nowy, dwór Rachów, Wymysłów erygowana w roku: 1740 1939
Babin św. Andrzeja Boboli M. Babin wieś, kolonia i folwark, Radawczyk wieś i kolonia, Radawiec Mały nr 1-7 erygowana w roku: 1939 1939
Babin bełżycki św. Andrzeja Boboli Babin, Radawczyk, Wymysłówka erygowana w roku: 1937 2011
Baranów nowoaleksandryjski św. Jana Chrzciciela Baranów, Śniadówka, Czólna, Wola Czółnowska, Zagóżdż, Karczunek, Mołoga, Bylina erygowana w roku: 1550 1870
Baranów nowoaleksandryjski św. Jana Chrzciciela osada Baranów, Czołna, Dębczyna, Gródek, Karczunek, Klin, Kozioł, Łysa Góra, Matoga, kolonia Mucha, Niwa, Śniadówka, Zabór, Zagóźdź erygowana w roku: 1549 1939
Baranów michowski św. Jana Chrzciciela Baranów os., Czołna kol., Czołna w., Dębczyna, Gródek, Huta, Karczunek, Klin, Kozioł, Łysa Góra, Motoga, Niwa, Nowomichowska, Pogonów, Śniadówka kol., Śniadówka w., Wola Czołnowska kol., Wola Czołnowska w. erygowana w roku: 1550 2011
Baranów kazimierski, nowoaleksandryjski św. Jana Chrzciciela Baranów, Bylina, Czółna, Dębczyny, Gródek, Huta (Kolonia Nowomichałowska), Karczunek, Klin, Kozioł, Łysa Góra, Motoga, Mucha, Niwa, Śniadówka, Tartak, Wola Czółnowska, Zabór, Zagóźdź, Zagrody APL 35/1643 1902
Batorz janowski św. Stanisława BM. Batorz, Wólka, Zdżyłowice, Piłatka, Błażek, Aleksandrówka, Ponikwy, Stawce, Otrocz 1870
Batorz janowski św. Stanisława BM. Aleksandrówka, Batorz, Batorska kolonia, Błażej, Piłatka, Ponikwy, Stawce wieś i folwark, Wólka Batorska, Zdziłowice erygowana w roku: 1445 1939
Bełżyce lubelski Nawrócenia św. Pawła Apostoła Bełżyce, Wzgórze, Krężnica Okrągła, Jaroszewice, Wierzchowiska, Kierz, Chmielnik z kolonią, Baraki, Nowa Góra 1870
Bełżyce lubelski Nawrócenia św. Pawła Apostoła Baraki, Bełżyce, Chmielnik, Dylążki, Jaroszewice, Kierz, Kolonia Egersdorf, Klin, Krężnica Okrągła, Łączki, Majdan Chmielnicki, Nowa Góra, Podole, Wierzchowiska, Wycinka, Wzgórze, Zastawie, Żaklin APL 35/1644 1902
Bełżyce Nawrócenia św. Pawła osada Bełżyce, Chmielnik wieś, kolonia i folwark, Chmielnik Góra, Dylążki, Jaroszewice wieś i kolonia, Kierz wieś i folwark, Krężnica Okrągła, Łączki, Majdan Chmielnicki, Nowa Góra, Pawłówek, Podole, kolonia Skrzyniec, Wierzchowiska Stare, Wierzchowiska Górne, Wierzchowiska Dolne, Wzgórze, Zastawie, Zalesie erygowana w roku: przed 1425 1939
Bełżyce bełżycki Nawrócenia św. Pawła Beżłyce, Chmielnik kol., Chmielnik w., Jaroszewice, Kierz, Konstantynówka, Krężnica Okrągła, Łączki, Podole, Skrzyniec kol., Wierzchowiska Dolne, Wierzchowiska Górne, Wierzchowiska Stare, Zagórze, Zalesie erygowana w roku: 1425 2011
Biała bialski św. Anny Biała, Karczma, Cicibór, Czosnówka, Danówka, Dokudów, Dubów, Grabanów, Jagodnica, Hrud, Jaźwiny, Kozula, Krzymowskie, Lesczanka, Łukowce, Mosty, Ortel Książęcy, Perkowice, Porosinki, Rogóżneczka, Roskosz, Rudka, Sidorki, Sitnik, Sławacinek, Sielczyk, Sokule, Smolne piece, Styżyniec, Swory, Sycyna, Terebella, Witoroż, Worgule, Woroniec, Woskrzeniec, Wólka Plebańska erygowana w roku: 1525? 1870
Biała bialski św. Anny Biała, Borowa, Cicibór, Czosnówka, Danówka, Dębiny, Dokudów, Dubów, Grabanów, Hrud, Jagodnica, Jaźwiny, Józefek, Karczma, Kijowiec, Kościeniewice, Kozula, Krzymowskie, Leszczanka, Łukowce, Mosty, Ortel Książęcy, Perkowice, Porosiuki, Rogóżneczka, Roskosz, Ruda, Rudka, Sidorki, Sitnik, Sławacinek, Sielczyk, Sokule, Smolne Piece, Styrzyniec, Swory, Sycyna, Terebela, Witoroż, Worgule, Woroniec, Wola Dubowska, Woskrzenice, Wólka Plebańska; ponadto należące przed rokiem 1888 do parafii Łomazy: Burwin, Jusaki, Karczówka, Kozły, Krasówka, Lubeńka, Łomazy, Ortel Królewski, Studzianka, Wólka Karczowska oraz należące przed 1900 r. do parafii Malowa Góra i Terespol: Błotków, Borówka, Dobryń, Dobratycze, Kobylany Nadbużne, Koroszczyce, Kożanówka, Lebiedziew, Łobaczów, Malowa Góra, Małaszewice Wielkie, Małaszewice Małe, Michałków, Podhorbów, Polatycze, Samowicze, Starzynka, Terespol, Wólka Dobryńska APL 35/1645 1902
Biała kościół Wszystkich Świętych erygowana w roku: 1922-29*, 1929** 1939
Białka łęczyński Podwyższenia Krzyża Świętego Białka kol., Białka w., Jaszczów kol., Maryniów, Wólka Bielecka, Zgniła Struga erygowana w roku: 1991 2011
Biłgoraj biłgorajski Wniebowzięcia NMP Biełgoraj, Gromada, Rożnówka, Dyb, Świboda, Kajetanówka, Bojary, Wola Mała, Wola Duża, Majdan Gromadzki 1870
Biłgoraj tarnogrodzki, biłgorajski Wniebowzięcia NMP Biłgoraj, Bojary, Cecynopol, Dyle, Edwardówka, Gromada, Ignatówka, Kajetanówka, Majdanek, Rapy, Rożnówka, Świeboda, Wola, Zacisze, Zembrów APL 35/1646 1902
Biłgoraj kościół św. Jerzego M. erygowana w roku: 1792*, 1798** 1939
Biłgoraj Wniebowzięcia NMP Andrzejówka, miasto Biłgoraj, Bojary, Dyle, Edwardówka, Gromada, Hedwiżyn, Ignatówka, Kajetanówka, Korytków Duży, Majdanek Gromadzki, Rapy Bojarskie, Rapy Dylańskie, Ratwica, Różnówka, Wola, Wolaniny erygowana w roku: przed 1624 1939
Biskupice lubelski św. Stanisława Biskupa i Męczennika Biskupice, Hroza, Brzezice, Brzeziczki, Majdan Brzezicki, Łysołaje, Siostrzytów, Majdan Siostrzytowski, Dorochucza, Pełczyn, Trawniki 1870
Biskupice lubelski św. Stanisława Biskupa i Męczennika Biskupice, Brzezice, Brzeziczki, Dąbrowa Trawnicka, Dorohucza, Łysołaje, Majdan Brzezicki, Majdan Siostrzytowski, Pełczyn, Siostrzytów, Stróża, Trawniki APL 35/1647 1902
Biskupice lubelski św. Stanisława Biskupa i Męczennika osada Biskupice, Brzezice wieś i dwór, kolonia Bonów, Łysołaje wieś i dwór, Majdan Stary, Pełczyn, kolonia Popławy, Siostrzytów wieś i dwór, Struża wieś i kolonia, Trawniki wieś i kolonia, Zgniła Struga erygowana w roku: 1450 1939
Biskupice piasecki św. Stanisława BM Biskupice, Bonów, Brzezice kol., Brzezice w., Cyganka, Łysołaje kol., Łysołaje w., Pełczyn, Popławy, Siostrzytów, Struża kol., Struża w. erygowana w roku: 1444 2011
Biszcza Najświętszego Serca Pana Jezusa Biszcza, Borki, Budziarze, Bukowina, Suszka, Wólka, Zynie, Żary erygowana w roku: 1919 1939
Blinów janowski św. Jana Chrzciciela i św. Jana Apostoła Blinów, Brzozówka, Moczydło 1870
Blinów janowski św. Jana Chrzciciela i św. Jana Apostoła Blinów wieś i kolonia, Brzozówka wieś i kolonia, Kaczyniec Nowy, Kaczyniec Stary erygowana w roku: 1782 1939
Blinów zakrzowiecki św. Jana Chrzciciela Blinów I, Blinów II, Blinów kol., Cieślanki, Moczydła Stare, Samary erygowana w roku: 1782 2011
Bobrowniki nowoaleksandryjski Nawiedzenia NMP Bobrowniki, Dęblin, Irena, Kleszczówka, Krasnogliny, Lasson (Lasoń), Masów, Moszczanka, Podwierzbie, Sendowice, Wymysłów, Zdzary erygowana w roku: 1503 1870
Bobrowniki kazimierski, nowoaleksandryjski Nawiedzenia NMP Bobrowniki, Dęblin, Irena (Forsztadt), Kleszczówka, Krasnogliny, Lasoń, Masów, Moszczanka, Nowy Dęblin, Podwierzbie, Sędowice, Wymysłów, Żdżary APL 35/1648 1902
Boby janowski Najświętszego Serca Pana Jezusa Boby, Kozarów, Majdan Boby, Moniaki, Majdan Moniacki, Wirzbica, Mikołajówka, Chruszlina, Chruszlanki, Idalin, Wandalin 1870
Boby janowski Najświętszego Serca Pana Jezusa Boby, Kozarów, Majdan Bobowski, Moniaki, Majdan Moniacki, Wierzbica, Mikołajówka, Chruślina, Chruślanki, Idalin, Wandalin, Białowoda, Konradów, Posiłki APL 35/1649 1902
Boby janowski Najświętszego Serca Pana Jezusa Białowoda, Boby Stare, Boby Księże i kolonia, Boby Kamionka, Chruślina Stara i kolonia, Chruślanki Józefowskie, Konradów, Kozarów, Majdan Bobowski, Majdan Moniacki, folwark Metelin, Mikołajówka, Moniaki wieś i dwór, Natalin, Okręglica, Owczarnia, Wandalin, Wierzbica erygowana w roku: przed 1430 1939
Boby urzędowski Najświętszego Serca Pana Jezusa Białowoda, Boby kol., Boby Księże, Boby w., Chruślanki Józefowskie, Chruślina kol., Chruślina w., Kozarów, Majdan Bobowski, Majdan Moniacki, Mikołajówka, Moniaki kol., Moniaki w., Natalin, Okręglica, Owczarnia, Wandalin, Wierzbica kol., Wierzbica w. erygowana w roku: 1495 2011
Bochotnica kazimierski, nowoaleksandryjski św. Jana Chrzciciela Antopol, Bochotnica, Chruszczów, Cynków, Czesławice, Nałęczów, Sadurki, Strzelce, Kolonia, Las Bochotnicki APL 35/1650 1902
Bochotnica kazimierski, nowoaleksandryjski św. Jana Chrzciciela Antopol, Bochotnica wieś i kolonia, Chruszczów wieś i kolonia, Cynków wieś i kolonia, Czesławice wieś i dwór, kolonia Ludwinów, Nałęczów uzdrowisko, kolonia i stacja kolejowa, Sadurki wieś, kolonia, dwór i stacja kolejowa, Strzelce wieś i kolonia erygowana w roku: przed 1425 1939
Bochotnica (Nałęczów) nowoaleksandryjski św. Jana Chrzciciela Bochotnica, Nałęczów, Chruszczów, Strzelce, Czasławice, Cynków, Sadurki erygowana w roku: 1351 1870
Boiska janowski Zwiastowania NMP Boiska, Grabówka, Sosnowa Wola, Kolonie: Grabówka, Aleksandrówka 1870
Boiska janowski Zwiastowania NMP Boiska Stare wieś i kolonia, Dębina, Idalin, Stefanówka, Wola Sosnowa wieś i dwór, Ugory, Zastocze erygowana w roku: przed 1614 1939
Boiska urzędowski Zwiastowania Pańskiego Boiska kol., Boiska Stare, Dębina, Idalin, Sosnowa Wola, Stefanówka, Ugory erygowana w roku: 1614 2011
Bończa krasnostawski św. Stanisława Biskupa i Męczennika Bończa, Wola Boniecka, Olszanka, Zalesie, 1870
Bończa hrubieszowski, krasnostawski św. Stanisława Biskupa i Męczennika Bończa, Wola Boniecka, Olszanka, Zalesie Po 1886 r. obowiązki urzędnika stanu cywilnego przejął proboszcz parafii w Surhowie. APL 35/1651 1902
Bończa krasnostawski św. Stanisława Biskupa i Męczennika Bończa wies i folwark, folwark Czyżówka, Horodysko, Kukawka wieś i kolonia, Leśniczówka, Majdan Kukawiecki, kolonia Nowy Folwark, Olszanka, Ostrów wieś i kolonia, kolonia Popówka, Rakołupy, kolonia Rakołupy Duże, kolonia Rakołupy Małe, Wólka Boniecka erygowana w roku: ok. XVI w. 1939
Bończa krasnostawski - wschodni św. Stanisława BM Bończa kol., Bończa w., Kukawka, Majdan Kukawiecki, Olszanka, Ostrów kol., Ostrów w., Zalesie erygowana w roku: 1489 2011
Bordziłówka konstantynowski św. Mateusza Bordziłówka, Droblin, Kiełbaski, Koszelowka, Osówka, Pasieka, Podleśna, Witulin erygowana w roku: ? 1870
Bordziłówka (Bordziłówka Stara, obecnie Stara Bordziłówka) konstantynowski św. Macieja Apostoła Bordziłówka, Droblin, Kiełbaski, Koszelówka, Osówka, Pasieka, Podleśna, Witulin Parafia została zlikwidowana w roku 1891 a obowiązki urzędnika stanu cywilnego przejęli administratorzy parafii w Huszlewie i Górkach. Po 1918 roku miejscowości należące uprzednio do parafii Bordziłow APL 35/1652 1902
Borowica Przemienienia Pańskiego Borowcia, kolonia Toruń, Wola Żulińska erygowana w roku: 1921 1939
Borowica krasnostawski - zachodni Przemienienia Pańskiego Borowica, Toruń erygowana w roku: 1988 2011
Borowie łukowski Trójcy św. Borowie, Brzoza, Brzoskowola, Chromin, Ciarnów, Filipówka, Gościewicz, Jaźwiny, Kamionka, Łopacianka erygowana w roku: 1547 1870
Borów janowski św. Andrzeja Apostoła Borów, Kosin, Mniszek, Wólka Szczecka, Łążek, Janiszów, Zabełcze, Rakówka 1870
Borów janowski św. Andrzeja Apostoła Borów, Janiszów, Kosin, Łążek, Mniszek, Rakówka, Wólka Szczecka, Zabełcze erygowana w roku: ok. XV w. 1939
Borzechów bełżycki MB Częstochowskiej Borzechów, Borzechów kol., Grabówka, Kępa Borzechowska, Majdan Borzechowski, Majdan Skrzyniecki erygowana w roku: 2006 2011
Boża Wola janowski św. Antoniego Padewskiego Boża Wola, Dębina, Wola Studziańska, Studzianki, Świerzyna, Annów, Węglinek 1870
Boża Wola janowski św. Antoniego Padewskiego Annów, Boża Wola, Dębina, Józefów, Studzianki, Świerczyna, Węglinek, Wola Studzieńska Filia parafii w Batorzu. APL 35/1653 1902
Boża Wola św. Antoniego Padewskiego Annów, kolonia Borki, Boża Wola, Dębina, Emilin, Józefin, Majdan Starowiejski, Rudnik (część), kolonia Starowiejska, kolonia Stawce, Studzianki wieś i kolonia, Świerczyna, Węglinek, kolonia Wojdat, Wola Studziańska erygowana w roku: 1738 1939
Boża Wola zakrzowiecki św. Antoniego Padewskiego Annów, Borki, Boża Wola, Dębina, Józefin, Majdan Starowiejski, Rudnik II, Stawce kol., Studzianki kol., Szklarnia, Świerczyna, Wola Studziańska erygowana w roku: 1738 2011
Branew św. Mikołaja B. Branew, Branewka wieś i kolonia, kolonia Sapy erygowana w roku: 1919 1939
Brzeziny garwoliński św. Sebastiana Brzeziny, Błędowice, Doły, Ługi, Piotrówek, Podebłocie, Zieleniec erygowana w roku: 1684 1870
Brzeźnica Bychawska NMP Królowej Anielskiej Berejów wieś i kolonia, Brzeźnica Bychawska wieś i kolonia, Zabiele erygowana w roku: 1919 1939
Brzeźnica Bychawska czemiernicki MB Królowej Aniołów Berejów kol., Berejów w., Brzeźnica Bychawska kol., Brzeźnica Bychawska w., Niedźwiada kol ., Tarło w., Zabiele kol., Zabiele w. erygowana w roku: 1919 2011
Brzeźnica Książęca św. Mikołaja B. Brzeźnica Książęca wieś i kolonia, Juliopol, Nadzieja, Przymus, kolonia Zabiele erygowana w roku: 1919 1939
Brzeźnica Książęca czemiernicki św. Mikołaja Brzeźnica Książęca kol., Brzeźnica Książęca w., Juliopol, Nadzieja, Zabiele kol. erygowana w roku: 1919 2011
Brzeźno chełmski - wschodni Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła Brzeźno, Kępa Brzezińska, Ostrowy erygowana w roku: 1998 2011
Brzozówka zakrzowiecki Zmartwychwstania Pańskiego Brzozówka kol., Brzozówka w. erygowana w roku: 1989 2011
Bukowa Wielka chełmski - zachodni Matki Bożej Wspomożenia Wiernych Bukowa Mała, Bukowa Wielka, Łowcza kol., Piaski, Podpakule, Radzanów, Średni Łan, Tomaszówka erygowana w roku: 2007 2011
Buśno Wniebowzięcia NMP Białopole wieś i i fabryka, Buśno, Busieniec, kolonia Horoszkowice, kolonia Karolicha, kolonia Kicin, Kurmanów, leśniczówka Maziarnia Strzelecka, kolonia Olszanka, Raciborowice wieś i kolonia, Strzelce wieś i kolonia, kolonia Świdrówka, folwark Teremiec, leśniczówka Tartak, kolonia Teresin, Zaniże wieś i kolonia erygowana w roku: 1921 1939
Bychawa lubelski św. Jana Chrzciciela Bychawa, Zdrapy, Grodzany, Zadubie, Wola Bychawska, Olszowiec, Kozarzów, Zaraszów, Stara Wieś, Gałęzów 1870
Bychawa chodelski, lubelski / lubelski św. Jana Chrzciciela Biesiadki, Bożydar, Bychawa, Emilin, Gałęzów, Grodzany, Jezioro, Józwów, Kąty, Kosarzew (Kozarzów), Kosarzew Stróża, Leśniczówka, Lewandowszczyzna, Litwa, Łęczyca, Majdan Starowiejski, Marysin, Nowa Osowa, Olszowiec, Podzamcze, Romanów, Stara Wieś, Teklin, Urszulin, Wandzin, Widniówka, Wincentówek, Władysławów, Wola Bychawska, Zadubie, Zaraszów, Zdrapy, Zielona, Ziunin APL 35/1656 1902
Bychawa św. Jana Chrzciciela Biesiadki, Bychawa, Gałęzów wieś i kolonia, Grodzany, Jezioro, folwark Józwów, Kąty, Kosarzew Górny, Kosarzew Średni, Kosarzew Dolny, Leśniczówka, Lewandowszczyzna, Łęczyca, Obszowice, Podzamcze, Romanów, Stróża, Teklin, Urszulin, Wandzin, Wincentówek, Władysławów, Wola Bychawska, Wola Gałęzowska, Wola Duża, Wola Mała, Zadębie, Zararzów wieś i kolonia, Zdrapy, Zimin erygowana w roku: przed 1326 1939
Bychawa bychawski św. Jana Chrzciciela i św. Franciszka z Asyżu Biesiadki, Bychawa m., Gałęzów kol., Gałęzów w., Grodzany, Marysin, Pawłów kol., Podzamcze, Skawinek, Wandzin, Wincentówek, Wola Duża kol., Wola Duża w., Zadębie, Zaraszów kol., Zaraszów w., Zdrapy erygowana w roku: 1325 2011
Bychawka lubelski Wszystkich Świętych Bychawka, Osowa, Wierciszów, Jabłonna, Tuszów, Iżyce, Piotrowice, Bystrzyca 1870
Bychawka chodelski, lubelski / lubelski Wszystkich Świętych Abramów, Bychawka, Bystrzyca, Iżyce, Jabłonna, Kajetanówka, Osowa, Piotrowice, Tuszów, Tuszówek, Wierciszów APL 35/1655 1902
Bychawka Wszystkich Świętych Abramów, Bychawka A, B i C z folwarkami C i B, Bystrzyca Stara, Bystrzyca Nowa, Iżyce, Jabłonna wieś i dwór, kolonia Józefin, Kajetanówka, Osowa wieś i kolonia, Piotrowice wieś i dwór, Tuszów wieś i dwór, Tuszówek, Wierciszów wieś i folwark erygowana w roku: 1332 1939
Bychawka bychawski Wszystkich Świętych Abramów, Bychawka A, B, C kol., Bychawka A, B, C w., Iżyce, Osowa kol., Osowa w., Pawłów, Tuszów kol., Tuszów w., Wierciszów kol., Wierciszów w. erygowana w roku: 1355 2011
Bystrzyca lubelski Wniebowzięcia NMP Bystrzyca, Sobianowice, Turka, Długie, Pliszczyn, Łysaków, Łagiewniki, Baszki, Niemce, Zalesie, Wólka Rokicka, Rokitno, Jawidz, Charlęż, Spiczyn 1870
Bystrzyca lubelski Wniebowzięcia NMP Baszki, Boduszyn, Bystrzyca, Charlęż, Długie, Jawidz, Leonówka, Ludwików, Łagiewniki, Łysaków, Niemce, Pliszczyn, Rokitno, Sobianowice, Spiczyn, Turka, Zagrody, Zalesie, Zawadów, Włóki, Wólka Rokicka APL 35/1654 1902
Bystrzyca Wniebowzięcia NMP Baszki, folwark Boduszyn, kolonia Borysów, Bystrzyca, Charlęż wieś i folwark, kolonia Dziuków, Jawidz wieś i folwark, Łagiewniki, Łysaków, Pliszczyn wieś i kolonia, Sobianowice wieś i folwark, Turka wieś i folwark, Zagrody, Zawadów erygowana w roku: przed 1326 1939
Bystrzyca lubelski - podmiejski Wniebowzięcia NMP Bystrzyca kol., Bystrzyca w., Charlęż, Dziuchów, Sobianowice kol., Sobianowice w., Swoboda erygowana w roku: 1325 2011
Bystrzyca Stara bychawski NMP Królowej Polski Bystrzyca Nowa kol., Bystrzyca Nowa w., Bystrzyca Stara, Kajetanówka, Osmolice I, Pawłówek, Piotrowice kol., Piotrowice w., Strzyżewice erygowana w roku: 1983 2011
Ceranów sokołowski św. Krzyża Ceranów, Dąbrowa, Długie Grodzickie, Długie Kamieńskie, Długie Grzymki, Wszebory, Garnek, Lubiesza, Noski, Przewóz, Rybaki, Rytele olechny, Rytele suche, Wólka nadbużna, Wólka Rytelska, Wygoda erygowana w roku: 17.10.1508 1870
Chełm chołmski/chełmski Rozesłania Apostołów Chełm, przedmieścia: Obłonie, Starostwo, Zawadówka miejska, Trubakówka, Nowiny, wsie: Zawadówka Pijarska, Trubakówka, Ohoża, Majdan Ochożki, Nowosiółki, Leonów, Niemirów, Spass, Stołpie, Wereszcze Wielkie, Aleksandrówka, Żółtańce, Pokrówka, Uher, Zagroda, Weremowice, Depułtycze Uherskie, Depułtycze Rządowe, Józefów, krzywice, Strzepin, Borek, Ignatów, Kamień, Udalec, Czerniejów, Majdan Czerniejowski, Gotówka, Serebryszcze, Okrzów, Okrzówek, Biławin, Stańków, Lesniczówka, Malowana 1870
Chełm chełmski Rozesłania Apostołów Aleksandria (Huta Niedziałowska), Aleksandrówka, Andrzejów, Antonin, Bieniewo, Biławin, Borek, Chełm, Czerniejów, Depułtycze Królewskie i Ruskie, Gotówka, Henrysin, Ignatów, Jankowice, Janów, Józefin, Kamień, Kołodeń, Koza Gotówka, Krzywice, Leonów, Leśniczówka, Majdan Chełmski, Malowana, Mosiejów, Niemirów, Nowiny, Nowosiółki, Obłonie, Ochoża, Okrzów, Okrzówek, Poczekajka, Polichonki, Pokrówki, Rudolfin, Rutki, Serebrzyszcze, Smotryłówka, Spas, Stańków, Starostwo, Stołpie, Strupin, Trubaków, Trubakówka, Tytusin, Udalec, Uher, Weremowice, Wereszcze, Wulminów, Zagrody, Zawadówka, Żółtańce APL 35/1657 1902
Chełm chełmski - zachodni kościół rektoralny św. Andrzeja Apostoła (OO. Franciszkanie) Strona parafii 2011
Chełm chełmski - zachodni Rozesłania Apostołów Chełm, Pokrówka, Zawadówka w. erygowana w roku: 1217 Strona parafii 2011
Chełm chełmski - wschodni Narodzenia NMP Chełm erygowana w roku: 1931 Strona parafii 2011
Chełm chełmski - zachodni św. Kazimierza Chełm erygowana w roku: 1982 2011
Chełm chełmski - wschodni Chrystusa Odkupiciela Chełm, Krzywiczki, Pokrówka I, Pokrówka II, Pokrówka kol., Pokrówka Osiedle, Strupin Łanowy erygowana w roku: 1983 Strona parafii 2011
Chełm chełmski - zachodni Przenajświętszej Trójcy Chełm, Rudka I, Rudka II erygowana w roku: 1990 2011
Chełm chełmski - wschodni Świętego Ducha Antonin, Chełm, Srebrzyszcze erygowana w roku: 1990 Strona parafii 2011
Chełm chełmski - wschodni Miłosierdzia Bożego Chełm, Krzywice kol., Krzywice w., Pokrówka, Strupin Duży, Strupin Łanowy, Strupin Mały erygowana w roku: 1993 Strona parafii 2011
Chełm chełmski - zachodni Świętej Rodziny Chełm, kol. Żółtańce, Żółtańce erygowana w roku: 2003 2011
Chełm chełmski - zachodni bł. Matki Teresy z Kalkuty Chełm, Kolonia Horodyszcze erygowana w roku: 2006 Strona parafii 2011
Chełm Lubelski Narodzenia NMP (Mariacka) ulice: Gimnazjalna, Hrubieszowska, Jedność, Katowska (część), Kolejowa (od Obłońskiej i Sienkiewicza), Krzywa, Lubelska (od Przechodniej i Szkolnej), św. Mikołaja, Okszowska (od Kolejowej do przejazdu kolejowego), Pocztowa (od Siedleckiej do Hrubieszowskiej), Przechodnia (strona wschodnia), Seminaryjska, Siedlecka (strona wschodnia), Sienkiewicza (strona wschodnia), Starościńska, Szkolna (strona wschodnia), Szwoleżerów, Uściługska (od Przechodniej), Wojsławicka, Nowe Miasto, Dyrekcja Kolejowa, Szpital Okręgowy Wojskowy, miejscowości: Antonin kolonia i folwark, Gotówka wieś i kolonia, Podborcze, Serebryszcze wieś i folwark, Strupin Duży, Strupin Mały, Wulwinów wieś i folwark erygowana w roku: 1931 1939
Chełm Lubelski Rozesłania śś. Apostołów stare miasto, ulice: Kotowska (część), Malowana, Okrzowska (wraz z domami na Okrzówku), Przedmieście Bazylany, Przedmieście Nowiny, Rampa Brzeska, Sieliska, Sienkiewicz (strona zachodnia), Szkolna, miejscowości: Białawin, kolonia Janów, kolonia Horodyszcze, Karolinów, Krzywice, Krzywiczki wieś i kolonia, kolonia Okszówek, Poczekajka, Pokrówka wieś i kolonia, Rudki wieś i kolonia, Strupin-Łanowi Sołtysi, Stańków, Tarnówka, kolonia Trubaków, Zawadówka, kolonia Zółtańce erygowana w roku: ok. XIII w. 1939
Chłaniów krasnostawski św. św. Filipa, Jakuba i Macieja Apostołów Chłaniów, Chłaniówek, Bzowiec Górny, Bzowiec Dolny, Wierzchowina, Majdan Wierzchowski 1870
Chłaniów krasnostawski św. św. Filipa, Jakuba i Macieja Apostołów Borowina, Chłaniów, Chłaniówka, Bzowiec, Majdan Wierzchowiński, Wierzchowina, Władysławów, Zabłocie APL 35/1658 1902
Chłaniów śś. Apostołów Filipa, Jakuba i Mateusza folwark Borowina, Bzowiec wieś i dwór, kolonia Bzówek, Chłaniów wieś i kolonia, Chłaniówek wieś i kolonia, folwark Elizin, kolonia Grobla, Majdan Wierzchowiński, kolonia Popławy, Wierzchowina wieś i dwór, kolonia Władysławin, kolonia Zabłocie erygowana w roku: 1419 1939
Chłaniów turobiński św. Mateusza Apostoła Borowizna, Bzowiec kol., Bzowiec w., Bzówek, Chłaniów kol., Chłaniów w., Chłaniówek, Wierzchowina, Władysławin erygowana w roku: 1419 2011
Chmiel MB Częstochowskiej Chmiel wieś i kolonia, Majdan Chmielowski, Wolnica erygowana w roku: 1929 1939
Chmiel piasecki MB Częstochowskiej Chmiel I, Chmiel II, Chmiel kol., Wolnica erygowana w roku: 1929 Strona parafii 2011
Chodel lubelski Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia NMP Chodel, Godów, Puszno, Komoaszyce, Świdno, Ludwików, Wólka, Budzyń, Jeżów, Borów, Majdan Borowski, Skrzyniec, Majdan Skrzyniecki, Huta Borowska, Trzciniec, Osiny, Książ, Adelin, Lipiny, Siewatka, Sewerynówka, Dębiny, Zofiówka, Ruda Maciejowska, Wronów, Poniatowa 1870
Chodel kazimierski, chodelski, lubelski / kazimierski, lubelski Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia NMP Adelina, Blizin, Borów w. i kol., Budzyń, Chodel, Chrzanów Borowski i Skrzyniecki, Darowna, Dębiny, Dąbrowa Wronowska i Godowska, Godowska Huta, Godów, Huta Borowska, Jeżów, Kawęczyn, Komaszyce Nowe i Stare, Kożuchówka, Książ, Kudlak, Lipiny, Ludwików, Majdan Borowski i Skrzyniecki, Młynki Kraczewskie i Wronowskie, Osiny, Płowizna, Podbórz, Poniatowa, Przytyki, Puszno Godowskie i Skokowskie, Ruda Maciejowska, Sewerynówka, Siewalka, Skrzyniec, Świdno, Trzciniec, Wiktorya, Wólka Komaszycka ,Wronów, Wymysłów, Zastawki, Zofiówka APL 35/1659 1902
Chodel Św. Trójcy i Narodzenia NMP Adelina, Antonówka, Borów wieś i kolonia, Budzyń, osada Chodel, Chrzanów, kolonia Cuple, Curył, Dąbrowa wieś, kolonia i folwark, Dębiny, folwark Fryszerka, Godów wieś i folwark, Granice, Huta Borowska, Jeżów wieś i folwark, Kawęczyn, Komaszyce Stare kolonia i folwark, Komaszyce Nowe, kolonia i folwark, Kożuchówka, Książ, Lipiny, Ludwików, Majdan Borowski, Majdan Skrzyniecki, Opaczniak, Osiny, Przytyki, Puszno wieś i kolonia, Ruda Maciejowska, Sewerynówka, Siewalka, Skrzyniec, Świdno wieś, kolonia i folwark, folwark Truszków, Trzciniec, Wiktoria, folwark Wincentówka, Wólka Komaszycka, Wronów wieś, kolonia i folwark, Zastawie, Zastawki erygowana w roku: przed 1326, 1541* 1939
Chodel bełżycki Trójcy Świętej i Narodzenia NMP Adelina, Antonówka, Borów kol., Borów w., Budzyń, Chodel os., Cuple, Dąbrowa Wronowska, Dębiny, Dylążki, Godów kol., Godów w., Granice, Huta Borowska, Jeżów, Kawęczyn, Komaszyce Nowe, Komaszyce Stare, Książ, Lipiny, Majdan Borowski, Malinowszczyzna, Osiny, Przytyki, Ruda Godowska, Ruda Maciejowska, Sewerynówka, Siewalka, Skrzyniec, Truszów, Trzciniec, Wólka Komaszycka, Wronów, Zastawki erygowana w roku: 1326 2011
Chodywańce tomaszowski Narodzenia NMP Jarczów, Chodywańce, Jurów, Zawadki, Korhynie, Przeorsk, Leliszka, Sołohije, Ruda Żelazna 1870
Chodywańce tyszowiecki, tomaszowski Narodzenia NMP Chodywańce, Jarczów, Jurów, Korchynie, Leliszka, Nowosiółki, Przeorsk, Ruda Przeorska, Ruda Żelazna, Sołokije, Zawadki APL 35/1806 1902
Chodywańce Narodzenia NMP Chodywańce wieś, kolonia i dwór, Jarczów osada i kolonia, Jurów, Korhynie wieś i dwór, kolonia Plebanka, Przeorsk wieś i kolonia, Przewłoka, Zawady erygowana w roku: 1425 1939
Chrzanów św. Jacka W. Chrzanów wieś i kolonia erygowana w roku: 1932 1939
Ciechanki Łęczyńskie łęczyński św. Izydora i Niepokalanego Serca NMP Ciechanki Krzesimowskie kol., Ciechanki Krzesimowskie w., Ciechanki Łęczyńskie, Leopoldów, Piotrówek, Rossosz, Trębaczów, Zakrzów, Zofiówka erygowana w roku: 2004 2011
Cyców Opieki św. Józefa, Oblubieńca NMP kolonia Abramówka, Adamów, Barki, kolonia Bekiesza, Biesiadki, Cyców, kolonia Garbatówka Dwór, Głębokie, Kopina, kolonia Ludwinów, kolonia Marynka, kolonia Podgłębokie, kolonia Stawek, kolonia Stręczyn Stary, kolonia Stręczyn Nowy, kolonia Zalisocze, Zosin erygowana w roku: 1921 1939
Cyców siedliski Opieki św. Józefa, Oblubieńca NMP Barki, Bekiesza, Cyców I, Cyców II, Cyców kol., Garbatówka kol., Głębokie, Kopina, Podgłębokie, Stawek kol., Stręczyn Nowy, Stręczyn Stary, Wólka Cycowska, Zosin erygowana w roku: 1921 2011
Czartowiec Przemienienia Pańskiego Czartowiec wieś i kolonia, kolonia Kołaicha, Moratyn wieś i kolonia, Soból erygowana w roku: 1922 1939
Czemierniki lubartowski św. Stanisława Biskupa i Męczennika Czemierniki, Bełcząc, Stoczek, Skoki, Dębica, Wola Kamionowa, Leszkowice, Niedźwiada, Wierzchowiny, Działyń, Juliopol, Aniela, Łupka, Tułniki, Wola Siemieńska, Świerże, Suchowola, Jezioro, Zdankówka, Branica, Zbulitów 1870
Czemierniki lubartowski św. Stanisława Biskupa i Męczennika Antoniówka, Amelin, Awuls, Bełcząc, Branica, Brzeziny, Czemierniki, Dębica, Działyń, Jeleń, Jezioro, Józefówek, Juliopol, Kamiennowola, Leszkowice, Ludwinów, Łubka, Niedźwiada, Niewęgłosz, Ostrówek, Pomyków, Pszonka, Skoki, Stoczek, Suchowola, Świerże, Tulniki, Tyniec, Wierzchowiny, Władysławów, Wólka Siemieńska, Wygnanów, Zapowidka, Zawada, Zbulitów, Zdunówka, Zygmuntów W pierwszej połowie XIX w. parafia rozciągała się na obszarze powiatu lubartowskiego i radzyńskiego, prowadzono odrębne księgi wtóropisówe. APL 35/1807 1902
Czemierniki św. Stanisława Biskupa i Męczennika Amelin, Bełcząc wieś i folwark, folwark Brzeziny, Czemierniki osada i folwark, Dębica wieś i folwark, Działyń, leśniczówka Ludwinów, Łubka, Pomyków, Skoki, Stoczek, Stójka, Tulniki, Wierzchowiny, Władysławów, Wólka Siemieńska, Wygnanów, Zawada, kolonia Zygmuntów erygowana w roku: przed 1326 1939
Czemierniki czemiernicki św. Stanisława Biskupa i Męczennika Amelin, Babczyzna kol., Bełcząc, Czemierniki kol., Czemierniki os., Dębica, Działyń, Łubka kol., Pomyków kol., Skoki, Stoczek, Stójka, Wierzchowiny, Wólka Siemieńska, Wygnanów, Zawada erygowana w roku: 1325 2011
Czerniejów lubelski św. Wawrzyńca Męczennika Czerniejów, Mentów, Głuszczyzna, Wola Krzynicka, Majdanek Mentowski 1870
Czerniejów lubelski św. Wawrzyńca Męczennika Czerniejów, Głuszczyzna, Majdan Mętowski, Mętów, Wola Skrzynicka APL 35/1808 1902
Czerniejów św. Wawrzyńca M. Czerniejów wieś i kolonia, Głuszczyzna, Mętów, Majdan Mętowski, Skrzynice wieś i kolonia, Wola Skrzynicka erygowana w roku: 1612 1939
Czerniejów lubelski - południowy św. Wawrzyńca Czerniejów kol., Czerniejów w., Głuszczyzna, Skrzynice kol., Skrzynice w. erygowana w roku: 1612 Strona parafii 2011
Czernięcin krasnostawski św. Katarzyny Czernięcin, Wólka Czernięcka, Gaj, Nowa Wieś, Widniawka, Przymiarki, Byki, Żórawie 1870
Czernięcin krasnostawski św. Katarzyny Byki, Czernięcin Główny, Czernięcin Poduchowny, Gaj Czernięcki (Czernięciński), Nowa Wieś, Nowy Czernięcin, Przymiarki, Wólka Czernięcka, Zarębczyzna, Żurawie Filia parafii w Turobinie. APL 35/1944 1902
Czernięcin św. Katarzyny PM. Czernięcin wieś i dwór, Gaj Czernięciński, Nowawieś, folwark Przymiarki, Wólka Czernięcińska, Żórawie erygowana w roku: ok. XIV w. 1939
Czernięcin turobiński św. Katarzyny Czernięcin Główny, Czernięcin Poduchowy, Gaj Czernięciński, Nowa Wieś, Wólka Czernięcińska, Żurawie erygowana w roku: 1394 Strona parafii 2011
Czerwonka (Grochowska) sokołowski św. Jana Chrzciciela Czerwonka, Brzozów, Chmielów, Dalne pole, Grochów, Justynów, Karolów, Walerów erygowana w roku: 1470 1870
Częstoborowice krasnostawski św. Apostołów Piotra i Pawła Częstoborowice, Rybczewice, Pilaszkowice, Dąbie, Wola Sobieska, Stryjna, Izdebno 1870
Częstoborowice św. Apostołów Piotra i Pawła Anusin, Bazarek-Pilaszkowice, Bujanica, Choiny, Częstoborowice wieś, kolonia i folwark, Dąbie wieś, kolonia i folwark, folwark Hodyłówka, Izdebno wieś i kolonia, kolonia Karczew, kolonia Pasów, Pilaszkowice wieś nr I i II z folwarkiem, kolonia Podizdebno, kolonia Popów, Rybczewice wieś i folwark, Sobieska Wola, Stryjna wieś nr I i II z kolonia, kolonia Władysławów, kolonia Zygmuntów erygowana w roku: przed 1326 1939
Częstoborowice piasecki św. Apostołów Piotra i Pawła Bazar kol., Bazar w., Chołydówka, Częstoborowice kol., Częstoborowice w., Pilaszkowice I, Pilaszkowice II, Podizdebno kol., Rybczewice I, Rybczewice II, Stryjno kol., Zygmuntów erygowana w roku: 1326 Strona parafii 2011
Czułczyce chołmski/chełmski Wszystkich Świętych Czułczyce, Sajczyce, Staw, Korbonosz, Parypse, Horodyszcze, Wólka, Zarzecze, Rzeczkowo, Malowane, 1870
Czułczyce Wszystkich Świętych Czułczyce wieś, kolonia i dwór, Horodyszcze, Hreczków, Jagodne, Malowana, Krobonosz, Parypse, Sajczyce, leśniczówka Stańków, Staw, Wólka, Zarzecze erygowana w roku: ok. XVI w. 1939
Czułczyce chełmski - zachodni św. Rocha Czułczyce kol., Czułczyce Małe, Czułczyce w., Horodyszcze w., Hredków, Jagodno, Przysiółek, Sajczyce, Wólka Czułczycka, Zarzecze erygowana w roku: 1513 2011
Ćmiłów lubelski - południowy Świętego Ducha Ćmiłów, Dominów, Mętów, Prawiedniki kol., Wólka Abramowicka, Żabia Wola erygowana w roku: 1991 Strona parafii 2011
Dąbrowica konopnicki Narodzenia NMP Dąbrowica, Lublin, Płouszowice kol. erygowana w roku: 1950 Strona parafii 2011
Depułtycze Wszystkich Świętych Depułtycze Królewskie wieś i kolonia, Depułtycze Stare, Depułtycze Nowe wieś, kolonia i dwór, kolonia Uher, Weremowice wieś i kolonia, kolonia Wojniaki, Zagroda wieś i kolonia erygowana w roku: 1929 1939
Depułtycze chełmski - zachodni Wszystkich Świętych Depułtycze Królewskie kol., Depułtycze Królewskie w., Depułtycze Nowe, Depułtycze Stare, Uher, Weremowice, Wojniaki, Zagroda Uherska erygowana w roku: 1929 2011
Dęba garbowski Matki Kościoła Bronisławka, Choszczów, Dęba, Marianka, Paluchów, Posiołek, Wolica erygowana w roku: 1991 2011
Dołhobyczów kościół MB Częstochowskiej erygowana w roku: 1911-14* 1939
Domanice siedlecki Nawiedzenia NMP Domanice, Czachy, Goschórza, Jagodne, Jastrzębie:"daćbogi, łupiny, mroczki, pluty, śmiary, tworki", Kaczory, Kopcie, Przywory erygowana w roku: 1747 1870
Dorohucza św. Tadeusz Apostoła Dorohucza wieś i kolonia, Majdan Siostrzytowski erygowana w roku: 1929 1939
Dorohucza siedliski św. Judy Tadeusza Chojno Nowe I, Chojno Nowe II, Dorohucza kol., Dorohucza w., Ewopole, Romanówka, Wojciechów erygowana w roku: 1929 Strona parafii 2011
Dorohusk chołmski/chełmski św. Jana Nepomucena Dorohusk, Berdyszcze, Turka, Michałowin, Majdan Michałowski, Skurdiów, Teosin, Barbarówka, Ostrów 1870
Dorohusk św. Jana Nepomucena Barbarówka, Berdyszcze, Dorohusk wieś i kolonia, Husynne wieś i dwór, kolonia Krzyźno, Michałówka, Myszkowiec, Ostrów, kolonia Pogranicze, kolonia Puszki, kolonia Skordiów, kolonia Teosin, Turka, kolonia Zalisocze erygowana w roku: 1753 1939
Dorohusk chełmski - wschodni św. Jana Nepomucena Barbarówka, Berdyszcze, Dorohusk os., Dorohusk w., Husynne, Majdan Skordiów, Michałówka, Myszkowiec, Ostrów, Pogranicze, Puszki, Skordiów, Teosin, Turka, Zalasocze, Zanowinie erygowana w roku: 1753 2011
Drążgów garwoliński Trójcy Przenajświętrzej Drążgów, Grabowiec dolny, Ułęż dolny, Urszulin, Zawitała, Sobieszyn, Wólka Sobieska, Lendo ruskie, Nowodwór, Dworzec erygowana w roku: 29.09.1334 1870
Drążgów, od 1886 r. Sobieszyn garwoliński Kościół w Drążgowie p.w. Trójcy Przenajświętszej, kościół w Sobieszynie p.w. Podwyższenia Krzyża Świ Blizocin, Brzozowa, Drążgów, Drzewnik (Drewnik), Dworzec, Grabowce Dolne, Lendo Ruskie, Nowodwór, Przestrzeń, Sebastianka, Sobieszyn, Ułęż Dolny, Urszulin, Wólka Sobieska, Zawitała, Zosin APL 35/1811 1902
Dub tomaszowski Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Marii Magdaleny Dub, Cześniki, Honiatycze, Kotlice, Koniuchy, Niewierków, Śniatycze, Zubowice, Zawalów 1870
Dub Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Marii Magdaleny Berestki, Dub, Honiatycze, Kadłubiska, Kotlice, fowlark Michałówka, Niewirków wieś i kolonia, folwark Prawda, Śniatycze, Swaryczów, kolonia Szczerbiec, kolonia Tuczapy, Żukowice wieś i kolonia erygowana w roku: 1544 1939
Dubienka hrubieszowski Św. Trójcy Dubienka, Siedliszcze Bramowe, Majdan Karolówka, Strzelce, Berezowiec, Janoostrów, Uchanka, Kolemczyce 1870
Dubienka Św. Trójcy osada Dubienka (z przedmieściami: Błocie, Bystracka Kępa, Poduchańka, Sokole), miejscowości: Brzozowiec, Grobelki, Holendry, Janostrów wieś i kolonia, kolonia Jasienica, Józefów, Kajetanówka, Kajetanówka Nowa, kolonia Kolemczyce, kolonia Krynica, Ladyniska, kolonia Lipniki, Mateuszowo, Mościska, Radziejów, Rogatka, Siedliszcze, Skrychiczyn, Stanisławówka, Starosiele wieś i kolonia, Tuchanie, Tursko, Uchańka, Zagórnik erygowana w roku: 1588 1939
Dys lubartowski św. Jana Chrzciciela Ciecierzyn, Dys, Elizówka, Jakubowice Konińskie, Nasutów, Nowy Staw, Pólko, Rudka, Stoczek, Smugi, Strużek, Tartak, Wola Niemiecka, Zawadówka, Żulin APL 35/1814 1902
Dys św. Jana Chrzciciela Ciecierzyn wieś i folwark, Dys wieś, kolonia i folwark, folwark Elizówka, Jakubowice Konińskie, kolonia Jakubowice, Nasutów wieś i folwark, Nowystaw, kolonia Pólko, kolonia Smugi, kolonia Stoczek, Tartak Stary erygowana w roku: 1381 1939
Dys lubelski - północny św. Jana Chrzciciela Ciecierzyn, Dys, Elizówka PGR, Elizówka w., Pólko, Stoczek erygowana w roku: 1381 Strona parafii 2011
Dys lubartowski św. Jana Chrzciciela Dys, Nasutów, Stoczek, Rutka, Pólko, Jakubowice Konińskie, Ciecierzyn, Wólka Niemiecka, Elizówka 1870
Dzierążnia tomaszowski Wniebowzięcia NMP Body, Dąbrowa, Dzierążnia wieś, kolonia i dwór, Huta, Majdan Sielec, folwark Sielec, kolonia Źwiartów erygowana w roku: 1537 1939
Dzierążnia tomaszowski Wniebowzięcia NMP Dzierżążnia, Huta, Budy, Sielec, Dąbrowa, Majdan Karolówka 1870
Dzierzkowice janowski św. Stanisława BM. i św. Marii Magdaleny Dzierzkowice, Ludmiłówka, Olbięcin, Zalesie, Zawiszówka 1870
Dzierzkowice janowski św. Stanisława BM. i św. Marii Magdaleny Dębniak, Dzierzkowice, kolonia Krzywie, kolonia Ludmiłówka, kolonia Ośrodek, kolonia Terpentyna, kolonia Zalesie erygowana w roku: przed 1326 1939
Dzierzkowice urzędowski św. Stanisława BM i św. Marii Magdaleny Dzierzkowice Góry I, Dzierzkowice Góry II, Dzierzkowice Krzywie, Dzierzkowice Podwody I, Dzierzkowice Podwody II, Dzierzkowice Rynek, Dzierzkowice Wola, Dzierzkowice Zastawie I, Dzierzkowice Zastawie II, Ludmiłówka kol., Ludmiłówka w., Terpentyna erygowana w roku: 1326 2011
Dzwola MB Częstochowskiej Dzwola, Kapronie, Kocudza Górna, Kocudza Dolna, Konstantów, Zdzisławice erygowana w roku: 1920 1939
Fajsławice krasnostawski św. Jana Nepomucena Fajsławice, Wola Idzikowska, Oleśniki, Suchodoły, Siedliska Wielkie 1870
Fajsławice krasnostawski św. Jana Nepomucena Dziecinin, Fajsławice, Ignasin, Ksawerówka, Marynin (Marysin), Oleśniki, Siedliska, Suchodoły, Wola Idzikowska, Zosin APL 35/1816 1902
Fajsławice krasnostawski św. Jana Nepomucena kolonia Bielecha, Boniewo, kolonia Dziecinin, Fajsławice wieś i dwór, kolonia Ignasin, kolonia Kosnowiec, Ksawerówka, kolonia Marysin, Oleśniki wieś, kolonia I dwór, Siedliska wieś i dwór, Suchodoły wieś i dwór, Wola Idzikowska, folwark Zosin erygowana w roku: 1757 1939
Fajsławice piasecki św. Jana Nepomucena Baniewo kol., Baniewo w., Dziecinin, Fajsławice kol., Fajsławice w., Ignasin, Kosnowiec, Oleśniki kol., Suchodoły, Wola Idzikowska, Zosin erygowana w roku: 1757 2011
Firlej lubartowski Przemienienia Pańskiego Firlej, Serock, Zagrody Łukowieckie, Olesin, Przypisówka 1870
Firlej lubartowski Przemienienia Pańskiego Antonin, Antoniówka, Baran, Czerwonka-Gozdów, Czerwonka-Giżyce, Firlej, Huta, Przypisówka, Serock, Stalownia, Trójnia, Wólka (Wola) Mieczysławska, Zagrody Łukowieckie Filia parafii w Lubartowie. APL 35/1857 1902
Firlej lubartowski Przemienienia Pańskiego kolonia Antonin Nowy, kolonia Antonin Stary, kolonia Baran, Czerwonka Duża, Czerwonka Mała, Czerwonka pod Baranem, Firlej, Kunów, Przypisówka, kolonia Stalownia, Serock wieś i kolonia, Zagrody Łukowieckie erygowana w roku: ok. XVI w. 1939
Firlej lubartowski Przemienienia Pańskiego Antonin Nowy, Antonin Stary, Baran, Czerwonka Duża, Czerwonka Mała, Czerwonka Podleśna, Firlej, Kunów, Przypisówka, Serock, Trójna, Wólka Mieczysławska, Zagrody Łukowieckie erygowana w roku: 1921 2011
Frampol zamojski Matki Bożej Szkaplerznej i św. Jana Nepomucena Frampol, Rzeczyca, Sokołówka, Kąty, Wola Kątska, Starawieś, Karolówka, Niemirów, Nadrzecze 1870
Frampol zamojski Matki Bożej Szkaplerznej i św. Jana Nepomucena Frampol, Kąty, Korolówka (Karolówka), Korytków Mały, Nadrzecze, Niemirów, Półcinów (Pulczynów), Rzeczyca (Rzeczyce), Sokołówka, Stara Wieś, Wola Kątecka Filia parafii w Radzięcinie. APL 35/1907 1902
Frampol Matki Bożej Szkaplerznej i św. Jana Nepomucena Cacanin, kolonia Celinki, osada Frampol, Karolówka, Kąty wieś i kolonia, Kocudza, Kopytczyzna, Korytków Mały, Nadrzecze, Niemirów, Pulczynów, Rzeczyce, Sokołówka wieś i kolonia, Starawieś, Wola Kątecka erygowana w roku: 1778 1939
Garbów nowoaleksandryjski Przemienienia Pańskiego Garbów, Mieślącz, Przybysławice, Wola, Starościn, Biadaczka, Kruk, Zofian, Orlicz, Amelin, Karolin, Leśne, Wólka, Bogucin, Pociecha, Piotrowice, Kupin, Józefów, Zofijówka, Jastków, Wygoda Jasłowska, Sieprawice, Sieprawki, Moszna, Moszenki, Tomaszewice, Ozarów, Ługów, Gutanów, Janowice erygowana w roku: 1325 1870
Garbów kazimierski, nowoaleksandryjski św. Wojciecha Biskupa i Męczennika Amelin, Biadaczka, Bogucin, Borków, Cezaryn, Garbów, Gutanów, Janów, Jastków, Józefów, Karolin, Kruk, Kupin, Leśce, Ługów, Marianka, Marynki, Meszno, Miesiące, Moszenki, Moszna, Orlicz, Ożarów, Ożarówka, Piotrawin, Piotrowice, Pociecha, Przybysławice, Sieprawice, Sieprawki, Sługocin, Starościn, Tomaszowice, Wola Przybysławska, Wólka Lesiecka, Wygoda Jastkowska, Wygoda, Wysokie, Zagrody, Zofian, Zofijówka APL 35/1817 1902
Garbów Przemienienia Pańskiego Bogucin, Borków, Garbów wieś i dwór, Gutanów wieś, kolonia i dwór, Janów, Karolin, Lesce wieś i dwór, Ługów wieś i kolonia, Miesiące, Moszenki wieś i kolonia, Orlicz, Ożarów wieś i kolonia, Przybysławice wieś i dwór, Sługocin wieś kolonia, Wola Przybysławska, Wysokie erygowana w roku: przed 1326 1939
Garbów garbowski Przemienienia Pańskiego Bogucin kol., Bogucin w., Borków, Garbów kol., Garbów w., Janów, Karolin, Leśce, Ługów, Moszenki, Ożarów, Piotrowice Wielkie kol., Piotrowice Wielkie w., Sługocin, Wola Przybysławska, Wysokie erygowana w roku: 1325 Strona parafii 2011
Garbów-Cukrownia garbowski Macierzyństwa NMP Cukrownia, Garbów, Przybysławice, Zagrody erygowana w roku: 1993 Strona parafii 2011
Garwolin garwoliński Przemienienia Pańskiego Garwolin, Budzeń, Czechy, Czyżków, Czyżkówek, Dudka, Głosków, Goździk, Górki, Grabniak, Garwolińska huta, Henryczyn, Jagodne, Leszczyny, Łętów, Miętne, Michałówka, Niecieplin, Pucznów, Rębków, Rębkowska wola, Ruda Salubska, Sulbiny górne, Sulbiny dolne, Trąbki, Unin, Zawady, Żabieniec erygowana w roku: 1466 1870
Gdeszyn Wniebowzięcia NMP Dobromierzyce wieś, kolonia i dwór, Gdeszyn wieś i kolonia, kolonia Gdeszyńskie Pniaki, Horyszów Ruski wieś, kolonia i dwór, kolonia Horyszowskie Pniaki, kolonia Ostrówek, Peresołowice wieś i kolonia, Zaborce wieś, kolonia i dwór erygowana w roku: przed 1528 1939
Giełczew turobiński MB Częstochowskiej Giełczew Doły, Giełczew kol. I, Giełczew kol. II, Giełczew w., Kajetanów erygowana w roku: 1980 Strona parafii 2011
Gilów Najsłodszego Serca Pana Jezusa Gilów, Gródki, Hosznia, Kondraty erygowana w roku: 1932 1939
Gilów turobiński Najświętszego Serca Pana Jezusa Gilów, Gródki, Hosznia Ordynacka, Kondraty erygowana w roku: 1932 2011
Godziszów św. Teresy od Dzieciątka Jezus Godziszów erygowana w roku: 1928 1939
Gołąb nowoaleksandryjski św. Floriana i św. Katarzyny Gołąb, Wólka Gołębska, Borowa, Skoki, Niebrzegów, Bonów, Bałtów, Borysów, Koźmin, Strzyżowice, Oleśniak, Borowina, Matygi erygowana w roku: 1325 1870
Gołąb kazimierski, nowoaleksandryjski Wniebowzięcia NMP Bałtów, Bonów, Borowa, Borowina, Borysów, Gołąb, Kośmin, Matygi, Niebrzegów, Nieciecz, Oleśniak, Skoki, Strzyżowice, Wólka Gołąbska APL 35/1818 1902
Gołąb św. Floriana M. i św. Katarzyny M. Bałtów, Borowa, folwark Borowina, Cezaryn, Gołąb wieś i stacja kolejowa, Kośmin wieś i dwór, Niebrzegów, Nieciecz, Sachalin, Skoki, Strzyżowice, Wólka Gołębska erygowana w roku: przed 1326 1939
Gołąb puławski św. Floriana i św. Katarzyny Borowa, Borowina, Gołąb, Matygi, Niebrzegów, Nieciecz, Skoki, Wólka Gołębska erygowana w roku: 1325 Strona parafii 2011
Gończyce garwoliński Trójcy św. Gończyce, Kownaczyca, Ostrożeń, Sokół erygowana w roku: 1690 1870
Goraj zamojski św. Bartłomieja Apostoła Goraj, Zastawie, Bononia, Korytków, Chosznia, Gilów, Łada, Malinie, Chrzanów Szlachecki, Chrzanów Ordynacki, Branewka, Branew Szlachecka, Branew Ordynacka, Zagrody 1870
Goraj zamojski św. Bartłomieja Apostoła Bolonia (Bononia), Branew, Branewka, Chrzanów Ordynacki, Chrzanów Szlachecki, Gilów, Goraj, Hosznia, Korytków, Łada, Malinie, Zagrody, Zastawie APL 35/1819 1902
Goraj zamojski św. Bartłomieja Apostoła Bononia, osada Goraj, Łada, Malinie, Zastawie, Zagrody erygowana w roku: 1379 1939
Gorecko biłgorajski Górecko, Aleksandrów, Morgole, Brzeziny, Tarnowola, Majdanek Kasztelański, Terespol, Szozdy, Sochy, Hanidzyn, Bukowica, Ratwica 1870
Gorzków krasnostawski św. Stanisława BM Gorzków, Zamostek, Wielkopole, Wiśniów, Góry, Chorupnik, Borów, Majdan Borowski, Borówek, Olechowiec, Czysta Dębina, Baranica, Antoniówka, Bogusław, Orchowiec, Gliniska, Olesin, Bobrowce, Wielobycz 1870
Gorzków św. Stanisława BM Antoniówka wieś i folwark, Bogusław, Baranica, Bobrowce, Borów, Borówek, Chorupnik, Czysta Debina, Felicjan, Gliniska, Gorzków osada, wieś i Góry, Józefów, Joanin, Majdan Borowski, Olesin, Olchowiec, Orchowiec wieś i dwór, Potasznica, Suszeń, Wielkopole wieś i folwark, Wielobycz wieś i folwark, Widniówka, Wiśniów, Zamostek erygowana w roku: 1404 1939
Gorzków krasnostawski - zachodni św. Stanisława BM Antoniówka, Baranica, Bobrowe kol., Bobrowe w., Borów kol., Borów w., Chorupnik kol., Chorupnik w., Czysta Dębina kol., Czysta Dębina w., Felicjan w., Gorzków kol., Gorzków os., Gorzków w., Góry, Józefów, Olesin, Potasznia, Suszeń, Widniówka, Wielkopole kol., Wielkopole w., Wielobycz kol., Wielobycz w., Wiśniów, Zamostek erygowana w roku: 1406 Strona parafii 2011
Gościeradów janowski św. Jana Chrzciciela Gościeradów, Wólka Gościeradowska, Kotówka, Liśnik Duży i Mały, Suchodoły, Bułki, Agatówka, Marynopol, Salomin, Szczeczyn, Kopiówka 1870
Gościeradów św. Jana Chrzciciela Agatówka, Budki, Dropiówka, Gościeradów Plebański, Gościeradów Ukazowy, kolonia Gościeradów nr 1 i 2, folwark Gościeradów, Kolanówka, Kopijówka, Kotówka, Liśnik Duży, Liśnik Mały z folwarkiem, Łany, Marynopole, Salomin wieś i folwark, Suchodoły, Szczecyn, Wólka Gościeradowska wies i folwark, Zaborze erygowana w roku: przed 1440 1939
Goźlin garwoliński Św. Izydora Goźlin, Gożlin mały, Celbuda, Gusin, Leśniki, Maławieś, Nieciecz, Ostrybór, Siedzów, Szymoniewice biskupie, Szymoniewice szlacheckie, Zalesie erygowana w roku: 1699 1870
Góra Jaroszyn kozienicki (gubernia radomska, diecezja sandomierska) św. Wojciecha Biskupa i Męczennika Góra Jaroszyn, Góra Puławska, Jaroszyn, Kajetanów, Kochanów, Łęka, Nowa Góra, Opatkowice, Pachnowola, Pająków, Zarzecze, Zofiówka APL 35/1823 1902
Górecko św. Stanisława BM. Brzeziny, Górecko Kościelne, Górecko Stare, stacja kolejowa Krasnobród, Krugiel, Kukiełki, Majdanek Kasztelański, Tarnowola erygowana w roku: ok. XVII w. 1939
Górki konstantynowski św. Wojciecha BM Górki, Bukowice, Czeberaki, Chłopków, Drówka, Dubicze, Falatycze, Hruszniew, Hornica, Koszelówka, Łóżki, Nosów, Ostromęczyn, Pasieka, Różowa-karczma, Rudka, Szpaki, Walim, Wólka Nosowska, Wyrzyki, Zalesie erygowana w roku: 1471 1870
Górki konstantynowski św. Wojciecha Biskupa i Męczennika Bukowice, Czeberaki, Chłopków, Drobnik, Drówka, Dubicze, Falatycze, Frankopol, Górki, Hruszniew, Kazimierzów, Kornica, Koszelówka, Kuczanka, Łuczki, Łużki, Maryampol, Ńowinki, Nosów, Ostromęczyn, Pasieka, Różowa Karczma, Rudka, Rybnik, Sułów, Szpaki, Szydłolas, Walim, Wólka Nosowska, Wyrzyki, Zalesie APL 35/1822 1902
Górzno garwoliński św. Jana Chrzciciela Górzno, Bojanowice, Budy, Chęciny, Karolin, Kobyla wola, Łąki, Ostrożeńska wólka, Mierziączka, Reducin, Samorządki, Sliz erygowana w roku: 1485 1870
Grabowiec hrubieszowski św. Mikołaja B. Grabowiec, Świdniki, Rogów, Stanisławka, Miączyń, Hostynne, Horyszów Polski i Ruski, Werbkowice, Pereselowice, Dobromierzyce, Ornatowice, Hołuzne, Czechówka, Zaborce, Gdeszyn, Bereszcze, Szystowice, Skibice, Danczypol, Bronisławska, Siedlisko, Dworzysko, Skomorochy, Tuczępy, Majdan Tuczępski, Srościanka, Grabowczyk, Żurawków 1870
Grabowiec hrubieszowski kościół św. Kajetana W. erygowana w roku: 1864* 1939
Grabowiec hrubieszowski św. Mikołaja B. Bereść wieś i kolonia, Bronisławka, Czechówka Dolna, Czechówka Górna, Dańczypol wieś i dwór, Franciszków, Grabowiec (z przedmieściami: Dworzysko, Góra Grabowiecka, Sołtysy), Grabowczyk wieś i folwark, Henrykówka, Hołużne wieś i folwark, Konstantynówk vel Czartoria, Ornatowice wieś i folwark, Rogów wieś i folwark, Skibice, Skoromochy Duże, Skoromochy Małe z kolonią, Świdniki wieś i folwark, Szczelatyn, Szystowice wieś i folwark, Wolica Uchańska, Żuków wieś i kolonis, Żurawlów erygowana w roku: 1439 1939
Grabówka urzędowski MB Królowej Polski i św. Marcina Grabówka kol., Grabówka Ukazowa, Grabówka w., Zastocze erygowana w roku: 1975 Strona parafii 2011
Grabówki kazimierski NMP Matki Kościoła Grabówki, Noworąblów, Rąblów, Rzeczyca kol., Rzeczyca w., Słotwiny, Witoszyn, Zaborze erygowana w roku: 1982 2011
Grębków węgrowski św. Bartłomieja Apostoła Grębków, Antoninów, Cierpięta, Jabłonna, Kozki, Leśnogóra, Gródek, Pawłówka, Polków, Sagały, Podsusze, Sinołęka, Stawiska, Suchodół, Trzebucza, Trzcianka, Zalesie, Żarnówka erygowana w roku: 1425 1870
Gródek tomaszowski św. Anny, Matki NMP Grudek, Szlatyn, Łubcze, Wieszczyca, Nedeżów, Podhorce, Typin, Wola Grudecka, Pieniany, Hopkie, Podlodów 1870
Gródek tomaszowski św. Anny, Matki NMP kolonia Bukowiec, Gródek, Hopkie wieś i kolonia, Łubcze wieś i kolonia, Nadeżów, kolonia Ostrówek, Pieniany wieś i kolonia, Podlodów wieś i kolonia, kolonia Przewłoka, kolonia Przymiary, kolonia Sowiniec, Szlatyn wieś i kolonia, Typin wieś i kolonia, Wieszczyca wieś i kolonia, Wola Gródecka wieś i kolonia erygowana w roku: 1420 1939
Gułowska-wola łukowski Nawiedzenia NMP Gułowska-wola, Zarzecze, Sobieska, Turzystwo, Natalin, Kalinowy dół, Zielony Kąt, Niedźwiedź, Budziska, Podlodówka, Ferdynandów, Krzówka, Ernestynów, Walentynów, Lipiny, Lendo-wielkie erygowana w roku: 11.04.1869 1870
Hadynów konstantynowski św. Jana Chrzciciela Hadynów, Bolesty, Dawidy, Korczówka, Lipki, Olszanka, Pietrusy, Prochenki, Radlnia, Szawły, Szanków, Szydłówka, Wyczółki erygowana w roku: 1421 1870
Honiatycze kościół Wniebowzięcia NMP erygowana w roku: 1876* 1939
Horbów bialski św. Barbary Horbów, Husinka, Kłoda, Koczukówka, Lachówka, Zalesie erygowana w roku: 1516? 1870
Horodło hrubieszowski kościół św. Mikołaja B. Horodło, Skrychiczyn, Liski, Hołubowiec, Matcze, Kpyłów, Kobło, Strzyżów, Łużków, Hrebenne, Bereźnica 1870
Horodło hrubieszowski kościół św. Mikołaja B. erygowana w roku: 1932* 1939
Horodło hrubieszowski MB Różańcowej i św. Jacka W. Bereźnica wieś i kolonia, Cegielnia, osada Horodło, Hrebenne wieś i folwark, Husynne wieś i folwark, kolonia Janki, Kopyłów wieś i folwark, kolonia Kraśnica, Liski, Łuszków, Matcze wieś i nadleśnictwo, kolonia Marta, kolonia Poraj, kolonia Marcinówka, kolonia Rogalin, kolonia Starzeń, Strzyżów wieś i cukrownia, folwark Wieniawka, kolonia Zosin erygowana w roku: przed 1425 1939
Horyszów Polski hrubieszowski Podwyższenia Krzyża św. Bożydar, Cześniki, Horyszów polski wieś i kolonia, Horyszów Wólka, Janówka, Jarosławiec, Kornelówka, Sitno wieś i kolonia, Stabrów, Stanisławka, Tereszpol (Rozdoły), kolonia Żuków (Dębina) erygowana w roku: 1919 1939
Horyszów Ruski hrubieszowski kościół Przemienienia Pańskiego erygowana w roku: 1919** (powtórnie) 1939
Hrubieszów hrubieszowski św. Stanisława Kostki Hrubieszów z przedmieściami: Sławęcin, Podgórze, wsie: Czerniczyn, Czerniczynek, Obrowice, Bohorodyca, Metelin, Masłomęcz, Modryniec, Dyakonów, Modryń, Szpikłosy, Świrszczów, Teptinków, Grudek, Czumów, Ślipcze, Kozdawy, Mieniany, Terebin, Terebiniec, Kornostawka, Wolica Podhorecka, Podhorce, Bohutycze, Gwozdowa, Kosmów, Pobreżany 1870
Hrubieszów hrubieszowski św. Stanisława Kostki erygowana w roku: 1795* 1939
Hrubieszów hrubieszowski św. Mikołaja B. kolonia Alojzów, Brodzica, Czerniczyn, Czerniczynek, Czumów, kolonia Dąbrowa, Dziekanów, Gródek, miasto Hrubieszów, Kozodawy, Kozodawki, Łotoszyny, Masłomęcz, Mieniany wieś i kolonia, Metelin wieś i kolonia, Obrowiec wieś i kolonia, Ślipcze, Świerszczów, Teptiuków, Wolica erygowana w roku: 1400 1939
Huszcza bialski Trójcy Przenajświętrzej Huszcz, Kopytnik, Koczoły, Mazanówka, Tuczna, Wiski erygowana w roku: 1585? 1870
Huszlew konstantynowski św. Antoniego Padewskiego Huszlew, Androsze, Bachorza, Ciłujki, Dziatkowskie, Chliwki, Kobylany, Kownaty, Krasna, Krawce, Krynica, Krzywśniety, Ławy, Makarówka, Mielniki, Milejki, Mostów, Nieznanki, Ostrowiec, Prosnowo, Sewerynów, Seliwonki, Waskowólka, Władysławów, Wólka Huszlewska, Wygoda Dziatkowska, Zawada, Zienie erygowana w roku: 1666 1870
Huszlew konstantynowski św. Antoniego Androsze, Bachorza, Ciłujki, Dziadkowskie, Felin, Hliwki (Liwki), Huszlew, Karolin, Kobylany, Kownaty, Krasna, Krawce, Krynica, Krzywośnity, Ławy, Makarówka, Mielniki, Milejki, Mostów, Nieznanki, Ostrowiec, Prosnowo, Sewerynów, Siliwonki, Waśkowólka, Władysławów, Wólka Huszlewska, Wygoda Dziadkowska, Zawada (Zawadki), Zienie, przejściowo Harachwosty i Popławy (z parafii Hadynów) APL 35/1831 1902
Huta Krzeszowska biłgorajski Podwyższenia Krzyża św. Huta Krzeszowska, Szeliga, Maziarnia, Goźdzuk, Harasinki, Derylaki 1870
Huta Krzeszowska Podwyższenia Krzyża św. Derylaki, Gózd, Harasiuki, Huta Krzeszowska, Huta Podgórna, Huta Stara, Huta Nowa, Łazory, Maziarnia, Pęk, Rogóźnia, Szeliga, Żuk Stary, Żuk Nowy erygowana w roku: 1776 1939
Jabłonna sokołowski Wniebowzięcia NMP Jabłonna lacka, Jabłonna ruska, Bujały gniewosze, Dzierzby, Gródek, Tończa, Kamianka, Józefin, Krzemień, Łózki, Mołożew, Morzków Niemierki, Thórznica, Toczyski:"czortki, podborne, średnie", Teofilówka, Wierzbice guzy, Wierzbice strupki, Wieska erygowana w roku: 02.04.1470 1870
Jabłonna bychawski Wniebowstąpienia Pańskiego Jabłonna I, Jabłonna II, Jabłonna Majątek erygowana w roku: 1988 2011
Jakubowice Konińskie lubelski - północny św. Siostry Faustyny Jakubowice Konińskie kol., Jakubowice Konińskie w., Smugi erygowana w roku: 2004 Strona parafii 2011
Janowiec kozienicki (gubernia radomska, diecezja sandomierska) św. Małgorzaty i św. Stanisława Biskupa Andrzejów, Babin, Baryczka, Brześce, Brzezinki, Brzeziny, Helenów, Ignaców, Janowice, Janowiec, Kijanka, Krzywda, Kulczyn, Ławecko (Ławeczko), Mszadla, Nowa Mszadla, Nowe Ławecko, Oblasy, Polesie Wojszyńskie, Przyłęk, Ruda, Rudki, Stefanów, Szlachecki Las, Trzcianki, Wojszyn, Wysocin APL 35/1832 1902
Janów konstantynowski Trójcy Przenajświętrzej Janów, Konstantynów, Antolin, Binduga, Błonie, Bonin, Borsuki, Bubel, Buczyce, Cieleśnica, Gnojno, Hołodnica, Horoszki, Jakówki, Kajetanka, Klonownica, Klonowniczka, Komarno, Nowinki, Ostrów, Polinów, Pawłów, Peredyło, Sulinki, Stasiówka, Wierzchlis, Wandopol, Wygoda, Wychowicze, Zaborek, Zakalinki, Zakanale erygowana w roku: 1428 1870
Janów janowski Trójcy Przenajświętrzej Janów, Biała, Zofianka, Krzemień, Godziszów, Andrzejów, Wólka Ratajska, Rataj, Kawęczyn, Ruda, Szklarnia, Łążek, Pikule, Flisy, Jonaki, Kocudza, Dzwola, Konstantów, Władysławów, Zdzisławice, Kapronie, Momoty, Ujście, Kiszki 1870
Janów Lubelski św. Jana Chrzciciela Andrzejów, Biała, Flisy, miasto Janów, Jonaki, Kawęczyn, Kiszki, Krzemień, Łążek, Momoty Górne, Momoty Dolne, Pikule, Ruda, Szewce, Ujście, Władysławów, Wólka, Zofianka Górna, Zofianka Dolna, Zaolszynie erygowana w roku: przed 1440 1939
Janów Podlaski konstantynowski Trójcy Przenajświętszej Antolin, Binduga, Błonie, Bonin, Borsuki, Bubel, Buczyce, Cieleśnica, Gnojno, Hołodnica, Horoszki, Jakówki, Janów, Kajetanka, Klonownica, Klonowniczka, Komarno, Konstantynów, Nowinki, Ostrów, Polinów, Pawłów, Peredyło, Sulinki, Stasiówka, Wierzchlis, Wandopol, Wygoda, Wychowicze, Zaborek, Zakalinki, Zakanale W 2 połowie XIX w. do parafii włączono miejscowości należące poprzednio do zamkniętych parafii w Piszczacu, Pratulinie i Malowej Górze. APL 35/1833 1902
Jarczów kościół św. Stanisława BM. erygowana w roku: XVII w.* 1939
Jastków garbowski MB Królowej Korony Barak, kolonia Dąbrowica, Jastków wieś i dwór, Józefów, Kupin, Kopanina, Natalin, Panieńszczyzna, Pociecha, Płouszowice wieś i kolonia, Sieprawice wieś i kolonia, Stawki, Snopków wieś, kolonia i dwór erygowana w roku: 1932 1939
Jastków garbowski NMP Królowej Polski Barak, Jastków, Józefów, Panieńszczyzna, Piotrawin, Płouszowice kol., Płouszowice w., Sieprawice erygowana w roku: 1932 Strona parafii 2011
Jawidz lubelski - podmiejski Maryi Matki Bożej Jawidz - Rokitno, kol. Rokitno erygowana w roku: 1988 2011
Jeziory-Sobienie garwoliński Wszystkich Świętych Jeziory, Piwonin, Sewerynów, Śniadków górny, Śniadków dolny, Sobienie Kiełczewskie, Sobienie szlacheckie, Zambrzyków, Zuzanów erygowana w roku: 1806 1870
Józefów nowoaleksandryjski Bożego Ciała poklasztorny erygowana w roku: 1691? 1870
Józefów opolski Bożego Ciała Józefów os., Kolczyn, Łopoczna, Wólka Kolczyńska erygowana w roku: 1946 Strona parafii 2011
Józefów Biłgorajski Niepokalanego Poczęcia NMP Borowina, kolonia Czarny Las, Długi Kąt, Fryszarka, Górniki, Hamernia, folwark Izbice, osada Józefów, Majdan Nepryski, Morgi, Pardysówka, kolonia Pastuszków, Potok Senderki, kolonia Siedliska, Stanisławów, Szopowe erygowana w roku: 1723 1939
Józefów n. Wisłą kościół Bożego Ciała erygowana w roku: 1730-1743* 1939
Józefów Ordynacki biłgorajski Józefów, Majdan Niepryzki, Senderki, Potok Goiński, Stanisławów, Długi Kąt, Hucisko, Podrażków, Ulów, Majdan Topolski, Oseredek, Nowiny, Hamernia, Izbice, Pardysówka, Fryszerka 1870
Kalinowszczyzna (Lublin) lubelski przedmieścia Lublina: Kalinowszczyzna, Czwartek z Ponikwodą i Sierakowszczyzną, wsie: Czechówka, Górna, Lemszczyzna, Tatary, Rudnik, Jakubowice Murowane, Wólka Jakubowicka, Zadębie, Trześniów, Hajdów, Świdniczek, Biskupie, Świdnik Mały, Świdnik Duży 1870
Kalinówka Znalezienia Krzyża św. Huszczka Mała, Kalinówka, Pańska Dolina, Sulmice, Wiszenki wieś i kolonia, Zabytów erygowana w roku: 1919 1939
Kamień św. Michała Archanioła Andrzejów wieś i kolonia, Brzeźno wieś i kolonia (Wygoda), Czerniejów wieś i kolonia, Ignatów wieś i kolonia, kolonia Józefów, Kamień wieś i kolonia, kolonia Kroczyń, kolonia Natalin, kolonia Olenówka, Pławanice wieś i kolonia, Pławanicki Majdan, kolonia Rudolfin, kolonia Stefanów, Strachosław, Udalec wieś i kolonia erygowana w roku: 1920 1939
Kamień Lubelski chełmski - wschodni św. Michała Archanioła Andrzejów kol., Andrzejów w., Czerniejów, Ignatów kol., Ignatów w., Józefin, Kamień Lubelski kol., Kamień Lubelski w., Kroczyn, Majdan Pławaniecki, Natalin, Olenówka, Pławanice kol., Pławanice w., Rudolfin, Stefanów, Strachosław erygowana w roku: 1920 2011
Kamionka lubartowski św. św. Apostołów Piotra i Pawła Kamionka, Kozłówka, Siedliska, Nowodwór, Dąbrówka, Ciemno, Syry, Skrobów, Majdan Kozłowiecki, Samoklęski 1870
Kamionka lubartowski św. św. Apostołów Piotra i Pawła Bratnik, Ciemno, Dąbrówka, Kamionka, Konstantynów, Kozłówka, Majdan Kozłowiecki, Nowodwór, Samoklęski, Siedliska, Skrobów, Syry APL 35/1835 1902
Kamionka michowski śś. Apostołów Piotra i Pawła Biadaczka wieś i kolonia, folwark Bratnik, Ciemno wieś i kolonia, Dąbrówka, kolonia Dębczyna, Kamionka osada i kolonia, Kozłówka wieś, kolonia i dwór, kolonia Kierzkówka, Nowodwór wieś i kolonia, kolonia Polny Młyn Ordynacki, kolonia Rudka, Siedliska wieś i kolonia, Skrobów wieś i kolonia, Samoklęski wieś, kolonia i dwór, Syry wieś i kolonia erygowana w roku: przed 1459 1939
Kamionka michowski św. Apostołów Piotra i Pawła Biadaczka, Borek, Bratnik, Ciemno, Dąbrówka, Dębczyna, Grabów Las, Kamionka, Kierzkówka kol., Kokosz, Kozłówka kol., Kozłówka w., Krzywy Dąb, Nowy Skrobów, Ostrów, Polny Młyn, Rudka Gołębska, Samoklęski ośrodek, Samoklęski w., Siedliska, Siedliska Stara Wieś, Siedliska Zaolszynie, Syry erygowana w roku: 1400 Strona parafii 2011
Kanie siedliski śś. Apostołów Piotra i Pawła Ewopole, kolonia Gołąb, Kanie wieś, kolonia, dwór i stacja kolejowa, Leszczanka, Liszno wieś i kolonia, Wólka wieś i kolonia, Zalesie, Kańskie erygowana w roku: 1919 1939
Kanie siedliski św. Apostołów Piotra i Pawła i MB Różańcowej Chojno, Gołąb, Kanie Stacja, Kanie w., Leszczanka, Liszno kol., Liszno w., Wólka Kańska kol., Wólka Kańska w., Zagóra, Zalesie Kańskie kol., Zalesie Kańskie w. erygowana w roku: 1919 2011
Karczmiska nowoaleksandryjski św. Wawrzyńca Karczmiska, Słotwiny, Chodlik erygowana w roku: 1374 1870
Karczmiska kazimierski św. Wawrzyńska M Chodlik, Jaworce, Karczmiska, Mieczysławka, Słotwiny, Wymysłów erygowana w roku: przed 1326 1939
Karczmiska kazimierski św. Wawrzyńca Chodlik, Czerwone Łąki kol., Jaworce kol., Karczmiska I, Karczmiska II, Karczmiska kol., Karczmiska st. kol., Karczmiska w., Mieczysławka kol., Wymysłów erygowana w roku: 1374 Strona parafii 2011
Kawęczyn św. Józefa, Oblubieńca NMP Bystrzejowice A i B, kolonia Bystrzejowicka nr 1 i 2 z folwarkiem, kolonia Duże, kolonia Jadwisin, kolonia Janówek, Kawęczyn wieś i dwór, Komasacja Stara, Komasacja Nowa, Majdan Dolny, Majdan Kawęczyński, kolonia Marysin erygowana w roku: 1921 1939
Kawęczyn piasecki św. Józefa i św. Antoniego Bystrzejowice A, B, Bystrzejowice cz.I, Jadwisin, Janówek, Kawęczyn, kol. Kozic Dolnych, Majdan Kawęczyński, Majdan Kozic Dolnych, Marysin erygowana w roku: 1921 2011
Kazimierz nowoaleksandryjski św. Bartłomieja Apostoła Kazimierz dolny, Wylągi, Wierzchoniów, Bochotnica, Witoszyn, Cholewianka, Uściąż, Męćmierz erygowana w roku: 1325 1870
Kazimierz Dolny kościół Św. Ducha i św. Anny, Matki NMP erygowana w roku: ok. 1530*, 1670** 1939
Kazimierz Dolny kościół Zwiastowania i Wniebowzięcia NMP erygowana w roku: 1589*, 1690** 1939
Kazimierz Dolny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła Bochotnica, Cholewianka, Dąbrówka, Helenówka, Jezierszczyzna, miasto Kazimierz, Miećmierz, Okale, Okrąglica, Rzeczyca wieś i kolonia, Skowieszynek, Uściąż, Wylągi, Wierzchoniów, Witoszyn, Zbędowice erygowana w roku: przed 1326 1939
Kazimierz Dolny kazimierski kościół rektoralny Zwiastowania Pańskiego (OO. Franciszkanie) Strona parafii 2011
Kazimierz Dolny kazimierski św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła Bochotnica, Cholewianka, Dąbrówka, Helenówka, Jeziorszczyzna, Kazimierz Dolny, Mięćmierz, Okale, Okręglica, Skowieszynek, Uściąż, Wierzchoniów, Wylągi erygowana w roku: 1325 2011
Kazimierzówka kościół erygowana w roku: 1937* 1939
Kazimierzówka świdnicki MB Częstochowskiej Kalinówka, Kazimierzówka, Krępiec kol., Krępiec w. erygowana w roku: 1947 Strona parafii 2011
Kiełczewice lubelski Trójcy Przenajświętszej i Nawiedzenia NMP Kiełczewice, Strzyżewice, Radłów, Dębniak, Pawłówek 1870
Kiełczewice Trójcy Przenajświętszej i Nawiedzenia NMP Borkowizna, Dębniak, Dębszczyzna wieś i kolonia, Franciszków, Kiełczewice Dolne, Kiełczewice Górne, kolonia Kiełczewice nr 1 i 2 oraz dwór, Księżyzna wieś i kolonia, Pawłów, Pawłówek wieś i kolonia, Rechta, Rechtówek, Strzyżewice wieś i dwór erygowana w roku: 1431 1939
Kiełczewice zakrzowiecki Trójcy Przenajświętszej i Nawiedzenia NMP Borkowizna, Dębina, Dębszczyzna, Franciszków, Kiełczewice Dolne kol., Kiełczewice Dolne w., Kiełczewice Górne, Kiełczewice Maryjskie, Pawłów - Stasin, Rechta, Rechtówek, Strzyżewice erygowana w roku: 1431 2011
Kijany lubartowski św. Anny, Matki NMP Kijany, Wólka Kijańska, Stoczek, Januszówka, Ludwików, Wygoda, Zezulin, Łuszczów, Grondy, Godziembów, Ziółków, Witanów, Nowogród, Zawieprzyce 1870
Kijany św. Anny, Matki NMP Dąbrówka, kolonia Godziembów, Grądy wieś i folwark, Januszówka, Karolin, Kijany Bliższe, Kijany Dalsze, kolonia Kijany, Kocia Góra, Ludwików Dolny, Ludwików Górny, Nowogród wieś i kolonia, kolonia Radzic I i II, Spiczyn wieś i kolonia, Stawek, Stoczek, Wólka Nowa, Zawieprzyce wieś i dwór, kolonia Zezulin A i B, Ziółków erygowana w roku: 1599 1939
Kijany lubelski - podmiejski św. Anny Januszówka, Karolin, Kijany, Ludwików Dolny, Ludwików Górny, Nowogród kol., Nowogród w., Radzic Nowy, Radzic Stary, Spiczyn, Stawek kol., Stawek w., Stoczek, Wólka Nowa, Zawieprzyce, Ziółków erygowana w roku: 1599 2011
Klementowice nowoaleksandryjski św. Klemensa Klementowice, Płonki, Stok, Strychowice erygowana w roku: 1418 1870
Klementowice kazimierski, nowoaleksandryjski św. Klemensa i św. Małgorzaty Klementowice, Płonki, Stok, Strychowiec APL 35/1841 1902
Klementowice św. Klemensa M. i św. Małgorzaty M. kolonia Celejów, Klementowice wieś i stacja kolejowa, Las Stocki, Stok, Strychowiec erygowana w roku: 1418 1939
Klementowice kazimierski św. Klemensa i św. Małgorzaty Buchałowice w., Celejów, Karmanowice, Klementowice, Las Stocki, Stok, Zakierzki, Zażuk erygowana w roku: 1418 Strona parafii 2011
Klesztów Wniebowzięcia NMP Bielin, Borysowiec, Dryszczów wieś i dwór, kolonia Gałęzów, kolonia Kazimierówka, Klesztów, Ksawerów, Lipinki, kolonia Pobołowice, Puszcza Klesztowska, Roztoka, kolonia Rudno, Stanisławów, Syczów, Wołkowiany, Żmudź wieś i dwór erygowana w roku: 1920 1939
Klesztów chełmski - wschodni Wniebowzięcia NMP Annopol, Bielin, Borysowiec, Dryszczów, Gałęzów, Kalinówka, Kaźmierówka, Klesztów kol., Klesztów w., Ksawerów, Lipinki, Roztoka kol., Roztoka w., Stanisławów, Syczów, Wołkowiany erygowana w roku: 1920 Strona parafii 2011
Kluczkowice nowoaleksandryjski Świętej Trójcy Kluczkowice, Wrzelowiec, Cwintalka, Zadole - Majdan Kluczkowski, Stanisławów, Maczów erygowana w roku: 1545 1870
Kluczkowice kazimierski, nowoaleksandryjski Trójcy Przenajświętszej Kluczkowice, Ćwiętalka, Janiszów, Kamionka, Kopanina Janiszewska, Kręciszówka, Maszów, Ożarów, Wrzelowiec, Zadole Filia parafii w Opolu Lubelskim. APL 35/1888 1902
Kluczkowice Św. Trójcy Barć, Ćwiętalka, Franciszków Nowy, folwark Góry, Kamionka, Kluczkowice wieś i dwór, Kopanina Janiszewska, Kosiorów, folwark Kręciszówka, folwark Łaziska A i B, Ożarów, kolonia Socha, Stanisławów, Świdry, Wrzelowiec, Zadole erygowana w roku: ok. XIV w. 1939
Kluczkowice opolski Świętej Trójcy Ćwiętalka, Franciszków Nowy, Kamionka, Kieszki, Kluczkowice os., Kluczkowice w., Kopanina Janiszewska, Kosiorów, Kręciszówka, Łaziska kol., Ożarów I, Ożarów II, Stanisławów, Świdry, Wrzelowiec, Zadole erygowana w roku: 1545 Strona parafii 2011
Kłoczew garwoliński św. Jana Chrzciciela Kłoczew, Kawęczyn, Padasz, Czernic, Janopol, Przykwa, Sosnówka, Wylezin erygowana w roku: 1575 1870
Kłodnica Najświętszego Serca Pana Jezusa Borzechów (część), Dąbrowa, Dobrowola, kolonia Kazimierów, Kępa, Kłodnica Górna, Kłodnica Dolna z folwarkiem, Osiny erygowana w roku: 1930 1939
Kłodnica bełżycki Najświętszego Serca Pana Jezusa Białawoda, Dąbrowa, Dobrowola, Kaźmierów, Kępa, Kłodnica Dolna kol., Kłodnica Dolna w., Kłodnica Górna, Osina, Ryczydół erygowana w roku: 1930 2011
Knychówek sokołowski św. Stanisława BM Knychówek, Bartków, Bużyska, Drohiczyn, Duplewice, Józefin, Korczew, Laskowice, Nowa-grobla, Przekop, Sarnów, Starzewice, Szczeglacin erygowana w roku: 26.04.1494 1870
Kock łukowski Wniebowzięcia NMP Kock, Luszawa, Żurawieniec, Tarkawica, Piaski, Pożarów, Sułoszyn, Łukowiec, Wola skromowska, Rozwadów, Karolina, Giżyce, Borinowice, Zakalew, Skarbiciesz, Mściska, Ostrów wielki, Ostrów mały, Stoczek, Poizdów, Białobrzegi, Talczyn, Wola osowińska, Osówno, Borki, Thórzewek, Stara-wieś, Thórzew, Górka, Filipina, Annopol, Annówka, Radka, Skromowice erygowana w roku: XII w. 1870
Kock łukowski Wniebowzięcia NMP Annopol, Annówka, Antoniówka, Białobrzegi, Binduga, Borki, Bożniewice, Filipina, Giżyce, Górka, Kaniak, Karolina, Kock, Kozisz, Lipniak, Łukowiec, Luszawa, Olesin, Osowno, Ostrów Mały, Ostrów Wielki, Papiernia, Piaski, Pieńki, Poizdów, Pożarów, Rozwadów, Rudka, Ruska Wieś, Skarbiciesz, Skromowice, Stara Wieś, Stoczek, Sułoszyn, Talczyn, Tarkawica, Tchórzew, Tchórzewek, Wola Osowińska, Wola Skromowska, Zakalew, Żurawiniec APL 35/1842 1902
Kodeń bialski św. Anny Kodeń, Bobinka, Dobratycze, Dobromyśl, Kalichowszczyzna, Kopytów, Kąty, Kostomołoty, Korzanówka, Krzywowólka, Międzyleś, Matyjaszówka, Okrzyn, Wólka, Wołoszki, Suchry, Zabłocie, Zahorów, Zdanówka, Zalewsze, Żuki erygowana w roku: 1518 1870
Komarów tomaszowski filia Łabuń 1870
Komarów zamojski Św. Trójcy Komarów, Janówka, Księżostawy, Huta Komarowska, Knyszystok, Wolica Brzozowa, Wolica Śniatycka 1870
Komarów Św. Trójcy Antoniówka Nowa, Antoniówka Stara, Huta Komarowska, Janówka, osada Komarów, Komarów Dolny, Komarów Górny, Krzywystok, Księżostany, Wolica Brzozowa, Wolica Śniatycka erygowana w roku: ok. XVII w. 1939
Komarówka radzyński św. Wawrzyńca Komarówka, Brzozowy kąt, Derewiczna, Kolembrod, Elizin, Rudno, Walinna, Wiski, Woroniec, Wólka Komarowska, Zulinki, Przegaliny wielkie erygowana w roku: przed 1710 1870
Komarówka Podlaska radzyński św. Wawrzyńca Męczennika Brzozowy Kąt, Derewiczna, Elizin, Kolembród (Kolembrody), Komarówka, Przegaliny Wielkie, Radcze, Rudno, Walinna, Wiski, Woroniec, Wólka Komarowska, Żulinki Po 1888 r. obowiązki urzędnika stanu cywilnego przejął proboszcz parafii w Wohyniu. APL 35/1844 1902
Konkolownica radzyński Św. Filipa Neri Konkolownica, Jurki, Lipniaki, Olszewnica, Ruskowola, Żakowola erygowana w roku: 1767 1870
Konopnica lubelski Wniebowzięcia NMP Konopnica, Uniszowice, Motycz, Sporniak, Radawiec, Radawczyk, Tereszyn 1870
Konopnica lubelski Wniebowzięcia NMP Konopnica, Marynin, Motycz, Pawlin, Radawczyk, Radawiec, Skubicha, Sporniak Radawiecki i Motycki, Stasin, Tereszyn, Uniszowice, Węglin APL 35/1845 1902
Konopnica Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny PM. kolonia Boboszów, kolonia Jasin, Konopnica wieś i dwór, kolonia Korciupka, kolonia Kozubszczyzna, kolonia Lipniak, kolonia Malinówka, kolonia Marynin, stacja kolejowa Motycz, kolonia Pawlin, kolonia Pietrzakowizna, Radawiec kolonia i dwór, Rogatka, Rutka, kolonia Stasin, Tereszyn, Uniszowice, dwór Węglin, kolonia Węglinek, Wieniawka, kolonia Zemborzyce nr 9 i 10, folwark Zosin erygowana w roku: przed 1425 1939
Konopnica konopnicki Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej Konopnica kol., Konopnica w., Kozubszczyzna, Lublin, Marynin, Motycz st. kol., Pietrzakowizna I, Pietrzakowizna II, Stasin, Tereszyn, Uniszowice, Zemborzyce Tereszyńskie erygowana w roku: 1374 Strona parafii 2011
Końskowola nowoaleksandryjski Znalezienia Krzyża Świętego Końskowola, Chrząchów, chrząchówek, Dęba, Młynki, Nowodwór, Wola Nowodworska, Opoka, Wola Osińska, Pępów, Pożóg, Pulki, Rudy, Stara wieś Siedlce, Wiłowice, Wronów erygowana w roku: 1374 1870
Końskowola kazimierski, nowoaleksandryjski Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła Chrząchów, Chrząchówek, Dęba, Końskowola, Młynki, Nowodwór, stacja Nowa Alesandria, Opoka, Posiłki, Pożóg, Pulki, Rudy, Sielce, Stara Wieś, Witowice, Wólka Nowodworska, Wólka Osińska, Wronów APL 35/1846 1902
Końskowola kościół św. Marka Ewangelisty i św. Anny, Matki NMP erygowana w roku: XVII w.*, 1613** 1939
Końskowola Znalezienia Krzyża św. i św. Andrzeja Apostoła Chrząchów, Chrząchówek, osada Końskowola, leśniczówka Michałówka, Młynki, Opoka, Pólki kolonia i folwark, Pożóg, stacja kolejowa Puławy, Rudy, Sielce, Starawieś, Witowice, Wola Osińska, Wronów erygowana w roku: przed 1440 1939
Końskowola kazimierski Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła Chrząchów, Chrząchówek, Końskowola, Młynki, Opoka, Pożóg Nowy, Pożóg Stary, Pulki, Rudy, Sielce, Stara Wieś, Witowice, Wola Osińska, Wronów erygowana w roku: 1374 Strona parafii 2011
Kopcie węgrowski św. Krzysztofa Kopcie, Gałki, Kwaśnianka, Polaki, Polków Pobratyny, Polków daćbogi, Piotrowice, Proszew, Proszewska-wólka, Sucha, Suchocin erygowana w roku: ok. 1722 1870
Korytnica garwoliński św. Bartłomieja Apostoła Korytnica, Babice, Damianów, Dębniak, Dudki, Elżbietów, Grabniak, Grond trojanowski, Jagieła, Kaleń, Kąty, Kamionka, Kozice, Kurzelaty, Majdan, Mika, Mroków, Olszyniak, Ruda, Skruda, Trojanów, Więcków, Korycka wola, Życka wola, Żabianka, Życzyn erygowana w roku: 1326 1870
Korytnica-Węgrowska węgrowski św. Wawrzyńca Korytnica, Bednarze, Chmielew, Górki borze, Górki grubaki, Górki średnie, Grądy, Jaczew, Kietlanka, Kąty:"jugi, Kupce, lipinki, obłogi, parysse", Komory, Kruszew, Lipki, Maksymilianów, Rabiany, Rowiski, Sekłok, Sewerynów, Turna, Wielątki, Wola Korytnicka, Zalesie, Żelazów erygowana w roku: 1427 1870
Kosarzew bychawski NMP Matki Kościoła Kąty, Kosarzew Dolny kol., Kosarzew Dolny w., Kosarzew Górny, Kosarzew Stróża kol., Kosarzew Stróża w., Lewandowszczyzna, Romanów, Teklin, Urszulin, Władysławów, Ziunin erygowana w roku: 1984 2011
Kosobudy św. Andrzeja Boboli Blizów wieś i folwark, Czarnowoda, Kosobudy, Szewnia wieś i folwark, Wieprzec, Wólka Wieprzecka erygowana w roku: 1919 1939
Kossów sokołowski Narodzenia NMP Kossów, Kossów wieś, Bojary, Chruszczewka, Dębe, Grądy, Guty, Jakobiki, Łomna, Maliszewa nowa, Maliszewa stara, Nowa-wieś, Olszew, Ratyniec stary, Ratyniec nowy, Rytele wszółki, Telaki, Tosie, Trzciniec mały, Trzciniec wielki, Zalesie, Zawady, Żochy erygowana w roku: 1425 1870
Kożuchówek sokołowski św. Wawrzyńca Kożuchówek wielki, Kożuchówek mały, Błonie wielkie, Błonie małe, Brodacze, Kobylany górne, Krasnodęby, Rafały, Petrykozy, Rude petrykozkie, Remiszewek, Skorupki, Smuniew, Strusy, Włodki, Zawady erygowana w roku: przed 1419 1870
Kraczewice Najświętszego Serca Pana Jezusa kolonia Henin, Kowala, Młynki Kraczewskie, Kraczewice wieś i dwór, Plizin, Poniatowa wieś i kolonia, kolonia Spławy, kolonia Sporniak, Stoczki, kolonia Szczuczki, Wólka Łubkowska erygowana w roku: 1920 1939
Kraczewice opolski Najświętszego Serca Pana Jezusa Kolonia Poniatowa, Kowala Druga, Kowala Pierwsza, Kraczewice Prywatne, Kraczewice Rządowe, Poniatowa w., Spławy, Szczuczki kol. erygowana w roku: 1920 Strona parafii 2011
Krasienin lubartowski św. św. Fabiana i Sebastiana Krasienin, Majdan Krasieniński, Wólka Krasienińska 1870
Krasienin lubartowski św. św. Fabiana i Sebastiana Kawka, Krasienin, Majdan Krasieniński, Osówka, Pryszczowa Góra, Wola Krasienińska, Wólka Krasienińska APL 35/1847 1902
Krasienin Narodzenia NMP i św. Sebastiana M. Kawka, Krasienin wieś i kolonia, Majdan Krasieniński wieś i kolonia, kolonia Majdan Snopkowski, Osówka, Pryszczowa Góra, kolonia Snopków, Stoczek, Wola Krasienińska, Wólka Krasienińska erygowana w roku: 1460 1939
Krasienin garbowski Narodzenia NMP i św. Sebastiana Kawka, Krasienin kol., Krasienin w., Majdan Krasieniński, Osówka, Pryszczowa Góra, Smugi, Stoczek kol., Stoczek w., Wola Krasienińska kol., Wola Krasienińska w., Wólka Krasienińska erygowana w roku: 1460 2011
Krasnobród Nawiedzenia NMP Krasnobród, Podklasztor, Husiny, Ciotusza, Wólka Husiny, Stara Huta, Hucisko, Malowszczyzna, Hutki, Kaczorki, Bondyż, Trzepieciny, Guciów, Blizów, Szewnia, Potoczek, Adamów, Jacnia, Felikówka, Rachodoszcze, Bożawola, Jastrowola, Hutków, Zaboreczne, Ruskie, Niemirówek, Antoniówka, Tarnawatka, Huta Tarnawacka, Pańków, Majdan Wielki, Majdan Zielone, Łuszczac, Szur 1938
Krasnobród Nawiedzenia NMP Adamów wieś i folwark, Bondysz wieś, folwark i fabryka, Borki, Bródki, Dominikanówka, Grabnik, Guciów, Hucisko, Husiny, Huta Stara, Hutki, Hutków, Iwnia, Jacnia, Kaczórki, Majdan Duży, Majdanek, Malowszczyzna, Niemirówek wieś i dwór, Nowawieś, Podklasztor, folwark Podzamek, Potoczek, Róża, Sznur, Trzepieciny, Turzyniec, Wioska, Wólka Husińska, Zaboreczne wieś i kolonia, Zielone erygowana w roku: 1679 1939
Krasnystaw krasnostawski św. Franciszka Ksawerego Krasnystaw, przedmieścia: Krakowskie, Zakręcie, Zastawie, wsie: Góry, Rońsko, Zadworze, Zażółkiew, Białka, Sienica Nadolna, Małachwiej, Latyczów, Niemieniec, Wólka Orłowska, Topola, Orłów Drewniany i Murowany, Kryniczki, Wał, Krupiec, Jaślików, Stężyca, Majdan Krynicki, Krupe, Bzile, Niedziałowice 1870
Krasnystaw krasnostawski św. Franciszka Ksawerego Krasnystaw z przedmieściami Groble, Krakowskie, Lubanki, Łorny, Oleśnica, Zakręcie i Zastawie, wsie: Aleksandrów, Białka, Bzite, Góry, Jaślików, Kasjan, Krupe, Krupiec, Krynica, Kryniczki, Latyczów, Majdan, Majdan Krynicki, Małochwiej, Marysin, Namule, Niedziałowice, Niemienice, Orłów Drewniany, Orłów Murowany, Ostrów, Rońsko, Rudka, Siennica Nadolna, Stężyca, Topola, Tuligłowy, Wał, Widniówka, Wincentów, Wólka Orłowska, Zadworze, Zażółkiew APL 35/1849 1902
Krasnystaw kościół Św. Trójcy erygowana w roku: 1825*, 1830** 1939
Krasnystaw św. Franciszka Ksawerego Białka wieś i dwór, Bzite wieś i dwór, Jaślików, Kasjan, miasto Krasnystaw (z przedmieściami: Góry, Krakowskie, Lubańki, Łany, Zadworze, Zakręcie, Zastawie), Krupe wieś i dwór, Krupiec, Latyczów, dwór Lubańki, Małochwiej Duży, Małochwiej Mały, Namule, Niemienice, Oleśnica, Ostrów, Rońsko wieś, kolonia i folwark, Rudka, Siennica Nadolna wieś i kolonia, folwark Starostwo, Tuligłowy, kolonia Widniówka, Wincentów, Wólka Orłowska, Zażółkiew erygowana w roku: przed 1418 1939
Krasnystaw krasnostawski - wschodni św. Franciszka Ksawerego Białka, Krasnystaw, Latyczów, Łany, Małochwiej Duży, Małochwiej Mały, Niemienice, Rońsko w., Rudka, Tuligłowy, Widniówka kol., Wólka Orłowska, Zastawie kol., Zażółkiew erygowana w roku: 1350 Strona parafii 2011
Krasnystaw krasnostawski - zachodni Trójcy Przenajświętszej Krasnystaw erygowana w roku: 1984 Strona parafii 2011
Krasnystaw krasnostawski - zachodni Matki Bożej Pocieszenia Jaślików kol., Jaślików w., Krakowskie Przedmieście, Krasnystaw, Niemienice kol., Zakręcie kol. erygowana w roku: 1991 Strona parafii 2011
Kraśniczyn krasnostawski - wschodni śś. Apostołów Piotra i Pawła Brzeziny, Chełmiec, Drewniki, Kraśniczyn, Stara Wieś, Wojciechów, Wolica, Wólka Kraśniczyńska, Zastawie, Żułów erygowana w roku: 1972 2011
Kraśnik janowski Kraśnik, przedmieścia: Podlesie, Góry, Zarzecze, Piaski, wsie: Stróża, Słodków, Pasieka, Karpiówka, Szastarka, Suchynia, Wyźnica, Wyżnianka, Budzyń 1870
Kraśnik kościół Św. Ducha erygowana w roku: 1758* 1939
Kraśnik Wniebowzięcia NMP Budzyń, Karpiówka, miasto Kraśnik (z przedmieściami: Góry, Jagielońska, Mikulin, Pasieka, Podlesie, Suchytnia), stacja kolejowa Kraśnik, Kwiatkowice, Pulankowice, Rzeczyca Księża, Słodków nr I, II, i III, Stróża, Szastarka, Wyżnianka, Wyżnica erygowana w roku: przed 1403 1939
Kraśnik kraśnicki kościół rektoralny Świętego Ducha Strona parafii 2011
Kraśnik kraśnicki Wniebowzięcia NMP Kraśnik, Słodków I, Spławy, Struża, Wyżnica kol. erygowana w roku: 1325 Strona parafii 2011
Kraśnik kraśnicki św. Józefa Robotnika Kraśnik, Wyżnianka kol., Wyżnianka w., Wyżnica erygowana w roku: 1982 Strona parafii 2011
Kraśnik kraśnicki Miłosierdzia Bożego Dąbrowa Bór, Kraśnik erygowana w roku: 1994 Strona parafii 2011
Kraśnik kraśnicki św. Antoniego Padewskiego Kraśnik erygowana w roku: 1998 Strona parafii 2011
Kraśnik kraśnicki Matki Bożej Bolesnej Kraśnik, Popkowice erygowana w roku: 1998 Strona parafii 2011
Krężnica lubelski św. Floriana M. Krężnica Jara, Strzeszkowice, Osmolice, Żabia Wola, Prawiedniki, Trojankowice 1870
Krężnica św. Floriana M. kolonia Andrzejówka, Krężnica Jara wieś i kolonia, Majdan Krężnicki, Osmolice wieś, kolonia i dwór, Prawiedniki wieś i kolonia, Strzeszkowice wieś i dwór, Trojaczkowice, Żabia Wola wieś i kolonia erygowana w roku: przed 1326 1939
Krężnica Jara lubelski św. Floriana Męczennika Budy vel Trojaczkowice, Krężnica Jara, Leśniczówka, Osmolice, Polanówka, Prawiedniki, Strzeszkowice, Wola Strzeszkowska, Żabia Wola Filia parafii w Zemborzycach. APL 35/1965 1902
Krężnica Jara konopnicki św. Floriana Majdan Krężnicki, Marianka, Nowiny, Osmolice II, Osmolice kol. erygowana w roku: 1326 2011
Krupe krasnostawski - zachodni Matki Bożej Częstochowskiej Krupe, Ostrów Krupski erygowana w roku: 1946 2011
Kryłów hrubieszowski Narodzenia NMP Kryłów, Małkowa, Hołubie, Szychowie, Cichoburza 1870
Kryłów Narodzenia NMP Cichobórz wieś i folwark, kolonia Górka, Grafka, Hołubie wieś, kolonia i folwark, kolonia Kalinowiec, kolonia Konarów, Kosmów wieś, kolonia i folwark, Kryłów osada i kolonia, Łasków wieś i kolonia, Małków wieś i kolonia, kolonia Nieleszcze, Nowosady, kolonia Olszynka, kolonia Piaseczne, kolonia Prehoryłe, kolonia Romanów, Smoligów, Szychowice wieś i folwark, kolonia Zaręka erygowana w roku: ok. XV w. 1939
Krynice św. Stanisława BM. Krynice wieś i dwór, dwór Kryniczki, Majdan Krynicki, Polany, Polanówka, Romanówka, Zadnoga erygowana w roku: 1925 1939
Krzczonów lubelski Wniebowzięcia NMP Krzczonów, Piotrków, Chmiel, Olszanka, Majdan Walentynów vel Panięcin, Policzyzna, Sobieska Woal, Borzęcinek 1870
Krzczonów lubelski Wniebowzięcia NMP Borzęcinek, Chmiel, Gierniak, Krzczonów, Lipniak, Majdan Chmielowski, Olszanka, Policzyzna, Pustelnik, Piotrków, Sobieska Wola, Tokary, Walentynów vel Pamięcin, Wolnica, Zakrzyże, Zaścieżki, Zastawie, Żuków APL 35/1852 1902
Krzczonów Wniebowzięcia NMP Antoniówka, Giernak, kolonia Kosarzew Górny, Krzczonów wieś, kolonia nr I, II, III i folwark, Majdan Policki, Majdan Stary, Nowiny Żukowskie, Olszanka, Pamięcin, Piotrków wieś, kolonia i dwór, Piotrkówek, Policzyzna, Radomirka, Walentynów, Wola Sobieska, Zielona, Żułów erygowana w roku: przed 1425 1939
Krzczonów bychawski Wniebowzięcia NMP Boży Dar, Gierniak, Krzczonów Folwark, Krzczonów I, Krzczonów II, Krzczonów III, Krzczonów Skałka, Krzczonów Sołtysy, Krzczonów Wójtostwo, Nowiny Żukowskie, Olszanka, Walentynów, Zielona erygowana w roku: 1274 2011
Krzeszów biłgorajski Narodzenia NMP Krzeszów, Krzeszów Dolny, Krzeszów Dolny, Jasienniki Nowy i Stary, Podkupki: Plebańska i Ordynacka, Kamionka, Bystre, Sygiełki, Sieraków, Wólka, Hucisko, Kusze, Ryczki 1870
Krzeszów Narodzenia NMP Bystre, Działy, Hucisko, Jasiennik Stary, Jasiennik Nowy, Kamionka wieś i folwark, osada Krzeszów, Krzeszów Dolny, Krzeszów Górny, Kustrawa, Kusze, Ryczki, Sieraków, Sigiełki, Wólka erygowana w roku: 1509 (powtórnie) 1939
Księżomierz janowski Narodzenia NMP Księżomiesz 1870
Księżomierz urzędowski Narodzenia NMP Aleksandrów, Księżomierza kol., Księżomierza w. erygowana w roku: 1847 Strona parafii 2011
Księżomiesz janowski Narodzenia NMP Aleksandrówka, Grabówka wieś i kolonia, Księżomiesz wieś i kolonia, kolonia Zalaszcze erygowana w roku: 1626 1939
Księżpol Podwyższenia Krzyża św. Króle Nowe, Króle Stare, Księżpol wieś i kolonia, Marianka, Markowicze, Pawlichy, Przymiarki, Rakówka, Zawadka, Zynie (część za rzeką) erygowana w roku: 1922 1939
Kumów chołmski/chełmski Nawiedzenia NMP Kumów, Sielec, Kasiłan, Majdan Leśniowski, Poletyłówka, Leśniowice, Plisków, Rakołupy, Strachosław, Rozdżałów, Piaski, Krzywiezki, Mołodutyn, Wolawce, Haliczany, Pobołowice, Wołkowiany, Klesztów, Puszcza Klesztowska, Ksawerów, Lipinki, Roztoka, Stanisławów, Dryszczów, Żmudź, Rudno, Leszczany, Wółka Leszczańska, Koczów, Alojzów, Młyn Wołosowski, Młyn Udalecki 1870
Kumów Nawiedzenia NMP Alojzów, folwark Dębina, kolonia Emilin, Halicznany, Kosiłan wieś i folwark, Koczów, Kumów wieś i kolonia, Leśniowice wieś i kolonia, Leszczany wieś i kolonia, Majdan Leśniowski, Mołodutyn, Piaski, Plisków wieś i kolonia, Pobołowice, Polityłówka, Rozdżałów wieś i kolonia, Sielec wieś i folwark, Wolawce, Wólka Leszczańska wieś i folwark, Zazdżary erygowana w roku: 1434 1939
Kumów chełmski - wschodni Nawiedzenia NMP Alojzów, Dębina, Haliczany, Kasiłan, Koczów, Kumów Majoracki, Kumów Plebański, Leszczany, Leśniowice, Mołodutyn, Rozdziałów kol., Rozdziałów w., Sielec, Wolawce erygowana w roku: 1434 2011
Kurów nowoaleksandryjski św. Michała Archanioła Kurów, Wolica, Glinnik, Paluchów, Łąków, Część Brzozowska, Szumów, Dwór-Kurowski, Dwór-Dębiny, Podbórz, Część Kłody erygowana w roku: 1450 1870
Kurów kazimierski, nowoaleksandryjski św. Michała i Narodzenia NMP Bronisławka, Brzozowskie, Dęba Dwór, Dębiny, Dwór Kurowski, Glinnik, Józefów, Kłoda (część), Kurów, Łąkoć (część), Paluchów, Podbórz, Szumów, Wolica, Wygoda APL 35/1854 1902
Kurów Narodzenia NMP i św. Michała Archanioła Bronisławka, Brzozowa Gać, Choszczów, Dęba, Kurów osada i dwór, Krupa (część), Ląkoć (część), Marianka, kolonia Nowydwór, Paluchów, Płonki, kolonia Podbórz, Szumów, Wólka Nowydwór, kolonia Wygoda erygowana w roku: 1450 1939
Kurów garbowski Narodzenia NMP i św. Michała Archanioła Brzozowa Gać, Kurów, Łąkoć, Mała Kłoda, Olesin, Płonki, Wólka Nowodworska, Wygoda erygowana w roku: 1450 Strona parafii 2011
Leszkowice św. Józefa, Oblubieńca NMP i św. Jana Chrzciciela Leszkowice wieś i kolonia, Luszawa (część tzw. Zagać) erygowana w roku: 1921 1939
Leszkowice czemiernicki św. Józefa Oblubieńca NMP i św. Jana Chrzciciela Leszkowice kol., Leszkowice w., Luszawa erygowana w roku: 1921 2011
Leśna konstantynowski św. Krzyża Leśna, Klukowszczyzna erygowana w roku: 1686 1870
Lipiny MB Częstochowskiej Lipiny Górne, Lipiny Dolne z folwarkiem erygowana w roku: 1919 (powtórnie) 1939
Lipsko św. Jana Chrzciciela Białowola wieś i kolonia, kolonia Borek Białowolski, Lipsko wieś i kolonia, Szewnia Górna, Topornica, kolonia i folwark Zalesie, Zarzecze erygowana w roku: 1919 1939
Liw węgrowski św. Leonarda Liw, Borek popowski, Gacki, Grodzisk, Ignasin, Karczewiec, Krupy, Oszczerze, Połazie, Popów, Rombież, Ryszki, Sitarze, Zawady, Ziemaki erygowana w roku: ok. 1350 1870
Lubartów lubartowski Lubartów, Zagrody, Szczekarków, Lisów, Brzeziny, Tarło, Górka, Mieczysławka, Łucha, Baranówka, Pałecznica, Annobór, Trzesiniec 1870
Lubartów lubartowski św. Anny Annobór, Baranówka, Brzeziny, Górka, Klementynów, Lisów, Lubartów, Łucka, Majdan Kozłowiecki, Mieczysławka, Pałecznica, Szczekarków, Tarło, Trzciniec, Wola Lisowska, Wola Mieczysławska, Wincentów, Zagrody APL 35/1856 1902
Lubartów kościół św. Wawrzyńca M. erygowana w roku: 1741* 1939
Lubartów św. Anny, Matki NMP Annobór wieś i kolonia, Baranówka, Brzeziny, Górka, Klementynów, Konstantynów, Lisów, miasto Lubartów, Łucka wieś i kolonia, Majdan Kozłowiecki, Mieczysławka, Niedźwiada, Nowodwór (kolonia Piaski i Orendarka), Pałecznica, kolonia Skrobów, Tarło, Trzciniec, Wandzin, Wincentów, Wola Lisowska, Wola Mieczysławska, Wólka Mieczysławska, Wólka Rokicka, Zagrody erygowana w roku: 1549 1939
Lubartów lubartowski kościół rektoralny św. Wawrzyńca Męczennika (OO. Kapucyni) Strona parafii 2011
Lubartów lubartowski Lubartów, pw. św. Anny Chlewiska, Klementynów, Lubartów, Nowodwór, Pałecznica kol., Pałecznica w., Szczekarków erygowana w roku: 1549 Strona parafii 2011
Lubartów lubartowski Lubartów, pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Annobór kol., Annobór w., Lubartów, Łucka kol. erygowana w roku: 1988 Strona parafii 2011
Lisów lubartowski pw. Wniebowstąpienia Pańskiego Brzeziny, kol. Lisów, Lisów, Lubartów, Wincentów, Wola Lisowska erygowana w roku: 1998 Strona parafii 2011
Lublin lubelski Lublin, Wieniawa, Wrotków, Rury, Czechów, Sławinek, Snopków, Sławin, Wola Sławińska, Dąbrowica, Płouszowice, Czechówka Dolna, 1870
Lublin lubelski Nawrócenia św. Pawła Apostoła Lublin, ulice: Bernardyńska, Dolna Panny Marii, Namiestnikowska, Szpitalna, Zamojska; Wieniawa; wsie: Bronowice, Czechów, Czechówka Dolna, Dąbrowica, Konstantynówka, Kośminek, Majdan Wrotkowski, Piaski, Płouszowice, Rury Bonifraterskie, Rury Brygitkowskie, Rury Jezuickie, Rury Świętoduskie, Rury Wizytkowskie, Sławin, Sławinek, Snopków, Wola Sławińska, Wrotków APL 35/1860 1902
Lublin lubelski św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (katedra) Lublin, Wieniawa, Czechów, Czechówka Dolna, Dąbrowica, Płouszowice, Rury, Sławin, Sławinek, Snopków, Wola Sławińska, Wrotków Od 1884 r. zasięg terytorialny parafii katedralnej został ograniczony do obszaru Lublina, z wyłączeniem ulic sąsiadujących z kościołem Nawrócenia św. Pawła Apostoła. APL 35/1859 1902
Lublin chodelski, lubelski / lubelski św. Michała Archanioła (kolegiata) Lublin, Wieniawa, Czechów, Czechówka Dolną, Dąbrowica, Płouszowice, Rury, Sławin, Sławinek, Snopków, Wola Sławińska, Wrotków W roku 1826 urząd stanu cywilnego został przeniesiony do parafii katedralnej. APL 35/1858 1902
Lublin lubelski św. Mikołaja Lublin, ulice: Bonifraterska, Lubartowska, Probostwo, Ruska; wsie i przysiółki: Lemszczyzna, Bielszczyzna, Choiny, Czechówka Górna i Dolna, Granicznik, Rudnik, Wiktoryn, Wasinielówka APL 35/1862 1902
Lublin chodelski, lubelski / lubelski św. Mikołaja (Czwartek), św. Agnieszki (Kalinowszczyzna) Bielszczyzna, Biskupie, Choiny, Czechówka Górna, Czwartek, Firlejowszczyzna, Granicznik, Hajdów, Jakubowice Murowane, Kaleń, Kalinowszczyzna, Lemszczyzna, Ponikwoda, Rudnik, Sierakowszczyzna, Świdniczek, Świdnik Duży, Świdnik Mały, Tatary, Trześniów, Wiktoryn, Wólka Jakubowicka, Wólka Tatarska, Zadębie W roku 1867 parafia została przeniesiona z przedmieścia Czwartek na Kalinowszczyznę. APL 35/1861 1902
Lublin kościół Najświętszego Zbawiciela erygowana w roku: 1935*, 1935** 1939
Lublin kościół Niepokalanego Poczęcia NMP erygowana w roku: 1646* 1939
Lublin kościół Niepokalanego Poczęcia NMP (garnizonowy) erygowana w roku: 1904*, 1920** 1939
Lublin kościół Przemienienia Pańskiego erygowana w roku: 1714-30*, 1739** 1939
Lublin kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła erygowana w roku: 1724-33*, 1733** 1939
Lublin kościół Św. Ducha erygowana w roku: 1419-21*, 1608** 1939
Lublin kościół św. Eliasza Pr. erygowana w roku: 1680*, 1784** 1939
Lublin kościół św. Józefa, Oblubieńca NMP erygowana w roku: pocz. XVII w.* 1939
Lublin kościół św. Józefata BM. erygowana w roku: XVIII w.*, 1923** 1939
Lublin kościół św. Krzyża (przy KUL) erygowana w roku: 1434* 1939
Lublin kościół św. Piotra Apostoła erygowana w roku: 1636-58*, 1658** 1939
Lublin kościół św. Stanisława BM. erygowana w roku: 1342*, 1854** 1939
Lublin kościół Św. Trójcy (na Zamku) erygowana w roku: < 1326*, 1400** 1939
Lublin kościół św. Wojciecha BM. erygowana w roku: XVII w.* 1939
Lublin kościół Wniebowzięcia NMP (Mariacki) erygowana w roku: 1412-26* 1939
Lublin Najświętszego Serca Jezusowego ulice: Bychawska, Biernata, Chłodna, Czeska, Czartoryskiego, Dąbrowska, Dziesiąta, Kwiatowa, Kotlarska, Krańcowa, Koźmiana, Kraszewskiego, Kochanowskiego, Kopernika, Leśna, Łazienkowska, Łukasińskiego, Morsztynów, Matejski, Mickiewicza, Mochnackiego, Moniuszki, Nowy-Świat, Nowy Rynek, Nadrzeczna, Oboźna, Orzechowskiego, Oczki, Orzeszkowej, Okrzei, Piaskowa, Pawia, Piękna, Próżna, Puławskiego, Przybylskiego, Reymonta, Rejtana, Skośna, Śliska, Spacerowa, Słodowa, Szańcowa, Ks. Skorupki, Ks. Skargi, Siemiradzkiego, Świętochowskiego, Słowackiego, Traugutta, Wałowa, Wojenna, Wyścigowa, Wyspiańskiego, Zaciszna, Zemborzycka, Żeromskiego erygowana w roku: 1934 1939
Lublin Nawrócenia św. Pawła ulice: Al. Bartosza Głowackiego, Al. Długosza, Al. Piłsudskiego, Al. Poniatowskiego, Al. Racławickie (od nr 16), Beliniaków, Bernardyńska (nieparzyste), Bema, Czwartaków, Czechowska (od nr 21-22), Dawna, Dolna Panny Marii, Gliniana, Gazowa, Gminna, Godebskiego, Górna, Graniczna, Głęboka, Junoszy, Konopnicka, Krochmalna (do Kawiej), Króla Leszczyńskiego, Krucza, Legionowa, Letnia, Lipowa, Lisa Kuli, Lubomelska (parzyste), Langiewicza, Młyńska, Miła, Nadłączna, Narutowicza, Norwida, Nowomiejsca, Ogródkowa, Okopowa, Orla, Osadowa, Ochotnicza, Prezydenta Piechoty, Przy-Krzyżu, Przy-Stawie, Puławska, Plażowa, Peowiaków (parzyste), Rajskiego, Rury Jezuickie, Rusałka, Rynek (Wianiawa), Szczerbowskiego, Snopkowska, Solna, Spółdzielcza, Szopena (od nr 17-16), Skłodowskiej (parzyste), Środkowa, Strażacka, Sławinkowska, Słoneczna, Sowińskiego, Siewna, Spokojna (od nr 18-21), Wesoła, Weteranów, Wapienna, Widok, Włościańska, Wysockiego, Zamojska (nieparzyste od 19), Zygmuntowska, Zachodnia, Zakoszarowa, Żniwna; miejscowości: Czechów wieś i osiedle, Dąbrowica wieś i kolonia (część), kolonia Dębówka, Helenów, folwark Konstantynówka, kolonia Marysin, kolonia Płouszowice, Rury św. Ducha, Rury Jezuickie (część), Rury Wizytkowskie, Sławin wieś i folwark, Sławinek, kolonia Szerokie, kolonia Snopków, Wola Sławińska wieś i folwark erygowana w roku: 1884 1939
Lublin Pocieszenia NMP i św. Agnieszki M. ulice: Augustiańska, Białkowska Góra, Błotniki, Daleka, Dworska, Firlejowska, Floriańska, Franciszkańska, Hutnicza, Kalinowszczyzna, Koryznowej, Kresowa, Łęczyńska (od nr 15 i 40), Mełgiewska, Mieszczańska, Niska, Okólna, Placowa, Przebieg, Rudnicka (parzyste), Sienna, Szklana, Sportowa, Tatarska, Towarowa, Unicka (od nr 10), Ustronie, Wielka, Wiejska, Ziemiańska, Żytnia; miejscowości: Biskupie wieś i kolonia, Długie, Felin, Hajdów, Jakubowice, Świdnik Duży wieś i dwór, Świdnik Mały wieś i kolonia, Świdniczek, Symborówka, Trześniów wieś i dwór, Wólka, Zadębie wieś i kolonie erygowana w roku: przed 1640 1939
Lublin św. Jana Chrzciciela i św. Jana Apostoła ulice: Al. Racławickie, Al. Zgody, Akademicka, Archidiakońska, Bernardyńska (parzyste), Biała, Bramowa, Cicha, Cyrulicza, Chmielna, Czechowska (do nr 19-20), Czysta, Dolna 3-go Maja, Dominikańska, Ewangelicka, Farbiarska, Furmańska (do rzeki), Gołębia, Grodzka, Grottgera, Hipoteczna, Jasna, Jateczna, Jezuicka, Kapucyńska, Karmelicka, Kąpielowa, Kołłątaja, Kościuszki, Kowalska, Kozia, Kołodziejska, Krakowskie Przedmieście, Krawiecka, Królewska, Krótka, Lipowa (do ul. Skłodowskiej), Lubartowska (do nr 14-15), Lubomelska, Mała, Miedziana, Misjonarska, Mostowa (do rzeki), Nastawna (do rzeki), Narutowicza (nieparzyste do nr 17), Nowa, Nowo-Rybna, Okopowa (między Szopena a Lipową), Olejna, Ogrodowa, Pijarska, Plac Litewski, Peowiaków (nieparzyste), Pierackiego, Plac Łokietka, Plac Krawiecki, Plac Żwirki i Wigury, Podzamcze, Podwal, Przechodnia, Przemysłowa, Przemysłowa-Boczna, Radziwiłłowska, Rybna, Rynek, Sądowa, Skłodowskiej (strona prawa), Spokojna (do nr 16-19), Stolarska, Sztaszica, Św.-Duska, Szambelańska, Szewska, Szeroka (do rzeki), Szkolna, Szopena (do nr 8-15), 3-go Maja, Uniwersytecka, Wąska, Wieniawska, Wodopojna, Wyszyńskiego, Zabłocie, Zakręt, Zamkowa, Zamojska (parzyste, nieparzyste do 17), Zielna, Zielona, Złota, Żmigrod erygowana w roku: 1832 1939
Lublin św. Michała Archanioła ulice: Biłgorajska, Boczna, Bronowicka, Bokowa, Bychawska (parzyste do ul. Skośnej, nieparzyste do ul. Nowy Świat), Bystrzycka, Ceglana, Chełmska, Czerniejowska, Długa, Dobra, Drewniana, Fabryczna, Firlejowska, Garbarska, Hrubieszowska, Krańcowa, Kręta, Lotnicza, Łęczyńska, Pawia (do rzeki), 1-go Maja, Plac-Bychawski, Podlaska, Przytorze, Równa, Robotnicza, Skibińska, Składowa, Szklana, Wolska, Wspólna, Zgodna, Żelazna, miejscowości: kolonia Adampol, kolonia Kazimierzówka, kolonia Krępiecka erygowana w roku: 1921 1939
Lublin św. Mikołaja B. ulice: Bonifraterska, Browarna, Bazylianówka, Czwartek, Ciasna, Drobna, Krzywa, Lubartowska (od nr 16-19), św. Magdaleny, św. Mikołaja, Mostowa (nr 10, 11, 13, 16), Nadstawna, (od nr 22 do 30), Nowy Plac Targowy, Obywatelska, Północna, Probostwo, Ruska, Szeroka (nr 43 i 52), Sieroca, Szwedzka, Targowa, Unicka (do nr 6), Ułańska, Wiktoryn, Wysoka, miejscowości: Choinki, folwark Bielszczyzna, kolonia Granicznik, folwark Lemszczyzna, kolonia Marianówka, Rudnik erygowana w roku: 1902 1939
Lublin św. Teresy od Dzieciątka Jezus ulice: Ciepła, Dzierżawna, Kawia (parzyste), Betonowa, Krochmalna (od nr 5-6), Nowy Świat (Wojskowy Obóz Południowy), Piekarska, Przeskok, Radzikowska, Spółdzielcza, Włościańska, Wrotkowska, miejscowości: Majdan Wrotkowski, Rury Bonifraterskie, Wrotków erygowana w roku: 1937 1939
Lublin lubelski - śródmiejski Wszystkich Świętych (Cmentarz) Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski Świętego Ducha Strona parafii 2011
Lublin lubelski - północny Narodzenia NMP (biz.-ukraińska) Lublin Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski św. Piotra i Pawła (OO. Kapucyni) Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski św. Józefa Oblubieńca NMP (OO. Karmelici Bosi) Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski św. Eliasza Proroka (OO. Karmelici) Strona parafii 2011
Lublin lubelski - południowy rektoralny św. Judy Tadeusza Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski św. Wojciecha BM (Dom Rekolekcyjny) Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski Świętego Krzyża (Akademicki) Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski bazylika św. Stanisława BM (OO. Dominikanie) Strona parafii 2011
Lublin lubelski - wschodni rektoralny Najświętszego Zbawiciela Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski Przemienienia Pańskiego (Seminaryjny) Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski Niepokalanego Poczęcia NMP Strona parafii 2011
Lublin lubelski - południowy św. Jakuba Apostoła Abramowice Kościelne, Abramowice Prywatne, Dominów, Lublin, Wólka Abramowicka, Żabia Wola erygowana w roku: 1398 Strona parafii 2011
Lublin konopnicki św. Marcina Lublin, Zemborzyce Dolne, Zemborzyce Podleśne, Zemborzyce Tereszyńskie, Zemborzyce Wojciechowskie erygowana w roku: 1450 2011
Lublin lubelski - śródmiejski św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (Archikatedra) erygowana w roku: 1832 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - zachodni Świętej Rodziny Lublin erygowana w roku: 1840 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - wschodni św. Agnieszki Lublin erygowana w roku: 1866 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski Nawrócenia św. Pawła erygowana w roku: 1884 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski św. Mikołaja erygowana w roku: 1902 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski św. Michała Archanioła erygowana w roku: 1921 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - południowy Najświętszego Serca Jezusowego Lublin erygowana w roku: 1934 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - południowy św. Teresy od Dzieciątka Jezus Lublin erygowana w roku: 1937 2011
Lublin lubelski - zachodni Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka (OO. Kapucyni) Lublin erygowana w roku: 1950 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski Niepokalanego Poczęcia NMP (garnizonowy) erygowana w roku: 1976 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - wschodni MB Wspomożenia Wiernych (Ks. Salezjanie) Lublin erygowana w roku: 1979 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - wschodni MB Królowej Polski Biskupie kol., Lublin, Lublin Tatary erygowana w roku: 1982 2011
Lublin lubelski - wschodni św. Maksymiliana Lublin, Lublin-Kosminek-Maki erygowana w roku: 1982 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - północny św. Jadwigi Królowej Lublin erygowana w roku: 1982 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - zachodni św. Józefa Lublin erygowana w roku: 1982 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - południowy Miłosierdzia Bożego Lublin erygowana w roku: 1983 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - północny św. Stanisława BM Dębówka, Lublin, Marysin, Natalin, Snopków erygowana w roku: 1983 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - północny Wieczerzy Pańskiej (Ks. Pallotyni) Lublin erygowana w roku: 1983 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - północny św. Andrzeja Boboli Lublin erygowana w roku: 1985 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - południowy Matki Bożej Fatimskiej Lublin erygowana w roku: 1985 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - wschodni św. Antoniego Padewskiego Lublin erygowana w roku: 1987 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - północny Dobrego Pasterza (Ks. Sercanie) Lublin erygowana w roku: 1987 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - zachodni św. Urszuli Ledóchowskiej Lublin erygowana w roku: 1989 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - wschodni Świętego Krzyża Lublin erygowana w roku: 1990 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - zachodni Przemienienia Pańskiego Lublin erygowana w roku: 1990 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - północny św. Brata Alberta Chmielowskiego (OO. Bernardyni) Lublin erygowana w roku: 1991 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - zachodni Matki Bożej Różańcowej Lublin erygowana w roku: 1993 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - wschodni Niepokalanego Poczęcia NMP (Ks. Marianie) Lublin erygowana w roku: 1993 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - zachodni Trójcy Świętej Lublin, Szerokie erygowana w roku: 1993 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - wschodni Trójcy Przenajświętszej Lublin erygowana w roku: 1993 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - północny NMP Nieustającej Pomocy Lublin erygowana w roku: 1995 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - zachodni św. Wojciecha BM Lublin erygowana w roku: 1996 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - zachodni bł. Piotra Jerzego Frassati Lublin erygowana w roku: 1998 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - wschodni św. Ojca Pio Kolonia Marianówka, Kolonia Rudnik, Lublin, Rudnik erygowana w roku: 1999 2011
Lublin lubelski - śródmiejski bł. Biskupa Władysława Gorala erygowana w roku: 2004 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - wschodni Chrystusa Króla Lublin erygowana w roku: 2010 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - południowy bł. ks. Jerzego Popiełuszki Lublin erygowana w roku: 2010 Strona parafii 2011
Lublin lubelski - śródmiejski kościół św. Jozafata 2011
Lublin lubelski - śródmiejski kościół św. Piotra Apostoła (OO. Jezuici) 2011
Luchów Górny Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Józefa, Oblubieńca NMP Jastrzębiec, Luchów Dolny, Luchów Górny wieś i kolonia erygowana w roku: 1919 1939
Ludwin łęczyński Matki Bożej Częstochowskiej kol. Starawieś - Lipki, Ludwin kol., Ludwin w., Stara Wieś erygowana w roku: 1992 2011
Łabunie zamojski MB Szkaplerznej i św. Dominika W. Łabunie, Wólka Łabuńska, Ruszów, Majdan Ruszowski, Wierzbie, Łabuńki, Barchaczów, Jatutów, Krynice, Majdan Krynicki, Polany, Romanówka, Kryniczki 1870
Łabunie MB Szkaplerznej i św. Dominika W. Barchaczów, Bródek wieś i kolonia, Dąbrowa, Jatutów, Łabunie wieś i dwór, Łabuńki wieś i dwór, Namule, Majdan Ruszowski, Mocówka kolonia i dwór, Ruszów wieś i kolonia, Wierzbie, Wólka Łabuńska wieś i dwór erygowana w roku: 1435 1939
Łańcuchów chołmski/chełmski św. Jana Chrzciciela Łańcuchów, Wola Łańcuchowska, Zalesie, Ostrówek, Kamionka, Ciechanki, Ciechanki Łańcuchowskie, Górne, Kajetanówka 1870
Łańcuchów chełmski św. Jana Chrzciciela Ciechanki, Ciechanki Łańcuchowskie, Górne, Kajetanówka, Kamionka, Łańcuchów, Ostrówek, Wólka Łańcuchowska, Zalesie APL 35/1865 1902
Łańcuchów św. Jana Chrzciciela Ciechanki Łańcuchowskie wieś i dwór, folwark Górne, folwark Kajetanówka, Kamionka, Łańcuchów wieś , kolonia i dwór, Ostrówek wieś i kolonia, Wólka, Zalesie erygowana w roku: przed 1440 1939
Łańcuchów łęczyński św. Jana Chrzciciela Ciechanki Górne, Ciechanki kol., Ciechanki w., Kajetanówka, Łańcuchów w., Ostrówek kol., Ostrówek w., Wólka Łańcuchowska, Zalesie erygowana w roku: 1374 2011
Łaskarzew garwoliński Podwyższenia Krzyża Św. Łaskarzew, Aleksandrów, Budel, Dąbrowa, Grabina, Izdebno, Kasprówek, Krzywda, Krupa, Leokadya, Melanów, Pilczyn, Przyłęk, Romanów, Rowy, Sosienki Jaluba, Wanaty, Wola Łaskarzewska, Wola-Rowska, Żabieniec, Zygmuntów erygowana w roku: 1325 1870
Łaszczów tomaszowski śś. Apostołów Piotra i Pawła Łaszczów, Domaniż, Nadolce, Małoniż, Moratyn, Pukarzów, Wólka Pukarzowska, Zimno, Żerniki, Ratyczów, Steniatyn, Podhajce, Czerkasy, Czartowiec 1870
Łaszczów śś. Apostołów Piotra i Pawła Czerkasy, Domaniż, Łaszczów osada i kolonia, Łaszczów Poduchowny, Małoniż, Nadolce kolonia nr 1, 2 i dwór, Podhajce wieś i kolonia, Pukarzów wieś i dwór, Ratyczów wieś i kolonia, Steniatyn wieś i kolonia, Wólka Pukarzowska, Zimno wieś, kolonia i dwór, Żerniki wieś, kolonia i dwór erygowana w roku: ok. XIV w. 1939
Łęczna lubartowski św. Marii Magdaleny Łęczna, Podzamcze, Stara Wieś, Trębaczów, Ciechanki Łęczyńskie, Ciechanki Krzesimowskie, Zakrzów, Zofiówka, Ludwin, Dratów, Kaniowola, Skarbnia 1870
Łęczna lubartowski św. Marii Magdaleny Ciechanki Krzesimowskie, Ciechanki Łęczyńskie, Czarnolas, Dratów, Grabów, Kaniowola, Karolin, Kobyłki, Ludwin, Łęczna, Podzamcze, Rogóźno, Rossosz, Rozpłucie, Skarbina, Stara Wieś, Stasin, Trębaczów, Witaj (Witanów), Zakrzów, Zofiówka APL 35/1867 1902
Łęczna lubartowski św. Marii Magdaleny Ciechanki Łęczyńskie, Ciechanki Krzesimowskie, Ludwin wieś i kolonia, miasto Łęczna (z przedmieściami: Pasternik, Przedmieście), dwór Podzamcze, kolonia Rossosz, Starowieś wieś, kolonia i folwark, kolonia Sufczyn, Trębaczów wieś i kolonia, Witaniów, Zakrzów, Zofiówka erygowana w roku: przed 1425 1939
Łęczna łęczyński św. Marii Magdaleny Łęczna, Podzamcze kol., Podzamcze w., Stara Wieś kol., Stara Wieś w., Stasin, Witaniów kol., Witaniów w. erygowana w roku: 1350 Strona parafii 2011
Łęczna łęczyński św. Barbary Łęczna, Sufczyn erygowana w roku: 1989 Strona parafii 2011
Łęczna łęczyński św. Józefa Opiekuna Rodzin Łęczna erygowana w roku: 2002 Strona parafii 2011
Łomazy bialski św. Apostołów Piotra i Pawła Łomazy, Burwin, Jusaki, Korczówka, Kozły, Krasówka, Lubeńka, Ortel Królewski, Studzianka, Wólka Korczewska erygowana w roku: 1451? 1870
Łopiennik krasnostawski św. Bartłomieja Apostoła Łopiennik Lacki, Łopiennik Ruski, Dwór Łopiennicki, Ziemiany, Krzywe, Majdan Krzywski, Dobryniów, Nowa Wieś 1870
Łopiennik św. Bartłomieja Apostoła Dobryniów wieś i kolonia, Krzywe wieś i kolonia, Łopiennik Górny, Łopiennik Dolny, Łopiennik Nadrzeczny, Majdan Krzywski, Nowa Wieś, Nowiny dwór i kolonia, Olszanka wieś i dwór erygowana w roku: przed 1430 1939
Łopiennik krasnostawski - zachodni św. Bartłomieja Dobryniów kol., Dobryniów w., Krzywe kol., Krzywe w., Łopiennik Dolny kol., Łopiennik Dolny w., Łopiennik Górny, Łopiennik Nadrzeczny, Łopiennik Podleśny kol., Łopiennik Podleśny w., Majdan Krzywski, Nowa Wieś, Nowiny, Olszanka kol., Olszanka w. erygowana w roku: 1430 2011
Łosice konstantynowski św. Zygmunta Króla Łosice, Biernaty, Plosodrza, Biernaty:"Rudnik, średnie, stare, Wólka", Harachwosty, Jeziory, Juniewicze, Kopce, Popławy, Mszanna erygowana w roku: 1513 1870
Łosice konstantynowski św. Zygmunta Królewicza Biernaty, Harachwosty, Jeziory, Juniewicze, Kopce, Łosice, Mszanna, Płosodrza, Popławy, Wólka W latach 1878-1906 akta stanu cywilnego prowadził proboszcz z parafii w Hadynowie. APL 35/1870 1902
Łosiniec św. Michała Archanioła i św. Józefa, Oblubieńca NMP Kunki, Łasochy, Łosiniec, Maziły, kolonia Świdy, Ulów, Wólka Łosiniecka, Zawadki erygowana w roku: 1919 1939
Łubki bełżycki Matki Bożej Królowej Polski i św. Judy Tadeusza Gaj Stary, Góra, Halinówka, Kocianów, Łubki kol., Łubki Szlacheckie, Łubki w., Szczuczki kol., Szczuczki w., Wólka Łubkowska erygowana w roku: 1946 2011
Łucka lubartowski Łucka, pw. Miłosierdzia Bożego Baranówka, Łucka Dolna, Łucka kol., Łucka w., Majdan Kozłowiecki, Trzciniec, Wandzin, Wólka Rokicka kol., Wólka Rokicka w. erygowana w roku: 2008 Strona parafii 2011
Łukowa biłgorajski Wniebowzięcia NMP Łukowa, Chmielnik, Szarajówka, Pisklaki, Szostaki, Otuchy, Borowice, Babice, Dorbozy, Olchowiec, Zamek, Obsza, Wola Obszańska, Zawadka, Rakówka, Budzyń, Wardak 1870
Łukowa biłgorajski Wniebowzięcia NMP Babice, Chmielak, Łukowa, Osuchy, Pisklaki, Podsośnina, Szarajówka, Szostaki, Wardachy erygowana w roku: przed 1466 1939
Łuków łukowski Przemienienia Pańskiego Łuków, Biardy, Czerśl, Dąbie, Dębowice, Dminin, Domaszewnica, Gołaszyn, Gołąbki, Gręzówka, Jeziory, Klimki, Kownatki, Krynka, Łapiguz, Ławki, Łazy, Cieszkowizna, Wójtostwo, Poświętne, Poważe, Role, Ryszki, Sięciaszka, Strzyżew, Suleje, Swiercze, Swidry, Swiderki, Szczygły, Turzerogi, Wólka Domaszewska, Wólka Świątkowa, Zalesie, Zarzecz, Zdżary, Zofibór erygowana w roku: 1250 1870
Łuszczów lubartowski / lubelski św. Barbary Łuszczów, Wygoda Filia parafii w Kijanach. APL 35/1840 1902
Łuszczów św. Barbary PM Łuszczów wieś, kolonia i dwór erygowana w roku: 1899 1939
Łuszczów lubelski - podmiejski św. Barbary Łuszczów I, Łuszczów II, Łuszczów kol., Łuszczów w. erygowana w roku: 1742 2011
Łysobyki łukowski Trójcy Przenajświętszej Blizocin, Budziska, Charlejów, Drewnik, Łysobyki, Mściska, Kawęczyn, Krępa, Podlodów, Przytoczno, Stawik, Wólka Blizocka APL 35/1873 1902
Łysobyki (Jeziorzany) łukowski Trójcy św. Łysobyki, Drewniak, Przytoczno, Krępa, Charlejów, Dwor Charlejów, Stawik colonia, Budziska, Kawęczyn, Przytoczno, Wólka Blizocka, Blizocin, Podledów, Mściska erygowana w roku: 20.05.1694 1870
Maciejowice garwoliński Wniebowzięcia NMP Maciejowice, Budy Krępskie, Celinów, Godzisz, Helenów, Jabłonowiec, Idźki, Kochów, Kobylnica, Kawęczyn, Kobusy, Kuźmy, Kruszyna, Komory, Krępa, Leonów, Oblin, Oronne, Podzamcze, Polik, Podstolin, Pogorzelec, Przewóz, Sobolew, Strych, Uchacze, Xawerynów, Ciosmy, Powiśle, Malomówka, Borek kobylanicki erygowana w roku: 1681 1870
Majdan Sopocki św. Tomasza Apostoła Ciotusza Stara, Ciotusza Nowa, kolonia Ciotusza 1 i 2, Majdan Sopocki, Nowiny, Oseredek, Podrusów erygowana w roku: 1919 1939
Majdan Stary śś. Apostołów Piotra i Pawła Cegielnia, Gliny, Lipowiec Wielki, Lipowiec Mały, Majdan Stary, Majdan Nowy, Rogale, Smulsko Duże, Zanie Zynie erygowana w roku: 1919 (powtórnie) 1939
Malowa Góra bialski Przemienienia Pańskiego Berezówka, Borowa, Karczma z Koszrami drogowemi, Dobryń, Koroszczyn, Kuzawka, Malowa-Góra, Neple, Starzynka, Wólka Dobryńska erygowana w roku: 1464 1870
Markuszów nowoaleksandryjski św. Anny Markuszów, Zabłocie, Kolonia, Góry, Łany, Olszowiec, Olempin, Wólka Garbowska, Bobowiska, Kłoda, Łąkoć, Barłogi, Chroszczów erygowana w roku: 1374 1870
Markuszów kościół Św. Ducha erygowana w roku: 1608*, 1611** 1939
Markuszów św. Józefa, Oblubieńca NMP, św. Michała Archanioła i św. Małgorzaty M. Barłogi, Bobowiska, dwór Bronice, Góry wieś i kolonia, Kaleń, Kłoda, Ląkoć (część), Łany, osada Markuszów, kolonia Olempin, kolonia Olszowiec, Wólka Kątna, Zastawie, Zabłocie erygowana w roku: przed 1430 1939
Markuszów garbowski św. Józefa Barłogi, Bobowiska, Bronice, Góry, Kaleń, Kłoda, Łany, Łąkoć, Markuszów, Olempin, Olszowiec, Wólka Kątna, Zabłocie, Zastawie erygowana w roku: 1374 Strona parafii 2011
Matcze kościół Opieki NMP 1939
Matczyn lubelski Wniebowzięcia NMP Matczyn, Skawin, Babin, Olszówka 1870
Matczyn lubelski Wniebowzięcia NMP Matczyn wieś i majątek, kolonia Stasin, kolonia Wojcieszyn, kolonia Zosin erygowana w roku: 1679 1939
Matczyn bełżycki Wniebowzięcia NMP Matczyn, Stasin, Wojcieszyn, Zosin erygowana w roku: 1679 2011
Mełgiew lubelski św. Wita Męczennika Mełgiew z Trzeciaków i Jacków, Dominów, Majdan Żurawiński, Janowice, trzeszkowice, Krzesimów, Minkowice, Krępiec, Wierzchowiska, Bystrzejowice, Kawęczyn, Majdan Kawęcki 1870
Mełgiew lubelski św. Wita Męczennika Bystrzejowice, Dominów, Jacków, Janowice, Józefów, Kawęczyn, Krępiec, Krzesimów, Lubieniec, Majdan Kawęcki, Majdan Żurawnicki, Mełgiew, Minkowice, Rudki, Trzeciaków, Trzeszkowice, Wierzchowiska, Żanecin APL 35/1877 1902
Mełgiew lubelski św. Wita M. Dominów, kolonia Franciszków, Janowice wieś i kolonia, kolonia Janówek, kolonia Józefów, Krępiec wieś i kolonia, Krzesimów wieś i dwór, Lubieniec, Mełgiew wieś i dwór, Minkowice Górne, Minkowice Dolne z folwarkiem, folwark Piotrówka, stacja kolejowa Świdnik, Trzeciaków wieś i fowlark, Trzeszkowice, Wierzchowiska wieś i dwór erygowana w roku: przed 1326 1939
Mełgiew świdnicki św. Wita Dominów, Jacków, Janowice, Janówek, Józefów, Krępiec I, Krzesimów, Lubieniec, Mełgiew, Minkowice, Nowy Krępiec, Piotrówek, Podzamcze, Trzeciaków, Trzeszkowice, Żurawniki erygowana w roku: 1394 Strona parafii 2011
Miastków łukowski Nawiedzenia NMP Miastków Kościelny, Miastków stary, Oziemkówka, Przykory, Zgórze, Huta miastkowska, Brzegi, Glinki, Zabrózdy, Wola Miastkowska, Kruszówka erygowana w roku: XIII w. 1870
Miączyn kościół św. Michała Archanioła erygowana w roku: 1824* 1939
Michów lubartowski Wniebowzięcia NMP Michów, Rudzienko, Ciocza, Trześniec, Wypnicha, Wólka, Łukawka, Gródek, Łukawica, Miaskówek, Meszno, Budzyń, Składów 1870
Michów lubartowski Wniebowzięcia NMP kolonia Budki, Budzyń, Ciotcza wieś i kolonia, kolonia Dębiny, Gródek, Kruszyny, Łukawica, Łukawka wieś i folwark, Meszno, Miaskówek, Michów, kolonia Natalin, Rudzienko wieś i kolonia, Składów, Trzciniec vel Dąbrowa, Wólka, Wypnicha erygowana w roku: 1638 1939
Michów michowski Wniebowzięcia NMP Budki, Ciotcza, Dębiny, Gródek, Łukawka, Łukowica, Meszno, Miastkówek, Michów os., Natalin, Rudzienko I, Rudzienko II, Rudzienko kol., Składów, Trzciniec, Wólka Michowska, Wypnicha, Zabór, Zagóźdź erygowana w roku: 1638 Strona parafii 2011
Miedzna węgrowski Zwiastowania NMP Miedzna, Kozołupy, Międzyleś, Orzeszówka, Poszewka, Rostki, Thórzowa, Ugoszcz, Wola, Wólka, Wrotnów, Wrzoski, Żeleźniki erygowana w roku: przed 1470 1870
Międzyrzec radzyński Św. Mikołaja Międzyrzec, Bereza, Dołha, Dołhołęka, Drehlów, Dzieduchy, Grabowiec, Krzewica, Krzymoszyce, Halasy, Jelnica, Kwasówka, Koszeliki, Kożuszki, Łuby, Łuniew, Łukowisko, Łużki, Manie, stare Miasto, nowe Miasto, Misie, Obelniki, Puchacze, Przyłuski, Przychodzisko, Rogoźnica, Rzeczyca, Rudniki, Sawki, Sitno, Szachy, Surmacze, Strzakły, Szostka, Stołpno, Tłuściec, Tuliłów, Utrówka, Wólka, Worsy, Wygnanka, Wysokie, Żabce, Zachajki, Zasiadki erygowana w roku: 1174 1870
Milanów radzyński ? Milanów - kaplica szpitalna do parafii parczewskiej? erygowana w roku: 1856-1872 1870
Milejów chołmski/chełmski Wniebowzięcia NMP Milejów, Maryniów, Jaszczów, Białka, Wólka Białecka, Starościec 1870
Milejów chełmski Wniebowzięcia NMP Antoniów, Białka, Jaszczów, Maryniów, Milejów, Starościce, Wólka Białecka Parafia została w 1858 r. wydzielona z części parafii w Biskupicach, Łańcuchowie i Mełgwi. APL 35/1880 1902
Milejów Wniebowzięcia NMP Antoniów, Białka wieś i kolonia, kolonia Dąbrowa, Jaszczów wieś, kolonia i stacja kolejowa, Klarów, kolonia Młynek, folwark Natalin, Maryniów, Milejów wieś i kolonia, Starościce wieś i kolonia, Wólka erygowana w roku: 1858 1939
Milejów łęczyński Wniebowzięcia NMP Antoniów kol., Antoniów w., Jaszczów stacja kol., Jaszczów w., Klarów, Milejów kol., Milejów os., Milejów w., Natalin, Starościce erygowana w roku: 1858 Strona parafii 2011
Mircze Zmartwychwstania Pańskiego kolonia Ameryka, Andrzejówka wieś i kolonia, kolonia Anusin, kolonia Borsuk, kolonia Dąbrowa, kolonia Marysin, Mircze wieś, kolonia i folwark, Modryń wieś i kolonia, Modryniec wieś, kolonia i dwór, kolonia Rulikówka erygowana w roku: 1919 1939
Modliborzyce janowski św. Stanisława BM Modliborzyce, Wierzchowiska, Pasieka, Majdan Stary, Antolin, Wojciechów, Wolica, Polichna Górna i Dolna, Lute, Słupia, Dąbie 1870
Modliborzyce św. Stanisława BM Ciechocin, Dąbie, Grabczycha, Kalenne, Lute, Majdan, osada Modliborzyce, Michałówka, Słupie, Wojciechów, Wolica, kolonia Zamek erygowana w roku: ok. XV w. 1939
Modryń kościół Opieki NMP erygowana w roku: ok. 1740* 1939
Mokobody siedlecki św. Jadwigi Mokobody, Bale, Borowa Karczma, Jeruzale, Księżopole: jałmużny i Smolaki, Kapuścianki, Męczyn, Młyn Ostraszowizna, Osiny górne, Osiny dolne, Pieńki, Reczki, Swiniary, Skupie, Zemły erygowana w roku: 1458 1870
Mokrelipie zamojski Znalezenia Krzyża św. Mokrelipie, Zakłodzie, Sułowiec, Tworyczów, Kitów, Sąsiadka, Zaburze, Dzilec, Gorajec, Podborcze, Chłopków, Latyczyn, Uście, Rodecznica, Podlesie, Zaporze, Gruszka Zaporska 1870
Mokrelipie zamojski Znalezenia Krzyża św. Chłopków, Dzielce, Gaj Gruszczański, Gorajec, Gruszka Zaporska, Latyczyn, Mokrelipie, Podborcze, Podlesie wieś i folwark, Przymiarki, Radecznica, Sąsiadka, Sułowiec wieś i dwór, Uście, Zaburze, Zakłodzie, Zaporze erygowana w roku: 1403 1939
Moniatycze hrubieszowski śś. Apostołów Piotra i Pawła Moniatycze, Czortowice, Wołajowice, Stepankowice, Ubrodowice, Annopol, Kułakowice, Raciborowice, Zaniże, Kormanów, Mojsławice, Nowosiłki 1870
Moniatycze śś. Apostołów Piotra i Pawła Annopol, Czortowice, Iwaki, Janki, Kułakowice wieś i kolonia, Mojsławice wieś i kolonia, Moniatycze wieś i kolonia, Nowosiółki wieś, kolonia i dwór, Potoki, Przychodzice, Stefankowice wieś, kolonia i dwór, kolonia Turkołówka, Ubrodowice wieś i kolonia, Wołajowice erygowana w roku: ok. XVI w. 1939
Mordy siedlecki św. Michała Archanioła Mordy, Cierpigórz, Bejdy, Czołomyje, Czepielin, Głuchów, Głuchówek, Klimonty, Klimy, Ogrodniki, Ptaszki, Roguziec, Siarawieś, Sosenki, Sosińska-wólka, Wólka leśna erygowana w roku: 1408 1870
Motycz NMP Królowej Anielskiej Józefin, kolonia Miłocin, Motycz, Motycz Leśny, Sporniak, Skubicha erygowana w roku: 1922 1939
Motycz konopnicki Matki Bożej Anielskiej Miłocin, Miłocin kol., Motycz Józefin, Motycz Leśny, Motycz w., Sporniak erygowana w roku: 1922 2011
Nabróż tomaszowski Wniebowzięcia NMP, św. Stanisława BM. i św. Agnieszki M. Nabróż, Tuczapy, Lipowiec, Mołożów, Miętkie, Adelina, Jędrzejówka, Mircze, Starawieś, Wereszczyn, Wiszniów, Radosław, Łykoszyn, Dutrów, Kryszyn, Kiniczyn, Dobużek 1870
Nabróż Wniebowzięcia NMP, św. Stanisława BM. i św. Agnieszki M. Adelinka, Dobużek wieś, kolonia i dwór, Dutrów wieś, kolonia i dwór, Kmiczyn wieś i kolonia, Kryszyn wieś i dwór, Lipowiec wieś i kolonia, Łykoszyn wieś, kolonia i dwór, Miętkie wieś i dwór, Mołożów wieś i kolonia, Nabróż wieś i kolonia, Plebańszczyzna, kolonia Rudka, Starawieś wieś, kolonia i dwór, Tuczapy wieś, kolonia i dwór erygowana w roku: 1411 1939
Nadrybie łęczyński Matki Bożej Królowej Świata Bogdanka tzw. Klin, Janowica, Nadrybie Dwór, Nadrybie Ukaz, Nadrybie Wieś, Stefanów II, Wólka Nadrybska, Zaróbka erygowana w roku: 1981 2011
Nałęczów garbowski św. Jana Chrzciciela Antopol, Bochotnica kol., Chruszczów, Cynków, Czesławice, Ludwinów, Nałęczów, Sadurki, Strzelce erygowana w roku: 1351 Strona parafii 2011
Nałęczów garbowski kościół rektoralny św. Karola Boromeusza 2011
Nasutów lubelski - północny NMP Królowej Polski Nasutów, Nowystaw, Stary Tartak, Stoczek kol. erygowana w roku: 1989 2011
Nieciecz sokołowski Niepokalanego Poczęcia NMP Nieciecz, Bujały, Mikosze, Grodzisk, Niewiadoma erygowana w roku: 27.01.1457 1870
Niedrzwica lubelski św. Bartłomieja Apostoła Niedrzwica Kościelna, Niedrzwica Duża, Czółna, Sobieszczany 1870
Niedrzwica św. Bartłomieja Apostoła Borkowizna, Borzechów wieś (część północna) i kolonia, Czołna wieś i kolonia, Dębina kolonia i folwark, Grabówka, Krebsówka, stacja kolejowa Leśniczówka, kolonia Ludwinów, Majdan Borzechowski, Majdan Sobieszczański, Marianka, Niedrzwica Duża, Niedrzwica Mała, Niedrzwica Kościelna osada i folwark, Sobieszczany wieś i kolonia, kolonia Stefanów, Tomaszówka, kolonia Warszawska, Załucze erygowana w roku: przed 1430 1939
Niedrzwica Duża bełżycki Podwyższenia Krzyża Świętego Czółna kol., Czółna w., Doły Strzeszkowskie, Krebsówka, Marianka, Niedrzwica Duża, Osmolice kol., Radawczyk kol., Tomaszówka erygowana w roku: 1984 Strona parafii 2011
Niedrzwica Kościelna lubelski św. Bartłomieja Apostoła Czółna, Majdan Sobieszczański, Niedrzwica Duża, Niedrzwica Kościelna, Sobieszczany APL 35/1884 1902
Niedrzwica Kościelna bełżycki św. Bartłomieja Apostoła Borkowizna, kol. Warszawska, Majdan Sobieszczański, Niedrzwica kol., Niedrzwica Kościelna, Sobieszczany kol., Sobieszczany w., Załucze erygowana w roku: 1374 Strona parafii 2011
Niedźwiada czemiernicki Najświętszego Serca Pana Jezusa Brzeźnica Leśna, Niedźwiada kol., Niedźwiada w. erygowana w roku: 1989 2011
Nielisz zamojski św. Wojciecha BM. Nielisz, Nawóz, Gruszka Wielka, Staw, Wozdów, Średnie, Wólka Nieliska, Złojec, Zarudzie, Białobrzegi, Bortatycze 1870
Nielisz zamojski św. Wojciecha BM. Białobrzegi, Gruszka Duża, Gruszka Mała, Gruszka Nowa Wieś, Krzak, Nawóz, Nielisz, Staw Noakowski, Staw Ujazdowski, Średni, kolonia Stawska, Wólka Nieliska, Wólka Złojecka, Ujazdów, Złojec, Zarudzie erygowana w roku: 1753 1939
Niemce św. Ignacego W. kolonia Boduszyn, stacja kolejowa Bystrzyca, gajówka Dąbrowa, gajówka Kopanina, folwark Leonów, kolonia Ludwinów, Niemce wieś i dwór, Rokitno wies i kolonia, gajówka Rudka, Wola Niemiecka, Włóki folwark i kolonia, Zalesie erygowana w roku: 1914 1939
Niemce lubartowski Niemce, pw. św. Ignacego Loyoli Baszki, Boduryn, Kopanina, Leonów, Leśniczówka, Ludwinów, Niemce, Rudka Kozłowiecka kol., Rudka Kozłowiecka Stara Wieś, Rudka Kozłowiecka w., Włóki, Wola Niemiecka Stara Wieś, Wola Niemiecka w., Zalesie erygowana w roku: 1914 Strona parafii 2011
Niemojki konstantynowski św. Apostołów Piotra i Pawła Niemojki, Chotycze, Czuchleby, Dzięcioły, Łysów, Łysocha, Meszki, Myszkowice, Nowa wieś, Nowosielec, Patków Ruski, Patków-Prusy, Toporów, Swiniarów, Wólka Łysowska, Woźniki, Xawewerów, Zakrze erygowana w roku: 1448 1870
Niemojki konstantynowski św. św. Apostołów Piotra i Pawła Chotycze, Czuchleby, Dzięcioły, Józefów, Łysocha, Łysów, Marynin, Meszki, Myszkowice, Niemojki, Nowa Wieś, Nowosielec (Nowosielce), Patków, Patków Ruski, Prusy, Świniarów, Toporów, Woźniki, Wólka Łysowska, Zakrze APL 35/1885 1902
Niewirków kościół Narodzenia NMP erygowana w roku: 1882* 1939
Niwiski siedlecki Wniebowzięcia NMP Niwiski, Broszków, Czarnowąż, Chojeczno Cesarze, Chojeczno sybillaki, Gręzów, Iganie, Ostrówek, Opole, Wyłazy, Zaliwie piegawki, Zaliwie szpinki, Ziomaki, Żuków, Żukowska-wólka erygowana w roku: przed 1300 1870
Nowa Aleksandria (Puławy) nowoaleksandryjski św. Michała Archanioła Nowo Aleksandrya erygowana w roku: ? 1870
Nowosiółki Przemienienia Pańskiego Marysin, Nowosiółki, Poturzyn, Suszów, Wasylów erygowana w roku: 1938 1939
Obsza Wniebowzięcia NMP Dorbozy, Obsza wieś, kolonia i folwark, Olchowiec, Wola Obszańska wieś i kolonia, Różaniec kolonia i folwark erygowana w roku: 1919 1939
Okrzeja łukowski św. Apostołów Piotra i Pawła Okrzeja, Wola Okrzejska, Jagodne, Gęsia wólka, Gózd, Sokola stara, Kokoszka, Zofinin, Branka, Grabów, Szczepaniec, Cisownik, Huta Felixin, Huta Jagodzińska, Drożdżak erygowana w roku: 1469 1870
Okszów chełmski - zachodni św. Maksymiliana Marii Kolbe Gotówka, Koza Gotówka, Nowiny, Okszów kol., Okszów w., Stanków nadleśnictwo, Stanków w. erygowana w roku: 1991 2011
Olbięcin śś. Apostołów Piotra i Pawła Dębowiec, Olbięcin wieś i dwór, Wólka Olbięcka erygowana w roku: 1931 1939
Olchowiec chołmski/chełmski św. Małgorzaty PM. Olchowiec, Terenin, Busa, Cyców, Huta Busowińska, Syczyn, Busowna, Sewerynów, Kulik, Święcica, Pnowno, Stręczyn, Stawek Syczyński, Stawek Cycowski, Huta Cycowska, Biesiadki, Bakus, Głębokie, Bekiesza 1870
Olchowiec chełmski św. Małgorzaty Bakus, Bekiesza, Biesiadki, Buza, Busówno, Cyców, Głębokie, Huta Busowińska, Huta Cycowska, Kulik, Olchowiec, Pniówno, Sewerynów, Stawek Cycowski, Stawek Syczyński, Stręczyn, Syczyn, Święcica, Terenin APL 35/1894 1902
Olchowiec chełmski św. Małgorzaty PM. kolonia Bahus-Wanda, Bezek, Buzówn wieś i kolonia, kolonia Buza, kolonia Helenów, kolonia Huta, Kulik wieś, kolonia i dwór, kolonia Ludwinów, Olchowiec wieś i kolonia, Pniówno wieś i kolonia, Sewerynów, Święcica wieś, kolonia i dwór, Syczyn, Terenin, kolonia Werejce erygowana w roku: przed 1454 1939
Olchowiec k. Chełma siedliski św. Małgorzaty Bezek kol., Bezek w., Buza, Helenów, Kamienna Góra, Kulik w i kol., Olchowiec k. Chełma kol., Olchowiec k. Chełma w., Sewerynów, Święcica kol., Święcica w., Terenin erygowana w roku: 1457 Strona parafii 2011
Olchowiec k. Żółkiewki turobiński św. Maksymiliana Kolbego Borów w., Borówek kol., Borówek w., Celin, Czysta Dębina w., Makowiska Duże, Olchowiec k. Żółkiewki kol., Olchowiec k. Żółkiewki w., Poperczyn erygowana w roku: 1984 2011
Oleśniki piasecki MB Częstochowskiej Oleśniki erygowana w roku: 1983 2011
Opole nowoaleksandryjski Wniebowzięcia NMP Opole, Majdany, Brzozowa, Lubomirka, Rybaki, Wrzelów, Trzciniec, Nieciecz, Niedźwiada Duża, Niedźwiada Księża, Koszorów, Łaziska, Niezdów, Kaliszany, Dębina, Jankowa, Grobla niezdowska Ciepielówka, Zagrody, Pomorze, Rada majdan, Trzebiaki Trzebierza, Grabówka, Janiszowice, Piszczek, Elżbieta, Bielsk, Głusko, Wolica, Majdan Wolicki, Rozalia, Zosia, Emilcia, Kazimierzów, Skoków erygowana w roku: 1325 1870
Opole włodawski Zwiastowania NMP Opole, Antopol, Bojary, Grabówka, Hola, Horostynka, Hołowno, Kalinka, Kaninki, Kodeniec, Kropiwki, Krzywowierzba, Lipówka, Łubiczyn, Mosciska, Mosty, Pachole, Piechy, Rusiły, Szlubów, Wychalew, Zadubie, Zachajki, Zaliszcze, Załuzie, Zamołodycze erygowana w roku: 1634 1870
Opole Wniebowzięcia NMP kolonia Baba, Bilsko, Ciepielówka, Elżbieta, Emilcin, Franciszków, Grabówka, Głusko, Górki, Góry, Janiszkowice, Jankowa, Kaliszany, Kazimierzów, Leonin, Leśniczówka, Leszczyniec, Linia, Lipniak, Majdan Trzecieski, Niedźwiada Duża, Niedźwiada Mała, Niezdów, osada Opole, Piszczek, Pomorze, Rozalin, Ruda Opolska, Skoków, Trzebiesza, Wolica, Zagrody, Zosin erygowana w roku: przed 1326 1939
Opole Lubelskie opolski Wniebowzięcia NMP Baba, Bielsko, Darowne, Elżbieta, Emilcin, Franciszków Stary, Głusko Duże kol., Głusko Duże w., Górki, Górna Owczarnia, Góry Opolskie, Grabówka, Jankowa, Kazimierzów, Kleniewo, Leonin, Łaziska kol., Łaziska w., Majdan Trzebieski, Niezdów, Opole Lubelskie, Pomorze, Rozalin, Skoków, Trzebiesza, Wola Rudzka, Wolica kol., Wolica w., Zajączków, Zosin erygowana w roku: 1325 Strona parafii 2011
Orchowiec krasnostawski - zachodni Maryi Matki Kościoła Felicjan, Gliniska, Izdebno, Nowiny, Orchowiec, Zygmuntów erygowana w roku: 1984 2011
Orchówek włodawski Matki Bożej Pocieszenia Orchówek, Irkuck, Kąty praed. Luta, Okuninka, Sobibór, Tarosiuki, Żłobek erygowana w roku: 1507 1870
Orłów krasnostawski - wschodni św. Kajetana Kryniczki, Majdan Krynicki, Marianka, Orłów Drewniany kol., Orłów Drewniany w., Orłów Murowany kol., Orłów Murowany w., Stryjów, Topola erygowana w roku: 1924 2011
Orłów Murowany św. Kajetana W. Kryniczki, Majdan Krynicki, folwark Marianka, Orłów Murowany wieś i dwór, Orłów Drewniany wieś i folwark, Stryjów wieś i folwark, Topola erygowana w roku: 1924 1939
Osieck garwoliński św. Apostołów Andrzeja i Bartłomieja Osieck, Augustów, Budy uśniackie, Czarnowiec, Górki, Grabianka, Gocław, Jaźwiny, Krystyna, Kościeliska stare, Kościeliska nowe, Lipiny, Łucznica, Natolin, Potok, Pogorzel, Ponurzyca, Pilawa, Podbiel, Regut, Rudnik, Stara-huta, Sobienki, Tabor, Zabienka et Żelazna aula erygowana w roku: ok. 1300 1870
Osiny puławski Matki Bożej Królowej Polski Osiny, Wronów II erygowana w roku: 1992 2011
Ostrów włodawski Niepokalanego Poczęcia NMP Ostrów, Berejów, Brzeźnica bychawska, Brzeźnica Xiążęca, Brzostówka, Babianka, Bujki-Przedmieście, Drozdówka, Głębokie, Jedlanka, Jamy-przedmieście, Kaznów, Kolechowice, Krasne, Masłuchy, Rudka starościńska, Rudka kijańska, Wólka Zawieprzycka, Roskopaczew erygowana w roku: 1442 1870
Ostrów Lubelski włodawski św. Hieronima (dawny), Niepokalanego Poczęcia NMP (nowy) Berejów, Brzeźnica Bychawska i Książęca, Brzostówka, Babianka, Bujki, Drozdówka, Gościniec, Głębokie, Jedlanka, Jamy, Kaznów, Kolechowice, Kozera, Krasne, Maśluchy, Ostrów, Prokop, Rudka Starościńska i Kijańska, Rozkopaczew, Tyśmienica, Wólka Kijańska, Wólka Zawieprzycka APL 35/1889 1902
Ostrówek garwoliński św. Izydora Ostrówek, Glinki, Kępa-gliniecka, Kępa-pijarska, Kossomce, Radzin erygowana w roku: 25.06.1798 1870
Ostrówek MB Częstochowskiej kolonia Antoniówka, kolonia Cegielnia, kolonia Dębica, kolonia Jeleń, kolonia Kamienno-Wola, Luszawa (część), Ostrówek wieś i kolonia erygowana w roku: 1921 1939
Ostrówek czemiernicki MB Częstochowskiej Antoniówka, Cegielnia, Dębica kol., Jeleń kol., Kamienowola, Luszawa, Ostrówek kol., Ostrówek w. erygowana w roku: 1921 2011
Ostrówki radzyński św. Stanisława BM Ostrówki, Wólka, Łóżeczka erygowana w roku: 1659 1870
Oszczów tomaszowski św. Barbary M. Oszczów, Honiatyn, Pawłowice, Dołhobyczów, Małczany, Suszów, Poturzyn, Witków, Żabcze, Wólka Poturzyńska, Horoszczyce, Kadłubiska, Podhajce, 1870
Oszczów św. Barbary M. Dołhobyczów wieś i kolonia, Honiatyn wieś i kolonia, Horoszczyce wieś i kolonia, Kadłubiska, kolonia Mołczany, Oszczów wieś i kolonia, Pawłowice, Podhajczyki, Siekierzyńce, Witków wieś i kolonia, Wólka Poturzyńska, Żabcze erygowana w roku: 1472 1939
Otrocz Narodzenia NMP Otrocz wieś i kolonia, Tokary erygowana w roku: 1919 1939
Palikije bełżycki NMP Matki Kościoła Czajki, Miłocin, Palikije kol., Palikije SHR, Palikije w., Sporniak erygowana w roku: 1985 2011
Paprotna siedlecki św. Bartłomieja Apostoła Paprotna kościelna, Czarnoty, Chałubla, Kobylany, Kozy, Kaliski, Kryńki, Rogale, Łozy, Nasiłów, Olędy, Orlice, Ostrówek, Paprotnia Krasy, Paprotna podawce, Papy, Pluty, Sawice-Bronisze, Skwierczyn lacki, Trębice górne, Trębice dolne, Trębice stare, Uziembły erygowana w roku: 1455? 1870
Parafianka puławski św. Andrzeja Boboli Cezaryn, Jaworów, Kośmin kol., Kośmin w., Parafianka, Skrudki, Strzyżowice, Wilczanka kol., Wilczanka w. erygowana w roku: 1943 2011
Parczew włodawski Trójcy Przenajświętrzej Parczew, Bednarzówka, Białka, Borki, Brudna, Buradów, Chmielów, Cichostów, Czech, Czeberaki, Dębowa kłoda, Fijołki, Glinny-stok, Grodek, Huta siemieńska, Jasionka, Jeleniec, Józefek, Julianówka, Juliopol, Koszergi, Kastry, Laski, Milanów, Miłków, Mogiłki, Nietiahi, Okalew, Plebania wola, Przewłoka, Siemień, Sowin, Uhnin, Wierzbówka, Władysławów, Wola-tulnicka, Zminne erygowana w roku: 1401 1870
Parczew włodawski św. Jana Chrzciciela Anielin, Augustówka, Bednarzówka, Białka, Borki, Brudna, Brwinów, Buradów, Chmielów, Cichostów, Czach, Czeberaki, Dębowa Kłoda, Fijołki, Gęś, Glinny Stok, Gródek, Huta Siemieńska, Jasionka, Jeleniec, Józefek, Julianówka, Juliopol, Koczergi, Kokwa, Kostry, Królewski Dwór, Laski, Łubno, Makoszka, Mariampol, Milanów, Miłków, Mogiłki, Nadzieja, Nietiahy, Okalew, Parczew, Piaseczno, Plebania Wola, Pohulanka, Przewłoka, Przymus, Rudzieniec, Sewerynówka, Siedlików, Siemień, Smolarnia, Sowin, Stępków, Uhnin, Wierzbówka, Władysławów, Wola Tulnicka, Zieleniec, Żminne APL 35/1892 1902
Parysów garwoliński Wniebowzięcia NMP Parysów, Budy obrębskie, Choiny, Górki, Gołełąki, Gózd, Grzebowilk, Józefka, Kalonka, Kołaczki, Kozłów, Lipowki, Łukowiec, Niesadna, Obręb, Poschla, Pszonka, Puznówka, Stara-wola, Starogrodzka-Wola, Stodzew, Słup, Wilkta, Wrzosów, Wygoda, Zawadka, Żelazna erygowana w roku: 04.10.1445 1870
Pawłowice garwoliński św. Jakuba Apostoła Pawłowice, Długowola, Paprotnia, Samwodzie erygowana w roku: ok. 1590 1870
Pawłów chołmski/chełmski św. Jana Chrzciciela Pawłów, Rejowiec, Siedliszcze, Krzywowola, Majdan Krzywowolski, Dzięgierówka, Huta, Wereszcze Małe, Rubie, Hruszów, Majdan Hruszowski, Siedliszczki, Stajne, Majdan Stajeński, Kazinek, Zulin, Borowica, Liszno, Kanie, Wólka Kańska, Majdan Kański, Krasne, Józefin, Józefów, Ewopole, Wojcieców, Chojno, Chojeniec, Anusin, Borowo, Korybutowa Wola, Janowica, Mogielnica, Dobromyśl, Bezek, KObyle, Wólka Rejowiecka, Krowica, Stary Majdan, Zachorodyski 1870
Pawłów chołmski/chełmski św. Jana Chrzciciela Aleksandrówka, kolonia Bezek, Cementownia 'Firlej', Czechów-Kąt, Felczyn, Huta Krzywowolska, Józefin, Józefów, Krasne wieś, kolonia i dwór, Krowica, Krzywowola wieś i dwór, Majdan Stajeński, Majdan Stary, Marynin, osada Pawłów, dwór Stajne, Tomaszówka, Zagrody, Zalesie Kraszeńskie, Zyngierówka, dwór Żulin erygowana w roku: 1421 1939
Pawłów siedliski św. Jana Chrzciciela Aleksandria Krzywowolska - Tomaszówka, Bezek Dębiński, Krasne, Krowica, Krzywowola, Lechówka, Majdan Stary, Pawłów, Poczekajka, Zalesie Kraszeńskie, Zyngierówka erygowana w roku: 1421 2011
Perespa św. Michała Archanioła Czermno wieś i kolonia, Honiatyczki wieś i kolonia, Kazimierówka, Marysin, Perespa wieś i kolonia, Wakijów erygowana w roku: 1921 1939
Piaski lubelski Podwyższenia Krzyża Świętego Piaski, Kębłów, Emilianów, Józefów, Siedliszczki, Giełczew, Młodziejów, Wola Piasecka, Kozice Dolne i Górne, Majdan Kozicki Dolny i Górny, Gardzienice, Wygnanowice 1870
Piaski lubelski Podwyższenia Krzyża Świętego Emilianów, Gardzienice, Giełczew, Józefów, Kębłów, Kozice Dolne, Kozice Górne, Majdan Kozicki, Młodziejów, Piaski, Siedliszczki, Wola Piasecka, Wygnanowice APL 35/1895 1902
Piaski piasecki Podwyższenia Krzyża Świętego Borkowszczyzna, Brzeziczki kol., Brzeziczki w., Emilianów, Gardzienice, Giełczew, Józefów, Kębłów kol., Klimusin, Kozice Dolne kol., Kozice Dolne w., Kozice Górne, Ludwików, Majdan Brzezicki, Majdan Kozic Górnych, Majdanek Kozicki, Młodziejów, Nowiny, Piaski, Piaski Górne, Piaski Wielkie kol., Siedliszczki kol., Siedliszczki w., Wola Piasecka kol., Wola Piasecka w. erygowana w roku: 1325 2011
Piaski Wielkie Podwyższenia Krzyża Świętego folwark Borek; Borkowszczyzna; Brzeziczki; kolonia Dębniak; Emilianów; kolonia Felin; Gardzienice wieś i kolonia; Giełczew; Józefów; Kłębów Stary; Kłębów Nowy kolonia i dwór; kolonia Klimusin; Kozice Dolne i dwór; Kozice Górne i dwór; Ludwików kolonia i folwark; Majdan Brzezicki; Majdan Kozicki Górny; Majdanek Kozicki; Młodziejów; osada Piaski Wielkie; kolonia Piaski Górne; kolonia Podgranicznik; kolonia Stefanówka; Siedliszczki wieś, kolonia i dwór; Wola Gardzienicka; Wola Piasecka wieś, kolonia i dwór; Wygnanowice wieś, kolonia i dwór; Żegotów kolonia i folwark erygowana w roku: przed 1326 1939
Piotrawin nowoaleksandryjski św. Tomasza Apostoła i św. Stanisława BM Piotrawin, Kępa Piotrawińska, Kaliszany, Kamień, Braciejowice, Zakrzów, Głodno, Janiszów, Łaziska część erygowana w roku: 1050 1870
Piotrawin kazimierski, nowoaleksandryjski św. Tomasza Apostoła i św. Stanisława BM Braciejowice, Głodno, Janiszów, Kaliszany, Kamień, Kępa Kaliszańska, Kępa Kamieńska, Kępa Piotrawińska, Kopanina Kaliszańska, Kopanina Kamieńska, Łaziska (część), Ostrów, Piotrawin, Wojciechów, Zakrzów, Zgoda APL 35/1896 1902
Piotrawin św. Tomasza Apostoła i św. Stanisława BM Głodno wieś i dwór, Janiszów, Kaliszany Stare wieś i kolonia, Kamień wieś i dwór, Kępa Piotrawińska, Kopanina Kaliszańska, Kopanina Kamieńska, Łaziska (połowa wsi), Piotrawin wieś i kolonia, Wojciechów, Zgoda erygowana w roku: 1050 1939
Piotrawin opolski św. Tomasza Apostoła i św. Stanisława BM Głodno, Janiszów kol., Janiszów w., Kaliszany kol., Kaliszany Stare, Kamień, Kępa Gostecka, Kępa Piotrawińska, Kępa Solecka, Kopanina Kaliszańska, Kopanina Kamieńska, Łaziska, Piotrawin, Wojciechów, Zgoda erygowana w roku: 1050 Strona parafii 2011
Piotrków bychawski Chrystusa Dobrego Pasterza Piotrków I, Piotrków II, Piotrków kol., Piotrkówek, Wólka Jabłońska erygowana w roku: 1981 2011
Piotrowice Małe garbowski Miłosierdzia Bożego Bronice, Drzewce kol., Drzewce w., Paulinów, Piotrowice Małe erygowana w roku: 1983 Strona parafii 2011
Piszczac bialski Podwyższenia Krzyża Świętego Bokinka, Chotyłów, Dąbrowica wielka, Dąbrowica mała, Dereczanka, Dobrynka, Horoszczynka, Janówka, Kijowiec, Kościenewicze, Lipnica, Michałki, Piszczac, Połoski, Rokitno, Trojanów, Wyczółki, Wólka Kościeniewiczka, Zalutyn erygowana w roku: 1566 1870
Piszczac bialski Podwyższenia Krzyża Świętego Bokinka, Chotyłów, Dąbrowica Wielka i Mała, Dereczanka, Dobrynka, Choroszczynka, Janówka, Kijowiec, Kościeniewicze, Lipnica, Michałki, Piszczac, Połoski, Rokitno, Trojanów, Wyczółki, Wólka Kościeniewicka, Zalutyń APL 35/1897 1902
Pliszczyn lubelski - podmiejski Najświętszego Serca Jezusowego (Ks. Sercanie) Baszki, Boduszyn, Łagiewniki, Łysaków, Pliszczyn erygowana w roku: 1981 Strona parafii 2011
Płonka krasnostawski Narodzenia NMP Płonka, Mościska, Wierzbica, Suchelipie, Rudnik Górny, Rudnik Dolny, Maszów Szlachecki, Średni i Mniejszy, Majdany: Susiew, Potazma, Średni, Kobylański, Borski, Łuczycki 1870
Płonka Narodzenia NMP Kuszaby, Majdan Borowski, Majdan Kobylański, Majdan Łuczycki, Majdan Średni, Maszów, kolonia Międzylesie, Mościska wieś i kolonia, Płonka wieś i kolonia, kolonia Romanówek, Równianki, Rudnik, kolonia Serafin, Suche Lipie, Wierzbica erygowana w roku: ok. XV w. 1939
Płonka turobiński Narodzenia NMP Kaszuby, Maszów kol., Międzylesie kol., Mościska kol., Mościska w., Płonka kol., Płonka Księż., Płonka Podleśna, Płonka w., Płonka Wschodnia, Płonka Zachodnia, Równianki, Wierzbica kol., Wierzbica w. erygowana w roku: 1362 2011
Podgórze Chrystusa Pana Zbawiciela kolonia Adolfin, kolonia Bieniów, kolonia Henrysin, kolonia Jankowice, kolonia Józefin, kolonia Julianów, Leonów, Majdan-Ochoża, kolonia Niemirów, Nowosiółki wieś i kolonia, Ochoża, kolonia Ochoża-Pniaki, Podgórze, Stołpie, kolonia Tytusin, Wereśce Duże, tartak i stacja kolejowa Zawadówka erygowana w roku: 1924 1939
Podgórze chełmski - zachodni Chrystusa Pana Zbawiciela Adolfin, Bieniów, Henrysin, Jankowice, Janów, Józefin, Julianów, Leonów, Niemirów, Nowosiółki kol., Nowosiółki w., Podgórze, Stołpie, Tytusin, Weresce Duże, Zawadówka erygowana w roku: 1924 2011
Podhorce MB Częstochowskiej Justynówka, Klekacz, Nowa Wieś, Podhorce wieś i kolonia, Wygon erygowana w roku: 1919 1939
Polichna św. Jana Vianney'a W. Polichna Górna wieś i kolonia, Polichna Dolna wieś i kolonia, kolonia Poprzeczki erygowana w roku: 1929 1939
Polichna kraśnicki św. Jana Vianney Polichna I, Polichna II, Polichna III, Polichna IV erygowana w roku: 1929 Strona parafii 2011
Poniatowa opolski Świętego Ducha Plizin w., Poniatowa m. erygowana w roku: 1986 Strona parafii 2011
Popkowice janowski Trójcy Przenajświętszej Popkowice, Ostrów, Wonin, Skorczyce, Leszczyna, 1870
Popkowice janowski Trójcy Przenajświętszej Ewunin, Józefin, Leszczyna, Ostrów, Popkowice, Popkowice Poksięże, Skorczyce APL 35/1899 1902
Popkowice Św. Trójcy Ewunin, Leszczyna, Ostrów wieś, kolonia i dwór, Popkowice wieś, kolonia i dwór, Popkowice Księże, Skorczyce Duże, Skorczyce Małe z folwarkiem, kolonia Skorczyce, Zadworze erygowana w roku: przed 1425 1939
Popkowice urzędowski Trójcy Przenajświętszej Ewunin, Józefin, Leszczyna, Ostrów kol., Ostrów w., Popkowice, Popkowice Księże, Skorczyce w., Zadworze w. erygowana w roku: 1395 2011
Potoczek kościół św. Stanisława BM. erygowana w roku: XIX w.* 1939
Potok Górny św. Jana Chrzciciela Dąbrówka, Gózd, Jedlinki, Kulno, Łazów, Naklik wieś i folwark, Potok Górny, Szyszków, Wola Kolańska, Zagródki erygowana w roku: przed 1581 1939
Potok Górny (Ordynacki) tarnogrodzki, biłgorajski św. Jana Chrzciciela Dąbrówka, Gózd Lipiński, Jedlinki, Kulanka, Kulna (Kulno), Lipiny Górne i Dolne, Łazy, Naklik, Potok, Sigiełki, Szyszków, Zagródki APL 35/1900 1902
Potok Ordynacki biłgorajski Potok, Dąbrówka, Kulanka, Zagródki, Szyszków, Naklik, Kulna, Łazy, Sigiełki, Lipiny Górne i Dolne, Gust, Lipinki, Jedlinki 1870
Potok wielki janowski Potok Wielki, Potoczek, Łysaków, Dąbrówka, Zarajec, Stojeszyn, Bór, Świdry, Maliniec, Gwizdów, Węglin, Węglinek 1870
Potok Wielki św. Mikołaja B. Błojce, Brzeziny Potockie, Brzeziny Stojeszyńskie, Dąbrowa Łysakowska, Dąbrowica, Dąbrówka, kolonia Felinów, Gwizdów, Huta-Józefów, Łysaków, Majdan, Maliniec, Osinki, Osówek, Potok Lachman, Potok-Plebania, Popielarnia, Potoczek wieś i dwór, Potok Wielki, Potok Plebański, Potok-Stany, Potok-Stanki, Potok-Radwanówka, Stawki, Stojeszyn wieś i dwór, Świdry, Węglin wieś i dwór, Węglinek, Wola Potocka, Wola Wyszomirka, Zarajec Potocki, Zarajec Stojeszyński erygowana w roku: przed 1326 1939
Pratulin konstantynowski św. Apostołów Piotra i Pawła Pratulin, Bohukały, Derło, Kołczyn, Krynica, Krzyczew, Łęgi, Mokrany, Nowosiółki, Olszyn, Pokinianka, Woroblin, Zaczepki erygowana w roku: 1676 1870
Prawno nowoaleksandryjski Wniebowzięcia NMP Prawno, Mazanów, Chrószlanki, Miłoszówka erygowana w roku: ? 1870
Prawno kazimierski, nowoaleksandryjski Wniebowzięcia NMP Chruślanki, Graniczna, Kolonie, Mazanów, Miłoszówka, Pielgrzymka, Prawno Filia parafii w Rybitwach. APL 35/1913 1902
Prawno Wniebowzięcia NMP Dębniak, Chruślanki Duże, Chruślanki Małe, Graniczna, Mariampole, Mazanów wieś i dwór, Michałów Miłoszówka, Niwki, Pielgrzymka, Pocześle, Prawno, Stasin erygowana w roku: 1920 1939
Prawno opolski św. Anny Chruślanki Mazanowskie, Dębniak, Graniczna, Mariampol, Mazanów, Michałów, Miłoszówka, Pielgrzymka, Pocześle, Prawno, Stasin erygowana w roku: 1920 2011
Prostyń węgrowski Trójcy Przenajświętrzej Prostyń, Kępa pruska, Kiełczew, Kulaski, Łęg, Majdan Kiełczewski, Rytele święckie, Treblinka, Wólka okrąglig, Złotki erygowana w roku: 15.06.1511 1870
Pruszyn siedlecki Św. Mikołaja Pruszyn, Błogoszcz, Grubule, Joachimów, Krzymosze, Osiny praed. Stok lacki, Spoczynek Karczma, Wielgór erygowana w roku: 1430 1870
Przesmyki konstantynowski św. Jakuba Apostoła Przesmyki, Górki, Kamianki lackie, Kamianki nicki, Kamianki czabaje, Kaliski, Kukawki, Koryciany, Lipny, Łęczycki, Olędy bończe, Pliszki, Pniewiski, Rzewuski, Raczyny, Tarków, Tarkówek, Suchodół, Suchodołek, Zawady, Zalesie erygowana w roku: 1224 1870
Puchaczów chołmski/chełmski Wniebowzięcia NMP Puchaczów, Nadrybie, Przymiarki, Turowola, Starawieś, Brzeziny, Wesołówka, Szpica, Zawadów 1870
Puchaczów chełmski Wniebowzięcia NMP Albertów, Bogdanka, Brzeziny, Janowica, Józefin, Malinówka, Nadrybie, Ostrówek, Przymiarki, Puchaczów, Stara Wieś, Szpica, Turowola, Wesołówka, Zawadów APL 35/1902 1902
Puchaczów Wniebowzięcia NMP Albertów, kolonia Bogdanka, Brzeziny, kolonia Janowica, kolonia Jasieniec, kolonia Józefin, Malinówka, kolonia Nadrybie, Ostrów Nadrybski, Przymiarki, osada Puchaczów, Starowieś, kolonia Stefanów, Szpica, Turowola wieś i folwark, Wesołówka wieś i folwark, kolonia Zaróbka, Zawadów erygowana w roku: 1533 1939
Puchaczów łęczyński Wniebowzięcia NMP Albertów I, Albertów II, Bogdanka I, Bogdanka II, Brzeziny kol., Brzeziny w., Jasieniec, Puchaczów, Stara Wieś, Stefanów I, Szpica, Turowola kol., Turowola w., Wesołówka erygowana w roku: 1533 2011
Puławy kościół Zmartwychwstania Pańskiego erygowana w roku: XIX w.* 1939
Puławy Wniebowzięcia NMP miasto Puławy (z Działkami Urzędniczymi), Wólka Profecka erygowana w roku: 1919 1939
Puławy puławski św. Józefa Parchatka, Puławy, Skowieszyn erygowana w roku: 1676 2011
Puławy puławski Wniebowzięcia NMP Puławy erygowana w roku: 1919 Strona parafii 2011
Puławy puławski MB Różańcowej Puławy erygowana w roku: 1975 Strona parafii 2011
Puławy puławski Miłosierdzia Bożego Puławy erygowana w roku: 1985 Strona parafii 2011
Puławy puławski św. Brata Alberta Chmielowskiego Puławy erygowana w roku: 1990 Strona parafii 2011
Puławy puławski Świętej Rodziny Puławy erygowana w roku: 1991 Strona parafii 2011
Puszcza Solska biłgorajski św. Marii Magdaleny Puszcza Solska, Okręgłe, Korczów, Rogale, Majdan, Lipowiec, Sumlsko, Wólka, Ruda, Bidaczów, Banachy, Ławry, Rogóźnia, Ciosmy, Bukowa, Dąbrowice, Sól 1870
Puszcza Solska św. Marii Magdaleny Brodziaki, Bukowa, Dąbrowica, Dereżnia Majdańska, Dereżnia Solska, Dereżnia Zagrody, Korczów, Okrągłe, Podlesie, Puszcza Solska, Ruda Solska, Smulsko Małe, Wola Dereźniańska erygowana w roku: ok. XVII w. 1939
Puszno opolski św. Maksymiliana Kolbego Dąbrowa Godowska, Ludwików, Puszno Godowskie, Puszno Skokowskie, Świdno erygowana w roku: 1989 2011
Rachanie tomaszowski Przemienienia Pańskiego Rachanie, Józefówka, Grodosławice, Werechanie, Majdan Typiński 1870
Rachanie Przemienienia Pańskiego Falków kolonia i folwark, Grodysławice wieś i kolonia, Haczyska, Józefów, kolonia Ostrówek, Pawłówka wieś, kolonia i folwark, Rachanie wieś, kolonia i folwark, folwark Nowe Rachanie, Tymin, Werechanie wieś i kolonia erygowana w roku: przed 1436 1939
Radawiec Duży konopnicki NMP Nieustającej Pomocy Pawlin kol., Pawlin w., Radawczyk II kol., Radawiec Duży kol., Radawiec Duży w., Radawiec Mały erygowana w roku: 1988 2011
Radecznica kościół św. Antoniego Padewskiego erygowana w roku: 1667-69* 1939
Radoryż łukowski św. Jakuba Apostoła Radoryż Kościelny, Finkówka, Jasnosz młyn, Krzywda, Kożuchówka, Laski, Radoryszcz, Wielgolas, Wólka erygowana w roku: 1588 1870
Radzięcin zamojski św. Kazimierza Królewicza Radzięcin, Abramów, Wólka Abramowska, Hośnia, Majdan, Teodorówka, Jędrzejówka, Średniówka, Wola Radzięcka, Komodzianka, Smoryń 1870
Radzięcin zamojski św. Kazimierza Królewicza Abramów, Albinów, Buczyna, Hosznia, Jędrzejówka, Komodzianka, Mazin, Radzięcin, Smoryń, Średniówka, Teodorówka, Wola Radzięcka, Wólka Abramowska APL 35/1906 1902
Radzięcin św. Kazimierza Kr. Abramów wieś i dwór, Albinów, Hosznia, Jędrzejówka, Komodzianka, Majdan, Radzięcin wieś i dwór, Smoryń, Średniówka, Teodorówka wieś i kolonia, Wólka Abramowska, Wólka Radzięcka erygowana w roku: 1715 (powtórnie) 1939
Radzyń radzyński Trójcy św. Radzyń, Adamki, Antonin, Biała, Białka, Białeczka, Bramka, Branica, Brzostowiec, Gradowiec, Głowne, Jaski, Kozirynek dawny, Kozirynek nowy, Lichty, Marinin, Nadwitna, Felixówka, Niewęgłosz, Paszki wielkie, Paszki małe, Płudy, Rabsztyn, Siedlanów, Sytno, Stasinów, Turów, Wrzosów, Ustrzeż, Zabików, Zabiele, Zbulitów erygowana w roku: 1415 1870
Rakołupy krasnostawski - wschodni św. Jana Chrzciciela Horodysko, Leśniowice kol., Nowy Folwark, Plisków kol., Plisków w., Rakołupy Duże, Rakołupy Małe, Rakołupy w. erygowana w roku: 1992 2011
Ratoszyn lubelski św. Macieja Apostoła i św. Katarzyny PM. Ratoszyn, Radlin, Kempa, Kazimirów, Borzechów, Majdan Borzechowski, Grondy 1870
Ratoszyn św. Macieja Apostoła i św. Katarzyny PM. Grondy, Kępa kolonia i dwór, dwór Łopiennik, Radlin wieś i dwór, Ratoszyn, folwark Stasin, Wały, Zosinek erygowana w roku: przed 1425 1939
Ratoszyn bełżycki św. Macieja Apostoła i św. Katarzyny Grondy, Kępa kol., Łopiennik, Radlin kol., Radlin w., Ratoszyn I, Ratoszyn II, Stasin, Wały Kępskie, Zosinek erygowana w roku: 1328 2011
Rejowiec kościół św. Michała Archanioła erygowana w roku: 1796* 1939
Rejowiec św. Józefa BM. Adamów kolonia i folwark, Aleksandria Niedziałowska, Budki, Czarnoziemia, Felczyn, Hruszów wieś, kolonia i folwark, Kadzinek, Klementów, Kobyle, folwark Katonin, Krynica, Ludwinów, Marynin, Majdan Rybiński, Marysin, Morawinek, Niedziałowice wieś i kolonia, Piątki, kolonia Rejowiec-Popówka, Rejowiec osada, dwór i stacja kolejowa, Rybie, Siedliszczki wieś i kolonia, Stajne wieś i folwark, Wereśce Małe, Wólka Rejowiecka, Zosinek erygowana w roku: 1919 1939
Rejowiec Fabryczny chełmski - zachodni Podwyższenia Krzyża Świętego Rejowiec Fabryczny erygowana w roku: 1981 2011
Rejowiec Osada chełmski - zachodni św. Jozafata BM Adamów, Aleksandria Niedziałowska, Czarnoziem, Hruszów kol., Hruszów w., Klementynów, Kobyle kol., Kobyle w., Krynica, Ludwinów, Marynin, Marysin kol., Marysin w., Niedziałowice, Rejowiec kol., Rejowiec Osada, Rybie, Siedliszczki w., Weresce Małe, Wólka Rejowiecka erygowana w roku: 1919 2011
Rogóźno łęczyński św. Wawrzyńca Czarnylas, Dąbrowa, Dratów kol., Dratów w., Kaniwola, Kobyłki, Kosów, Krasne, Krzczeń, Krzywe, Piaseczno, Rogóźno, Rozpłucie - Grabów, Rozpłucie II, Ryczka, Uciekajka erygowana w roku: 1922 Strona parafii 2011
Rogóżno św. Wawrzyńska M kolonia Czarnylas, Dratów wieś i kolonia, Kaniwola wieś i folwark, kolonia Kobyłki, Krasne wieś, kolonia i folwark, kolonia Krzczeń, kolonia Piaseczno, Rogóżno wieś i kolonia, kolonia Rozpłucie, kolonia Uciekajka erygowana w roku: 1922 1939
Rossosz bialski św. Stanisława BM Rossosz, Czeberaki, Dawidy, Gęś, Jabłoń, Kolano, Kudry, Paczeńki, Romaszki, Polubicze, Radcze, Rudzieniec, Zaniówka erygowana w roku: 1507 1870
Rozbity Kamień sokołowski Trójcy Przenajświętrzej Rozbity kamień, Bielany: "wąsy, borysy, żyłaki, jarosławy", Dmochy: "rędki, mingosy, rogale", Kowiesy, Korabie, Kosierady, Krasów, Kudelczyn, Paczoszki małe, Paczoszki duże, Trebień, Urbanki, Wańtuchy, Węże, Wiechetki duże, Wiechetki małe, Xiężopole Komory, Xiężopole budki erygowana w roku: 1424/1448 1870
Ruda Huta św. Stanisława BM. Chromówka wieś i kolonia, Gdola, kolonia Jazików, kolonia Marynin, kolonia Miłosław, Ruda-Huta (A i B), Ruda-Opalin, kolonia Zarudnie erygowana w roku: 1923 1939
Ruda Huta chełmski - wschodni św. Stanisława BM i Niepokalanego Serca NMP Chromówka, Gdola, Gotówka kol., Hniszów kol., Jazików kol., Karolinów w., Leśniczówka kol., Leśniczówka w., Marynin kol., Miłosław kol., Poczekajka, Ruda Huta, Ruda Opalin, Ruda w., Rudki, Zarudnie erygowana w roku: 1923 2011
Rudnik turobiński św. Marka Ewangelisty Joanin, Majdan Borowski I, Majdan Borowski II, Majdan Kobylański, Majdan Łuczycki, Majdan Średni, Maszów kol., Maszów w., Romanówek, Rudnik, Suche Lipie erygowana w roku: 1988 2011
Rudnik Szlachecki kraśnicki Miłosierdzia Bożego Ostrów kol., Pułankowice, Rudnik kol., Rudnik Szlachecki, Wólka Rudnicka erygowana w roku: 1997 2011
Rudno lubartowski św. Mikołaja B. Rudno, Kumów, Sobolew, Majdan Lubartowski, Gawłówka, Rawa, Młyniska, Podlodówka, Kierszkówka, Gołąb, Rutka, Stanisławów, Abramów, Wielkie, Wielgołaz, Marcinów, Sosnówka, Majznerzyn, Elżbietów, Zofianówka, Szachnia, Krzypy, Węgielec, Przychody 1870
Rudno św. Mikołaja B. Aleksandrówka, Anielówka, Chudowola, Elżbiecin, Elżbietów, Gawłówka, Gołąb wieś i kolonia, Katarzyn, Kierszkówka, Krupy, Lipniak, Majdan Sobolewski, Mejznerzyn, Młyniska, Ostrów wieś i folwark, Podlodówek, Rawa, Rudn, Sobolew wieś i kolonia, Stanisławów Duży, folwark Szczuchnia, Węgielce, Wilhelmówka, Zofianówka erygowana w roku: przed 1425 1939
Rudno michowski Podwyższenia Krzyża Świętego Aleksandrówka, Anielówka, Chudowola, Elżbietów, Gawłówka, Gołąb kol., Gołąb w., Katarzyn I, Katarzyn II, Kierzkówka kol., Kierzkówka w., Krupy, Lipniak, Majdan Sobolewski, Mejznerzyn, Młyńska, Ostrów, Podlodówek, Rawa kol., Rawa w., Rudno kol., Rudno w., Sobolew kol., Sobolew w., Stanisławów Duży, Szczuchnia, Węgielce, Zofianówka erygowana w roku: 1425 2011
Rusków konstantynowski Wniebowzięcia NMP Rusków, Czuchów pieńki, Czuchów, Drażniew, Hruszew, Kisielew, Mężenin, Puczyce, Ruda, Tokary, Wólka drażniewska, Zaborze erygowana w roku: 29.04.1440 1870
Rusków konstantynowski Wniebowzięcia NMP Czuchów, Drażniew, Helenów, Hruszew, Kisielew, Mężenin, Pieńki, Puczyce, Ruda, Rusków, Tokary, Wólka Drażniewska, Zaborze APL 35/1911 1902
Rybitwy nowoaleksandryjski Wszystkich Świętych Józefów, Rybitwy, Nieszawa, Bassonia, Bór, Spławy, Kolczyn, Wólka Józefowska, Łopoczno erygowana w roku: 1326 1870
Rybitwy kazimierski, nowoaleksandryjski Wszystkich Świętych Basonia, Bór, Józefów, Kolczyn, Łopoczno, Mariampol, Niesiołowice, Nieszawa, Pocześle, Rybitwy, Spławy, Studnisko, Wólka Józefowska APL 35/1912 1902
Rybitwy Wszystkich Świętych Basonia, Bór, osada Józefów n. Wisłą, Kolczyn wieś i dwór, Łopoczno, Nietrzeba, Niesiołowice, Nieszawa, Rybtwy, Spławy, Studnisko, Wólka Kolczyńska erygowana w roku: przed 1326 1939
Rybitwy opolski Wszystkich Świętych Basonia, Bór, Niesiołowice, Nieszawa, Nietrzeba, Rybitwy, Spławy, Studnisko erygowana w roku: 1326 2011
Ryki garwoliński św. Jakuba Apostoła Ryki, Swaty, Dąbia stara, Dąbia nowa, Zalesie, Edwardów, Rossosz, Falentyn, Kruków, Ogonów, Oszczywilk, Brusów, Chrusna, Janisze, Bogusze, Ownia, Grabów, Bazanów A, Bazanów B erygowana w roku: XV w. 1870
Ryki garwoliński św. Jakuba Apostoła Bazanów, Bogusze, Brusów, Budki, Chrusna, Chrustne, Dąbia Stara i Nowa, Edwardów, Falentyn, Janisze, Julin, Kruków, Ogonów, Oszczywilk, Ownia, Potok, Rossosz, Ryki, Swaty, Zalesie APL 35/1914 1902
Rzeczyca Księża kościół Krzyża św. erygowana w roku: 1742* 1939
Rzeczyca Księża kraśnicki Krzyża Świętego Owczarnia, Rzeczyca kol., Rzeczyca Księża kol., Rzeczyca Księża w. erygowana w roku: 1985 Strona parafii 2011
Rzeczyca Ziemiańska janowski Przemienienia Pańskiego Rzeczyca Ziemiańska, Trzydnik Duży i Mały, Wola Trzydnicka, Dąbrowa 1870
Rzeczyca Ziemiańska Przemienienia Pańskiego Dąbrowa, Łychów Gościeradowski, Łychów Szlachecki, Piotrowszczyzna, Rzeczyca Ziemiańska wieś i kolonia, Trzydnik Duży, kolonia Trzydnik Górny, Trzydnik Mały, Wola Trzydnicka wieś i kolonia, kolonia Zielonka erygowana w roku: 1772 1939
Rzeplin tomaszowski św. Jana Chrzciciela Rzeplin, Łachowce, Posadów, Telatyn, Zulice, Radków, Nowosiółki, Wasylów, Netreba 1870
Rzeplin św. Jana Chrzciciela kolonia Franusin, Łachowice, Psadów, Radków wieś i kolonia, Rokitno, Rzeplin wieś i kolonia, Telatyn, Żulice erygowana w roku: 1403 1939
Sadowne węgrowski św. Jana Chrzciciela Sadowne, Bojewo, Brzóska, Grabiny, Kołodziąż, Krupińskie, Majdan, Morzyczyn, Mrozowa-wola, Orzełek, Razdny, Sokółka, Wilczogęby, Zieleniec erygowana w roku: 1524 1870
Sahryń śś. Cyryla i Metodego Malice wieś i kolonia, kolonia Miętkie, Sahryń wieś i kolonia, kolonia Trebin, Wronowice wieś i kolonia erygowana w roku: 1923 1939
Samogoszcz garwoliński św. Jadwigi Samogoszcz, Bączki, Budy, Dominów, Domaszew, Kępa, Lewików, Lipniki, Ostrów, Podłęż, Podwierzbie, Ruda, Tarnówek erygowana w roku: 1463? 1870
Sarnaki konstantynowski św. Stanisława BM Sarnaki, Adamów, Binduga, Bużka, Chybów, Grzybów, Chlebczyn, Hołowczyce, Horoszki małe, Klepaczew, Klimczyce, Kózki, Lipno, Litewnik, Mierświce, Ogrodniki, Płosków, Rozwadów, Rzewuszki, Serpelice, Terlików, Zabuże erygowana w roku: ok. 1430 1870
Sarnaki konstantynowski św. Stanisława Biskupa i Męczennika Adamów, Binduga, Bużka, Chlebczyn, Chybów, Grzybów, Hołowczyce, Horoszki, Klepaczew, Klimczyce, Kózki, Lipno, Litewniki, Mierzwice, Ogrodniki, Płosków, Pronieńszczyzna, Rozwadów, Rzewuszki, Sarnaki, Serpelice, Terlików, Zabuże APL 35/1916 1902
Sawin chołmski/chełmski Przemienienia Pańskiego Sawin, Chylin, Chutcze, Huta, Hańska, Kulczyn, Koziagóra, Kołacze, Krypundza, Kaźmirów, Bartoszycha, Bukowa Wielka i Mała, Borowa, Holendernia, Ujazdów, Lubowicz, Zdżarki, Wojciechów, Serniawcy, Petryłów, Wólka Petryłowska, Łowcza, Malinówka, Rudka Łowiecka, Majdany: Hański, Ciemno, Karolina 1870
Sawin Przemienienia Pańskiego Aleksandrówka Tarnowska, Bakus, Borowa, Bukowa Wielka i Mała, Chylin Wielki, Chylin Mały, Chutcze, Koziagóra, Łowcza, Malinówka, Mahdzinek, kolonia Nieborowa, Piaski, Petryłów, Podpakule, Radzanów, Sawin, Serniawy, kolonia Staszyce, Średni-Łan, Teodorów, Tomaszówka, Wierzbica, Wólka Petryłowska erygowana w roku: przed 1456 1939
Sawin chełmski - zachodni Przemienienia Pańskiego Aleksandrówka, Bachus, Chutcze, Kozia Góra, Łowcza, Malinówka, Petryłów, Sawin, Serniawy, Tomaszówka, Wólka Petryłowska erygowana w roku: 1531 2011
Serniki św. Marii Magdaleny Chlewiska, Czerniejów, Marysin, Nowawieś, Nowawola, Podpałecznica, Serniki wieś i dwór, Wola Sernicka wieś i dwór, Wólka Zabłocka erygowana w roku: 1603 1939
Serniki lubartowski Serniki, pw. św. Marii Magdaleny Czerniejów, Marysin, Nowa Wieś, Nowa Wola, Serniki kol., Serniki w., Wola Sernicka kol., Wola Sernicka w., Wólka Zabłocka erygowana w roku: 1603 2011
Seroczyn siedlecki Nawiedzenia NMP Seroczyn, Borki, Donulin, Jedlna, Kułak, Kołodziąż, Kochany, Łomnica, Rudnik, Żebraczka erygowana w roku: 1547 1870
Serokomla łukowski św. Stanisława BM Serokomla, Czarna, Chordzież, Poznań, Ruda, Wólka Serokomlska, Zakępie erygowana w roku: 1326 1870
Siedlce siedlecki św. Stanisława BM Siedlce, Białki, Golice, Grabianów, Jagodne, Purzyc, Sekuła, Starawieś, Strzała, Toporek, Ujrzanów, Żabokliki, Żytnia erygowana w roku: 1532 1870
Siedliska piasecki Matki Bożej Królowej Pokoju Bielecha, Ksawerówka, Marysin, Siedliska I, Siedliska II, Siedliska kol. erygowana w roku: 1980 2011
Siedliszcze MB Częstochowskiej Anusin, Borowo, kolonia Brzeziny, Chojno Nowe, Chojno Stare, Chojeniec, Dobromyśl, kolonia Gliny, Janowica, Kamionka, Lipówki, Marynin, Majdan Zahorodyński, Magielnica, Romanówka, Siedliszcze osada, wieś i kolonia, Stasin Doliny, Wojciechów, Wola Korybutowa, kolonia Zabitek erygowana w roku: 1907 1939
Siedliszcze siedliski NMP Częstochowskiej Anusin, Brzeziny, Chojeniec w., Chojno Nowe I, Chojno Stare, Dobromyśl, Gliny kol., Janowica, Kamionka, Lipówki, Majdan Zahorodyński, Marynin, Mogielnica, Siedliszcze kol., Siedliszcze os., Siedliszcze w., Stasin Dolny, Zabitek erygowana w roku: 1907 Strona parafii 2011
Siennica Nadolna krasnostawski - zachodni Miłosierdzia Bożego Bzite, Krupiec, Osiedle Cukrownia, Osiedle P.Z.Z., Osiedle Polana, Siennica Nadolna, Wincentów erygowana w roku: 1985 2011
Siennica Różana krasnostawski Wniebowzięcia NMP Siennica Różana, Siennica Królewska, kolonia Borkowice, Wola Siennicka, Złomnica, Majdan Zdzański, Zagroda, Zdzańca, Kwoczka, Wierzchowiny, kolonia Stujło 1870
Siennica Różana Wniebowzięcia NMP kolonia Baraki, Bańkowszczyzna, Baroń kolonia i dwór, Komarówka, Kozieniec, Maciejów-Złośnica, Siennica Królewska Duża, Siennica Królewska Mała, Siennica Królewska dwór, Siennica Różana wies i dwór, kolonia Stójło, Wola Siennicka erygowana w roku: 1468 1939
Siennica Różana krasnostawski - wschodni Wniebowzięcia NMP Baraki, Bońkowszczyzna, Boruń, Kozieniec, Maciejów, Siennica Duża, Siennica Mała, Siennica Różana kol., Siennica Różana w., Stójło, Wola Siennicka erygowana w roku: 1468 2011
Sitaniec zamojski św. Bartłomieja Apostoła Sitaniec, Wysokie, Hyża, Udrycze, Czółki, Stabrów, Jarosławiec, Szopin, Sitno 1870
Sitaniec św. Bartłomieja Apostoła Borowina, Bortatycze, Czołki, Hyża, folwark Karolówka, Łapiguz, Sitaniec, Szopin, Udrycze wieś i kolonia, Wysokie, Zrąb erygowana w roku: 1485 1939
Skibniew sokołowski św. Wojciecha BM Skibniew:"kurcze, podawce, Sągole", Buczyn ruski, Buczyn szlachecki, Chmielnik, Dybów, Grzymały, Hilarów, Klepki, Kostki, Kuteski, Podborze, Pogorzel, Suchodół, Wyszomierz erygowana w roku: przed 1464 1870
Skierbieszów zamojski Wniebowzięcia NMP i św. Dominika W. Skierbieszów, Majdan Skierbieszowski, Drewniki, Marcinówka, Podwysokie, Lipina, Wysokie, Osiczyna, Wolica, Czeszyn, Żuków, Jełowiec, Sławęcin, Łaziska, Suchodębie, Huszczka, Monastyrek, Sulmice, Wiszenki, Zabytów 1870
Skierbieszów Wniebowzięcia NMP i św. Dominika W. Cieszyn, Dębowiec, Durnik, Hajowniki, Huszczka Duża, Iłowiec, Lipina Stara, Lipina Nowa, Łaziska, Majdan Skierbieszowski, Majdan Żukowiecki, Osiczyna,Podwysokie, Sady, Skierbieszów, Sławęcin, Suchodębie, Szorcówka, Wysokie, Zawada erygowana w roku: 1436 1939
Skrobów lubartowski Skrobów, pw. Chrystusa Odkupiciela Mieczysławka, Skrobów kol., Skrobów w., Wola Mieczysławska erygowana w roku: 2005 Strona parafii 2011
Skrzeszew sokołowski św. Stanisława BM Skrzeszew, Czekanów, Czaple:"ruskie andrelowicze, jarki, obrępałki", Gałki:"ruskie, szlacheckie", Kanabród, Mogilnica, Ostrowiec, Liszki, Rudniki, Wasilew, Wasilew-szlachecki, Zalesie, Żółkwy erygowana w roku: ok. 1431 1870
Skurzec siedlecki Nawrócenia św. Pawła Apostoła Skurzec, Cisie, Dąbrówka: "Stara, Stany, Wyłazy, Niwka, Ługi", Drópia, Gołąbek, Lipniaki, Nowaki, Pieróg, Roskosz taberna, Wołyńce, Wołyniecka wólka, Wólka Kobyla, Żelków, Grala, Dekarz, Niewinność erygowana w roku: 1711 1870
Sławatycze bialski św. Michała Archanioła Sławatycze, Bałe, Dańce, Dołhebrody, Hanna, Hóleszów, Jabłeczna, Janówka, Kuzawka, Lack, Liszna, Parośle, Patocki, Pawluki, Pniska, Sajówka, Terebiska, Zańków erygowana w roku: 1761 pon. 1870
Sławatycze bialski św. Michała Archanioła Boje, Dańce, Dołhobrody, Hanna, Holeszów, Jabłeczna, Janówka, Kuzawka, Lack, Liszna, Parośle (Parośla), Patocki, Pawluki, Pniska (Pniski), Sajówka, Sławatycze, Terebiski (Terebiska), Zańków W latach 1887-1905 akta stanu cywilnego prowadził proboszcz z parafii w Tucznej. APL 35/1922 1902
Sobieska Wola bychawski św. Stanisława BM Dąbie kol., Dąbie w., Łączki, Pilaszkowice II, Radomirka, Sobieska Wola I, Sobieska Wola II, Tokarówka erygowana w roku: 1958 2011
Sokołów sokołowski św. Michała Archanioła Sokołów, Bałki, Bachorza, Dzięgielnia, Elżbietów, Krasnodęby: Kosmy i spytki, Kupiętyn, Miodki, Majdan, Emilianów, Nowa-wieś, Przewózki, Przezdziatka, Remiszew, Rogów, Wesoła karczma, Wojewódki górne, Wojewódki dolne, Ząbków, Żanecin erygowana w roku: 03.10.1424 1870
Sosnowica włodawski Trójcy Przenajświętszej Bohutyn, Brus, Dębina, Górki, Jagodno, Kamień, Komarówka, Lasek, Lino (Lejno), Lipniak, Ludwiczyn, Łomnica, Marianka, Olechówka, Orzechów, Osniół, Piesia Wola (Pieszowola), Skorodnica, Sosnowica, Turna, Wołoska Wola, Zamłynie, Zbojna (Zbójno), Zienki, Żanecin APL 35/1923 1902
Sosnownica włodawski Trójcy św. Sosnownica, Bohutyn, Brus, Górki, Jagodno, Lasek, Lino, Łomnica, Olechówka, Orzechów nowy, Orzechów stary, Piesia-wola, Turna, Wołoska-wola, Zienki erygowana w roku: 1685 1870
Sól św. Michała Archanioła Banachy, Bidaczów Stary, Bidaczów Nowy, Ciosmy, Łazory, Ruda Zagrody, Sól wieś i folwark erygowana w roku: 1919 1939
Stanin łukowski Trójcy św. Stanin, Jarczówek, Jonnik, Kopina, Kosuty, Ogniwo, Wnętrzne, Wróblina, Kujawy dwór erygowana w roku: 1555 1870
Stara Wieś bychawski św. Stanisława BM Karolin, Nikodemów, Stara Wieś I, Stara Wieś II, Stara Wieś III, Troszczyń erygowana w roku: 1931 Strona parafii 2011
Starawieś węgrowski św. Michała Archanioła Starawieś, Borzychy, Galicynów, Grygrow, Kalaty, Kalinowice, Kałęczyn, Ludwinów, Majdan, Paplin, Tończa, Wólka Paplińska, Zuzułka, Zulin erygowana w roku: 1473 1870
Starawieś kościół Narodzenia NMP erygowana w roku: XVIII w.* 1939
Starawieś kościół Wniebowzięcia NMP erygowana w roku: 1840* 1939
Starawieś św. Stanisława BM. kolonia Karolin, Stara Wieś (część) erygowana w roku: 1932 1939
Starościn MB Anielskiej Amelin, kolonia Biadaczka, Kruk, Meszno, kolonia Okrągłe, Starościn wieś i kolonia, Zofian erygowana w roku: 1926 1939
Starościn michowski MB Anielskiej Amelin, Biadaczka kol., Koszary, Kruk, Meszno, Misin, Okrągłe kol., Starościn kol., Starościn w., Zofianka erygowana w roku: 1926 2011
Stary Zamość Wniebowzięcia NMP kolonia Borowina Starozamojska, Chomęciska Małe, Chomęciska Duże i dwór, dwór Chomęciska Szlacheckie, kolonia Doły, Krasne, Majdan Sitaniecki, Nowawieś, nadleśnictwo Pańska Dolina (część), kolonia Podkrasne, Ruskie Piaski wieś i dwór, Stary Zamość wieś i dwór, kolonia Szajówka, Tarzymiechy wieś i kolonia, Wierzba wieś i dwór, Wisłowiec wieś i kolonia, kolonia Zamszany, kolonia Złojec erygowana w roku: 1592 1939
Stary Zamość zamojski Wniebowzięcia NMP Stary Zamość, Wierzba, Wisłowiec, Majdan Sitaniecki, Chomęciska Małe i Duże, Piaski Ruskie, Tarzymiechy, Wirkowice 1870
Staw chełmski - zachodni NMP Królowej Polski Krobonosz, Ochoża kol., Ochoża w., Parypse, Staw erygowana w roku: 1993 2011
Sterdyń sokołowski św. Anny Sterdyń, Białobrzegi cum Cegielnia Dzięcielska, Chądzyń, Dąbrówka, Dzięcioły bliższe, Dzięcioły dalsze, Golanki cum holendernia Chądzyńska, Kamieńczyk, Kiełpiniec, Kiezie cum Kółko, Kuczaby, Lebiedzie, Ludwinów, Matejki, Młynarze, Mursy, Padarewek, Paulinów, Rytówek, Seroczyn, Stelągi, Szwejki erygowana w roku: 05.07.1518 1870
Stężyca garwoliński św. Marcina Stężyca, Brześce, Brzeska-Kępa v. Prażmów, Iwangorod, Kletnia stara, Kletnia nowa, Rokitna nowa, Rokitna stara, Mierzwiączka, Rysice, Krukówka, Plebanka, Młynków erygowana w roku: XIII w. 1870
Stężyca garwoliński św. Marcina Biskupa Brzeska Kępa vel Prażmów, Brzeźce, Franciszkowo, Iwanogród forteca i stacja (Dęblin), Kletnia Stara i Nowa, Krukówka, Mierzwiączka, Młynków Dębiński i Stężycki, Nadwiślanka, Plebanka, Rokitnia Stara i Nowa, Rycice, Stężyca APL 35/1926 1902
Stężyca Podwyższenia Krzyża św. i Opieki św. Józefa, Oblubieńca NMP Stężyca wieś i kolonia erygowana w roku: 1925 1939
Stężyca krasnostawski - zachodni Podwyższenia Krzyża Świętego Stężyca kol., Stężyca Łęczyńska, Stężyca Nadwieprzańska erygowana w roku: 1925 2011
Stoczek (Łukowski) łukowski Wniebowzięcia NMP Stoczek, Błażejki, Borek, Dębek, Jamielne, Januszówka, Kadzidło, Kieńkówka, Kobiałki, Kisielsk, Mizary, Okuń, Prawda, Rosy, Róża, Ruda, Soćki, Toczyska, Turzec, Wólka Kisielska, Wólka Różańska, Wólka Poznańska, Zabiele, Zaskwiera, Zgorznica erygowana w roku: 1472 1870
Stoczek-Węgrowski węgrowski św. Stanisława BM Stoczek, Drgicz, Lipki, Miednik, Grabiny, Wielgie, Wieliczna, Wycech, Xiężyzna, Zgrzebichy erygowana w roku: 1515 1870
Stróża kościół Św. Trójcy erygowana w roku: 1766* 1939
Stróża kraśnicki Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej Częstochowskiej Karpiówka, Słodków I, Słodków II, Słodków III, Struża kol., Struża w. erygowana w roku: 1975 2011
Strzeszkowice konopnicki Miłosierdzia Bożego Strzeszkowice, Trojaczkowice erygowana w roku: 2010 2011
Studzianki zakrzowiecki Matki Bożej Królowej Polski Studzianki kol., Studzianki w., Węglinek, Wola Studziańska kol., Wola Studziańska w. erygowana w roku: 1989 2011
Suchowola Najświętszego Serca Pana Jezusa Branica wieś i folwark, Jezioro wieś i folwark, Kuraszew, Suchowola wieś, kolonia i dwór, Świerże, Wólka Zdunkówka, folwark Zawohinka erygowana w roku: 1920 1939
Suchowola Przemienienia Pańskiego Bożawola, Czarnowoda, Feliksówka, Hutków dwór, Kasjerówka, Malinówka, Rachodoszcze, Suchowola wies i kolonia, Żyznów erygowana w roku: 1919 1939
Suchowola Radzyńska czemiernicki Najświętszego Serca Pana Jezusa Bramka, Branica kol., Branica w., Jezioro, Kuraszew, Okalew, Suchowola kol., Suchowola w., Świerże, Wólka Zdunkówka, Zawoinka erygowana w roku: 1920 Strona parafii 2011
Suchożebry siedlecki św. Marii Magdaleny Suchożebry, Borki, Brzozów, Chodów, Jerzmów, Kisielany Kuce, Kisielany zmichy, Krześlin, Kopcia, Kownaciska, Krynica, Małacin młyn i Karczma, Nakory, Podnieśno, Przygody, Rzeszotków, Stany duże, Stany małe, Sosna: "Kicki, Kuzołki, Kurabie, trojanki", Szydłowin praed. Wyszomierz, Wola Suchożebrska, Wymyśle erygowana w roku: 1422 1870
Sulów zakrzowiecki św. Rajmunda Nonnata Kolonia Góry, Sulów, Zakrzówek w. erygowana w roku: 1993 Strona parafii 2011
Surchów krasnostawski św. Łukasza Ewangelisty Surchów, Augustówka, Dzierżawka, Łukaszówka, Majdan Snikowski, Franciszków, Krośniczyn, Stara Wieś, Wola Krośniczyńska, Wojciechowska, Brzeziny, Drewniki, Zułów, Anielpol, Chełmiec, Zmysłówka, Krośniczyn Aleksandrowski 1870
Surhów św. Łukasza Ewangelisty Anielpol, folwark Augustówka, Brzeziny, Chełmiec, Drewniki, folwark Dzierżawa, Franciszków, Kraśniczyn, Łukaszówka, Majdan Surhowski, Majdan Czajki, Starawieś, Surhów, kolonia Wojciechów, Wolica kolonia i folwark, Wólka Kraśniczyńska, Zastawie, folwark Żułów erygowana w roku: ok. XVI w. 1939
Surhów krasnostawski - wschodni Nawiedzenia NMP i św. Łukasza Anielpol, Brzeziny, Czajki, Franciszków, Łukaszówka, Majdan Surhowski, Pniaki, Surhów kol., Surhów w. erygowana w roku: 1590 Strona parafii 2011
Susiec św. Jana Nepomucena Grabowica, Paary, Rybnica, Susiec erygowana w roku: 1906 1939
Syczyn siedliski Niepokalanego Serca NMP Bakus Wanda, Bekiesza, Chylin Wielki, Ludwinów kol., Ludwinów w., Stawek, Syczyn, Werejce, Wólka Tarnowska erygowana w roku: 1953 2011
Syrniki lubartowski Syrniki, Wola Syrnicka, Rusko-wola, Wólka Zabłocka, Nowa Wieś, Czerniejów, Chlewiska, Podpałecznica, 1870
Szastarka zakrzowiecki św. Maksymiliana Kolbego Szastarka stacja PKP, Szastarka w. erygowana w roku: 1985 Strona parafii 2011
Szczebrzeszyn zamojski kościół św. Katarzyny PM. Szczebrzeszyn, przedmieścia: Zamojskie, Błonie, wsie: Zwierzyniec, Obrocz, Tuszyniec, Wywłocza, Rudka, Topólcza, Żurawnica, Lipowiec, Czarnystok, Trzęsiny, Źrebce, Kulików, Sułów, Sułówek, Deszkowice, Michalów, Rozłopy, Brody, Kawęczyn, Kawęczynek, Bodanów 1870
Szczebrzeszyn kościół św. Katarzyny PM. erygowana w roku: < 1602* 1939
Szczebrzeszyn kościół św. Leonarda Op. erygowana w roku: 1907-10* 1939
Szczebrzeszyn św. Mikołaja B. Błonie, Brody, Deszkowice, Kawęczyn, Kawęczynek, Klemensów cukrownia i dwór, Kulików, Michalów, Przedmieście, Rozłopy, Sułów, Szperówka, Szczebrzeszyn, Źrebce, Żurawnica erygowana w roku: 1397 1939
Szewnia kościół Zwiastowania NMP erygowana w roku: 1905* 1939
Szpikołosy MB Łaskawej Białoskóry, Gołębowiec, Moroczyn wieś i dwór, Szpikołosy, Kobło erygowana w roku: 1920 1939
Śniatycze kościół Przemienienia Pańskiego erygowana w roku: XVIII w.* 1939
Świdnik świdnicki NMP Matki Kościoła Świdnik erygowana w roku: 1982 Strona parafii 2011
Świdnik świdnicki Chrystusa Odkupiciela Franciszków, Świdnik erygowana w roku: 1988 Strona parafii 2011
Świdnik świdnicki św. Józefa Świdnik erygowana w roku: 1990 Strona parafii 2011
Świdnik świdnicki św. Kingi Świdnik erygowana w roku: 2004 Strona parafii 2011
Świdnik Duży lubelski - podmiejski Matki Bożej Nieustającej Pomocy Biskupie kol., Świdnik Duży I, Świdnik Duży II, Świdnik Mały kol., Świdnik Mały w. erygowana w roku: 1989 2011
Świdniki kościół św. Mikołaja B. erygowana w roku: < 1850* 1939
Świeciechów janowski św. Małgorzaty PM. i św. Mikołaja BW. Świeciechów, Wałowice, Popów, Bliskowice, Baraki, Wólka Rachowska, Hamówka, Opoka Duża i Mała, Jakubowice, Rachów, Annopol 1870
Świeciechów św. Małgorzaty PM. i św. Mikołaja BW. Anielin, kolonia Baraki, Bliskowice wieś i dwór, kolonia Hamówka, kolonia Kopiec, kolonia Lasek, Natalin, Popów, Sucha Wólka wieś i dwór, Świeciechów, Wałowice wieś i dwór, dwór Zofipole, Zychówki erygowana w roku: przed 1326 1939
Świeciechów urzędowski św. Małgorzaty i św. Mikołaja Anielin, Baraki, Bliskowice kol., Bliskowice w., Działki, Kopiec, Lasek, Natalin, Popów, Sucha Wólka, Świeciechów, Wałowice w., Zofiipole kol., Zofipole, Zychówki erygowana w roku: 1223 2011
Świerszczów św. Bazylego B. kolonia Gołybór, kolonia Gliny, kolonia Małków, kolonia Ostrówek, kolonia Podyski, Świerszczów wieś i kolonia, kolonia Szczupak, kolonia Widły, kolonia Zagórze erygowana w roku: 1921 1939
Świerszczów siedliski św. Bazylego Małków, Ostrówek Podyski, Szczupak, Świerszczów kol., Świerszczów w., Zagórze erygowana w roku: 1921 Strona parafii 2011
Świerże chołmski/chełmski śś. Apostołów Piotra i Pawła Świerże, Okopy, Wólka Okopska, Ludwinów, Zalin, Gdola, Hniszów, Dobryłów, Bryźno, Husynne, Majdan Husyński, Mościska, Pławanice 1870
Świerże śś. Apostołów Piotra i Pawła Dobryłów kolonia i folwark, Hniszów wieś i dwór, kolonia Kępa Brzezińska, Ludwinów, Okopy wieś i kolonia, kolonia Ostrowy, Świerże osada, wieś, kolonia i dwór, Wólka, Żalin wieś i kolonia erygowana w roku: 1443 1939
Świerże chełmski - wschodni św. Apostołów Piotra i Pawła Brzeźno kol., Dobryłów, Dobryłówka, Hniszów, Kępa Wolańska, Ludwinów, Marysin, Okopy Nowe kol., Okopy Nowe w., Okopy Stare kol., Okopy Stare w., Rozkosz, Świerże kol., Świerże w., Wólka Okopska, Zamieście, Żalin erygowana w roku: 1443 2011
Targowisko krasnostawski Targowisko, Boćków, Podgaj, Budy, Zakrzew, Tarnawka, Giełczew, Wola Giełczewska 1870
Targowisko św. Tomasza B. kolonia Baraki, Biskupie, Boćków, Budy, kolonia Nikodemów, Podgaj, Targowisko wieś i kolonia, Tarnawka, kolonia Troszczyn, Wólka Ponikiewska, Zakrzew wieś i kolonia erygowana w roku: ok. XIII w. 1939
Targowisko turobiński św. Tomasza Becketa Baraki, Biskupie kol., Biskupie w., Boćków, Budy, Podgaj, Targowisko kol., Targowisko w., Tarnawka, Wólka Ponikiewska, Zakrzew kol., Zakrzew w. erygowana w roku: 1293 2011
Tarło czemiernicki NMP Matki Kościoła Górka Lubartowska, Tarło kol., Tarło w. erygowana w roku: 1989 Strona parafii 2011
Tarnawatka śś. Apostołów Piotra i Pawła Antoniówka, Hatczyska nr 4, Huta, Niemirówek kolonia i folwark, Pańków, Podhucie, folwark Pucharki, Skrzypny Ostrów, Sumin, Suminek, Tarnawatka wieś i dwór, Tartak-Tarnawatka erygowana w roku: 1921 1939
Tarnogóra krasnostawski św. Zofii W. Tarnogóra, Izbica, Stryjów, Dworzyska, Romanów, Ostrzyca, Mchy, Ostrówek, Piaski Szlacheckie, Majdany 1870
Tarnogóra św. Zofii W. Bobliwo, Borsuk, Dworzyska wieś i dwór, Izbica osada i wieś, Mchy, Ostrówek, Ostrzyca wieś i dwór, Piaski wieś, kolonia i dwór, Romanów wieś i kolonia, Tarnogóra osada, kolonia i dwór, Wał, kolonia Zalesie erygowana w roku: ok. XV w. 1939
Tarnogóra krasnostawski - wschodni św. Zofii W. Bobliwo, Borsuk, Dworzyska, Górecko, Izbica os., Izbica w., Mchy, Ostrówek, Ostrzyca, Piaski Szlacheckie, Romanów, Tarnogóra kol., Wał, Zalesie erygowana w roku: 1544 Strona parafii 2011
Tarnogród biłgorajski Tarnogród, Bukowina, Biszcza, Wólka Biska, Zary, Zynia, Księżpol, Przymiarki, Króle, Marcinka, Kamionka, Płuzy, Korchów, Różaniec, Wola Różaniecka, Luchów, Zagrody 1870
Tarnogród tarnogrodzki, biłgorajski Przemienienia Pańskiego Borki, Biszcza, Bukowina, Jamińszczyzna, Kamionka, Korchów, Króle, Księżpol, Luchów, Marianka, Markowicze, Pawlichy, Płusy, Przymiarki, Różaniec, Tarnogród, Wola Różaniecka, Wólka Biska, Zagrody, Zynie, Żary APL 35/1935 1902
Tarnogród kościół św. Rocha erygowana w roku: XIX w.* 1939
Tarnogród Przemienienia Pańskiego Korchów wieś i dwór, Luchów, Plusy, Różaniec, Tarnogród osada i dwór, Wola Różaniecka erygowana w roku: przed 1567 1939
Terebin kościół św. Andrzeja Boboli erygowana w roku: XVII w.* 1939
Terespol bialski Trójcy św. Terespol, Kobylany, Nadbużne, Lebiedziów, Leguty, Łobaczew, Małoszewicze wielkie, Małoszewicze małe, Michałków, Polatycze, Samowicze rządowe, Samowicze Nepelskie erygowana w roku: 1697 1870
Tereszpol MB Częstochowskiej Bukownica, Lipowiec, nadleśnictwo Panasówka, kolonia Poręby, Sochy, Szozdy, Tereszpol erygowana w roku: 1919 1939
Tomaszowice śś. Apostołów Piotra i Pawła Moszna wieś, kolonia i dwór, Płouszowice wieś i kolonia (część zachodnia), Sieprawki wieś i kolonia, Tomaszowice wieś, kolonia i dwór erygowana w roku: 1936 1939
Tomaszowice konopnicki śś. Apostołów Piotra i Pawła Miłocin, Moszna, Płouszowice, Sieprawki, Tomaszowice kol., Tomaszowice w. erygowana w roku: 1936 Strona parafii 2011
Tomaszów tomaszowski Zwiastowania NMP Tomaszów, Rogóźno, Kumki, Szarawola, Pasieki, Łosiniec, Maziły, Wółka Łosiniecka, Zawadki, Graboca, łasochy, Sisiec, Rybnica, Koszele, Pary, Jezierna, Łaszczówka, Rutka, Sabaudja, Żyłka, Majdan Górno, Wieprzów 1870
Tomaszów Zwiastowania NMP kolonia Dąbrowa, kolonia Górno, Jeziernia wieś i kolonia, Łaszczówka wieś i kolonia, Ruda Żelazna, Rudka Wołowska, Sabaudia, Sołokije, Sznury, Taczki, Tomaszów, przedmieścia Pasieczne, kolonia Wieprzów, Żyłka erygowana w roku: 1626 1939
Topólcza św. Izydora W. Topólcza, Turzyniec, Wywłoczka erygowana w roku: 1919 1939
Trawniki piasecki Chrystusa Króla Trawniki I, Trawniki II, Trawniki kol. erygowana w roku: 1958 Strona parafii 2011
Trzebieszów łukowski Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników Trzebieszów, Celiny, Dębowierzchy, Grochówka, Karwów, Krasuse, Gołowierzchy, Konopna wólka, Łęczna wola, Mikłuse, Zaolszynie, Smolanka, Zembry, Kurów, Leszczanka, Mościska, Maciejowice, Obelniki, Płudy, Popławy, Rogale, Szaniawy:"Poniaty, Ryndy, Gzary, Matysy", Szczepanki, Wierzejki, Wylany, Jakusze, Tęczki, Brzozowica erygowana w roku: 1430 1870
Trzeszczany hrubieszowski Narodzenia NMP i Św. Trójcy Trzeszczany, Mołodiatycze, Majdan Mołodiatycki, Wołkowyje, Majdan Trzeszczański, Neledew, Zadubie, Chyżowice, Łuszczów, Lemieszów, Drohiczany vel Gliniska 1870
Trzeszczany Narodzenia NMP i Św. Trójcy Bogucice wieś i kolonia, Chyżowice wieś i dwór, Drogojówka, kolonia Józefin, folwark Kąty, Korytyna, Łuszczów wieś i kolonia, Majdan Wielki, Mołodiatycze wieś, kolonia i dwór, Nieledew wieś, kolonia i dwór, Trzeszczany wieś, kolonia i dwór, Zadębce wieś i kolonia erygowana w roku: przed 1603 1939
Trzęsiny św. Jana Chrzciciela Czarnystok, Smoryń, Trzęsiny, Wólka Czarnostocka erygowana w roku: 1925 1939
Tuchowicz łukowski św. Marii Magdaleny Tuchowicz, Annin, Borowina, Celiny, Gąska, Gózd, Jamielnik, Jedlanka, Jeleniec, Józefów, Kierzków, Lipniak, Niedźwiadka, Piaski, Sarnów, Szyszki, Wólka zastawska, Warkocz, Zastawie, Zagoździe, Komór erygowana w roku: 1440 1870
Tuczępy św. Anny, Matki NMP Majdan Tuczępski, Trościanka, Tuczępy, Wólka Tuczępska erygowana w roku: 1920 1939
Tuczna bialski św. Anny Boje, Bokinki, Choroszczynka, Chotyłów, Dańce, Dąbrowica Wielka, Dobrynka, Dobromyśl, Dołhobrody, Hanna, Holeszów, Jabłeczna, Janówka, Kąty, Kodeń, Kopytów, Kostomłoty, Kuzawka, Lack, Leniuszki, Liszna, Matysówka, Międzyleś, Okczyn, Olszanki, Parośla, Pawluki, Piszczac, Połoski, Rozbitówka, Sajówka, Sławatycze, Terebiski, Trojanów, Tuczna, Władysławów, Wołoszki, Wólka Kościeniewicka, Wólka Zabłocka, Wyczółki, Zabłoć (Zabłocie), Zagościniec, Zahorów, Zalutyń, Zańków, Zdanówka, Zygmuntów, Żuki Parafia w Tucznej została utworzona w 1882 r., w miejsce zlikwidowanej parafii w Kodniu. Niedługo potem włączono do niej "uśpione" parafie w Huszczy, Sławatyczach oraz część parafii w Piszczacu i Malo APL 35/1942 1902
Turka lubelski - podmiejski Ciała i Krwi Pańskiej Turka erygowana w roku: 1987 Strona parafii 2011
Turka lubelski - podmiejski Jezusa Miłosiernego Borek erygowana w roku: 2009 Strona parafii 2011
Turkowice erygowana w roku: XVIII w.* 1939
Turobin krasnostawski św. Dominika W. Turobin, przedmieścia: Szczebrzeskie, Trzęsionka, Zagroble, Załawcze, kolonie: Turobiński, Elizówka, Romanówek, Stasin, wsie: Olszanka, Rokitów, Guzówka, Wólka Ponikiewska, Biskupie, Żabno, Grudki, Huta, Tokary, Tarnawa 1870
Turobin św. Dominika W. kolonia Elizówka, Guzówka wieś, kolonia i folwark, Huta, Olszanka, Przedmieście, Rokitów, kolonia Stasin, Tarnawa wieś i kolonia, Tokary, osada Turobin, Zagroble, Załawcze, Żabno wieś i kolonia erygowana w roku: 1447 1939
Turobin turobiński św. Dominika W. Elizówka, Guzówka kol., Guzówka w., Huta Turobińska, Olszanka, Przedmieście Szczebrzeszyńskie, Rokitów, Tarnawa Duża, Tarnawa kol., Tarnawa Mała, Tokary, Turobin os., Zagroble, Załawcze, Żabno kol., Żabno w. erygowana w roku: 1530 Strona parafii 2011
Turowiec św. Barbary M. kolonia Cztery-Słupy, kolonia Maziarnia, kolonia Poniatówka, Putnowice Dolne wieś i kolonia, Turowiec, Wólka Putnowicka, Wygnańce erygowana w roku: 1921 1939
Turowiec chełmski - wschodni św. Barbary Krasne, Maziarnia, Poniatówka, Putnowice kol., Putnowice w., Turowiec, Wólka Putnowicka, Wyg erygowana w roku: 1922 Strona parafii 2011
Tworyczów śś. Apostołów Piotra i Pawła Kitów, Tworyczów, Sułówek erygowana w roku: 1937 1939
Tyszowce tomaszowski św. Leonarda Op. Tyszowce, Perespa, Przewale, Podbór, Klątwy, Malice, Mikulin, Czermno, Wakijów, Honiatyczki, Wronowiec, Turkowice, Sahryń 1870
Tyszowice św. Leonarda Op. kolonia Czermno (część), kolonia Kaliny, Klątwy wieś i kolonia, Mikulin wieś i kolonia, kolonia Nowinki, Podbór, Przewale wieś i kolonia, Wojciechówka wieś i kolonia, osada Tyszowce, Turkowice wieś i kolonia, Zielone erygowana w roku: przed 1425 1939
Uchanie hrubieszowski Wniebowzięcia NMP Uchanie, Wola Uchańska, Rozkoszówka, Pielaki, Bukinia, Jarosławiec, Teratyn, Medniki, Drohiczany, Gliniska, Białowody, Białopole, Buśno, Busieniec, Putnowice, Aurelin, Bogdanka 1870
Uchanie Wniebowzięcia NMP Aurelin, Białowody, Bokinia, folwark Dąbrowa, Drohiczany, Feliksów, Gliniska, Jarosławiec, Lemieszów, Marysin, Miedniki, Pielaki, Putnowice Górne, Rozkoszówka, kolonia Staszic, Stupnik, Teratyn wieś i kolonia, Uchanie wieś i kolonia, Władzin, Wola Uchańska, Wysokie erygowana w roku: 1484 1939
Uhrusk włodawski św. Jana Chrzciciela Uhrusk, Bytyń, Chromówka, Iłowa, Kosyń, Łukówek górny, Łukówek piękny, Macoszyn mały, Macoszyn wielki, Majdan rudziński, Majdan stuliński, Mszanka, Mszanna, Osowa, Poczekajka, Ruda, Rudka, Rudnia, Siedliszcze, Stulno nowe, Stulno stare, Wola Uhruska, Zastawie, Zbreże erygowana w roku: 1551 1870
Uhrusk włodawski św. Jana Chrzciciela Bytyń, Chromówka, Huta Józefowska, Huta Rudzieńska, Iłowa, Kosyń, Łukówek Górny, Łukówek Piękny, Macoszyn Duży i Mały, Majdan Rudziński i Stuliński, Mszanka, Mszanna, Osowa, Poczekajka, Potoki, Ruda, Rudka, Rudnia, Siedliszcze, Stulno, Uhrusk, Wola Uhruska, Zastawie, Zbereże APL 35/1947 1902
Ulan łukowski św. Małgorzaty Ulan, Belne, Gąsiory, Kępki, Kłębów, Krasew, Majnoty, Olszewnica, Rzymki, Rozwadów, Paskudy, Sobole, Skrzyszew, Stok, Wola chomiejowa, Wierzchowiny, Zakrzew, Żyłki erygowana w roku: 1440 1870
Urzędów janowski św. Mikołaja Urzędów, Łopiennik, Ludwinów, Majdan, Zakącie 1870
Urzędów janowski św. Mikołaja Ludwinów, Łopiennik, Majdan, Urzędów, Zakącie APL 35/1949 1902
Urzędów św. Mikołaja B. Ludwinów, Łopiennik, Majdan Stary, Urzędów (z przedmieściami: Bęczyn, Góry, Mikuszewskie, Rankowskie, Wodna, Zakościelne), Zakącie erygowana w roku: przed 1425 1939
Urzędów urzędowski św. Mikołaja Bęczyn, Góry, Kajetanówka, Ludwinów, Łopiennik, Majdan Radliński, Mikuszewskie, Rankowskie, Skroczyce, Urzędów os., Zakącie, Zakościelne erygowana w roku: 1425 2011
Wargocin garwoliński Trójcy Przenajświętrzej Wargocin, Czerwona karczma, Malwinów, Tyszyn, Tyszyn colonia, Wróble erygowana w roku: XV w. 1870
Warszawice garwoliński św. Jana Chrzciciela Warszawice, Cłowań, Dziecinów, Łukowiec, Piotrowice, Sobienie biskupie, Radwanków królewski, Radwanków szlachecki, Warszawka, Wysoczyn erygowana w roku: 1736 1870
Wąwolnica nowoaleksandryjski św. Wojciecha BM Wąwolnica, Kowala, Niezabitów, Kraczewice, Obliźniak, Buchałowice, Drzewcza, Łopatki, Bronice, Piotrowice, Celejów, Karmanowice, Rąblów, Zawada, Bartłomiejowice, Mareczki, Rogalów, Zofianka, Huta, Kembło, Stanisławów, Noworąblów, Zaborze, Charz, Chruszczowa część erygowana w roku: 1325 1870
Wąwolnica kazimierski, nowoaleksandryjski św. Wojciecha Biskupa i Męczennika Bartłomiejowice, Bronice, Buchałowice, Celejów, Charz, Chruszczowa (część), Drzewcza, Folwark Zgórzyński, Huta Kębelska, Karmanowice, Kębło, Kocianów, Kowala, Kraczewice, Ludwinów, Łopatki, Mareczki, Niezabitów, Noworąblów, Obliźniak, Piotrowice, Rąblów, Rogalów, Stanisławów (Stanisławka), Wąwolnica, Wymysłów, Zaborze, Zawada, Zofianka APL 35/1950 1902
Wąwolnica św. Wojciecha BM. Celejów, Charz A i B, Chruszczów (część), Drzewce wieś, kolonia i dwór, Bartłomiejowice, Bronice, Bychałowice, Grabówki, Huta, Karmanowice wieś i kolonia, dwór Kembło, Kocianów, Łąki, Łopatki wieś, kolonia i dwór, Mareczki, Niezabitów wieś, kolonia i dwór, Noworąblów, Obliźniak, Paulinów, Piotrowice, Posiołek, Rąblów wieś i dwór, Rogalów, Stanisławka, osada Wąwolnica, Zaborze, Zawada, kolonie Zgórzyńskie, Zofianka erygowana w roku: przed 1326 1939
Wąwolnica kazimierski św. Wojciecha BM Bartłomiejowice, Celejów, Charz A, Drzewce kol., Huta, Iłki, Karmanowice kol., Karmanowice w., Kębło, Łąki, Łopatki kol., Łopatki w., Mareczki, Niezabitów kol., Niezabitów w., Obliźniak, Rogalów, Stanisławka, Wąwolnica kol., Wąwolnica os., Zagórzyńskie, Zarzeka, Zawada, Zofianka erygowana w roku: 1325 Strona parafii 2011
Werbkowice Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła kolonia Gozdów, kolonia Hostynne, Konopne, Kotorów, Leopoldów, Łotów, kolonia Łysa Góra, Peresołowice wieś, kolonia i folwark, Podhorce, Terebin, Terebiniec wieś i kolonia, Werbkowice wieś i folwark erygowana w roku: 1919 1939
Werechaniec kościół MB Królowej Korony Polskie erygowana w roku: ? * 1939
Wereszczyn włodawski Wniebowzięcia NMP Wereszczyn, Andrzejów, Borysik, Dominiczyn, Garbatówka, Hatyska, Kopina, Kozubata, Małków, Michelsdorf, Przymiarki, Sumin, Świerszczow, Tarnów, Urszulin, Wólka tarnowska, Wola Wereszczyńska, Wólka wytycka, Załucze, Zastawie, Zawadówka erygowana w roku: 1634 1870
Wereszczyn włodawski Niepokalanego Poczęcia NMP, św. Stanisława Biskupa i Męczennika, św. Zofii Aleksandrówka Tarnowska i Andrzejowska, Andrzejów, Borysik, Dębowiec, Dominiczyn, Garbatówka, Gliny, Helenin, Józefin, Kopina, Lubowierz, Łysocha, Małków Świerszczowski i Wereszczyński, Michelsdorf, Ostrowik Wygoda, Ostrówek, Otruta, Paradów, Podyska, Przymiarki, Sęków, Sumin, Świerszczów, Tarnów, Urszulin, Wereszczyn, Wielkopole, Wincencin, Wola Wereszczyńska, Wozubata, Wólka Tarnowska i Wytycka, Wujek, Wytyczno, Zabrodzie, Zagórze, Załucze, Zastawie, Zawadówka APL 35/1951 1902
Węgrów węgrowski Wniebowzięcia NMP Węgrów, Jarnice, Jartypory, Ruchna, Ruchenka, Szaruty, Warchoły erygowana w roku: 1414 1870
Wielącza św. Stanisława BM. Bodaczów, Kąty Duże, Kąty Małe, Niedzieliska, Płoske, Wielącza, Zawada wieś i folwark erygowana w roku: przed 1425 1939
Wielącza zamojski św. Stanisława BM. Wielącza, Zawada, Bodaczów, Klemensów, Niedzieliska, Kąty, Płoskie, Siedliska, Wieprzec, Wólka Wieprzecka, Kosobudy 1870
Wierów sokołowski św. Antoniego Padewskiego Wierów, Nowomodna erygowana w roku: XV w. (pr./un.) 1870
Wierzbica siedliski Matki Bożej Ostrobramskiej i św. Wojciecha Busówno kol., Busówno w., Chylin Mały, Chylin Wielki, Pniówno kol., Pniówno w., Staszyce, Wierzbica, Władysławów erygowana w roku: 1991 2011
Wierzchowiska MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa Oblubieńca NMP Antolin, kolonia Dąbrowa-Wierzchowiska, Majdan Obleszcze, Pasieka wieś i kolonia, kolonia Węgliska, Wierzchowiska wieś i dwór erygowana w roku: 1922 1939
Wierzchowiska świdnicki Miłosierdzia Bożego Bystrzejowice A, Niwa, Wierzchowiska, Wierzchowiska I, Wierzchowiska II, Wierzchowiska kol. erygowana w roku: 1990 2011
Wilczopole lubelski - południowy Narodzenia NMP - Matki Bożej Siewnej Kliny, Majdan Mętowski, Wilczopole kol., Wilczopole w. erygowana w roku: 1989 Strona parafii 2011
Wilczyska łukowski św. Feliksa i Adaukta Wilczyska, Bronisławek, Ciechomin, Ciechomska wólka, Dwornia, Giermanicha, Gołełazy, Gozdek, Gródź, Guzówka, Jarczew, Kamień, Kamionka, Kasyldów, Xawerynów, Lis, Lisikierz, Mysłów, Mysłowska-wola, Nowy świat, Osiny, Podosie, Powały, Stara huta, Teodorów, Zasiadały, Zawaliny erygowana w roku: 1505 1870
Wilga garwoliński Wniebowzięcia NMP Wilga, Celejów, Celejowska Kępa, Cyganówka, Giełcza, Skurcza, Skurzecka-Kępa, Stoczek, Trzcianka, Uśniaki, Wilkowyjaz, Władysławów erygowana w roku: 1407 1870
Wilkołaz janowski św. Jana Chrzciciela Wilkołaz, Rudnik, Wólka Rudnicka, Zalesie, Kłodnica Górna i Dolna, Wola 1870
Wilkołaz św. Jana Chrzciciela Białowoda, kolonia Krzywda, Marianówka, Ryczydół, Rudnik, Wilkołaz nr I, II i III, kolonia Wilkołaz Górny, kolonia Wilkołaz Dolny, stacja kolejowa Wilkołaz, kolonia Wilkołaz Obory, Wólka, Zalesie, Zdrapy erygowana w roku: przed 1326 1939
Wilkołaz kraśnicki św. Jana Chrzciciela Marianówka, Obroki, Wilkołaz Dolny, Wilkołaz Górny, Wilkołaz I, Wilkołaz II, Wilkołaz III, Zalesie, Zdrapy, Żurawiniec erygowana w roku: 1326 2011
Wilków nowoaleksandryjski św. Floriana Wilków, Grządków, Zarudki, Zastów, Machów, Kępa, Niwa, Grabowiec, Kąty, Kłodnica, Szczekarków, Żmijowiska, Dobre, Wólka, Podgórz, Siedliska, Polanówka erygowana w roku: 1325 1870
Wilków kazimierski, nowoaleksandryjski św. Floriana Męczennika Czarna, Dąbrówka Szczekarkowska, Dobre, Drągi, Grabowiec, Jarentowice, Kąty, Kępa (Chotecka), Kłodnica, Kosiorów, Machów, Niwa, Okrągły Dół, Podgórz (Podgórze), Polanówka, Rogów, Siedliska, Szczekarków, Szkuciska, Urządków, Wilków, Wólka, Zagajdzie, Zarudki, Zastów, Zastów Polanowski, Żmijowiska APL 35/1955 1902
Wilków św. Floriana M. i św. Urszuli P. Dobre, Drągi, Kąty, Kępa Chotecka, Kłodnica, Machów, Podgórz, Polanówka, Rogów, Szczekarków wieś i folwark, Szkuciska, Urządków, Wilków wieś i folwark, Wólka, Zagajdzie, Zarudki, Zastów Karczmiski, Zastów Polanowski erygowana w roku: przed 1326 1939
Wilków kazimierski św. Floriana i św. Urszuli Dobre, Kąty, Kępa Chotecka, Kłodnica kol., Kłodnica w., Machów, Podgórz, Polanówka, Rogów kol., Rogów w., Szczekarków kol., Szczekarków w., Szkuciska, Urządków, Wilków kol., Wilków w., Wólka, Zagajdzie, Zarudki, Zastów Karczmiski, Zastów Polanowski erygowana w roku: 1325 Strona parafii 2011
Wirkowice Wirkowice wieś i kolonie (Tapiniec, Hektary, Górecko, Wirkowice, Wygon, Bukowice, Okrąglak, Choiny, Józwiny) erygowana w roku: 1937 1939
Wirkowice krasnostawski - wschodni Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa Wirkowice I, Wirkowice II erygowana w roku: 1937 Strona parafii 2011
Wisznice włodawski Wniebowzięcia NMP Wisznice, Aleksandrów, Chmielita, Curyn, Czeputka, Dąbrowa praedium, Dołholiska, Dubów, Lipinki, Lisica, Łyniew, Małgorzacin, Motwica, Perechód, Pohoryle, Romanów, Rowiny, Rozwadówka, Sapiechów, Sosnówka, Stasiówka, Wygnanka, Zacisze, Zeszczynka, Żuława erygowana w roku: 1606 1870
Wiszniów św. Stanisława BM. kolonia Karczunek, kolonia Starawieś, Radostów wieś i dwór, kolonia Wasylów, Wereszczyn wieś, kolonia I, II i dwór, Wiszniów wieś, kolonia I, II, III i dwór erygowana w roku: 1922 1939
Włodawa włodawski św. Ludwika Włodawa, Adamki, Adampol, Augustów, Dobropol, Kaplonosy, Konstantyn, Koralówka, Krasówka, Lubień, Połód, Różanka, Stawki, Suchawa, Suszno, Szuminka, Wólka wyrykowska, Wyryki, Żuków erygowana w roku: 1596 1870
Włodawa włodawski św. Ludwika Adamki, Adampol, Augustów, Dobropol, Dołhobrody, Holeszów, Kaplonosy, Konstantyn, Korolówka, Krasówka, Lubień, Okuninka, Połód, Różanka, Stawki, Suchawa, Suszno, Szuminka, Wólka Wyrykowska, Włodawa, Wyryki, Żuków APL 35/1956 1902
Włostowice nowoaleksandryjski św. Józefa Nowo Aleksandrya, Włostowice, Skowieszyn, Parchatka, Wólka Parchacka, Wieś Puławska, Marynki, Mokradki, Zulinki, Pociejów erygowana w roku: 1676 1870
Włostowice kazimierski, nowoaleksandryjski św. Józefa Oblubieńca NMP Nowa Aleksandria (Puławy), koszary wojskowe, Marynki, Mokradki, Parchatka, Pociejów, Skowieszyn, Wieś Puławska, Wólka Profecka, Włostowice APL 35/1957 1902
Włostowice św. Józefa, Oblubieńca NMP Parchatka, Skowieszyn, Włostowice erygowana w roku: 1676 1939
Wodynie siedlecki św. Apostołów Piotra i Pawła Wodynie, Adamówka, Brodki, Budy, Czajków, Czerniejew, Emilianówka, Helenów, Kamieniec, Lucynów, Młynki, Oleśnica, Olszyc, Ruda, Szóstek, Strojnik, Trzcieniec, Wola serocka, Wola wodyńska, Zielonka, Żebrak erygowana w roku: 1558 1870
Wohyń radzyński św. Anny Wohyń, Bezwola, Bujanówka, Dąbrowa, Górne, Kopina, Lisia wólka, Planta, Przegaliny, Wymyśle, Ossowa, Żelizna erygowana w roku: 1537 1870
Wojciechów lubelski św. Teodora Męczennika Wojciechów, Maszki, Gaj Duży i Mały, Szczuczki, Łubki, Wólka Łubkowska, Palikije, Miłocin, Góra 1870
Wojciechów lubelski św. Teodora Męczennika Góra, Ignaców, Łubki, Maszki, Miłocin, Nowy Gaj, Palikije, Sporniak, Stary Gaj, Szczuczki, Wojciechów, Wólka Łubkowska Filia parafii w Bełżycach. APL 35/1804 1902
Wojciechów św. Teodora Męczennika Gaj Nowy, Gaj Stary, kolonia Ignaców, Łubki wieś i kolonia, Maszki, Miłocin, Palikije, kolonia Sporniak, Szczuczki, Wojciechów wieś i kolonia erygowana w roku: przed 1328 1939
Wojciechów bełżycki św. Teodora Męczennika Cyganówka, Czajki, Gaj Nowy, Gaj Stary, Ignaców, Maszki kol., Maszki w., Palikije kol., Palikije w., Romanówka, Stasin, Tomaszówka, Wojciechów kol., Wojciechów w. erygowana w roku: 1328 Strona parafii 2011
Wojcieszków łukowski Trójcy Przenajświętrzej i św. Barbary Wojcieszków, Stara wieś, Bystrzyca, Wola Bystrzycka, Oszczepalin, Jaźwińskiego, Jadwiga, Wola bobrowa, Wola burzecka, Szczałb v. Mikołajew, Burzec, Siedliska, Ruda erygowana w roku: 1437 1870
Wojsławice chołmski/chełmski św. Michała Archanioła Wojsławice, Huta, Wygnańce, Maziarnia, Turowiec, Krasne, Putnowice, Wólka Putnowiecka, Rozięcin, Nowy Majdan, Wierzbica Wojsławska, Popławy, Stary Majdan, Budka Staromajdańska, Kukawka, Majdan Kukawiecki, Ostrów, Majdan Ostrowski, Janówka, Wierzbica Rakołupska, Czarnołozy, Teresin, Witoldów 1870
Wojsławice św. Michała Archanioła Czarnołozy, Huta, Janówka, Leśniczówka, Majdan Stary, Majdan Nowy, Majdan Ostrowski, kolonia Okrągła Choina, Popławy, Rozięcin, kolonia Sarniak, kolonia Stadarnia, Teresin, kolonia Tartak, Wierzbica Majdańska, kolonia Wierzbica, Wojsławice, kolonia Zarowie erygowana w roku: przed 1595 1939
Wojsławice chełmski - wschodni św. Michała Archanioła Czarnołozy, Huta, Majdan, Majdan Nowy, Majdan Ostrowski, Majdan Stary, Majdanek, Partyzantów kol., Popławy, Rozięcin, Sarniak, Standarnia, Teresin, Wierzbica, Witoldów, Wojsławice kol., Wojsławice w., Zarowie kol. erygowana w roku: 1468 Strona parafii 2011
Wola Gałęzowska bychawski św. Antoniego Gałęzów, Gałęzów kol. II, Józwów, Kowersk, Wola Gałęzowska kol., Wola Gałęzowska w., Zaraszów kol. erygowana w roku: 1983 2011
Wola Korybutowa siedliski Najświętszego Serca Pana Jezusa Adamów, Barki, Borowo, Chojeniec kol., Chojeniec w., Dąbrowa, Malinówka, Wola Korybutowa, Zawadów, Zgniła Struga erygowana w roku: 1946 2011
Wożuczyn tomaszowski Nawiedzenia NMP Wożuczyn, Zwiartówek, Zwiartów, Siemierz, Kraczew, Czartowczyk, Siennice, Michalów 1870
Wożuczyn Nawiedzenia NMP Czartowczyk wieś, kolonia i dwór, folwark Celestynów, Kraczew, Kozia Wola, Michałów wies i kolonia, Siemnice wieś i dwór, Siemierz, kolonia Wolica Dębowa, Wożuczyn wieś, dwór i cukrownia, Źwiartów, Źwiartówek wieś i kolonia erygowana w roku: przed 1409 1939
Wólka Lubelska lubelski - podmiejski Trójcy Przenajświętszej Długie, Działki, Hajdów, Jakubowice Murowane, Jakubowice Murowane kol., Lublin, Świdniczek, Trześniów, Wólka Lubelska, Zadębie erygowana w roku: 1987 2011
Wygnanowice piasecki Narodzenia NMP Bojanica, Choiny, Felin, Gardzienice I, Majdan Policki, Stefanówka, Stryjno I, Stryjno II, Stryjno kol., Wola Gardzienicka, Wygnanowice kol., Wygnanowice w., Żegatów erygowana w roku: 1946 2011
Wyrozęby sokołowski Trójcy Przenajświętrzej Wyrozęby podawce i Kunaty, Baczki, Bohi, Borychów, Karskie, Kobylany, Skorupki, Mołmotki, Repki, Sawice ruskie, Szkopy, Skwierczyn ruski, Wierzbice nadgórne erygowana w roku: ok. 1445 1870
Wysokie krasnostawski św. Michała Archanioła Wysokie, Dragany Wysokie, Słupeczno, Majdan Nowy, Majdan Stary, Majdan Maciejów 1870
Wysokie św. Michała Archanioła Borowszczyzna, Dragany, Giełczew wieś i kolonia, kolonia Józefin, kolonia Kajetanówka, kolonia Łosień, Maciejów Stary, Maciejów Nowy, kolonia Nowy Dwór, Radomirka, Słupeczno, kolonia Stanikowizna, kolonia Spławy, folwark Stary Dwór, osada Wysokie, Zabłocie erygowana w roku: 1417 1939
Wysokie turobiński św. Michała Archanioła Dragany, Łosień, Maciejów Nowy, Maciejów Stary, Nowy Dwór, Słupeczno, Spławy, Stolnikowizna, Tarnawka II, Wysokie os., Zabłocie erygowana w roku: 1413 2011
Wyszków węgrowski Odnalezienia Krzyża św. Wyszków, Dąbrowa, Pierzchały, Sznice, Witanki, Zając erygowana w roku: ok. 1378 1870
Zagłoba Braciejowice, folwark Brzozowa, Grabowiec, Lubomirka, Majdany, kolonia Nieciecz, Niwa, Rybaki, Trzciniec, Wrzelów wieś i folwark, Zagłoba, Zakrzów, Żmijowiska erygowana w roku: 1924 1939
Zagłoba opolski NMP Królowej Polski Braciejowice, Brzozowa, Grabowiec, Kłodnica kol., Koło kol., Kosiarów, Las Dębowy, Lubomirka, Majdany, Niedźwiada Duża, Niedźwiada Mała, Rybaki, Trzciniec, Wrzelów kol., Wrzelów w., Zagłoba, Zakrzów, Żmijowiska erygowana w roku: 1924 Strona parafii 2011
Zaklików janowski kościół św. Anny, Matki NMP Zaklików, Lipa, Zdziechowice, Irena 1870
Zaklików kościół św. Anny, Matki NMP 1939
Zaklików Św. Trójcy folwark Antoniówka, Baraki Nowe, Baraki Stare, Gielnia, Goliszowice, Irena, kolonia Józefów, Karkówka, Lipa, kolonia Łysaków, osada Zaklików, Zdziechowice erygowana w roku: 1608 1939
Zakrzówek janowski św. Mikołaja Zakrzówek, Sulów, Majdan Cieślański, Bystrzyca, Rudnik 1870
Zakrzówek janowski św. Mikołaja Bukowina, Bystrzyca, Cieślaki, Gajówka, Góry, Kowersk, Leśniczówka, Lipne (Lipno), Łączka, Majdan Cieślański, Maśne Doły, Rudnik, Skotnik vel Majdan vel Grabina, Sulów, Zakrzówek APL 35/1963 1902
Zakrzówek św. Mikołaja B. Bystrzyca, Cieślanki, kolonia Góry, kolonia Lipne, Kowersk dwór i kolonia, Majdan wieś i kolonia, Zakrzówek, Majorat, Rudki, Rudnik, Sulów, Zakrzówek osada, wieś, kolonia i dwór, kolonia Zakrzówek Nowy erygowana w roku: przed 1529 1939
Zakrzówek zakrzowiecki św. Mikołaja Bystrzyca Zakrzowiecka, Lipno, Majdan - Grabina, Majorat, Nowy Zakrzówek, Rudki, Rudnik I, Rudnik II, Zakrzówek os., Zakrzówek w. erygowana w roku: 1592 2011
Zamch św. Józefa BM. i św. Praksedy P. Borowiec, leśniczówka Głuchy, Zamch erygowana w roku: 1928 1939
Zamość zamojski Zamość z Nową Osadą i przedmieściem Lubelskim, wsie: Majdan, Wólka Miejska, Kalinowice Rządowe i Ordynackie, Wólka Infułacka, Wólka Panieńska, Janowice, Podtopole, Pniówek, Lipsk, Żdanów, Mokre, Białowola, Topornica, Wieprzec, Zarzecze, Hubale 1870
Zamość kościół św. Katarzyny PM. erygowana w roku: 1674* 1939
Zamość kościół św. Mikołaja B. erygowana w roku: 1589* 1939
Zamość kościół św. Mikołaja B. (garnizonowy) erygowana w roku: XIX w.* 1939
Zamość Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła Hubale, Janowice Duże, Kalinowice, Mokre, Panieńskie, Płoskie, Pniówek wieś i kolonia, Zamość (z przedmieściami: Majdan, Lubelskie, Nowa Osada), Zwódne, Żdanów, Żdanówek erygowana w roku: 1600 1939
Zawalów MB Różańcowej Frankamionka, kolonia Koniuchy, Miączyn wieś i kolonia, kolonia Świdniki, Zawalów wieś i kolonia erygowana w roku: 1918 1939
Zbuczyn siedlecki św. Stanisława i św. Wawrzyńca Zbuczyn, Baranek, Borki: "Kosiorki, Kosy, Paduchy, Soldy, Swiercze, Werki", Bzów, Choja, Chromna, Cielemenc, Ciosny, Czuryły, Dziewule, Gołacze, Gołaczówka, Grodzisk, Jasionka, Januszówka, Iwanów-Przywory, Iwanów Kijki, Izdebki: "błażeje, Kośmidry, Kosmy, Wąsy", Karcze, Koryta, Krzeskie Koszary, Koszary zdanowskie, Koziestany, Królowa-niwa, Krzesk, Kwasy, Lipiny, Ługi rędki, Ługi wielkie, Maszczybrody, Modrzew, Mircha, Okniny, Olędy, Osada piaskowa, Osada popas, Ostoje, Pióry pytki, Pióry wielkie, Pogonów, Radomyśl, Radzików: "Kornica, Oczki, Stopki, wielki"; Rówce, Rzążew, Sobicze, Smolanka dwór, Stok wiśniewski, Tarcze, Thórzew-plewki, Thórzew rogale, Thórzew główki, Wesółka, Wólka kamienowa, Wólka wiśniewska, Wiśniew, Zabłocie, Zawady, Zdany, Żórawieniec erygowana w roku: 1418 1870
Zemborzyce św. Marcina BM. kolonia Jakubówka, kolonia Niwa, Zemborzyce wieś nr I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII i folwark erygowana w roku: 1425 1939
Zemborzyce (Lublin) lubelski Zemborzyce 1870
Zembrów sokołowski św. Jana Chrzciciela Zembrów, Hołowienki, Kurowice, Łazówek, Sabnie, Thórznica wyszki, Wymysły erygowana w roku: 1486 1870
Zezulin łęczyński św. Marii Maksymiliana Kolbe Godziembów, Grądy, Kocia Góra, Zezulin I, Zezulin II erygowana w roku: 1991 Strona parafii 2011
Zółkiewka św. Wawrzyńska M. Adamówka, Antoniówka, Celin, Chróściechów, Gany, Huta, Koszarsko, folwark Markiewiczów, Makowiska, Olchowiec kolonia i folwark, Poperczyn, Średnia Wieś wieś i dwór, Tokarówka, folwark Wola Żółkiewska, Wólka Żółkiewska, Zaburze, Żółkiew, osada Żółkiewka erygowana w roku: ok. XV w. 1939
Zubowice kościół św. Michała Archanioła erygowana w roku: XVIII w.* 1939
Zwierzyniec zamojski kaplica publiczna 1870
Zwierzyniec św. Jana Nepomucena Bagno, stacja kolejowa Biały Słup, Obrocz, Rudka, Zwierzyniec erygowana w roku: 1919 1939
Zwola łukowski św. Anny Zwola, Baczków, Jagodne, Ludwinów, Ryczyska, Suchowola, Swider erygowana w roku: 1529 1870
Żabia Wola lubelski - południowy MB Częstochowskiej Osmolice I, Polanówka, Prawiedniki, Pszczela Wola, Żabia Wola erygowana w roku: 1985 2011
Żabianka garwoliński Wniebowzięcia NMP Żabianka, Ułęż górny, Trzcianki, Grabowiec górny, Korzeniew, Białki Górne, Białki Dolne, Osmolice, Sarny, Serokowola, Boki, Rycza z młynem Kłak, Bakiery erygowana w roku: 1575 1870
Żabianka garwoliński Wniebowzięcia NMP Bakiery, Białka Górna i Dolna, Borki, Góra, Grabowce, Kłak, Korzeniów, Krzyczków, Lendówka, Mieczysławice, Miłosy, Osmolice, Romanów, Rycza, Sarny, Sierskowola, Trzcianki, Ułęż Górny, Wąwolnica, Żabianka APL 35/1966 1902
Żdżanne św. Michała Archanioła Kostunin, Wierzchowiny wieś i dwór, Zagroda, Żdżanne wieś i dwór erygowana w roku: 1919 1939
Żdżanne krasnostawski - wschodni św. Michała Archanioła Kostunin, Prokopówka, Wierzchowiny kol., Wierzchowiny w., Zagroda, Zwierzyniec, Żdżanne kol., Żdżanne w. erygowana w roku: 1919 2011
Żelechów garwoliński Zwiastowania NMP Żelechów, Bród, Budziska, Borucicha, Fransdorf, Goniwilk, Huta żelechowska, Huta woli zadybskiej, Huta Zadybska, Kembłów, Kotłówka, Krupa, Łomnica, Ochodne, Rybaki, Sokolniki, Stryj, Wala zadybska, Wola Żelechowska, colonia Wygranka, Derlatka, Zaryte, Zadybie, Zakrzówek erygowana w roku: 1325 1870
Żeliszew siedlecki św. Trójcy Żeliszew, Chlewiska, Dobrzanów, Kotuń, Kępa, Koszewnica, Kłudzie, Łączka, Łęki, Niechnabrz, Nowinki osińskie, Ozorów, Rososz, Trzemuszka, Wąsówka erygowana w roku: 1540 1870
Żmudź chełmski - wschodni Podwyższenia Krzyża Świętego Pobołowice kol., Pobołowice Nowe, Pobołowice Stare, Rudno, Wołkowiany, Wólka Leszczańska, Żmudź kol., Żmudź w. erygowana w roku: 1984 2011
Żółkiewka krasnostawski św. Wawrzyńca Żółkiewka, Żółkiew, Rożki, Antoniówka, Huta, Średnia Wieś, Zaburze, Wola Żółkiewska, Pojarczyn, Gany 1870
Żółkiewka turobiński św. Wawrzyńca Adamówka, Antoniówka, Chrościechów, Gany, Huta Żółkiewska, Koszarsko, Makowiska Małe, Markiewiczów, Rezerwa, Rożki kol., Rożki w., Siniec z Dębinką, Średniawieś, Wólka Żółkiewska, Zaburze, Żółkiew kol. I, Żółkiew kol. II, Żółkiew w., Żółkiewka erygowana w roku: 1417 2011
Żuków bychawski MB Królowej Polski Antoniówka, kol. Żuków, Policzyzna I, Policzyzna II, Pustelnik, Żuków I, Żuków II erygowana w roku: 1995 2011
Żulin krasnostawski - zachodni Matki Bożej Królowej Polski Czechów Kąt, Elżbiecin, Józefów, Wola Żulińska, Zagrody, Żulin erygowana w roku: 1945 2011
Żyrzyn nowoaleksandryjski św. Apostołów Piotra i Pawła Żyrzyn, Osiny, Jaworowa, Parafianki, Skrudek, Wilczanka, Pogonówka, Kotliny, Zagrody, Żerdź erygowana w roku: 1675 1870
Żyrzyn kazimierski, nowoaleksandryjski św. Andrzeja Apostoła Jaworów, Kotliny, Osiny, Parafianka, Pogonów, Skrudki, Wilczanka, Zagrody, Żerdź, Żyrzyn APL 35/1968 1902
Żyrzyn św. Apostołów Piotra i Pawła Borysów, Jaworów, Kotliny, Osiny, Parafianka, Pogonów, kolonia Poręba, Skrudki, Wilczanka, Zagrody, Żerdź, Żyrzyn wieś i dwór erygowana w roku: 1675 1939
Żyrzyn puławski św. Apostołów Piotra i Pawła Bałtów, Borysów, Kotliny, Zagrody, Żerdź, Żyrzyn erygowana w roku: 1675 2011
Kleczanów klimontowski św. Katarzyny DM i św. Stanisława BM Dobrocice, Kleczanów, Komorna, Międzygórz, Święcica, Zdanów erygowana w roku: 1070 , Diecezja Sandomierska 2011
Niekrasów połaniecki Nawiedzenia NMP Nakol, Niekrasów, Ossala, Ossala Lesisko, Strużki, Trzcianka, Trzcianka Kolonia, Tursko Wielkie erygowana w roku: 1121 , Diecezja Sandomierska 2011
Goźlice klimontowski Wniebowzięcia NMP Antoniów, Dziewków, Gołębiów, Goźlice, Grabina, Krobielice Kolonie, Kurów, Lipnik, Łownica, Malżyn, Ossolin, Sternalice, Słoptów, Sniekozy, Usarzów, Węgrce, Wilkowice, Zakrzów erygowana w roku: 1134 , Diecezja Sandomierska 2011
Tarnobrzeg - Miechocin tarnobrzeski południowy św. Marii Magdaleny ulice: Azotowa, Błonie, Budowlanych, Czerwonego Krzyża, Jana Długosza, Graniczna, Kamionkowa, Krzywa, Mickiewicza, Miodowa, Nadwiślańska, Ocicka, Partyzantów, Rolna, Różana, Robotnicza, Stanisława Orła, Por. Sarny, Szewska, Św. Józefa, Wesoła, Wisłostrada, Zielona, Żniwna, miejscowości: Siedleszczany erygowana w roku: 1155 , Diecezja Sandomierska 2011
Połaniec połaniecki św. Marcina B ulice: 11. Listopada, Jędrusiów, Kazimierza Wielkiego, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kościelna, Kościuszki, Krakowska, Krakowska Mała, Krakowska Duża, Mickiewicza, Mielecka, Ogrodowa, Orzeszkowej, Osiecka, Partyzantów, Plac Uniwersału Połanieckiego, Ruszczańska, Reymonta, Sienkiewicza, Sportowa, Staszowska, Tylna, Wójta Bartłomieja, Kardynała Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Zielińskiego, Zrębińska, Żeromskiego, miejscowości: Brzozowa, Daszyn, Kamieniec, Kraśnik, Luszyca, Łęg, Niedziałki, Okrągła, Ruda, Rudniki, Szczeka, Tursko Małe, Tursko Kolonia, Winnica, Wymysłów, Zawada, Zdzieci Nowe, Zrębin erygowana w roku: 1191 , Diecezja Sandomierska 2011
Gawłuszowice baranowski św. Wojciecha BM Brzyście, Gawłuszowice, Kliszów, Krzemienica, Ostrówek, Rożniaty, Wola Zdakowska erygowana w roku: 1215 , Diecezja Sandomierska 2011
Tarnobrzeg - Wielowieś tarnobrzeski północny św. Gertrudy i św. Michała Archanioła ulice: Cicha, Górki, Grobla, Kopaniwa, Krańcowa, Matki Kolumby Białeckiej, Nizinna, Nowa, Piaski, Przedmieście Koćmierzów, Piętaka, Odwet, Jędrusie, Sobowska, Szklana, Strażacka, Warszawska, Wiosenna, Zagórze, Zaciszna erygowana w roku: 1215 , Diecezja Sandomierska 2011
Jankowice Sandomierskie sandomierski Najświętszego Serca Pana Jezusa Bugaj, Dacharzów, Jankowice, Pęczyny, Przezwody, Radoszki, Tułkowice, Wilczyce, Zagrody erygowana w roku: 1216 , Diecezja Sandomierska 2011
Racławice niżański św. Stanisława BM Nowa Wieś, Racławice, Wolina erygowana w roku: 1270 , Diecezja Sandomierska 2011
Mychów szewneński św. Barbary Biechów, Mychów, Mychów Kolonia, Szwarszowice erygowana w roku: 1325 , Diecezja Sandomierska 2011
Momina szewneński św. Wojciecha BM Boksyce, Broniszowice, Garbacz, Kosowice, Momina, Sławęcice, Stryczowice, Worowice, Zwola erygowana w roku: 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Strzegom połaniecki św. Andrzeja Apostoła Mucharzew, Strzegom, Strzegomek erygowana w roku: 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Chobrzany klimontowski św. Jana Ewangelisty Bystrojowice, Byszów, Chobrzany, Faliszowice, Gorzyczany, Jachimowice, Janowice, Ryłowice, Strączków erygowana w roku: 1337 , Diecezja Sandomierska 2011
Grzegorzowice szewneński św. Jana Chrzciciela Dobruchna, Grzegorzowice, Pokrzywianka, Sarnia Zwola, Skały, Wałsnów, Włochy Kolonia, Zagaje erygowana w roku: 1350 , Diecezja Sandomierska 2011
Skotniki Sandomierskie koprzywnicki św. Jana Chrzciciela Bogoria, Kamieniec, Ostrołęka, Skotniki, Szewce erygowana w roku: 1370 , Diecezja Sandomierska 2011
Gierczyce opatowski św. Mikołaja B Balbinów, Gierczyce, Kaliszany, Lisów Kolonia, Łukawka, Orłowiny erygowana w roku: 1390 , Diecezja Sandomierska 2011
Gościeradów tarnobrzeski północny św. Stanisława BM i św. Jana Chrzciciela Agatówka, Budki, Dropiówka, Gościeradów (dzielnice: Folwark, Plebański, Ukazowy, Zastawie), Kolonia Gościeradów, Łany, Marynopole, Salomin, Szczecyn, Wólka Gościeradowska, Zaborze erygowana w roku: 1391 , Diecezja Sandomierska 2011
Ruszków opatowski św. Stanisława BM Czerwona Góra, Jacentów, Obręczna-Stawki, Ruszkowiec, Ruszków, Sadowie erygowana w roku: 1409 , Diecezja Sandomierska 2011
Zaklików tarnobrzeski północny Trójcy Przenajświętszej ulice: 3 Maja, Belczkowszczyzna, Cicha, Długa, Dworcowa, Dzika, Janowska, Kościelna, Kościuszki, Krzywa, Lipowa, Lubelska, Mickiewicza, Nadbrzeżna, Nowa, Okólna, Piłsudskiego, Ptasia, Pułankowa, Rozwadowska, Pl. Sienkiewicza-Rynek, Sandomierska, Słoneczna, Słubickiego, Sportowa, Strażacka, Św. Anny, Tartak, Wesoła, Widok, Zachodnia, Zamkowa, Zarogi, Zaśluzie, Zielona, miejscowości: Antoniówka, Baraki Nowe, Baraki Stare, Irena, Karkówka, Kolonia Józefów, Kol. Łysaków, Łążek Zaklikowski, Zdziechowice erygowana w roku: 1409 , Diecezja Sandomierska 2011
Przybysławice ożarowski Przemienienia Pańskiego Binkowice, Jakubowice, Jankowice, Józefków, Prusy, Przybysławice, Śmiłów, Tominy erygowana w roku: 1414 , Diecezja Sandomierska 2011
Batorz modliborzycki św. Stanisława BM Batorz I, Batorz II, Batorz Kol., Ponikwy, Wólka Batorska, Wólka Batorska Kol. erygowana w roku: 1445 , Diecezja Sandomierska 2011
Wszechświęte opatowski Wszystkich Świętych Bogusławice, Drzenkowice, Grocholice, Małoszyce, Obręczna, Okręglica, Romanów, Szczucice, Wszechświęte erygowana w roku: 1460 , Diecezja Sandomierska 2011
Pniów gorzycki św. Zygmunta Antoniów, Dąbrówka, Orzechów, Pniów erygowana w roku: 1464 , Diecezja Sandomierska 2011
Dzikowiec raniżowski św. Mikołaja B Dzikowiec, Nowy Dzikowiec, Osia Góra, Płazówka erygowana w roku: 1572 , Diecezja Sandomierska 2011
Gliniany ożarowski św. Wojciecha BM Brzozowa, Chałupki, Duranów, Gliniany, Potok, Teofilów erygowana w roku: 1573 , Diecezja Sandomierska 2011
Kopki rudnicki św. Marcina B ulice: Górka, Górka Mała, Jana Pawła II, Komorniki, Konty, Kwiatowa, Kwiecińskiego, Olszyna, Podborze, Projektowa, Wygoda, Zagórna, Zagrody, Zakościele, miejscowości: Koziarnia erygowana w roku: 1583 , Diecezja Sandomierska 2011
Radomyśl n. Sanem gorzycki św. Jana Chrzciciela Dzierdziówka, Nowiny, Radomyśl, Żabno erygowana w roku: 1614 , Diecezja Sandomierska 2011
Raków świętokrzyski Świętej Trójcy (Sanktuarium MB Cudownej Przemiany) Dębno, Drogowle, Jamno, Pągowiec, Raków erygowana w roku: 1646 , Diecezja Sandomierska 2011
Ulanów tarnobrzeski północny św. Jana Chrzciciela i św. Barbary Ulanów, Dąbrowica, Kępa Rudnicka, Wólka Tanewska, Zwolaki erygowana w roku: 1658 , Diecezja Sandomierska 2011
Modliborzyce modliborzycki św. Stanisława BM ulice: 11 Listopada, Armii Krajowej, Błotna, Cicha, Długa, Gołębia, Jagiellońska, Janowska, Kościelna, Kowalska, Leśna, Niecałą, Ogrodowa, Orla, Piłsudskiego, Plac Strażacki, Pogodna, Polna, Sadowa, Słoneczna, Zaborska, Zanikowa, miejscowości: Ciechocin, Dąbie, Kalenne, Lute, Majdan Modliborski, Michałówka, Słupie, Świnki, Wojciechów, Wolica I, II, Kol. Wolica, Kol. Zamek erygowana w roku: 1664 , Diecezja Sandomierska 2011
Nowa Słupia świętokrzyski św. Wawrzyńca (Księża Michalici) Bartoszowiny, Baszowice, Dębniak, Huta Szklana, Hucisko, Jeleniów, Mirocice, Paprocice, Pokrzywianka, Nowa Słupia, Stara Słupia, Trzcianka, Wólka Milanowska erygowana w roku: 1678 , Diecezja Sandomierska 2011
Janików ożarowski św. Anny Niemcówka, Podgaje, Suchodółka, Szczury, Szymanówka, Tartak erygowana w roku: 1737 , Diecezja Sandomierska 2011
Turbia pysznicki św. Leonarda Turbia, Obojna, Wólka Turebska, Zbydniów Kolonia erygowana w roku: 1757 , Diecezja Sandomierska 2011
Rzeczyca Ziemiańska tarnobrzeski północny Przemienienia Pańskiego Łychów, Rzeczyca Kolonia, Rzeczyca Ziemiańska, Trzydnik Mały, Zielonka erygowana w roku: 1772 , Diecezja Sandomierska 2011
Spie raniżowski św. Michała Archanioła Bojanów, Gwoździec, Karby, Kolaniska, Konefały, Korabina, Laski, Pietropole, Rusinów, Spie, Sudoły, Wilcza Wola erygowana w roku: 1773 , Diecezja Sandomierska 2011
Ruda Kościelna ożarowski Zaślubin NMP Ruda Kościelna, Stoki Duże, Stoki Małe, Stoki Stare, Teofilów, Wiktoryn erygowana w roku: 1776 , Diecezja Sandomierska 2011
Bardo świętokrzyski Nawiedzenia NMP Bardo, Czyżów, Wola Wąkopna erygowana w roku: 1788 , Diecezja Sandomierska 2011
Kurozwęki staszowski Wniebowzięcia NMP i św. Augustyna B Czernica, Kurozwęki, Mokre, Niemieścice, Oględów, Ponik, Wola Osowa, Wólka Żabna, Zagrody erygowana w roku: 1809 , Diecezja Sandomierska 2011
Wiśniowa staszowski Przemienienia Pańskiego i Świętego Ducha Józefów, Sztombergi, Wiśniowa, Wiśniowa Łebki, Wiśniowa Poduchowna, Wola Wiśniowska erygowana w roku: 1810 , Diecezja Sandomierska 2011
Koprzywnica koprzywnicki św. Floriana ulice: 11-go Listopada, Armii Krajowej, Krakowska, Sportowa, Szkolna, Żeromskiego, miejscowości: Beszyce, Cegielnia, Gnieszowice, Niedźwice, Postronna, Skrzypaczowice, Sośniczany, Trzykosy, Zbigniewice erygowana w roku: 1810 , Diecezja Sandomierska 2011
Szczebrzusz - Zofiówka połaniecki św. Jana Chrzciciela Budziska, Czarzyzna, Gace Słupieckie, Rejterówka, Szczebrzusz, Słupiec, Zalesie, Zofiówka erygowana w roku: 1845 , Diecezja Sandomierska 2011
Jaślany baranowski Niepokalanego Poczęcia NMP Czajkowa, Jaślany, Józefów, Pluty erygowana w roku: 1888 , Diecezja Sandomierska 2011
Domostawa tarnobrzeski północny MB Królowej Polski Domostawa, Katy, Kutyły, Madeje, Ruda, Szwedy, Wołoszyny, Zdziary erygowana w roku: 1913 , Diecezja Sandomierska 2011
Piórków świętokrzyski św. Stanisława BM Piórków, Wszachów, Zajesienie, Załącze, Piotrów Kolonia, Piotrów Podłazy erygowana w roku: 1918 , Diecezja Sandomierska 2011
Jarocin tarnobrzeski północny MB Bolesnej Jarocin, Majdan Golczański, Szyperki, Mostki z przysiółkami: Nalepy, Bukowa, Graba, Łoza, Wasile, Podpory erygowana w roku: 1919 , Diecezja Sandomierska 2011
Jata rudnicki MB Różańcowej Jata, Sójkowa, Zalesie erygowana w roku: 1919 , Diecezja Sandomierska 2011
Otrocz modliborzycki Narodzenia NMP Otrocz, Kolonia Otrocz, Tokary cz. I erygowana w roku: 1919 , Diecezja Sandomierska 2011
Wola Raniżowska raniżowski św. Wojciecha Stece, Wola Raniżowska erygowana w roku: 1919 , Diecezja Sandomierska 2011
Dzwola janowski MB Częstochowskiej Dzwola, Kapronie, Konstantów, Kocudza Górna, Kocudza Dolna II, Władysławów, Zdzisławice erygowana w roku: 1920 , Diecezja Sandomierska 2011
Wierzchowiska modliborzycki MB Nieustającej Pomocy Antolin, Majdan Obleszcze, Pasieka, Wierzchowiska I, II, Węgliska erygowana w roku: 1922 , Diecezja Sandomierska 2011
Wola Rzeczycka pysznicki Nawiedzenia NMP i św. Józefa Dąbrowa Rzeczycka, Kępa Rzeczycka, Rzeczyca Okrągła, Wola Rzeczycka erygowana w roku: 1924 , Diecezja Sandomierska 2011
Wola Baranowska baranowski Najświętszego Serca Pana Jezusa Durdy, Knapy, Wola Baranowska erygowana w roku: 1924 , Diecezja Sandomierska 2011
Tuszów Narodowy baranowski MB Wspomożenia Wiernych Grochowe, Tuszów Mały, Tuszów Narodowy erygowana w roku: 1925 , Diecezja Sandomierska 2011
Łętownia rudnicki św. Katarzyny DM Łętownia, Wólka Łętowska, Gościniec, Babiarze erygowana w roku: 1928 , Diecezja Sandomierska 2011
Tarnowska Wola tarnobrzeski południowy Najświętszego Serca Pana Jezusa Alfredówka, Buda Stalowska, Rozalin, Tarnowska Wola erygowana w roku: 1930 , Diecezja Sandomierska 2011
Stale tarnobrzeski północny św. Teresy z Awila Stale, Stale Siedlisko, Żupawa i Orliska erygowana w roku: 1930 , Diecezja Sandomierska 2011
Olbięcin tarnobrzeski północny śś. Apostołów Piotra i Pawła Dąbrowa Kolonia, Dębińszczyzna, Dębowiec, Liśnik Mały, Olbięcin, Spławy II, Trzydnik Kolonia, Wólka Olbięcka erygowana w roku: 1931 , Diecezja Sandomierska 2011
Stodoły ożarowski św. Teresy od Dzieciątka Jezus Kunice, Hultajka, Łopata, Podkoszyce Stare, Podkoszyce Nowe, Stodoły, Stodoły Kolonia, Podłukawka, Podlisów erygowana w roku: 1931 , Diecezja Sandomierska 2011
Ostrowiec Świętokrzyski ostrowiecki Najświętszego Serca Jezusowego ulice: Bławatna, Chmielna, Fabryczna, Hutników, Jasna, Kamienna, Klimkiewiczowska, Kolejowa, Kościuszki, Krótka, Łączna, Mickiewicza, Moniuszki, Modra, Niska, Opatowska, Partyzantów, Podwale, Poniatowskiego, Różana, Sandomierska, Składowa, Smolna, Sportowa, Staszica, Szewna - Osiedle Widok, Śliska, Świętokrzyska, Traugutta, Trawna, Wałowa, Wąwozy, Wesoła, Wiejska, Wierzbowa, Winnica, Zagłoby, Zgoda, Zygmuntówka, Żabia, Żytnia erygowana w roku: 1933 , Diecezja Sandomierska 2011
Zarzecze tarnobrzeski północny MB Śnieżnej Huta Deręgowska, Zarzecze erygowana w roku: 1935 , Diecezja Sandomierska 2011
Rytwiany staszowski św. Maksymiliana Marii Kolbego Kłoda, Rytwiany erygowana w roku: 1935 , Diecezja Sandomierska 2011
Daromin sandomierski MB Królowej Polski Bożęcin, Daromin, Dobrocice Dolne, Pielaszów, Sadłowice erygowana w roku: 1937 , Diecezja Sandomierska 2011
Dwikozy zawichojski św. Andrzeja Boboli i św. Antoniego Pustelnika Bożydar, Dwikozy, Rzeczyca Mokra, Rzeczyca Sucha, Słupcza, Szczytniki erygowana w roku: 1941 , Diecezja Sandomierska 2011
Niemirów staszowski św. Andrzeja Boboli Łagowica Nowa, Łagówka, Niedźwiedź, Niemirów, Pułaczów, Rakówka, Ujazdek, Wierzbka erygowana w roku: 1941 , Diecezja Sandomierska 2011
Zdziłowice modliborzycki Wniebowzięcia NMP Zdziłowice erygowana w roku: 1942 , Diecezja Sandomierska 2011
Świątniki klimontowski św. Jadwigi Śląskiej Bilcza, Jugoszów, Krobielice, Krzeczkowice, Nasławice, Piekary, Świątniki erygowana w roku: 1945 , Diecezja Sandomierska 2011
Dąbrówka tarnobrzeski północny św. Onufrego i Niepokalanego Serca NMP Borki, Dąbrówka erygowana w roku: 1945 , Diecezja Sandomierska 2011
Rudki świętokrzyski MB Częstochowskiej Rudki erygowana w roku: 1946 , Diecezja Sandomierska 2011
Bodzechów ostrowiecki św. Zofii i św. Stanisława Kostki Bodzechów, Goździelin, Moczydło, Przyborów erygowana w roku: 1950 , Diecezja Sandomierska 2011
Borki Nizińskie baranowski Wniebowzięcia NMP Babicha, Borki Nizińskie, Młodochów erygowana w roku: 1951 , Diecezja Sandomierska 2011
Chwałowice gorzycki Wniebowzięcia NMP Chwałowice, Łążek, Popowice, Witkowice erygowana w roku: 1951 , Diecezja Sandomierska 2011
Sarnów baranowski Najświętszego Serca Pana Jezusa Czajkowa, Dębiaki, Sarnów erygowana w roku: 1951 , Diecezja Sandomierska 2011
Cholewiana Góra dekanat rudnicki Niepokalanego Serca NMP Buczki, Dudziki, Gęsiówka, Młynarze, Ogrodowa, Pielki, Pirogi, Podlesie, Pogorzałka, Stara Droga, Sudoły, Wójtowicze erygowana w roku: 1952 , Diecezja Sandomierska 2011
Krzątka raniżowski MB Nieustającej Pomocy Jasionka, Klatki, Krzątka erygowana w roku: 1952 , Diecezja Sandomierska 2011
Biskupice opatowski św. Józefa Oblubieńca NMP Biskupice, Bukowiany, Łężyce, Michałów, Niemienice, Truskolasy, Zwola erygowana w roku: 1954 , Diecezja Sandomierska 2011
Nowosielec niżański MB Królowej Polski Kończyce, Nowosielec erygowana w roku: 1968 , Diecezja Sandomierska 2011
Wola Rusinowska raniżowski św. Józefa Robotnika Rusinów, Wola Rusinowska erygowana w roku: 1968 , Diecezja Sandomierska 2011
Zbydniów gorzycki Podwyższenia Krzyża Świętego Dzierdziówka i Zbydniów erygowana w roku: 1969 , Diecezja Sandomierska 2011
Kopcie raniżowski Niepokalanego Serca NMP Kopcie, Płazówka erygowana w roku: 1969 , Diecezja Sandomierska 2011
Przędzel rudnicki MB Bolesnej Przędzel erygowana w roku: 1970 , Diecezja Sandomierska 2011
Kotowa Wola gorzycki św. Józefa Robotnika Kotowa Wola erygowana w roku: 1971 , Diecezja Sandomierska 2011
Tarnobrzeg - Mokrzyszów tarnobrzeski północny Chrystusa Dobrego Pasterza ulice: Grzybowa, Ks. Chrobaka, Leśna, Ludowa, Piekarska, Sienkiewicza, Sportowa, Strażacka, Wiśniowa, Wrzosowa, Zamkowa erygowana w roku: 1972 , Diecezja Sandomierska 2011
Sandomierz sandomierski MB Królowej Polski i św. Jana Kantego ulice: Baczyńskiego, Bosmańska, Cicha, Flisaków, Holownicza, Hutnicza, Kotwiczna, Kryształowa, Lwowska, Marynarska, Mokra, Mostowa, Nadbrzeżna, Ostrówek, Piętaka, Portowa, Powiśle, Retmańska, Stoczniowa, Torowa, Zarzekowice, Żaglowa erygowana w roku: 1974 , Diecezja Sandomierska 2011
Nagorzyce szewneński MB Matki Kościoła i św. Stanisława Kostki Janowice, Jeżów, Kraszków, Milejowice, Mirogonowice, Nagorzyce, Rostylice, Wierzbontowice, Witosławice, Wronów Wieś, Wronów Kolonia erygowana w roku: 1977 , Diecezja Sandomierska 2011
Lipnica raniżowski MB Pocieszenia Lipnica erygowana w roku: 1978 , Diecezja Sandomierska 2011
Rzeczyca Długa pysznicki św. Wojciecha BM Musików, Rzeczyca Długa erygowana w roku: 1980 , Diecezja Sandomierska 2011
Chodków koprzywnicki św. Józefa Bogoria, Chodków Nowy, Chodków Stary, Gągolin, Kępa Nagnajewska, Łążek, Piaseczno, Przewłoka erygowana w roku: 1981 , Diecezja Sandomierska 2011
Groble rudnicki Najświętszego Serca Pana Jezusa Groble, Kąty, Krzywdy, Sibigi, Stacja Kolejowa Łętownia erygowana w roku: 1982 , Diecezja Sandomierska 2011
Piłatka modliborzycki MB Wspomożenia Wiernych Piłatka erygowana w roku: 1982 , Diecezja Sandomierska 2011
Cygany tarnobrzeski południowy św. Jadwigi Królowej Cygany erygowana w roku: 1983 , Diecezja Sandomierska 2011
Jadachy tarnobrzeski południowy św. Maksymiliana Jadachy erygowana w roku: 1983 , Diecezja Sandomierska 2011
Zabrnie tarnobrzeski północny śś. Piotra i Pawła Zabrnie Dolne, Zabrnie Górne, Poręby Furmańskie erygowana w roku: 1983 , Diecezja Sandomierska 2011
Brzeziny Stojeszyńskie modliborzycki Miłosierdzia Bożego Brzeziny, Gwizdów, Łysaków, Majdan Łysakowski, Maliniec, Osówek, Potoczek, Stojeszyn I, II erygowana w roku: 1984 , Diecezja Sandomierska 2011
Mściów zawichojski MB Częstochowskiej Kamień Nowy, Mściów erygowana w roku: 1984 , Diecezja Sandomierska 2011
Wólka Ratajska janowski Wniebowstąpienia Pańskiego Kawęczyn, Rataj Ordynacki, Rataj Poduchowny, Wólka Ratajska erygowana w roku: 1984 , Diecezja Sandomierska 2011
Ostrowiec Świętokrzyski ostrowiecki Podwyższenia Krzyża Świętego ulice: Akacjowa, Agrestowa, Gajowa (1-83, 2-40), Gościniec, Jarzębinowa, Jałowcowa, Jagodowa, Korzenna, Leśna, Miodowa (1-63, 2-16), Malinowa, Porzeczkowa, Siennieńska (111-199, 142a-246), Rzeczki, Wrzosowa erygowana w roku: 1984 , Diecezja Sandomierska 2011
Ostrowiec Świętokrzyski ostrowiecki św. Kazimierza ulice: Akademicka, Al. Jana Pawła II (15 - 53), Botaniczna, Iłżecka (89 - 143, 86-138), Jesienna, Kruczkowskiego, Letnia, Łąkowa, Mokra, Przeskok, Przesmyk, Sienieńska (91-101, 96-140), Targowa, Torfowa, Trzeciaków - (nieparzyste od nr 57, parzyste od nr 50), Waryńskiego (nieparzyste od nr 41), Wiosenna, Wodna, Wylot, Zielna, Osiedle Pułanki erygowana w roku: 1984 , Diecezja Sandomierska 2011
Nisko niżański św. Jana Chrzciciela ulice: Bajaka, Błonie, Boczna, Borowa, Czerniawy, Dąbka, Długa, Dolna, Głowackiego, Górna, Gruntowa, Krucza, Lasowiaków, Niecała, Nowa, Okrzei, Okrężna, Partyzantów, Pętla, Piaskowa, Podleśna, Reymonta, Rzeczna, Rzeszowska, Rzeszowska Boczna I i II, Torowa, Wąska, Wiejska, Wilcza, Zielona erygowana w roku: 1984 , Diecezja Sandomierska 2011
Ostrowiec Świętokrzyski ostrowiecki bł. Jana Pawła II ulice: Bałtowska, Boczna, Dębowa, Gajowa, Kopalniana, Niecała, Ogrodowa, Rozległa, Skośna, Sucha, Stawki, Stawki Denkowskie, Słodowa, Zapłocie, Zbożowa, miejscowości: Kąty Denkowskie, Sudół I, Sudół II, Sudół III erygowana w roku: 1984 , Diecezja Sandomierska 2011
Węglin tarnobrzeski północny Niepokalanego Serca NMP Węglin, Węglinek, Łychów erygowana w roku: 1984 , Diecezja Sandomierska 2011
Zachwiejów baranowski NMP Królowej Polski Babule, Piechoty, Zachwiejów, Zarównie erygowana w roku: 1985 , Diecezja Sandomierska 2011
Tarnobrzeg - Zakrzów tarnobrzeski północny Nawiedzenia NMP Zakrzów z ulicami: Batalionów Chłopskich, Ceglana, Jędrala, Łąkowa, Niska, O. Stanisława Węgla, Plac Ludowy, Przemysłowa, Spokojna, Truskawkowa, Warszawska, Wędkarska, Zgodna; Osiedle Sielec z ulicami: Dąbrowa, Kąpielowa, Nowowiejska, Przechodnia, Sielecka, Spółdzielcza, Warszawska erygowana w roku: 1985 , Diecezja Sandomierska 2011
Połaniec połaniecki MB Wspomożenia Wiernych ulice: Batalionów Chłopskich, Akacjowa, Bartosza Głowackiego, Bolesława Kubika, Działkowców, Energetyków, Generała Zajączka, Hugona Kołłątaja, Jana Pawła II, Kleeberga, Klonowa, Kilińskiego, Kosynierów, Królowej Jadwigi, Kwiatowa, Lipowa, Madalińskiego, Ruszczańska (19-21) Stefana Czarnieckiego, Słoneczna, Sosnowa, Spacerowa, Tadeusza Kościuszki, Wincentego Witosa, Wesoła, Widokowa, Wiślana, Żapniowska, miejscowości: Poskale, Rybitwy (15-59) erygowana w roku: 1986 , Diecezja Sandomierska 2011
Kocudza janowski św. Józefa Robotnika Kocudza I, II (część), III (część), Zdzisławice erygowana w roku: 1987 , Diecezja Sandomierska 2011
Rudnik Stróża rudnicki NMP Matki Kościoła ulice: Batorego, Czarnieckiego, Konopnickiej, Kopernika, Kosynierów, Matejki, Orzeszkowej, Partyzantów, Puławskiego, Reymonta, Wesoła, Zielona erygowana w roku: 1987 , Diecezja Sandomierska 2011
Linów zawichojski NMP Królowej Polski Linów Borki, Linów Czarna Woda, Linów Góry, Linów Kolonia, Linów Kopanina, Linów Pasy, Linów Stary, Linów Wieś, Przydworze, Wylesienie erygowana w roku: 1988 , Diecezja Sandomierska 2011
Ruszcza połaniecki św. Stanisława BM Maśnik, Przeczów, Ruszcza, Rybitwy, Zdzieci Stare erygowana w roku: 1988 , Diecezja Sandomierska 2011
Ostrowiec Świętokrzyski ostrowiecki św. Jadwigi Królowej ulice: Bałtowska (57-183, 98-258) Wysoka, Kopaniny, Hubalczyków, Sikorskiego (4, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 16, 17), Świerkowa, Słoneczna (1-15) oraz bloki na Osiedlu Stawki erygowana w roku: 1988 , Diecezja Sandomierska 2011
Ostrowiec Świętokrzyski ostrowiecki Chrystusa Nauczyciela ulice: Borowa, Brzozowa, Bukowa, Chabrowa, Cisowa, Cedrowa, Cyprysowa, Daleka, Długa (od Cmentarza Komunalnego do końca), Folwark Piaski, Goździkowa, Grabowa, Graniczna, Grzybowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Karłowicza, Kasztanowa, Klonowa, Kolonia Robotnicza (od nr 27 do końca), Las Rzeczki, Leszczynowa, Lipowa, Makowa, Modrzewiowa, Morwowa, Nowe Piaski, Okrężna, Olchowa, Olszynowa, Orzechowa, Spacerowa, Wiązowa, miejscowości: Wymysłów, część wioski Boksycka i Karczma Miłkowska erygowana w roku: 1988 , Diecezja Sandomierska 2011
Błażek modliborzycki Zesłania Ducha Świętego Błażek, Moczydła Nowe, Kolonia Samary erygowana w roku: 1989 , Diecezja Sandomierska 2011
Nowy Skoszyn szewneński MB Królowej Polski Kunin, Lipie, Nowy Skoszyn, Stary Skoszyn, Stary Kunin erygowana w roku: 1989 , Diecezja Sandomierska 2011
Przyszów niżański Niepokalanego Poczęcia NMP Przyszów-Burdze, Przyszów-Kliny, Przyszów-Ruda, Przyszów-Staw, Przyszów-Szlachecki erygowana w roku: 1989 , Diecezja Sandomierska 2011
Nisko - Malce niżański MB Królowej Polski ulice: Broniewskiego, Jezioro, Końcowa, Krzywa, Matejki, Mostowa, Ogrodowa, Podwale, Potok, Sadowa, Sandomierska, Sanowa, Skłodowskiej, Sopocka erygowana w roku: 1989 , Diecezja Sandomierska 2011
Huta Józefów modliborzycki św. Maksymiliana Marii Kolbe Felinów, Huta Józefów, Kolonia Radwanówka, Kolonia Stany, Kolonia Stojeszyn, Zarajec Modliborski, Zarajec Potocki erygowana w roku: 1990 , Diecezja Sandomierska 2011
Gromadzice szewneński św. Teresy od Dzieciątka Jezus Gromadzice, Mirkowice, Podszkodzie (40-70) erygowana w roku: 1991 , Diecezja Sandomierska 2011
Huta Komorowska raniżowski Świętej Rodziny Huta Komorowska erygowana w roku: 1991 , Diecezja Sandomierska 2011
Krzemień janowski św. Maksymiliana Kolbe Krzemień I, II erygowana w roku: 1991 , Diecezja Sandomierska 2011
Miłków szewneński Niepokalanego Serca Maryi ulice: Brzozowa, Cicha, Kasztanowa, Osiedlowa, Ostrowiecka, Poręba, Wierzbowa, Wąska, Słoneczna, Szkolna, Wiśniowa, Wschodnia, Źródlana, miejscowości: Rżuchów, Obręczna (3 domy) erygowana w roku: 1991 , Diecezja Sandomierska 2011
Pilchów pysznicki św. Jadwigi Królowej Agatówka, Pilchów erygowana w roku: 1992 , Diecezja Sandomierska 2011
Nietulisko Duże szewneński św. Franciszka z Asyżu Nietulisko Duże, Doły Biskupie, część Nietuliska Małego, część Rudnika, Staw Kunowski erygowana w roku: 1992 , Diecezja Sandomierska 2011
Dąbrowa Olbięcka tarnobrzeski północny NMP Wspomożenia Wiernych Dąbrowa, część Kolonii Trzydnik, część Trzydnika Małego erygowana w roku: 1994 , Diecezja Sandomierska 2011
Liśnik Duży tarnobrzeski północny NMP Królowej Polski Liśnik Duży, Kolonia Liśnik, Suchodoły erygowana w roku: 1994 , Diecezja Sandomierska 2011
Aleksandrówka modliborzycki Najświętszego Serca Pana Jezusa Aleksandrówka, Stawce, Kolonia Stawce erygowana w roku: 1995 , Diecezja Sandomierska 2011
Janik szewneński Niepokalanego Poczęcia NMP ulice: Borowska, Krótka, Leśna, Okrężna, Ostrowiecka, Polna, Prosta, Sosnowa, Spokojna, Szkolna, Wiatraczna, Wspólna, miejscowości: Kolonia Inwalidzka erygowana w roku: 1995 , Diecezja Sandomierska 2011
Szwagrów połaniecki Jezusa Miłosiernego Szwagrów, Matiaszów, Niekurza erygowana w roku: 1999 , Diecezja Sandomierska 2011
Wola Trzydnicka tarnobrzeski północny Podwyższenia Krzyża Świętego Trzydnik Duży, Trzydnik Kolonia, Trzydnik Mały, Wola Trzydnicka erygowana w roku: 1999 , Diecezja Sandomierska 2011
Koprzywnica koprzywnicki MB Różańcowej ulice: 11-go Listopada, Armii Krajowej, Czynowa, Garncarska, Gęsia, Jędrusiów, Klasztorna, Dr. Kopra, Leśna, Mała Koprzywnica, Mały Rynek, Miodowa, Osiecka, Piaskowa, Piłsudskiego, Rynek, Rzeczna, Sandomierska, Tarnobrzeska, miejscowości: Błonie, Ciszyca, Krzcin, Łukowiec erygowana w roku: 2000 , Diecezja Sandomierska 2011
Andrzejów janowski MB Królowej Polski Andrzejów erygowana w roku: 2002 , Diecezja Sandomierska 2011
Szczecyn tarnobrzeski północny św. Maksymiliana Kolbe Szczecyn erygowana w roku: 2002 , Diecezja Sandomierska 2011
Nisko - Podwolina niżański Miłosierdzia Bożego ulice: Słoneczna, Karasia, Grądy, Szarych Szeregów, Kochanowskiego, Dąbrowskiej, Moniuszki, Plac Polskiego Sierpnia, Dąbrowskiego, Reja, Lipowa, Rondo, część ulicy ks. Jana Twardowskiego, miejscowości: Przędzel - Borowina, Racławice (ul. Grądy) erygowana w roku: 2002 , Diecezja Sandomierska 2011
Trześń gorzycki Świętej Rodziny Furmany, Orliska, Sokolniki, Trześń erygowana w roku: między 1302-1325 , Diecezja Sandomierska 2011
Osiek koprzywnicki św. Stanisława BM ulice: 11-go Listopada, Cicha, Grabowiec Płd, Grabowiec Płn, Grobla, Jagiellońska, Jana Pawła II, Klimontowska, Leśna, Mickiewicza, Matki Bożej Sulisławskiej, Nowy Osiek, Ogrodowa, Osiedlowa, Partyzantów, Polna, Połaniecka, Rynek, Sandomierska, Słoneczna, Tarnobrzeska, Wiślana, Wolności, Wolska, miejscowości: Wioski: Długołęka, Kąty, Lipnik, Pliskowola, Suchowola erygowana w roku: przed 1278 , Diecezja Sandomierska 2011
Łoniów koprzywnicki św. Mikołaja B Jasienica, Krowia Góra, Łoniów, Otoka, Suliszów, Świniary, Trzebiesławice, Zawidza erygowana w roku: przed 1319 , Diecezja Sandomierska 2011
Olbierzowice klimontowski św. Wawrzyńca Budy, Józefów, Jurkowice, Konary, Kolonia Konary, Nowa Wieś, Olbierzowice, Pełczyce, Pokrzywianka, Ułanowice, Witowice erygowana w roku: przed 1325 , Diecezja Sandomierska 2011
Kiełczyna staszowski św. Mikołaja B Ceber, Gorzków, Kiełczyna, Wola Malkowska, Malkowice, Miłoszowice, Przyborowice, Ujazd Kiełczyński, Wola Kiełczyńska erygowana w roku: przed 1325 , Diecezja Sandomierska 2011
Słupia Nadbrzeżna ożarowski św. Barbary Leopoldów, Maksymów, Nowe, Słupia Nadbrzeżna, Sulejów, Tadeuszów, Wesołówka erygowana w roku: przed 1325 , Diecezja Sandomierska 2011
Malice Kościelne opatowski MB Wniebowziętej Adamów, Leszczków, Lipniczek, Lisów, Malice, Męczennice, Międzygórz, Nikisiałka Duża, Nikisiałka Mała, Pielaszów, Sadłowice, Słabuszowice, Studzianki, Żurawniki erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Bidziny ożarowski śś. Apostołów Piotra i Pawła Bidziny, Grochocice, Kolonia Grochocice, Janowice, Jasice, Kunice, Łopata, Smugi, Wlonice, Wyszmontów, Zawada erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Ćmielów ożarowski Wniebowzięcia NMP Borownia, Brzóstowa, Ćmielów, Czarna Glina, Glinka, Grójec, Jastków, Krzczonowice, Łysowody, Małachów, Piaski Brzóstowskie, Podgrodzie, Smyków, Wola Grójecka, Wólka Wojnowska erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Kotuszów staszowski św. Jakuba Starszego Apostoła Chańcza, Jabłonica, Jasień, Korytnica, Kotuszów erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Potok Wielki modliborzycki św. Mikołaja B Dąbrowa, Felinów, Kol. Potok, Kol. Radwanówka, Kol. Stojeszyn, Potoczek, Potok Wielki, Radwanówka, Stawki, Wola Potocka, Zarajec erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Szczeglice klimontowski św. Jerzego Domoradzice, Grzybów, Grzybów Kolonia, Łukawica, Pęcławice, Pęcławice Kolonia, Pęcławska Kolonia, Szczeglice, Wagnerówka, Wolica, Wysoki Duże, Wysoki Małe, Wysoki Średnie, Zagorzyce erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Wojciechowice ożarowski św. Wojciecha BM Drygulec, Horochów, Kolonia Buszkowice, Kolonia Stodoły, Kunice, Koszyce, Ługi, Mierzanowice, Mikułowice, Podgajcze, Polesie Mikułowskie, Wojciechowice, Wojnowice erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Koniemłoty połaniecki Wniebowzięcia NMP Gaj Koniemłocki, Gaj Święcicki, Grobla, Grzybów, Koniemłoty, Kszczonowice, Krzywołęcz, Lenartowice, Pacanówka, Podborek, Rzędów, Sielec, Sichów Duży, Sichów Mały, Stefanówek, Święcica, Tuklęcz, Ziemblice erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Włostów opatowski św. Jana Chrzciciela Gojców, Grocholice, Karwów, Krzyże, Pensławice, Swojków, Tudorów, Włostów erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Modliborzyce opatowski św. Benedykta Gołoszyce I, Gołoszyce II, Modliborzyce, Oziębłów, Piskrzyn, Rudniki erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Strzyżowice opatowski św. Bartłomieja Apostoła Jagnin, Kobylanki, Kobylany, Kochów, Murowaniec, Strzyżowice, Ublinek, Wymysłów erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Łukawa ożarowski św. Katarzyny DM Łukawa Rządowa, Łukawa Kościelna, Łukawa Zakrzacze (4, 5), Ocinek, Wysiadłów erygowana w roku: przed 1326 , Diecezja Sandomierska 2011
Sulisławice koprzywnicki Narodzenia NMP (Księża Zmartwychwstańcy, Sanktuarium MB Bolesnej) Bazów, Bukówki, Dmosice, Gieraszowice, Jeziory, Królewice, Ruszcza, Ruszcza Kol., Rybnica, Skwirzowa, Sulisławice, Wojcieszyce, Wólka Gieraszowska, Zgórsko erygowana w roku: przed 1328 , Diecezja Sandomierska 2011
Sobótka ożarowski św. Małgorzaty Pisary, Sobótka, Wyspa erygowana w roku: przed 1476 , Diecezja Sandomierska 2011
Trójca zawichojski Świętej Trójcy Dziurów, Kępa Chwałowska, Piotrowice, Winiary, Winiarki, Zawichost - ulice: Trójca, Górki, Opatowska, Ostrowiecka erygowana w wieku: XII w. , Diecezja Sandomierska 2011
Baranów Sandomierski baranowski Ścięcia św. Jana Chrzciciela Baranów Sandomierski, Dymitrów Duży, Dymitrów Mały, Suchorzów erygowana w wieku: XIV w. , Diecezja Sandomierska 2011
Czyżów zawichojski Wszystkich Świętych Buczek, Chrapanów, Czyżów Szlachecki, Czyżów Plebański, Dąbie, Kolecin, Pawłów, Podszyn, Wygoda, Wólka Chrapanowska erygowana w wieku: XIV w. , Diecezja Sandomierska 2011
Ożarów ożarowski św. Stanisława BM ulice: Cicha, Czachowskiego, Długa, Kochanowskiego, Kolejowa, Kościelna, Kościuszki, Leśna, Mickiewicza, Ogrodowa, Osiedle Wzgórze, Osiedle Wschód, Ostrowiecka, Parkowa, Partyzantów, Polna, Sandomierska, Szkolna, Wysoka, Zawadzkiego, Żytnia, miejscowości: Bronisławów, Bałtówka, Czachów, Dąbrówka, Dębniak, Janopol, Julianów, Karsy, Sobów, Stróża, Śródborze, Wojciechówka, Zawada erygowana w wieku: XIV w. , Diecezja Sandomierska 2011
Lasocin zawichojski św. Michała Archanioła Biedrzychów, Dębno, Janów, Janopol, Kruków Szymanówka, Lasocin, Łubowa, Maruszów, Mieczysławów, Wlońskie erygowana w wieku: XV w. , Diecezja Sandomierska 2011
Zbelutka świętokrzyski św. Doroty Gęsice, Łagowica Stara, Melonek, Ruda, Sadków, Zbelutka Nowa, Zbelutka Stara erygowana w wieku: XV w. , Diecezja Sandomierska 2011
Janów Lubelski janowski Autonomiczne duszpasterstwo chorych i służby zdrowia Diecezja Sandomierska 2011
Łukowiec koprzywnicki kościół filialny NMP Wspomożycielki Wiernych Diecezja Sandomierska 2011
Czajków Północny koprzywnicki kościół filialny bł. ks. prał. Antoniego Rewery Diecezja Sandomierska 2011
Wilkowa połaniecki kościół filialny św. Maksymiliana Kolbe Diecezja Sandomierska 2011
Studzieniec pysznicki kościół filialny Niepokalanego Serca MB Diecezja Sandomierska 2011
Poręby Wolskie raniżowski kościół filialny Podwyższenia Krzyża Świętego Diecezja Sandomierska 2011
Sandomierz sandomierski kościół rektorski Ducha Świętego Diecezja Sandomierska 2011
Sandomierz sandomierski kościół rektorski św. Michała Archanioła Diecezja Sandomierska 2011
Kurozwęki staszowski kościół filialny św. Rocha Diecezja Sandomierska 2011
Jędrzejów szewneński św. Franciszka Diecezja Sandomierska 2011
Staw Kunowski szewneński kościół filialny NMP Królowej Polski Diecezja Sandomierska 2011
Nagnajów - Siedleszczany tarnobrzeski południowy kościół filialny Diecezja Sandomierska 2011
Golce tarnobrzeski północny kościół filialny Nawiedzenia NMP Diecezja Sandomierska 2011
Ulanów tarnobrzeski północny kościół filialny Trójcy Przenajświętszej Diecezja Sandomierska 2011
Dąbrowica tarnobrzeski północny kościół filialny Maryi Wspomożenia Wiernych Diecezja Sandomierska 2011
Zawichost zawichojski kościół rektorski św. Jana Chrzciciela Diecezja Sandomierska 2011
Aleksandrów józefowski MB Nieustającej Pomocy Aleksandrów I (część), Aleksandrów II, Aleksandrów III, Aleksandrów IV, Margole, Bukowiec Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1936 2011
Antoniki lubaczowski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Antoniówka tomaszowski - północny kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Babice tarnogrodzki kościół św. Andrzeja Boboli Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Basznia Dolna lubaczowski św. Andrzeja Boboli Basznia Dolna, Basznia Górna, Borowa Góra, Dąbrowa, Huta Kryształowa PGR, Malce, Piastowo, Pilipy, Podlesie, Sołotwina PGR, Tymce Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1939 2011
Bełżec tomaszowski - południowy MB Królowej Polski Bełżec, Brzeziny, Chyże, Szalenik-Kol., Żyłka Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1909 2011
Białopole hrubieszowski - północny MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1989 2011
Białowola krasnobrodzki kościół MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Bidaczów Stary biłgorajski - południowy kościół MB Jagodnej (Nawiedzenia NMP) Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Bihale lubaczowski Opieki MB Uzdrowienia Chorych Bihale, Hamernia, Nowa Grobla, Sople Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1979 2011
Biłgoraj biłgorajski - północny Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia NMP ulice: 11 Listopada, 3 Maja (część), Akacjowa, Aleja 400-lecia, Aleja Młodości, Armii Krajowej, Armii Ludowej, Bagienna, Bajkowa, Batalionów Chłopskich, Bojarska, Borelowskiego, Borowa, Brzozowa, Cegielniana, Chłodna, Cicha (część), Cieszkowskiego, Długa (część), Droga Straceń, Dworcowa, Energetyczna, Gen. Okulickiego, Gen. Maczka, Godebskiego, Gorajskiego, Gronczewskiego, Grzybowa, Harcerska, Herbowa, Janowska, Jasna, Jodłowa, Kasztanowa, Kochanowskiego, Kolberga, Kolejowa, Kościuszki (do sygnalizacji świetlnej), Krótka, Leśna, Lubelska (parzyste), Ładna, Łąkowa, Łubiarska, Miła, Modrzewiowa, Moniuszki, Myśliwska, Nadrzeczna, Narutowicza, Nowa, Orzeszkowej, Partyzantów, Pękalskiego, Piękna, Piłsudskiego, Plac Wolności, Pogodna, Poniatowskiego, Poprzeczna, Przemysłowa, Radzięcka, Rolna, Romanowskiego, Roztocze, Różana, Różnówka, Rychtera Żegoty-Sztumberga, Sitarska, Słoneczna, Sosnowa, Stawy, Steglińskiego-Corda, Szewska, Szwajcarska, Targowa, Torfowa, Ułańska, Widok, Wierzbowa, Wrzosowa, Wschodnia, Zacisze, Zamojska, Zarzeczna, Zwierzyniecka, miejscowości: Edwardów, Rapy Dylańskie, Wola Duża, Wola Mała, Wolaniny, Teodorówka, Zagumnie Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1624 2011
Biłgoraj biłgorajski - południowy św. Marii Magdaleny ulice: Armii Krajowej (nr 1-6), Armii Kraków (od nr 12), Bohaterów Monte Cassino, Chopina, Cicha (parzyste 2-30), Dra Pojaska, Gen. Komorowskiego, Gen. Sikorskiego (nieparzyste), Kombatantów, Konopnickiej, Kościuszki (od nr 93), Krzeszowska, Mickiewicza, Motorowa, Nowakowskiego, Piaskowa, I Armii Wojska Polskiego, Prusa, Puszkina, Radzika, Sienkiewicza, Sikorskiego (nieparzyste), Skłodowskiej, Słowackiego, Spokojna, Tarnogrodzka, Wańkowicza, Wira Bartoszewskiego, Wiejska, Żeromskiego, miejscowości: Brodziaki, Dereźnia Majdańska, Dereźnia Solska, Dereźnia Zagrody, Korczów, Okrągłe, Podlesie, Ruda Solska, Smólsko Małe, Wola Dereźniańska Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1644 2011
Biłgoraj biłgorajski - południowy św. Jerzego ulice: 3 Maja (nieparzyste od 27), Armii Kraków (nr 1-11 i 2-10), Bankowa, Brzechwy, Czerwonego Krzyża, Dąbrowskiego, Długa (od nr 72 strona prawa), Gen. Komorowskiego (nieparzyste do ul. Monte Cassino), Gen. Sikorskiego (parzyste), Kopernika, Kościuszki (nr 31-91 i 12-92), Lubelska (nieparzyste), Ludwika, Nadrzeczna, Nadstawna (nr od 5 i od 8), Ogrodowa, Parkowa, Polna, Poprzeczna, Stawisko, Wasilewskiej, Wesoła, Włosiankarska, Zielona Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1984 2011
Biłgoraj biłgorajski - północny Chrystusa Króla ulice: Brzechwy, Dyrki, Kaczeńcowa, Korczaka, Leśmiana, Ludwika, Makuszyńskiego, Parkowa, Polna, Reja, Sobieskiego, Tuwima, Wesoła, Włosiankarska, Zapolskiej, Zielona Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1991 2011
Biszcza tarnogrodzki Najświętszego Serca Jezusa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Bliżów krasnobrodzki kościół MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Bondyrz józefowski Świętej Bożej Opatrzności Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1975 2011
Borchów cieszanowski kościół Niepokalanego Poczęcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Borowa Góra lubaczowski kościół MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Bortatycze sitaniecki kościół MB Fatimskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Brzeziny tomaszowski - południowy kościół św. Wojciecha Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Budomierz lubaczowski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Budynin tarnoszyński kościół Niepokalanego Poczęcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Bukowa biłgorajski - północny św. Andrzeja Boboli Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 2000 2011
Bukowina tarnogrodzki kościół Ofiarowania NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Buśno hrubieszowski - północny Wniebowzięcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1921 2011
Bystre biłgorajski - południowy św. Andrzeja Boboli Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1997 2011
Cewków cieszanowski Podwyższenia Krzyża Świętego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1970 2011
Chłopiatyn tarnoszyński kościół Zesłania Ducha Świętego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Chłopków szczebrzeszyński kościół św. Jana z Dukli Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Chmielek tarnogrodzki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 2010 2011
Chodywańce tarnoszyński Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1425 2011
Chotylub cieszanowski kościół św. Jadwigi Królowej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Chyże tomaszowski - południowy kościół NMP Niepokalanego Poczęcia Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Chyżowice grabowiecki kościół św. Floriana Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Cichobórz hrubieszowski - południowy św. Maksymiliana Kolbego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1991 2011
Cieszanów cieszanowski św. Wojciecha Chotylub, Chotylub PGR, Cieszanów, Dabrówka, Doliny, Folwarki, Gorajec, Gorajec PGR, Kosobudy, Kowalówka, Nowe Sioło PGR, Żuków Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1748 2011
Ciosmy biłgorajski - południowy kościół Siedmiu Darów Ducha Św. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Ciotusza józefowski kościół MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Czartoria grabowiecki kościół św. Antoniego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Czartowiec tyszowiecki Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1922 2011
Czerniczyn hrubieszowski - południowy św. Jana Chrzciciela Czerniczyn, Dąbrowa, Kozodawy, Masłomęcz, Metelin, Metelin Kol., Mieniany, Mieniany PGR Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1957 2011
Cześniki krasnobrodzki św. Michała Archanioła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1975 2011
Czołki sitaniecki MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1983 2011
Dachnów cieszanowski Podwyższenia Krzyża Świętego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1975 2011
Dąbków lubaczowski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Dąbrowa lubaczowski kościół Miłosierdzia Bożego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Dąbrowa lubaczowski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Dąbrowica biłgorajski - północny św. Maksymiliana Kolbego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1992 2011
Deszkowice szczebrzeszyński św. Maksymiliana Kolbego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1999 2011
Dębiny narolski kościół Najświętszego Serca Maryi Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Dębowiec sitaniecki kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Dłużniów tarnoszyński kościół Podniesienia Krzyża Świętego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Doliny cieszanowski kościół MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Dołhobyczów łaszczowski MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1948 2011
Dominikanówka krasnobrodzki kościół św. Dominika Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Drohiczany grabowiecki kościół św. Barbary Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Dub tyszowiecki Niepokalanego Poczęcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1544 2011
Dubienka hrubieszowski - północny Trójcy Przenajświętszej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1588 2011
Dyniska Stare tarnoszyński św. Antoniego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1976 2011
Dziekanów hrubieszowski - północny kościół MB Anielskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Dzierążnia tomaszowski - północny Wniebowzięcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1537 2011
Dziewięcierz narolski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Frampol biłgorajski - północny św. Jana Nepomucena i MB Szkaplerznej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1778 2011
Futory I cieszanowski kościół Niepokalanego Poczęcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Futory II cieszanowski kościół MB Królowej Polski - Łaskawej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Gdeszyn grabowiecki Wniebowzięcia NMP Gdeszyn, Gdeszyn Kol., Ostrówek, Zaborce Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1919 2011
Gołębie hrubieszowski - południowy kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Goraj biłgorajski - północny św. Bartłomieja Apostoła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1379 2011
Gorajec szczebrzeszyński Wniebowzięcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1956 2011
Gorajec cieszanowski kościół Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Gozdów hrubieszowski - południowy Miłosierdzia Bożego Gozdów, Kol. Brodzica (część), Podhorce, Podhorce Kol. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1998 2011
Górecko Kościelne józefowski św. Stanisława Biskupa Aleksandrów cz. I, Brzeziny, Górecko Kościelne, Górecko Stare, Józefów Roztoczański, Kukiełki, Majdan Kasztelański, Podlas Kol., Sigła Kol., Tarnowola, Trzepietniak Kol. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: XVII w. 2011
Górka hrubieszowski - południowy kościół MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Góźdź Lipiński tarnogrodzki kościół św. Michała Archanioła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Grabowiec grabowiecki św. Mikołaja Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1394 2011
Grodysławice łaszczowski MB Królowej Świata Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1982 2011
Gromada biłgorajski - północny MB Nieustającej Pomocy Majdan Gromadzki Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 2006 2011
Gródek łaszczowski św. Anny Gródek, Gródek Kol., Hopkie, Łubcze, Nedeżów, Pomiary, Szlatyn, Typin, Werszczyca, Wola Gródecka, Wola Gródecka Kol. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1420 2011
Gruszka Duża szczebrzeszyński kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Harasiuki biłgorajski - południowy Miłosierdzia Bożego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1991 2011
Hedwiżyn biłgorajski - północny św. Jadwigi Śląskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1991 2011
Honiatycze tyszowiecki Wniebowzięcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1975 2011
Horodło hrubieszowski - północny św. Jacka i MB Różańcowej Bereźnica, Cegielnia, Horodło, Hrebenne, Janki Horodelskie, Kopyłów, Kolonia Kobło (5 rodzin), Liski, Łuszków, Matcze, Zosin Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1394 2011
Horodło hrubieszowski - północny kościół św. Mikołaja Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Horyniec narolski Niepokalanego Poczęcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1775 2011
Horyniec Zdrój narolski kościół bł. Jakuba Strzemię Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Horyszów grabowiecki Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1969 2011
Horyszów Polski sitaniecki Podwyższenia Krzyża Świętego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Hostynne hrubieszowski - południowy św. Jana Chrzciciela Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1975 2011
Hrubieszów hrubieszowski - południowy św. Mikołaja ulice: Antonówka, Basaja, Ciesielczuka (strona wschodnia), Czerwonego Krzyża, Gęsia, Górna, Jatkowa, Joselewicza, Kilińskiego, Kościelna, Krucza, Leśmiana, Listopadowa (część), Ludna, Łany, Łazienna, 3 Maja, Michałówka, Mickiewicza, Narutowicza, Partyzantów, Piłsudskiego (część), Pobereżańska, Podzamcze, Polna (część), Polna-Osiedle (nr 1-25), Prosta, Rybna, Rynek, Płk. Samary, Sokalska, Staszica, Plac Staszica, Szewska, Targowa, Teresówka, Wodna, Plac Wolności, Wspólna, Zamojska, miejscowości: Alojzów (część), Brodzica Dolna, Brodzica Górna Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1400 2011
Hrubieszów hrubieszowski - północny NMP Nieustającej Pomocy Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1982 2011
Hrubieszów hrubieszowski - południowy św. Stanisława Kostki (OO. Bernardyni; Sanktuarium MB Pocieszenia Sokalskiej) ulice: 27. Dywizji Piechoty AK, Gęsia, Górna, Kilińskiego (od nr 16 B), Kręta, Krucza, Ludna, Partyzantów, Pl. Staszica, Pogodna, Szeroka Szewska, Targowa, Wodna, Żeromskiego (do mostu) Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 2001 2011
Hrubieszów hrubieszowski - południowy Ducha Świętego ulice: Nowa, Gródecka, Wyzwolenia, Krasickiego, Ceglana, Łąkowa, Kolejowa, Dworcowa, Polna (część), Listopadowa (część), Piłsudskiego (część), miejscowości: Czumów, Gródek, Kol. Gródek i Ślipcze Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 2001 2011
Hubinek tarnoszyński kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Hucisko biłgorajski - południowy MB Królowej Polski Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1981 2011
Hucisko józefowski kościół MB Nieustającej Pomocy Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Hulcze tarnoszyński Najświętszego Serca Jezusa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1951 2011
Huta - Złomy narolski kościół MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Huta Krzeszowska biłgorajski - południowy Podwyższenia Krzyża Świętego Gózd Huciański, Huta Krzeszowska, Huta Nowa, Huta Podgórna, Huta Stara, Leśnictwo Osada, Maziarnia, Pęk, Szeliga, Żuk Nowy, Żuk Stary Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1776 2011
Huta Lubycka narolski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Huta Lubycka tomaszowski - południowy kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Huta Różaniecka narolski Chrystusa Króla Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1967 2011
Huta Tarnawacka tomaszowski - północny kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Hutków krasnobrodzki kościół św. Stanisława Kostki Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Ignatówka biłgorajski - północny kościół św. Jana Chrzciciela Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Jacnia krasnobrodzki kościół Nawiedzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Janki hrubieszowski - północny kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Janówka tyszowiecki kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Jarczów tomaszowski - południowy św. Stanisława Biskupa Jarczów I Kol., Jarczów II Kol., Jarczów, Korhynie, Przewłoka Zawady Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1949 2011
Jarosławiec krasnobrodzki Najświętszego Serca Jezusa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1990 2011
Jarosławiec grabowiecki kościół św. Stanisława BM Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Jasiennik Stary biłgorajski - południowy kościół MB Miłosierdzia Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Jeziernia tomaszowski - południowy św. Antoniego Padewskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 2000 2011
Jędrzejówka biłgorajski - północny kościół MB Królowej Polski Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Józefów józefowski Niepokalanego Poczęcia NMP Borowina, Długi Kąt, Długi Kąt Osiedle, Długi Kąt Tartak, Górniki, Hamernia, Józefów, Majdan Nepryski, Morgi, Pardysówka Duża, Pardysówka Mała, Potok-Senderki, Samsonówka, Siedliska, Stanisławów, Szopowe Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1723 2011
Kaczórki józefowski kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Kalinówka sitaniecki Świętego Krzyża Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Klemensów szczebrzeszyński Najświętszego Serca Jezusa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1974 2011
Kobylnica Wołoska lubaczowski kościół NMP Królowej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Komarów tyszowiecki Trójcy Przenajświętszej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1905 2011
Komodzianka biłgorajski - północny kościół Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Koniuchy grabowiecki kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Kopyłów hrubieszowski - północny kościół św. Anny i św. Marka Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Kornelówka sitaniecki kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Kornie tomaszowski - południowy kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Korytków Duży biłgorajski - północny MB Bolesnej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1983 2011
Kosmów hrubieszowski - południowy kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Kosobudy krasnobrodzki św. Andrzeja Boboli Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Kościaszyn tarnoszyński kościół św. Jana Nepomucena Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Kotlice tyszowiecki kościół św. Joachima i św. Anny Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Kowalówka cieszanowski kościół Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Krasne sitaniecki kościół MB Nieustającej Pomocy Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Krasnobród krasnobrodzki Zesłania Ducha Świętego Krasnobród (Podzamek), Adamów, Potoczek, Jacnia, Hutki, Bródki, Grabnik Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 2007 2011
Krasnobród krasnobrodzki Nawiedzenia NMP (Sanktuarium) Borki, Dominikanówka, Husiny, Hutków, Klocówka, Krasnobród, Łuszczacz, Majdan Mały, Majdan Wielki, Niemirówek, Nowa Wieś, Kol. Partyzantów, Róża, Szur, Turzyniec, Wólka Husińska, Zaboreczno, Zielone, Przejma Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: XVI w. 2011
Krowica lubaczowski Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1970 2011
Krowica Lasowa lubaczowski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Kryłów hrubieszowski - południowy Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: XV w. 2011
Krynice tomaszowski - północny św. Stanisława Biskupa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1925 2011
Krzeszów biłgorajski - południowy Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: XV w. 2011
Krzewica tarnoszyński kościół św. Anny Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Księżpol tarnogrodzki Podwyższenia Krzyża Świętego Budzyń, Króle-Markowicze, Księżpol, Kulasze, Marianka, Przymiarki, Rakówka, Zawadka, Zynie (część) Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1922 (powtórnie) 2011
Kulno biłgorajski - południowy kościół św. Maksymiliana Kolbe Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Kułakowice hrubieszowski - północny kościół św. Maksymiliana Kolbe Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Lipina cieszanowski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Lipiny biłgorajski - południowy MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Lipowiec józefowski kościół Miłosierdzia Bożego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Lipowiec Duży biłgorajski - południowy kościół bł. Jadwigi Królowej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Lipsko narolski św. Andrzeja Apostoła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1625 2011
Lipsko krasnobrodzki św. Jana Chrzciciela Białowola, Białowola Kol., Czarnowoda, Lipsko, Lipsko-Kosobudy, Lipsko-Polesie, Szewnia Górna, Topornica, Zalesie, Zarzecze Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1919 2011
Lisie Jamy lubaczowski MB Fatimskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1988 2011
Liski hrubieszowski - północny kościół św. Floriana Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Liski tarnoszyński kościół św. Jana Chrzciciela Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Lubaczów lubaczowski bł. Jakuba Strzemię B i św. Stanisława BM (Konkatedra, Sanktuarium NMP Łaskawej) ulice: Asnyka, Baczyńskiego, Boczna Mazury, Broniewskiego, Cicha, Dąbrowskiej, Dolna, Grunwaldzka, Handlowa, Jana Sobieskiego, Jasna, Kard. Wyszyńskiego, Kochanowskiego, Konery, Kopernika, Kościuszki, Krasickiego, Krasińskiego, Kraszewskiego, Krótka, Kurierów AK, Legionów, Lipowa, 3 Maja, Majora Sucharskiego, Mały Łążek, Matejki, Mazury, Mickiewicza (nr 1-45 i 2-54), Monte Cassino, Myśliwska, Nałkowskiej, Niemirowska, Norwida, Orzeszkowej, Osiedle Jagiellonów (nr 5, 5 A i 9), Parkowa, Partyzantów, Piłsudskiego, Podzamcze, Polna, Prusa, Tetmajera, Płk. Dąbka, Rejtana, Rynek, Rzeczna, Sienkiewicza, Słoneczna, Słowackiego, Sportowa, Staffa, Starzyny, Techniczna, Unii Lubelskiej (do ul. Konopnickiej), Wyspiańskiego, Żelichówka, Żeromskiego, miejscowości: Dąbków, Dąbrowa, Hurcze, Opaka, Żuki Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1388 2011
Lubaczów lubaczowski św. Karola Borumeusza ulice: Abpa Baziaka, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bohaterów Września, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Budowlanych, Chopina, Gen. Roweckiego, Gen. Sikorskiego, Kasztanowa, Kolejowa, Kombatantów, Konopnickiej, Korzeniowskiego, Leśna, Mickiewicza (od nr 47 i 56), Nowa, Nowickiego, Okrężna, Osiedle Jagiellonów (bez nr 5, 5 A i 9), Kraszewskiego, Osiedle Mickiewicza, Osiedle Unii Lubelskiej, Piaski, Piaskowa, Prof. Witwickiego, Przemysłowa, Pszennego, Rolna, Szpitalna, Unii Lubelskiej (od ul. Konopnickiej), Westerplatte, Witosa, Władysława Łokietka, Wodna, Wojska Polskiego, Zielona, miejscowości: Antoniki, Bałaje, Mokrzyca Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1979 2011
Lubycza Królewska tomaszowski - południowy MB Różańcowej Dęby, Gruszka, Kniazie, Lubycza Królewska, Łazowa, Mrzygłody Lubyckie, Pawliszcze, Potoki, Ruda Lubycka, Ruda Żurawiecka, Rudki, Szalenik, Święcie, Teniatyska, Zatyle Wieś, Zatyle SGR Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1949 2011
Luchów Górny tarnogrodzki Niepokalanego Poczęcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Łabunie krasnobrodzki MB Szkaplerznej Barchaczów, Bródek, Dąbrowa, Łabunie, Łabunie Reforma (Zimny Dół), Łabuńki I, Majdan Ruszowski, Mocówka (część), Ruszów, Ruszów Kol., Wierzbie, Wólka Łabuńska Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1435 2011
Łaszczów łaszczowski śś. Apostołów Piotra i Pawła Czerkasy, Domaniż, Łaszczów, Łaszczów Kol., Małoniż, Nadolce Kol., Nadolce PGR, Podhajce, Ratyczów, Ratyczów Kol., Ratyczów PGR, Steniatyn, Steniatyn Kol., Zimno, Żerniki Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: XIV w. 2011
Łaszczówka tomaszowski - południowy Trójcy Przenajświętszej Łaszczówka, Przeorsk, Nowy Przeorsk, Ruda Wołoska, Ruda Żelazna Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1747, 1992 (powtórnie) 2011
Łaziska sitaniecki Niepokalanego Serca NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1947 2011
Łaziska sitaniecki kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Łazowa tomaszowski - południowy kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Łosiniec tomaszowski - południowy Opieki Świętego Józefa NMP i św. Michała Archanioła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Łówcza narolski kościół MB Bolesnej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Łukawica narolski MB Śnieżnej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1974 2011
Łukawiec lubaczowski Objawienia Pańskiego (Sankturarium MB Łukawieckiej) Łukawiec, Majdan Łukawiecki, Mielniki, Szczutków, Szczutków - Tuczarnia, Tarnawskie Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1754 2011
Łukowa tarnogrodzki Wniebowzięcia NMP Babice,Chmielek, Chmielek Kol., Kozaki, Łukowa, Osuchy, Pisklaki, Podsośnina, Szarajówka, Szostaki Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: przed 1466 2011
Łuszczacz krasnobrodzki kościół św. Krzyża Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Machnów Nowy tomaszowski - południowy śś. Apostołów Piotra i Pawła Machnów Nowy, Machnów Stary, Nowosiółki Przednie, Wierzbica, Wólka Wierzbicka Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1981 2011
Machnów Stary tomaszowski - południowy kościół Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Machnówek tarnoszyński MB Królowej Polski Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1912 2011
Majdan Łukawiecki lubaczowski kościół św. Józefa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Majdan Mały krasnobrodzki kościół św. Izydora Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Majdan Ruszowski krasnobrodzki kościół MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Majdan Sopocki józefowski św. Tomasza Apostoła Ciotusza Nowa, Ciotusza Nowa Kol., Ciotusza Stara, Czarny Las, Majdan Sopocki I, Majdan Sopocki II, Nowiny, Oseredek Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1919 2011
Majdan Stary biłgorajski - południowy śś. Apostołów Piotra i Pawła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Majdan Wielki grabowiecki kościół MB Bolesnej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Majdan Wielki krasnobrodzki kościół św. Brata Alberta Chmielowskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Malice tyszowiecki kościół Krzyża Świętego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Matcze hrubieszowski - północny kościół św. Józefa Robotnika Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Miączyn grabowiecki św. Michała Archanioła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1977 2011
Mieniany hrubieszowski - południowy kościół Niepokalanego Serca NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Miętkie hrubieszowski - południowy kościół św. Joachima i św. Anny Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Mircze hrubieszowski - południowy Zmartwychwstania Pańskiego Ameryka, Andrzejówka, Anusin, Borsuk, Dąbrowa, Łasków, Marysin, Miętkie, Mircze, Modryń, Modryń Kol., Modryniec Wschodni, Modryniec Zachodni, Rulikówka, Smoligów Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1919 2011
Młodów lubaczowski św. Marii Magdaleny Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1987 2011
Moczary narolski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Modryń hrubieszowski - południowy kościół Opieki MB Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Mokrelipie szczebrzeszyński Znalezienia Krzyża Świętego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1403 2011
Moniatycze hrubieszowski - północny śś. Apostołów Piotra i Pawła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1572 2011
Moszczanica cieszanowski kościół MB Nieustającej Pomocy Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Nabróż łaszczowski Wniebowzięcia NMP Dobużek, Kmiczyn, Kryszyn, Łykoszyn, Mołożów, Nabróż, Stara Wieś, Tuczapy Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1411 2011
Naklik tarnogrodzki kościół Miłosierdzia Bożego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Narol narolski Narodzenia NMP Kadłubiska, Łozy, Młynki, Narol, Narol Wieś, Podlesina, Zagrody Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1505 2011
Nedeżów łaszczowski kościół MB Śnieżnej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Nieledew hrubieszowski - północny MB Częstochowskiej Leopoldów Kol., Nieledew, Nieledew Kol., Zadębce Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1985 2011
Nielisz szczebrzeszyński św. Wojciecha i MB Różańcowej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1920 2011
Niemstów cieszanowski Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1980 2011
Niewirków tyszowiecki kościół Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Nowa Grobla lubaczowski kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Nowe Brusno narolski Nawiedzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1920 2011
Nowe Sioło cieszanowski Wniebowzięcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1974 2011
Nowiny Horynieckie narolski kościół św. Antoniego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Nowosiółki łaszczowski Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1938 2011
Nowy Dzików cieszanowski kościół Miłosierdzia Bożego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Nowy Lubliniec cieszanowski Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Obrocz szczebrzeszyński kościół św. Józefa Robotnika Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Obsza tarnogrodzki Wniebowzięcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Oleszyce cieszanowski Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1525 2011
Ornatowice grabowiecki kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Oseredek józefowski kościół św. Maksymiliana Kolbe Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Ostrówek grabowiecki kościół św. Andrzeja Boboli Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Oszczów łaszczowski św. Barbary Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1472, 1977 (powtórnie) 2011
Pasieki tomaszowski - południowy kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Pawłówka tomaszowski - północny kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Perespa tyszowiecki św. Michała Archanioła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Pisklaki tarnogrodzki kościół Trójcy Świętej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Płazów narolski św. Michała Archanioła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1630 2011
Płoskie sitaniecki św. Jacka Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1983 2011
Podhorce tomaszowski - północny MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Podhorce hrubieszowski - południowy kościół św. Stanisława BM Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Podlesie lubaczowski kościół Imienia Maryi Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Podlesie Duże szczebrzeszyński kościół św. Szymona z Lipnicy Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Podlesina narolski kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Posadów tarnoszyński kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Potoczek krasnobrodzki kościół św. Stanisława Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Potok Górny tarnogrodzki św. Jana Chrzciciela Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1581 2011
Potok Jaworowski lubaczowski Trójcy Przenajświętszej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1773 2011
Potoki tomaszowski - południowy kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Prusie narolski kościół Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Przeorsk tomaszowski - południowy kościół św. Andrzeja Boboli i MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Przewodów tarnoszyński św. Brata Alberta Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1988 2011
Pukarzów łaszczowski kościół św. Floriana Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Rachanie tomaszowski - północny Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1435 2011
Rachodoszcze krasnobrodzki kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Radecznica szczebrzeszyński św. Antoniego Padewskiego (OO. Bernardyni) Chłopków, Gaj Gruszczański, Gruszka Zaporska, Latyczyn, Podlesie Duże, Podlesie Małe, Radecznica, Zaporze Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1981 2011
Radruż narolski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Radzięcin biłgorajski - północny św. Kazimierza Królewicza Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1718 2011
Rogóźno Kol. tomaszowski - południowy kościół św. Sebastiana i Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Różaniec tarnogrodzki św. Antoniego Padewskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1975 2011
Ruda Różaniecka narolski św. Antoniego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1976 2011
Ruda Wołoska tomaszowski - południowy kościół Miłosierdzia Bożego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Rzeplin tarnoszyński Narodzenia św. Jana Chrzciciela Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1403 2011
Sahryń tyszowiecki śś. Cyryla i Metodego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1923 2011
Siedliska tomaszowski - południowy Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1966 2011
Siedliska sitaniecki kościół bł. Czesława Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Siedliszcze hrubieszowski - północny kościół MB Wspomożycielki Wiernych Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Siemierz tomaszowski - północny kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Siemnice tomaszowski - północny kościół Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Sitaniec sitaniecki św. Bartłomieja Apostoła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: XV w. 2011
Sitaniec sitaniecki klasztor Sióstr Klarysek (Niepokalanego Serca Maryi) Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii 2011
Sitno Kol. sitaniecki kościół św. Brata Alberta Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Skierbieszów grabowiecki Wniebowzięcia NMP Drewniki Skierbieszowskie, Hajowniki, Huszczka Duża, Iłowiec, Lipina Nowa, Lipina Stara, Majdan Skierbieszowski, Marcinówka, Osiczyna, Podhuszczka, Podwysokie, Sady, Skierbieszów, Skierbieszów Kol., Szorcówka, Wysokie I, Wysokie II, Zawada, Zrąb Kol. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1436 2011
Skomorochy Duże grabowiecki kościół św. Floriana Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Skryhiczyn hrubieszowski - północny kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Smólsko Małe biłgorajski - południowy kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Sochy szczebrzeszyński kościół Miłosierdzia Bożego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Sól biłgorajski - południowy św. Michała Archanioła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Stanisławka sitaniecki kościół św. Stanisława BM Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Stanisławów józefowski kościół św. Stanisława BM Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Stara Wieś łaszczowski kościół Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Stare Oleszyce cieszanowski Najświętszego Serca Jezusa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1979 2011
Stare Sioło cieszanowski kościół MB Królowej Korony Polskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Stary Dzików cieszanowski Trójcy Przenajświętszej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1781 2011
Stary Lubliniec cieszanowski Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1966 2011
Stary Zamość sitaniecki Wniebowzięcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1531 2011
Staw Noakowski szczebrzeszyński św. Jana Chrzciciela Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1985 2011
Strzelce hrubieszowski - północny kościół Miłosierdzia Bożego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Strzyżów hrubieszowski - północny Narodzenia NMP Husynne, Husynne Kol., Rogalin Dolny, Rogalin Górny, Strzyżów, Strzyżów Cukrownia, Strzyżów Kol Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1947 2011
Suchowola krasnobrodzki Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Sulimów tarnoszyński kościół św. Jana Ewangelisty Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Sułów szczebrzeszyński kościół bł. Czesława Wyznawcy Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Susiec józefowski św. Jana Nepomucena Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1906 2011
Szarowola tomaszowski - północny Świętego Krzyża Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1995 2011
Szczebrzeszyn szczebrzeszyński św. Mikołaja Rozłopy, Szczebrzeszyn, Szperówka Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1398 2011
Szczebrzeszyn szczebrzeszyński św. Katarzyny Aleksandryjskiej zachodnia część Szczebrzeszyna ograniczona ulicami: Zwierzyniecka, Plac Kościuszki (strona zachodnia), Cmentarna, miejscowości: Brody Duże, Brody Małe, Kawęczyn, Kawęczynek, Kol. Lipowiec, Żurawnica Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 2007 2011
Szczebrzeszyn szczebrzeszyński kościół św. Leonarda Op. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Szczutków lubaczowski kościół św. Wawrzyńca Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Szewnia krasnobrodzki kościół Zwiastowania NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Szlatyn łaszczowski kościół MB Królowej Polski Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Szpikołosy hrubieszowski - północny Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Ślipcze hrubieszowski - południowy kościół MB Bolesnej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Śniatycze tyszowiecki kościół Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Świdniki grabowiecki MB Królowej Polski Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1978 2011
Tarnawatka tomaszowski - północny śś. Apostołów Piotra i Pawła Antoniówka, Huta Tarnawacka, Niemirówek Kol., Podhucie, Pucharki, Sumin, Suminek, Rybołóstwo, Tarnawatka, Tarnawatka POHZ, Tarnawatka Tartak Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1921 2011
Tarnogród tarnogrodzki Przemienienia Pańskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1598 2011
Tarnogród tarnogrodzki kościół św. Rocha Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Tarnoszyn tarnoszyński św. Stanisława Biskupa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1892 2011
Tarzymiechy sitaniecki kościół MB Kościoła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Telatyn łaszczowski kościół MB Królowej Polski Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Teratyn hrubieszowski - północny św. Stanisława Biskupa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1948 2011
Terebiń hrubieszowski - południowy śś. Apostołów Piotra i Pawła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1990 2011
Tereszpol józefowski MB Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Tomaszów Lub. tomaszowski - północny Zwiastowania NMP (Sanktuarium) ulice: Andersa, Armfi Krajowej, Bracka, Chopina, Chrobrego, Długosza, Gałczyńskiego, Głowackiego, Fornalska, Kilińskiego, Korczaka, Kościelna, Królewska, Legionów Polskich, 29 Listopada, Lwowska (nry parzyste od 2 do 24 oraz nieparzyste od 1 do 29), Łaszczowiecka, Mydlarska, Ofiar Bełżca, Ogrodowa, Orzeszkowej, Osterwy, Piłsudskiego (nry parzyste i bloki nr 2, 3, 4, 5, 7), Piskora, Polna, Reja, Rogózieńska, Rymarska, Rynek, Rynek Solny, Sikorskiego, Sobieskiego, Starocerkiewna, Starozamojska, Staszica, Stawisko, Sybiraków, Szczepankiewicza Wilhelma Drugaka, Szymanowskiego, Świętojurska, Traugutta, Wasilewskiego, Witosa, Wojska Polskiego, Zamojska, Zarzecze, Zielona, Żeleńskiego Boya, miejscowości: Chorążanka, Dąbrowa Tarnawacka, Dąbrowa Tomaszowska, Górno, Lipka, Majdan Górny, Majdanek Kol., Polesie, Sabaudia, Sabaudia Cegielnia, Wieprzowe Jezioro Kol., Wieprzów, Wieprzów Kol. Kościoły filialne: Majdan Górny, Wieprzów Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1627 2011
Tomaszów Lub. tomaszowski - południowy Najświętszego Serca Jezusa ulice: Al. Sportowa, Asnyka, Bracka (nr 2, 4, 10, 12, 15), Broniewskiego, Brygady, Chocimska, Gen. Grota-Roweckiego, Grottgera, Mjra Hubala, Jagiełły, Jana Pawła II, Józefowska, Klasztorna, Kombatantów II Wojny Światowej, Kopernika, Kościuszki, Króla Zygmunta, Królewska (nr 2, 5, 15), Królowej Jadwigi, Ligowskiego, Lipowa, Literacka, Lwowska (od nr 42 do 73a parzyste i nieparzyste), Łokietka, Łukasińskiego, Malca, Matejki, Maziarnia, Minora, Obrońców Pokoju, Obrońców Westerplatte, Ordynacka, Petera (nieparzyste), Piekarska, Piłsudskiego (nry nieparzyste), Rejtana, Rybickiego, Siwa Dolina, Ks. Skorupki, Struga, Mjra Sucharskiego, III Dywizji Piechoty, Wesoła, Wojska Polskiego, Kard. St. Wyszyńskiego, Tomasza Zamoyskiego, Żeromskiego, Żołnierzy Września, Hetmana Żółkiewskiego, Żwirki i Wigury, miejscowości: Rogóźno, Rogóźno Kol. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1987 2011
Tomaszów Lub. tomaszowski - południowy św. Józefa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1987 2011
Topólcza szczebrzeszyński św. Izydora Topólcza, Turzyniec, Wywłoczka Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1919 2011
Trzeszczany grabowiecki Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: XV w. 2011
Trzęsiny biłgorajski - północny św. Jana Chrzciciela Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1922 2011
Tuczępy grabowiecki św. Anny Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1920 2011
Turkowice tyszowiecki Niepokalanego Serca NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1939 2011
Tworyczów szczebrzeszyński śś. Apostołów Piotra i Pawła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1937 2011
Tymce lubaczowski kościół MB Nieustającej Pomocy Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Tyszowce tyszowiecki św. Leonarda Czermno Kol., Klątwy, Kol Klątwy, Lipowiec, Mikulin, Kol. Mikulin, Podbor, Przewale, Tyszowce, Wojciechówka, Zielone Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: przed 1424 2011
Ubrodowice hrubieszowski - północny kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Uchanie grabowiecki Wniebowzięcia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1484 2011
Udrycze sitaniecki św. Antoniego Padewskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1977 2011
Ujazdów szczebrzeszyński kościół NMP Królowej Polski Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Ulhówek tarnoszyński św. Maksymiliana Kolbego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1985 2011
Ulów tomaszowski - południowy kościół św. Jana Chrzciciela Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Ułazów cieszanowski kościół św. Jana Chrzciciela Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Uśmierz łaszczowski kościół św. Stanisława Kostki Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wakijów tyszowiecki kościół św. Rafała Kalinowskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wasylów Wielki tarnoszyński św. Anny Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1997 2011
Werbkowice hrubieszowski - południowy św. Michała Archanioła i MB Nieustającej Pomocy Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Werchrata narolski św. Józefa Robotnika Dziewięcierz Doliny, Dziewięcierz Moczary, Łozy, Monasterz PGR, Mrzygłody, Prusie, Werchrata Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1974 2011
Werechanie tomaszowski - północny kościół MB Łaskawej i św. Floriana Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wielącza sitaniecki św. Stanisława Biskupa Kąty I, Kąty II, Niedzieliska, Kol. Niedzieliska, Wielącza, Wielącza Komasacja, Zarudzie, Zawada Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1424 2011
Wierzbica tomaszowski - południowy kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wiszniów łaszczowski św. Stanisława Biskupa Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1922 2011
Witków łaszczowski kościół św. Antoniego Padewskiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wola Dereźniańska biłgorajski - południowy kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wola Kątecka biłgorajski - północny kościół Miłosierdzia Bożego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wola Wielka narolski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wożuczyn tomaszowski - północny Nawiedzenia NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: ok. XIV w. 2011
Wólka Horyniecka narolski kościół św. Brata Alberta Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wólka Husińska krasnobrodzki kościół św. Jana Chrzciciela Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wólka Krowicka lubaczowski kościół Matki Kościoła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wychody krasnobrodzki kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wysokie grabowiecki kościół św. Izydora Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Wysokie sitaniecki kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Zabiała cieszanowski kościół św. Józefa Oblubieńca NMP Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Zalesie cieszanowski kościół św. Maksymiliana Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Załuże lubaczowski MB Opieki Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1979 2011
Zamch tarnogrodzki św. Jozafata Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1928 2011
Zamość zamojski Zmartychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła (Katedra) ulice: Akademicka, Błonie, Ciepła, Kamienna, Kilińskiego, Klonowa, Kolegiacka, Kołłątaja, Kościuszki (nr 7-10), Królowej Jadwigi, Łanowa, Millera, Męczenników Rotundy, Moranda, Myśliwska, Oboźna (do nr 19), Orkana, Ormiańska (od nr 12), Orzeszkowej (do nr 22), Piłsudskiego (do nr 32), Peowiaków (do nr 66), Pereca, Plac Stefanidesa, E. Plater, Podgroble, Podleśna, Przemysłowa, Redutowa, Rynek Wielki, Sadowa, Sadowisko, Solna, Staszica (nr 11-35), Świerkowa, Zamenhofa (nr 10-20), Zamkowa, Zaremby, Zgoda, Związkowa, Żeromskiego (nr 7-13 oraz 20-36), miejscowości: Bukownica, Hubale, Mokre Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1584 2011
Zamość zamojski Świętego Krzyża ulice: Brzechwy, Cicha, Gęsia, Gliniana, Gminna, Harcerska, Janczarskiego, Konopnickiej, Korczaka, Krasnobrodzka, Kresowa, Karpińskiego, Listopadowa, Lutosławskiego, Lwowska, Makuszyńskiego, Młodzieżowa, Młyńska, Montwiłła, Nadrzeczna, Narutowicza, Noskowskiego, Nowowiejskiego, Nowy Rynek, Nowy Świat, Ogińskiego, Ogrodowa, Orla, Orląt Lwowskich, Paderewskiego, Partyzantów (nieparzyste od nr 25 i parzyste od nr 58), Pogodna, Pola, Polna (parzyste), Poprzeczna, Porazińskiej, Radosna, Reja, Sempołowskiej, Słoneczna, Sochaniewicza, Spadek (nieparzyste), Styczniowa, Sybiraków, Sygietyńskiego, Szancera, Szymanowskiego, Świętego Piątka, Tatarska, Tęczowa, Tuwima, Waryńskiego, Weteranów, Węgierska, Wieniawskiego, Zacisze, Zakamarek, Zarwanica, Żurawia, miejscowości: Jatutów, Kalinowice (część), Łabuńki Kol., Pniówek Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1949 2011
Zamość zamojski św. Michała Archanioła ulice: Akacjowa, Bema, Bolesława Chrobrego, Botaniczna, Bukowa, Cisowa, Czeremchowa, Czwartaków Dąbrowskiego (nr 3), Dębowa, Dwernickiego, Dzieci Zamojszczyzny, Grabowa, Irysowa, Janowicka, Jaśminowa, Jesionowa, Jodłowa, Junacka, Kalinowa, Kasztanowa, Kazimierza Wielkiego, Lazurowa, Leśna, Lubelska (nieparzyste 1- 33, parzyste 2 ? 28), Łęczna, Malinowa, Mieszka Pierwszego, Modrzewiowa, Namysłowskiego, Oboźna (nr 21, 21A, 23, 25, 27, 27a, 29, 31), Ogrodnicza, Okrzei, Olchowa, Ordona, Orzechowa, Orzeszkowej (nr 19, 21, 23, 30, 32, 34, 36, 38, 40), Pawia, Piłsudskiego (nr 31, 35, 55, 57, 59, 61, 63, 67), Podchorążych, Poniatowskiego (nr 3, 6, 7, 8, 13, 15, 17), Powiatowa (nieparzyste nr 1-39, parzyste nr 2-44), Poziomkowa, Przyjaźni, Reymonta, Równa, Różana, Ruchu Oporu, Słowicza, Sokola, Sowia, Sowińskiego, Starowiejska, Szarych Szeregów, Szwedzka (parzyste ul. Akacjowej), Wąska, Wiejska, Wiosenna, Włościańska, Wojska Polskiego (bez nr 2A-E), Wrzosowa, Wspólna, Wybickiego, Zagłoby, Zuchów Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1979 2011
Zamość zamojski MB Królowej Polski ulice: Bohaterów Monte Cassino, Hrubieszowska (nr 15-45), Infułacka, Jasna, Kiepury, Kilińskiego (nr 30-68, przy torach), Kmicica, Krzywa, Miła, Niepodległości, Odrodzenia, Orlicz-Dreszera, Pocztowa, Prosta, Skośna, Szarego, Szymonowicza, Wesoła, Wierzbowa, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Zajazd, Zamoyskiego, Żytni Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1983 2011
Zamość zamojski św. Brata Alberta ulice: Aleje 1-Maja, Armii Krajowej, Armii Ludowej, Atamanowa, Bojarczuka, Batalionów Chłopskich, Brzozowa, Budowlana, Chmielna, Daszyńskiego, Dembowskiego, Dobra, Drzymały, Głogowa, Górna, Graniczna, Herbsta, Jasielskiego, Jesienna, Kierszniewskiej, Klukowskiego, Korczyńskiego, Letnia, Lipowa, Lubelska (od nr 36), Ludowa, Łubinowa, Maćkowskiego, Majdan, Milejewa, Młodożeńca, Miodowa, Nasienna, Orna, Osiedlowa, Piechowicza, Pieszki, Powiatowa (od nr 47), Powstańców, Północna, Pszeniczna, Reymonta (od nr 63), Rydla, Sikorskiego, Sitaniec Piaski, Słonecznikowa, Swobodna, Szklarniowa, Szwedzka (nieparzyste i parzyste od ul. Akacjowej), Tarninowa, Tartaczna, Tetmajera, Topolowa, Witosa, Wróblewskiego, Zachwatowicza, Zagrodowa, Zimowa, Żabia Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1994 2011
Zamość zamojski Zwiastowania NMP (OO. Franciszkanie) ulice: Altanowa, Asnyka, Bazyliańska (nr 7-19 i 14-34), Broniewskiego, Buczka, Chopina, Czarnieckiego, Czugały, Długosza, Fornalskiej, Głowackiego, Grecka, Grodzka, Grunwaldzka, Haukego, Jordana, Kasprowicza, Klonowicza, Kochanowskiego, Konarskiego, Kosynierów, Kościuszki (nr 1-4), Koźmiana, Krysińskiego, Lelewela, Leszczowa, Leśmiana, Lipska (nr 19-91b), Łukasińskiego (nr 2-2E), Makowa, Mokra, Nowotki, Obronna, Obrońców Pokoju, Okopowa, Orlicz-Dreszera (nr 2-4), Ormiańska (nr 2-10), Partyzantów (nr 8-42D), Peowiaków (od nr 68), Pereca, Piaskowa, Pochyła, Podwale, Ks. Popiełuszki, Promienna, Przechodnia, Radziecka, Sienkiewicza, Skłodowskiej, Spokojna, Spółdzielcza, Staszica (nr 5-14), Ustronie, Wałowa, Wiśniowa, Zamenhoffa (nr 2-4), Zielona, Źródlana, Żaków, Żdanowska (nr 2-36), Żeromskiego (nr 2-4) Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1994 2011
Zamość zamojski Miłosierdzia Bożego ulice: Hrubieszowska (od nr 59, Os. Hetmańskie), Hrubieszowska (parzyste), Polna (nieparzyste), Spadek (parzyste), miejscowości: Jatutów przy ul. Hrubieszowskiej, Kalinowice przy ul. Hrubieszowskiej, Szopinek Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1995 2011
Zamość zamojski Świętej Bożej Opatrzności ulice: Szczebrzeska, Wyspiańskiego, Prusa, Śląska, Traugutta, Moniuszki, Matejki, Kopernika, Krótka, Kwiatowa, Chabrowa, Kręta, Ks. F. Zawiszy, Kraszewskiego, Niska, Konopna, Dolna, Łąkowa, Herberta, Parkowa, Konwaliowa, Chłodna, Robotnicza, Dzielna, Staffa, Nałkowskiej, Gałczyńskiego, Słowackiego, Mickiewicza, Społeczna, Rolnicza, Braterstwa Broni Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii 2011
Zamość zamojski kościół rektoralny św. Katarzyny Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Zamość zamojski kościół św. Kazimierza Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Zamość zamojski kościół rektoralny św. Mikołaja (Redemptoryści) Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Zarzecze krasnobrodzki kościół Miłosierdzia Bożego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Zatyle Wieś tomaszowski - południowy kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Zawalów grabowiecki MB Różańcowej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1918 2011
Złojec sitaniecki Chrystusa Króla Krzak, Wólka Nieliska, Wólka Złojecka, Zarudzie, Złojec Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1983 2011
Zubowice tyszowiecki św. Michała Archanioła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1939 2011
Zwierzyniec szczebrzeszyński MB Królowej Polski Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1919 2011
Zwierzyniec szczebrzeszyński kościół św. Jana Nepomucena (na wodzie) Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Zynie tarnogrodzki kościół MB Wspomożenia Wiernych Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Żdanów krasnobrodzki św. Stanisława Biskupa Skokówka, Zwódne, Żdanów, Żdanówek Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1994 (powtórnie) 2011
Żerniki łaszczowski kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Żniatyn tarnoszyński św. Michała Archanioła Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1787 2011
Żuków grabowiecki kościół MB Nieustającej Pomocy Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Żulice łaszczowski Podwyższenia Krzyża Świętego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska , erygowana w roku: 1972 2011
Żurawce tomaszowski - południowy Świętego Krzyża Diecezja Zamojsko-Lubaczowska Strona parafii , erygowana w roku: 1997 2011
Żurawce tarnoszyński kościół Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Żurawnica szczebrzeszyński kościół MB Nieustającej Pomocy Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Żyłka tomaszowski - południowy kościół NMP Częstochowskiej Diecezja Zamojsko-Lubaczowska 2011
Adamów adamowski Podwyższenia Krzyża Św. Adamów, Dębowica, Glinne, Gułów, Hordzieżka, Konorzatka, Kol. Orle Gniazdo Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1545; księgi metr. od: 1709 2011
Bazanów Stary rycki Św. Maksymiliana Kolbe Bazanów Nowy, Bazanów Stary, Brusów, Ogonów, kol. Sierskowola Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1991; księgi metr. od: 1991 2011
Bejdy zbuczyński Nawiedzenia NMP Bejdy, Dawidy, Klimy, Ostoje, Ptaszki, Suchodółek Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1946; księgi metr. od: 1946 2011
Biała Podlaska bialski południe Chrystusa Miłosiernego Biała Podlaska - Al. Tysiąclecia (część), Al. Jana Pawła II (część), ulice między torami a Krzną w kierunku wschodnim, wieś Czosnówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1982; księgi metr. od: 1982 Strona parafii 2011
Biała Podlaska bialski południe Wniebowzięcia NMP Biała Podlaska - część południowa Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1925; księgi metr. od: 1925 Strona parafii 2011
Biała Podlaska bialski północ Narodzenia NMP Biała Podlaska - ulice wokół centrum, wsie: Grabanów, Hola, Julków, Kolonia Francuska, Sławacinek Nowy, Sławacinek Stary, Styrzyniec, Wilczyn, Zacisze Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1918 2011
Biała Podlaska bialski północ Św. Anny Biała Podlaska - część zachodnia między Krzną a ul. Akademicką, Piłsudskiego i Reformacką oraz wsie Janówka, Jaźwiny, Lisy, Michałówka, Porosiuki, Wólka Plebańska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1525-1919, od 1925; księgi metr. od: 1725 2011
Biała Podlaska bialski północ Bł. Honorata Koźmińskiego Biała Podlaska północna, wsie: Cicibór Mały, Cicibór Duży, Rakowiska, Terebela Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1990; księgi metr. od: 1990 2011
Biała Podlaska bialski północ św. Michała Archanioła Biała Podlaska ? część zachodnia, ulice między Sitnicką, Artyleryjską a rzeką Krzną Diec. Siedlecka, erygowana w roku:2004; księgi metr. od: 2004 2011
Bobrowniki rycki Nawiedzenia NMP Bobrowniki, Kleszczówka, Krasnogliny, Lasoń, kol. Moszczanka, Nowy Dęblin, Podwierzbie, Sędowice, Wymysłów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1503; księgi metr. od: 1636 2011
Borki Radzyńskie radzyński NMP Wspomożycielki Wiernych Borki, Maruszewiec, Pasmugi, Stara Wieś, Sitno ? część, Tchórzew - część wsi i kolonia, Wrzosów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1945; księgi metr. od: 1946 2011
Borowie garwoliński Trójcy Św. Borowie, Brzuskowola, Brzuza Nowa, Brzuza Stara, Chromin, Chrominek, Filipówka, Gościewicz, Jaźwiny, Kamionka, Łopacianka, Słup Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1547; księgi metr. od: ? Strona parafii 2011
Brzeziny rycki Św. Sebastiana Brzeziny, kol. Brzeziny, Błędowice, Borowina, Budki, Malesówki, Chrust, Marianów, Piotrówek, Więcków, Zapiaszcze, Zielonka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1684; księgi metr. od: 1874 (niekompletne) 2011
Brzostówka parczewski Św. Apostołów Szymona i Tadeusza Brzostówka, Wólka Zawieprzycka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1931; księgi metr. od: 1931 2011
Brzozowica Duża międzyrzecki Św. Maksymiliana Kolbe Brzozowica Duża, Mościska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1985; księgi metr. od: 1985 2011
Celiny łukowski I Św. Józefa Celiny Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1952; księgi metr. od: 1953 2011
Choroszczynka terespolski Męczeństwa św. Jana Chrzciciela Choroszczynka, PGR Połoski Stare, Trojanów, Zahorów, Wycios Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1752; księgi metr. od: 1922 2011
Czerwonka Liwska grębkowski Św. Stanisława BM Czerwonka Liwska, Adamów, Czaple, Filipy, Józefy, Koszewnica, Krypy, Nadzieja, Natolin, Orzechów, Ossówno, Roguszyn, Skarżyn, Strupiechów, Sulki, Wąsosze, Sitarz, Wyczółki, Wypychy, Żabokliki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:XVI w.; księgi metr. od: 1644 Strona parafii 2011
Czołomyje suchożebrski Św. Szymona i Tadeusza Apostoła Czołomyje, Czepielin, kol. Czepielin, Doliwo, Ogrodniki, część wsi Olędy Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1919 2011
Dąbie łukowski II Matki Boskiej Królowej Polski Dąbie, Żdżary Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1985; księgi metr. od: 1985 2011
Dęblin rycki Chrystusa Miłosiernego Dęblin - zachodnia część miasta Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1986; księgi metr. od: 1986 2011
Dęblin rycki Św. Piusa V Dęblin - wschodnia część miasta; ponadto funkcjonuje w Dęblinie od 1992 Parafia Wojskowa pw. Matki Bożej Loretańskiej, ale to już Dekanat Sił Powietrznych Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1929; księgi metr. od: 1929 Strona parafii 2011
Dębowa Kłoda parczewski Najświętszego Serca Jezusowego Dębowa Kłoda, Bednarzówka, Leitnie, Uhnin, Żmiarki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1981; księgi metr. od: 1932 2011
Dokudów Pierwszy bialski południe Św. Praksedy Dokudów I, Dokudów II, Dubów, Wola Dubowska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1696-1875, od 1932; księgi metr. od: 1982 2011
Dołha międzyrzecki Św. Barbary Dołha, Puchacze, Sokule, Surmacze, Szachy Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1604 (?); księgi metr. od: 1919 2011
Dołhobrody włodawski Podwyższenia Krzyża Św. Dołhobrody, Lipinki, Zahorodocze, Zaświatycze Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1918; księgi metr. od: 1921 2011
Domanice domanicki Nawiedzenia NMP Domanice, Kolonia Domanice, Czachy, Emilianówka, Kopcie, Olszyc Folwark, Olszyc Szlachecki, Olszyc Włościański, Pieńki, Podzdrój, Przywory Duże, Przywory Małe, Śmiary Kolonia, Zażelazna Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1747; księgi metr. od: 1769 Strona parafii 2011
Drelów komarowski Niepokalanego Poczęcia NMP Drelów, Kwasówka, Łózki, Pereszczówka, Przechodzisko, Żerocin Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1920 Strona parafii 2011
Dubeczno hański NMP Królowej Polski Dubeczno Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1989; księgi metr. od: 1989 2011
Dziewule zbuczyński Matki Boskiej Anielskiej Dziewule, Smolanka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1994; księgi metr. od: 1994 2011
Garwolin garwoliński MB Częstochowskiej Garwolin - część północno-zachodnia między ul. Kościuszki a rzeką Wilgą; wioski: Ewelin, Huta Garwolińska, Rębków-Parcele, kol. Rębków, Rębków Borki, Rębków-Podbiel, Rębków Podsadowiec, Rębków Stary, Wola Rębkowska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1991; księgi metr. od: 1991 Strona parafii 2011
Garwolin garwoliński Przemienienia Pańskiego Garwolin - część wschodnia od ul. Kościuszki, część południowa od ul. 3. Maja; wsie: Annopol, Czyszkówek, Dudka, Feliksin, Głosków, Henryków kol., Jagodne, Lucin, Łetow, Natalia, Niecieplin, Puznów Nowy, Puznów Stary, Sławiny, Sulbiny, Unin kol., Żabieniec Diec. Siedlecka, erygowana w roku:XV w.; księgi metr. od: 1777 (1610?) Strona parafii 2011
Gąsiory radzyński Św. Andrzeja Boboli Gąsiory, Główne, Jaski, Kępki, Paskudy, Rzymy-Rzymki, Zakrzew, Żyłki - część Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1938; księgi metr. od: 1938 Strona parafii 2011
Gęś komarowski Św. Jozafata Gęś, Dawidy, Łubno, Rudzieniec Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1919 2011
Gocław osiecki NMP Królowej Polski Gocław, Kalonka, Grzebowilk, Zawadki, Żelazna Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1937; księgi metr. od: 1937 2011
Gończyce łaskarzewski Trójcy Św. Gończyce, Anielów, Chotynia, Gąsiory, Kownacica, Ostrożeń A, B, C, Sokół, Trzcianka, Władysławów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1690-1699, od 1764; księgi metr. od: 1797 2011
Goźlin - Mariańskie Porzecze osiecki Matki Boskiej Bolesnej Mariańskie Porzecze, Goźlin Górny, Goźlin Mały, Gusin, Nieciecz, Ostrybór, Podole Nowe, Siedzów, Szymonowice Duże, Szymonowice Małe, Wicie, Tatarczysko i Kępa Podolska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1699; księgi metr. od: 1822 Strona parafii 2011
Górki k. Garwolina garwoliński MB Szkaplerznej Górki, Izdebnik, Rębków-Parcele, Ruda Talubska, Żebrak Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1984; księgi metr. od: 1984 Strona parafii 2011
Górki k. Łosic łosicki Św. Wojciecha BM Górki, Czeberaki, Czuchleby, Falatycze, Hruszniew, kol. Hruszniew, Ostromęczyn, kol. Ostromęczyn, Puczyce, Woźniki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1471; księgi metr. od: 1723 2011
Górzno garwoliński Św. Jana Chrzciciela Górzno, Chęciny, Chotynia, Gąsów, Józefów, Kobyla Wola, Łąki, Mierżączka, Piaski, Potaszniki, Reducin, Samorządki, Wólka Ostroźeńska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1485; księgi metr. od: 1925 (1722?) Strona parafii 2011
Grębków grębkowski Św. Bartłomieja Apostoła Grębków, Cierpięta, Jabłonna, Kazimierzów, Kózki, Leśnogóra, Ogródek, Podsusze, Polków-Sagały, Sinołęka, Stary Dwór, Stawiska, Suchodół, Trzcianka Nowa, Trzcianka Stara, Trzebucza, Ulaski, kol. Ziomaki, Żarnówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1425; księgi metr. od: XVII w. Strona parafii 2011
Gręzówka łukowski I MB Częstochowskiej Gręzówka Stara, Gręzówka Nowa, kol. Gręzówka, Kryńszczak (leśnictwa, gajówki), Klimki, Ławki - Szkółka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1938; księgi metr. od: 1938 2011
Hadynów łosicki Św. Jana Chrzciciela Hadynów, Bolesty, kol. Bolesty, Dawidy, kol. Korczówka, Łepki Nowe i Stare, Olszanka, Pietrusy, Radlnia, Szańków, kol. Szańków, Szawły, Szydłówka, Wyczółki, kol. Wyczółki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1421-1513, od 1880; księgi metr. od: 1659 Strona parafii 2011
Hanna włodawski Św. Apostołów Piotra i Pawła Hanna, kol. Hanna, Kuzawka, Janówka, Nowy Holeszów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1924; księgi metr. od: 1924 2011
Hańsk hański Św. Rajmunda Hańsk I, II i kolonia, Las Bukowski, Konstantynówka, Kulczyn PGR i kolonia, Rudka Łowiecka, Stary Majdan, Szcześniki, Ujazdów, Wojciechów, Żdżarka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1921; księgi metr. od: 1922 2011
Hołubla suchożebrski Narodzenia NMP Hołubla, Stasin, Uziębły Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1921; księgi metr. od: 1921 2011
Horbów bialski północ Przemienienia Pańskiego Horbów, kol. Horbów, Kłoda Mała i Duża, Lachówka Mała i Duża, Zalesie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1924; księgi metr. od: 1924 Strona parafii 2011
Horodyszcze wisznicki Najświętszego Serca Jezusowego Horodyszcze Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1920 2011
Hrud bialski północ Zwiastowania NMP Hrud, Kamieniczne, Ossówka, Roskosz Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1925; księgi metr. od: 1930 Strona parafii 2011
Huszcza bialski południe Trójcy Św. Huszcza, Bokinka Pańska, Kopytnik, Koszoły, Mazanówka, Stasiówka, Wiski Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1565?- 1885, od 1905; księgi metr. od: 1810 2011
Huszlew łosicki Św. Antoniego Padewskiego Huszlew, Bachorza, Dziadkowskie, Felin, Juniewicze, Kiełbaski, Kobylany, Kownaty, Krasna, Krzywośnity, Liwki, Waśkowólka, Władysławów, Wygoda, Wygnanki, Zienie, Żurawlówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1666; księgi metr. od: 1672 2011
Huta Dąbrowa żelechowski Podwyższenia Krzyża Św. Huta Dąbrowa, Gołe Łazy, Koryczany, Nowy Świat, Podosie, Rozłąki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1931; księgi metr. od: 1934 2011
Jabłeczna włodawski Przemienienia Pańskiego Jabłeczna, Nowosiółki, Parośle, Pniski, Terebiski Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1923; księgi metr. od: 1934 Strona p 2011
Jabłoń wisznicki Tomasza Biskupa z Willanowy Jabłoń, Kudry, Wantopol Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1797 2011
Janów Podlaski janowski Trójcy Świętej Janów Podlaski, Błonie, Bubel-Łukowiska, Bubel-Granna, Buczyce Stare, Cieleśnica, Hołodnica, Klonownica Mała, Jakówki, Kajetanka, Ostrów, Pawłów Nowy i Stary, Peredyło, Romanów, Werchliś, Wygoda, Kolonia Janów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1428; księgi metr. od: 1774 Strona parafii 2011
Jastrzębie Śmiary domanicki Świętej Rodziny Śmiary, Daćbogi, Mroczki wieś i kol., Łupiny wieś i kol., Pluty Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1997; księgi metr. od: 1997 2011
Jedlanka łukowski II Chrystusa Króla Jedlanka, Jedlanka-Osiedle, Aleksandrówka, Chrusty, Lipniak, Niedźwiadka, Szyszki, Zagoździe, Zastawie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1928; księgi metr. od: 1928 2011
Jeleniec łukowski II Św. Anny Jeleniec PGR, wieś i kol., Borowina, Gąska, Kierzków wieś i kol., Sarnów z Koloniami, Szczygły Dolne Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1896 Strona parafii 2011
Jeziorzany adamowski Trójcy Św. Jeziorzany, Charlejów, Drewnik, Przytoczno wieś i PGR, Wola Blizocka, Stawik, Kol. Ostrów, Kawęczyn, Nowinki Przytockie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1782; księgi metr. od: ? 2011
Kąkolewnica międzyrzecki Św. Filipa Neri Kąkolewnica, Jurki, Lipniaki, Miłolas, Zosinowo, Żakowola Poprzeczna, Żakowola Radzyńska, Żakowola Stara Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1772 2011
Klonownica Duża janowski Św. Jana Apostoła i Ewangelisty Klonowica Duża, Klonowica Plac, Klonowica POM, Polinów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1921; księgi metr. od: 1917 2011
Kłoczew rycki Św. Jana Chrzciciela Kłoczew, Czernic, Janopol, Julianów, Kawęczyn, Padarz, Przykwa, Sosnówka, Wylezin; parafia 1560-1570 protestancka, ponownie erygowana w 1575 Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1559,1575; księgi metr. od: 1879 (połowy XVIII?) Strona parafii 2011
Kock radzyński Wniebowzięcia NMP Kock, Annopol, Annówka, Białobrzegi i kolonia, Bożniewice, Bykowszczyzna, Giżyce, Górka, Karolina, Lipniak, Łukówiec, Pożarów, Ruskawieś, Skromowice, Sułoszyn, Talczyn, Tarkawica, Tchórzew, Wola Skromowska, Wólka Rozwadowska, Wygnanka, Żurawiniec i kolonia; 1522-1645 we władaniu kalwińskim Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1447; księgi metr. od: XIX w. Strona parafii 2011
Kodeniec parczewski Narodzenia NMP Kodeniec, Hanów, Krzywowierzba wieś i kolonia, Lubiczyn, Nietiahy, Pachole, Wyhalew, Zadębie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1922; księgi metr. od: 1936 2011
Kodeń terespolski Św. Anny Kodeń, Dobromyśl, Elżbiecin, Kąty, Olszanki, Okczyn, Szostaki, Zabłocie, Zahacie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:początek XVI w.-1865, od 1920; księgi metr. od: 1658 Strona parafii 2011
Kolano parczewski Imienia NMP Kolano, Holendernia, Kalinka, Marianówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1921; księgi metr. od: 1921 2011
Kolembrody komarowski Nawiedzenia NMP Kolembrody, Żelizna Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: ? Strona parafii 2011
Komarno janowski Św. Stanisława BM Komarno wieś i kolonia, Solinki, Wólka Polinowska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1936; księgi metr. od: 1936 2011
Komarówka Podlaska komarowski Najświętszego Serca Pana Jezusa Komarówka Podlaska, Brzeziny, Brzozowy Kąt, Derewiczna, Walinna, Wiski, Woroniec, Wólka Komarowska, Żulinki - Przymiarki, Rudno IV Diec. Siedlecka, erygowana w roku:przed 1710; księgi metr. od: ? 2011
Konstantynów janowski Św. Elżbiety Węgierskiej Konstantynów, Bonin wieś, Bonin Ogródki, Kazimierzów, Horoszki Małe, Kolonia Komarno, Raczki, Wandopol, Walimek, Witoldów, Wiechowicze, Zakalinki wieś i kolonia, Zakanale, Zalesie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1909; księgi metr. od: 1908 2011
Kopcie grębkowski MB Królowej Korony Polskiej Kopcie, Chojeczno Cesarze, Chojeczno Sybilaki, Gałki, Polków Daćbogi, Pobratymy, Proszew, Słuchocin, Sucha Nowa i Stara, Wólka Proszewska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1722; księgi metr. od: 1750 Strona parafii 2011
Kopytów terespolski Zmartwychwstania Pańskiego Kopytów wieś i kolonia, Kostomłoty PGR, Kożanówka, Nowy Dwór, Podolanka, Zagacie, Zastawek Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1928; księgi metr. od: 1928 2011
Korczówka bialski południe Św. Jozafata BM Korczówka, Burwin, Kozły, Młyniec, Musiejówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1928; księgi metr. od: 1982 (?) 2011
Kornica Stara janowski Niepokalanego Poczęcia NMP Kornica, Kornica Kolonia, Stara i Nowa Kornica, Dubicze, Koszelówka, Rudka, Walim, Wólka Nosowska, Wyrzyki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1909; księgi metr. od: 1909 2011
Korytnica Łaskarzewska łaskarzewski Św. Bartłomieja Apostoła Korytnica, Babice, Damianów, Dudki, Dębniak, Elżbietów, Grabniak, Grąd, Jagiełła, Kaleń, Kamionki, Kąty, Kozice, Kurzelaty, Majdan, Mroków, Niwa Babicka, Ruda, Skruda, Trojanów, Wola Korycka Dolna i Górna, Żabianka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1326; księgi metr. od: 1735 2011
Kostomłoty terespolski Św. Nikity parafia personalna unicka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1927; księgi metr. od: 1927 Strona parafii 2011
Kosyń hański Św. Stanisława Kostki Kosyń, Macoszyn Duży i Mały, Osowa, Osowa leśniczówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1946; księgi metr. od: 1947 Strona parafii 2011
Kościeniewicze bialski południe NMP Królowej Polski Kościeniewicze Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1930; księgi metr. od: 1930 2011
Kotuń suchożebrski Św. Antoniego Kotuń, Broszków, Józefin, Pieróg, Polaki, Kol. Romany Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1922; księgi metr. od: 1952 Strona parafii 2011
Kożuszki międzyrzecki Niepokalanego Poczęcia NMP Kożuszki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1988; księgi metr. od: 1937 Strona parafii 2011
Krynica suchożebrski NMP Częstochowskiej Krynica, Nakory, Wyszomierz, Sosna Kicki, Stany Duże i Małe Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1995; księgi metr. od: 1995 2011
Krynka łukowski I Św. Jana Chrzciciela Krynka, Role, Wólka Zagórna Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1984; księgi metr. od: 1984 2011
Krzesk zbuczyński Matki Boskiej Częstochowskiej Krzesk Majątek, Krzesk Królowa Niwa, Krzesk Stary, Błażeje, Grochówka, Kosny, Kośmidry, Łuby, Maciejowice, Sobicze, Tęczki, Wąsy, Wesółka, Zawady Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1912 Strona parafii 2011
Krześlin suchożebrski Św. Mikołaja Biskupa Krześlin, Krześlinek, Kownaciska wieś i kolonia, Rzeszotków, Strusy Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1910; księgi metr. od: 1907 Strona parafii 2011
Krzewica międzyrzecki MB Szkaplerznej Krzewica, Krzymoszyce, Kolonia Wolańska, Łuniew, Wólka Krzymowska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1992; księgi metr. od: 1992 2011
Krzymosze zbuczyński Najświętszego Serca Jezusowego Krzymosze, Czuryły, Leśniczówka PGR, Lucynów, Olędy, Stopki, Wielgorz Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1938; księgi metr. od: 1939 2011
Lack włodawski Matki Bożej Bolesnej Lack, Konstantyn, Krasówka, Zaświatycze Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1978; księgi metr. od: 1971 2011
Leopoldów rycki Wniebowzięcia Matki Bożej Leopoldów, Chudów, Czernic, Budki Rososkie, Falentyn, Karczmiska, Kruków, Lasocin, Nowiny, Oszcywilk, Rososz Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1948; księgi metr. od: 1936 2011
Leśna Podlaska bialski północ Narodzenia NMP i św. Apostołów Piotra i Pawła Leśna Podlaska, Bordziłówka Nowa i Stara, Bukowice wieś i kolonia, Droblin wieś i kolonia, Jagodnica, Klukowszczyzna, Ludwinów, Mariampol, Nosów wieś i kolonia, Zaberbecze Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1918; księgi metr. od: 1918 Strona parafii 2011
Lubień włodawski Św. Mikołaja Lubień, Horostyta, Ignaców, Kaplonosy, Krukowo (Smolarnia), Lipówka, Wyryki, Wyryki kol., Zahajki, Zamołodycze Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1919 Strona parafii 2011
Łaskarzew łaskarzewski Podwyższenia Krzyża Św. Łaskarzew, Aleksandrów, Budel, Celinów, Dąbrowa, Grabina, Helenów Nowy i Stary, Izdebno wieś i kolonia, Kacprówek, Krzywda, Leokadia, Melanów, Pilczyn Nowy i Stary, Przychód, Przyłęk, Taluba, Sośninka, Uścieniec, Wola Łaskarzewska, Wola Rowska, Wanaty, Zygmunty Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1325; księgi metr. od: 1890 Strona parafii 2011
Łomazy bialski południe Św. Apostołów Piotra i Pawła Łomazy, Bielany i Chodowo, Jusaki, Kozły (część), Krasówka, Lubienka, Musiejówka (część), Studzianka, Szymonowo, Zarzeka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1451-1875, od 1906; księgi metr. od: 1826 2011
Łosice łosicki Trójcy Św. Łosice (część zachodnia), Biernaty Stare i Średnie, Parcele, Płosodrza, Rudnik, Wólka Biernaty, Zakrze Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1999; księgi metr. od: 1999 2011
Łosice łosicki Św. Zygmunta Króla Łosice (część wschodnia), Chotycze wieś i kolonia, Jeziory, Meszki, Świniarów, Toporów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1511-1878, od 1909; księgi metr. od: 1700 Strona parafii 2011
Łukowce bialski północ Podwyższenia Krzyża Świętego Łukowce, Sitnik, Worgule Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1921; księgi metr. od: 1921 2011
Łuków łukowski I NMP Matki Kościoła Łuków - część północno-wschodnia; wioski: Dębowica, Gołaszyn (za torami), Karwacz, Nurzyna, Suleje wieś i kolonia, Świercze, Wólka Świątkowa Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1989; księgi metr. od: 1989 2011
Łuków łukowski II Podwyższenia Krzyża Świętego Łuków - część południowo-zachodnia; wsie: Aleksandrów, Czerśl, Dminin, Gołąbki, Jadwisin, Jeziory, Łazy, Malcanów, Podgaj, Ryżki, Rzymy Las, Sięciaszka I, II i III, Świdry, Zalesie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1920; księgi metr. od: 1921 Strona parafii 2011
Łuków łukowski II Św. Brata Alberta Łuków - część południowa Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1992; księgi metr. od: 1992 Strona parafii 2011
Łuków łukowski I Przemienienia Pańskiego, kolegiata Łuków ? część północno-zachodnia; wsie: Biardy, Gołaszyn (do torów), Ławki, Turze Rogi Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1250; księgi metr. od: 1810 Strona parafii 2011
Łuzki łosicki Macierzyństwa NMP Łuzki, Chotycze, Czeberaki, Ławy, Popławy, Różowa, Sewerynów, Toporów, Zienie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1957; księgi metr. od: 1937 Strona parafii 2011
Maciejowice łaskarzewski Wniebowzięcia NMP Maciejowice, Antoniówka Wilczkowska, Budy Krępskie, Grądki, Kawęczyn, Kobylnica, Kochów, Ksawerynów, Leonów, Malamówka, Oblin, Oronne, Podoblin, Podstolice, Pogorzelec, Polik, Podzamcze, Przewóz, Strych, Uchacze, Topolin, Zakręty Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1681; księgi metr. od: 1819 2011
Makarówka łosicki Zwiastowania NMP Makarówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1935; księgi metr. od: 1935 2011
Malowa Góra terespolski Przemienienia Pańskiego Malowa Góra, Berezówka, Dereczanka, Dobryń Duży i Mały, Dobryń kol., Kołczyn, Kijowiec wieś, PGR i kol., Mokrany Nowe i Stare, Nowosiółki, Olszyn Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1464-1900, od 1909; księgi metr. od: 1783 Strona parafii 2011
Małaszewicze terespolski Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Małaszewicze, Osiedle CPN Małaszewicze, Dobrynka, Podolanka, Zastawek Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1986; księgi metr. od: ? 2011
Manie międzyrzecki Matki Bożej Nieustającej Pomocy Manie, Koszeliki, Przyłuki, Rogoźnica, Rogoźniczka, Zasiadki, Zaścianki, Zawadki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1985; księgi metr. od: 1985 2011
Marianów garwoliński Św. Izydora Marianów, Kol. Uścieniec, Stoczek, Wilkowyja, Zakącie, Żabieniec Stary i Nowy Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1926; księgi metr. od: 1926 2011
Miastków Kościelny żelechowski Nawiedzenia NMP Miastków, Brzegi, Glinki, Kruszówka, Kujawy, Oziemkówka, Miastków Stary, Przykory, Wola Miastkowska, Zabruzdy wieś i kol., Zgórze Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1474; księgi metr. od: 1618 Strona parafii 2011
Międzyrzec Podlaski międzyrzecki Św. Józefa Oblubieńca NMP północna część miasta oraz wsie Dołhołęka, Halasy, Łukowisko, Rudniki, Sitno, Tłuściec, Utrówka, Wysokie, Żabce Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1921; księgi metr. od: 1921 Strona parafii 2011
Międzyrzec Podlaski międzyrzecki Św. Mikołaja północno-zachodnia część miasta oraz wsie Bereza, Grabowiec, Jelnica, Misie, Pościsze, Przychody, Rzeczyca, Sawki, Tuliłów, Wygnanka, Zahajki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1174; księgi metr. od: ? Strona parafii 2011
Międzyrzec Podlaski międzyrzecki Św. Apostołów Piotra i Pawła zakole między Krzną a Krzną Południową Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1994; księgi metr. od: 1994 Strona parafii 2011
Międzyrzec Podlaski międzyrzecki Chrystusa Króla północny fragment miasta między ul. Zarówie a Brzeską Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1994; księgi metr. od: 1994 Strona parafii 2011
Miętne garwoliński Podwyższenia Świętego Krzyża Miętne, Krystyna, Michałówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1992; księgi metr. od: 1992 Strona parafii 2011
Milanów parczewski Niepokalanego Poczęcia NMP Milanów, Cichostów, Kostry Mogiłki, Zieleniec Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1928; księgi metr. od: 1928 2011
Mokobody suchożebrski Św. Jadwigi Sanktuarium Maryjne Mokobody, Bale, Jeruzale, Kapuściaki, Księżopole Jałmużny i Smolaki, Męczyn, Osiny Dolne i Górne, Pieńki, Skupie, Świniary, Wesoła, Zaliwie Brzozówka, Piegawki i Szpinki, Zemły Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1513; księgi metr. od: 1651 Strona parafii 2011
Mordy łosicki Św. Michała Archanioła Mordy, Cierpigórz, Głuchów, Głuchówek, Klimonty, Pieńki Wyczólskie, Roguziec, Sosenki, Stara Wieś, Stok Ruski, Suchodół Wielki, Wojnów, Wólka Soseńska, Wyczółki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1408; księgi metr. od: 1700 2011
Mostów łosicki MB Anielskiej Mostów, Harachwosty, Kopce, Krawce, Krynica, Łukowisko (część), Milejki, Nieznanki, Siliwonki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1920; księgi metr. od: 1925 2011
Motwica wisznicki Narodzenia NMP Motwica, Czeputka, Dańce, Dębów, Holeszów, Holeszów PGR, Pogorzelec, Romanów, Sosnówka, Wygnanka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1919 Strona parafii 2011
Mszanna łosicki Ścięcia Św. Jana Chrzciciela Mszanna Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1925; księgi metr. od: 1926 2011
Neple terespolski Podwyższenia Krzyża Św. Neple, Kuzawka, Krzyczew, Starzynka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1921 2011
Niemojki łosicki Św. Apostołów Piotra i Pawła Niemojki, Niemojki (osada), Dzięcioły, Łysocha, Nowosielec, Patków, Patków Prusy, Wólka Łysowska, Zaborów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1448; księgi metr. od: 1690 2011
Niwiski suchożebrski Wniebowzięcia NMP Niwiski, Aleksandrówka, Czarnowąż, Ostrówek, Tuszetów, Tymianka, Wólka Żukowska, Wyłazy, Ziomaki, Żuków Diec. Siedlecka, erygowana w roku:XIII w.; księgi metr. od: ? 2011
Nowodwór rycki Św. Wojciecha Nowodwór, Borki, Dwórzec, Grabów Rycki, Grabowce Górne, Jakubówka, Przestrzeń, Rycza, Wrzosówka, Zawitała, Zielony Kąt Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1612-1875, od 1921; księgi metr. od: 1926 2011
Okrzeja żelechowski Św. Apostołów Piotra i Pawła Okrzeja, Bramka, Budki, Cisownik, Dąbrowa, Feliksin, Gęsia Wólka, Gąszcze, Gózd, Grabów Szlachecki, Grabów kolonia, Huta Radoryska, Jagodne, Jakubówka, Kobylczyk, Kokoszka, Rowiny, Rycza, Rzyczyna, Szczepaniec, Sokola, Wojciechówka, Wola Okrzejska, Zwadnik Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1469; księgi metr. od: 1662 Strona parafii 2011
Oleksin grębkowski Św. Aleksego Oleksin, Albinów, Bojmie, Choszcze, Jagodne, Kępa, Mingosy, Pieńki, Piotrowina, Ryczyca, Sionna, Skruda, Sosnowe, Wilczonek, Żdżar Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1547; księgi metr. od: 1877 2011
Orchówek włodawski Św. Jana Jałmużnika, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Orchówek, Sobibór Wieś, Sobibór Stacja PKP, Tarasiuki, Wołczyny, Żłobek Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1507-1867, od 1931; księgi metr. od: 1933 Strona parafii 2011
Ortel Królewski bialski południe MB Różańcowej Ortel Królewski I, Ortel Królewski II Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1922; księgi metr. od: 1922 Strona parafii 2011
Ortel Książęcy II bialski południe Narodzenia NMP Ortel Książęcy I, Ortel Książęcy II, Ogrodniki, Perkowice Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1921; księgi metr. od: 1922 2011
Osieck osiecki Św. Bartłomieja Apostoła, Św. Andrzeja Osieck, Augustówka, Budy Uśniackie, Czarnowiec, Górki, Grabianka, Jaźwiny, Kościeliska Nowe i Stare, Lipiny, Łucznica, Natolin, Podbiel, Pogorzel, Ponurzyca, Rudnik, Sobienki, Stara Huta, Wójtowizna Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1300; księgi metr. od: końca XVIII w. 2011
Ostrów Lubelski parczewski Niepokalanego Poczęcia NMP Ostrów Lubelski, Babianka, Bójki, Jamy, Jedlanka Nowa i Stara, Kolechowice Nowe i Stare, Kaznów, Rudka Kijańska, Rudka Starościńska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1442; księgi metr. od: 1885 (od 1665? niekompletne) 2011
Ostrówek osiecki Św. Izydora Ostrówek, Glinki, Kosumce, Władysławów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1678; księgi metr. od: 1814 2011
Ostrówki komarowski Św. Stanisława BM Ostrówki, Aleksandrówka, Wólka Łózecka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1659-1875/1886, od 1905; księgi metr. od: ? Strona parafii 2011
Paprotnia suchożebrski Św. Bartłomieja Apostoła Paprotnia, Czarnoty, Grabowiec, Kaliski, Krynki, Kobylany Kozy, Łozy, Nasiłów, Olędy, Pluty, Podawce, Skwierczyn Lacki, Trębice Dolne i Górne, Trębice Stare Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1439-1891, od 1919; księgi metr. od: 1672 Strona parafii 2011
Parczew parczewski Św. Jana Chrzciciela Sanktuarium Maryjne, Bazylika Mniejsza Parczew wschodni oraz wsie: Białka, Chmielów, Czeberaki, Jasionka I, II i III, Korona, Kostry, Makoszka, Marianówka, Michałówka, Plebania Wola, Ochoża, Przewłoka, Sowin, Stępków, Wierzbówka, Wola Przewłocka, Zaniówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1401; księgi metr. od: 1826 Strona parafii 2011
Parczew parczewski Opatrzności Bożej Parczew zachodni oraz wsie: Augustówka, Brudno, Cichostów, Glinny Stok, Koczergi wieś i kol., Komarne, Królewski Dwór, Laski, Miłków wieś i kol., Pohulanka, Żminne Diec. Siedlecka, erygowana w roku:2000; księgi metr. od: 2000 2011
Parysów garwoliński Wniebowzięcia NMP Parysów, Choiny, Gołe Łąki, Gózd, Kozłów, Łukówiec, Łukówiec - Pszonka, Niesadna, Niesadna-Przecinka, Starowola, Stodzew, Słup Pierwszy, Słup Drugi, Słup E, Wilchta, Wola Starogrodzka, Żabieniec Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1445; księgi metr. od: połowy XVII w. 2011
Paszenki wisznicki Trójcy Św. Paszenki, Puchowa Góra Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1930; księgi metr. od: 1947 2011
Pilawa osiecki MB Kodeńskiej Pilawa Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1981; księgi metr. od: 1981 2011
Piotrowice rycki Św. Jakuba Apostoła Piotrowice, Pawłowice, Długowola, Mościska, Paprotnia Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1590; księgi metr. od: 1685 2011
Piszczac terespolski Podwyższenia Krzyża Św. Piszczac, Chotyłów, Dąbrowica Mała, Piszczac Kolonia, Piszczac Kolonia I,Piszczac Kolonia II, Piszczac Kolonia III, Dobrynka, Popiel, Wyczółki, Wólka Kościeniewicka, Zalutyń Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1566-1892, od 1919; księgi metr. od: 1863 Strona parafii 2011
Podedwórze - Opole wisznicki Podwyższenia Krzyża Św. Podedwórze, Opole, Antopol, Bojary, Grabówka, Hołowno, Kaniuki, Mosty, Nowe Mosty, Niecielin, Piechy, Rusiły, Zahajki, Zaliszcze Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1634-1890, od 1919; księgi metr. od: 1919 2011
Poizdów adamowski Narodzenia Św. Jana Chrzciciela Poizdów, Krępa, Skarbicierz, Stoczek, Zakalew Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1988; księgi metr. od: 1988 2011
Polskowola międzyrzecki Św. Jana Apostoła i Ewangelisty Polskowola, Brzozowica Mała, Olszewica Mała Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1925 2011
Polubicze Wiejskie I wisznicki Św. Jana Ewangelisty Polubicze Wiejskie I, Polubicze Wiejskie II, Polubicze Dworskie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1920 2011
Połoski terespolski Trójcy Św. Połoski, Połoski Nowe PGR Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1972; księgi metr. od: 1972 2011
Pratulin janowski Św. Ap. Piotra i Pawła, Sanktuarium Bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy Pratulin, Cieleśnica PGR, Bohukały, Derło, Łęgi, Woroblin, Zaczopki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1908; księgi metr. od: 1810 Strona parafii 2011
Próchenki łosicki Najświętszego Serca Pana Jezusa Próchenki, Korczówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1921; księgi metr. od: 1921 2011
Pruszyn zbuczyński Św. Mikołaja Biskupa Pruszyn, Biel, Błogoszcz, Grubale, Leśniczówka, Osiny, Pruszynek, Pruszyn Pieńki, Pustki, Stok Lacki, Wólka Leśna Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1430; księgi metr. od: 1715 Strona parafii 2011
Przegaliny komarowski Opieki Najświętszej Maryi Panny Przegaliny Duże i Małe, Brzeziny kolonia , Ossowa Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1919 2011
Przesmyki łosicki Św. Jakuba Apostoła Przesmyki, Górki, Kaliski, Kamianki (Czabaje, Lackie, Nicki, Wańki), Koryciany, Kukawki, Lipiny, Łęczycki, Olędy, Pliszki, Pniewiski, Podraczynie, Raczyny, Rzewuski, Tarków, Tarkówek, Zalesie, Zawady Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1465; księgi metr. od: 1769 2011
Radcze komarowski Św. Mikołaja Radcze, Wandopol (2 rodziny) Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1919 Strona parafii 2011
Radomyśl zbuczyński Św. Andrzeja z Awelinu Radomyśl, Januszówka, Okniny, Zabłocie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1931; księgi metr. od: 1931 2011
Radoryż Kościelny adamowski MB Częstochowskiej Radoryż Kościelny, Radoryż Smolany, Drożdżak, Fiukówka, Kożuchówka, Krzywda, Laski, Patok Nowy i Stary, Wielgolas Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1588; księgi metr. od: XVIII w. Strona parafii 2011
Radzików Wielki zbuczyński Św. Jana Chrzciciela Radzików Wielki, Oczki, Ostoje, Pytki, Pióry Wielkie, Modrzew, Kornica, Stopki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1931; księgi metr. od: 1931 Strona parafii 2011
Radzyń Podlaski radzyński MB Nieustającej Pomocy Radzyń południowo-zachodni oraz wsie: Biała, Branica, Lichty, Marynin, Niewęgłosz, Paszki Duże i Małe, Sitno (część), Zabiele, Żabików Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1988; księgi metr. od: 1988 Strona parafii 2011
Radzyń Podlaski radzyński Św. Anny wschodnia część Radzynia Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1994; księgi metr. od: 1994 Strona parafii 2011
Radzyń Podlaski radzyński Trójcy Św. Radzyń północno-wschodni oraz wsie: Białka, Bedlno Radzyńskie, Brzostówiec, Płudy, Siedlanów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1415; księgi metr. od: 1906 Strona parafii 2011
Rokitno janowski Trójcy Św. Rokitno wieś i kol., Kniejówka, Koczekówka, Lipnica, Michałki wieś i kol., Pokinianka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1920 Strona parafii 2011
Rossosz wisznicki Św. Stanisława BM Rossosz, Bordziłówka, Korzanówka, Mokre, Romaszki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1585-1883, od 1919; księgi metr. od: 1798 2011
Rozkopaczew parczewski Św. Teresy od Dzieciątka Jezus Rozkopaczew, Wólka Stara Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1933; księgi metr. od: 1933 Strona parafii 2011
Rozwadówka wisznicki Św. Mikołaja Rozwadówka, Dołholiska, Ratajewicze, Marylin (część) Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1919 2011
Różanka włodawski Św. Augustyna Różanka, Pawluki, Stawki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1925 2011
Ruda Wolińska domanicki Św. Andrzeja Boboli Ruda Wolińska, Budy, Czajków, Czelustki, Helenów, Młynki, Ruda Szostkowska, Szostek, Trzciniec, Zalesie, Żebrak Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1958; księgi metr. od: 1958 Strona parafii 2011
Rudno komarowski Przemienienia Pańskiego i Św. Andrzeja Boboli Rudno Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1550-1874, od 1919; księgi metr. od: 1818 2011
Ryki rycki Najświętszego Zbawiciela Ryki, Chrustne, Dąbia Nowa i Stara, Edwardów, Janisze, Moszczanka, Oszczywilk, Ownia, Potok, Swaty, Zalesie, Stawy Diec. Siedlecka, erygowana w roku:XV w.; księgi metr. od: 1652 Strona parafii 2011
Samogoszcz łaskarzewski św. Jadwigi Śląskiej Samogoszcz, Bączki, Budy Podłęzkie, Domaszew, Kępa Podwierzbiańska, Kraski Dolne i Nowe, Lewików, Lipniki, Ostrów, Podłęż, Podwierzbie, Podwyspa, Ruda Tarnowska, Tarnów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1339; księgi metr. od: 1639 Strona parafii 2011
Seroczyn Siedlecki domanicki Nawiedzenia NMP Seroczyn, Borki, Jedlina, Kochany, Kołodziąż, Łomnica, Rudnik, Żebraczka, kol. Nowiny Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1547; księgi metr. od: 1778 2011
Serokomla adamowski Św. Stanisława BM Serokomla, Bielany Małe i Duże, Bronisławów Mały i Duży, Czarna, Hordzież, Józefów, Karolina kol., Leonardów, Pieńki, Poznań, Ruda Nowa i Stara, Wola Bukowska, Wólka Serokomlska, Zakępie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1326; księgi metr. od: 1602 2011
Siedlce siedlecki Niepokalanego Poczęcia NMP (Katedralna) centrum Siedlec Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1919 Strona parafii 2011
Siedlce siedlecki Bożego Ciała zachodni fragment Siedlec Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1987; księgi metr. od: 1987 Strona parafii 2011
Siedlce siedlecki Ducha Św. Siedlce południowe oraz wsie: Białki i kol., Grabianów i kol., Joachimów, Mościbrody, Ujrzanów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1987; księgi metr. od: 1987 Strona parafii 2011
Siedlce siedlecki Miłosierdzia Bożego wschodni fragment Siedlec Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1983; księgi metr. od: 1983 2011
Siedlce siedlecki Św. Józefa Siedlce północno-zachodnie oraz wioski: Purzec, Strzała wieś i kolonia, Mała Strzała, Żytnia Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1984; księgi metr. od: 1984 Strona parafii 2011
Siedlce siedlecki Św. Maksymiliana Kolbego Siedlce północno-wschodnie oraz wioski: Golice wieś i kol., Żabokliki wieś i kol., Topórek, Jagodnia Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1995; księgi metr. od: 1995 Strona parafii 2011
Siedlce siedlecki Św. Stanisława BM Siedlce centrum i wschód Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1532; księgi metr. od: ? Strona parafii 2011
Siedlce siedlecki Św. Teresy od Dzieciątka Jezus Siedlce południowo-zachodnie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1981; księgi metr. od: 1981 Strona parafii 2011
Siedlce siedlecki Bł. Męczenników Podlaskich Siedlce zachodnie oraz wsie: Piaski Zamiejskie, Iganie Nowe Diec. Siedlecka, erygowana w roku:2009; księgi metr. od: 2009 Strona parafii 2011
Siedlce siedlecki Św. Jana Pawła II południowa część Siedlec, od torów kolejowych do wsi Grabianów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:2014; księgi metr. od: 2014 Strona parafii 2011
Siemień parczewski Przemienienia Pańskiego Siemień, Sewerynówka, Władysławów, Tulniki, Wola Tulnicka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1934; księgi metr. od: 1934 2011
Skórzec domanicki Nawrócenia św. Pawła Apostoła Skórzec, Boroszków, Cisie Zagródzie, Czerniejew, Drupia, Gołąbek, Grala, Dąbrówka (Ług, Niwka, Nowa, Stany, Stara, Wyłazy), Nowaki, Podlipniak, Wólka Kobyla, Wyględówka, Żebrak (część), Żelków Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1797; księgi metr. od: 1798 Strona parafii 2011
Sławatycze włodawski MB Różańcowej Sławatycze, Krzywowólka, Kol. Kuzawka, Liszna, Mościce Dolne, Omszana, Sajówka, Zańków, Zofijówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1631-1887, od 1905; księgi metr. od: 1719 2011
Sobienie Jeziory osiecki Wszystkich Świętych Sobienie Jeziory, Karczunek, Piwonin, Przydawki, Radwanków, Sewerynów, Sobienie Kiełczewskie I i II, Sobienie Szlacheckie, Śniadków Górny i Dolny, Wysoczyn, Zambrzyków Nowy i Stary, Zuzanów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1806; księgi metr. od: 1809 Strona parafii 2011
Sobieszyn rycki Podwyższenia Krzyża Św. Sobieszyn, Blizocin, Brzozowa, Drążgów, Grabowce Dolne, Kania, Lendo, Podlodów, Ułęż Dolny, Wólka Sobieszyńska, Zosin; 1334-1575 istniała parafia Drążgów obejmująca Sobieszyn i Żabiankę, od XVII w. siedziba parafii w Żabiance, w 1731 parafie Drążgów i Żabianka rozdzielono, w 1886 siedzibę parafii Drążgów przeniesiono do Sobieszyna Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1334-1575, 1605-1885, od 1886; księgi metr. od: 1738 / 1797 (niekompletne) Strona parafii 2011
Sobolew łaskarzewski Św. Rodziny, Św. Apostołów Piotra i Pawła Sobolew, Godzisz, Kaleń I, Kobusy, Krępa Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1915 Strona parafii 2011
Sosnowica parczewski Trójcy Św. Sosnowica, Bohutyn, Górki, Hola, Izabelin, Komarówka, Kropiwki, Libiszów, Lipniak, Mościska, Olchówka, Orzechów Nowy, Stary i kol., Pasieka, Pieszowola wieś i kol., Turno wieś i PGR, Zbójno, Zienki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1685; księgi metr. od: 1797 Strona parafii 2011
Stanin łukowski II Trójcy Św. Stanin, Jarczówek, Jonnik, Kopina, Kosuty, Nowy Stanin, Ogniwo, Pólki, Stanisławów, Wesołówka, Wróblina Stara i Nowa Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1555; księgi metr. od: 1786 2011
Stare Opole suchożebrski Matki Bożej Nieustającej Pomocy Stare Opole, Nowe Opole, Opole Świerczyna, Gręzów, Iganie Nowe; na terenie parafii Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1985; księgi metr. od: 1985 2011
Stary Brus hański MB Częstochowskiej Stary Brus, Nowy Brus, Kamień, Kołacze, Laski Bruskie, Marianka, Marianka-Dębina, Mietiułka, Nowiny, Skorodnica, Lubowierz, Wielki Łan, Wołoskowola, Wołoskowola-Kułaków Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1919 2011
Stężyca rycki Św. Marcina Biskupa Stężyca, Brzeźce, Drachalica, Kletnia, Krukówka, Plebanka, Prażmów, Rokitnia Nowa i Stara Diec. Siedlecka, erygowana w roku:XIII w.; księgi metr. od: 1723 2011
Stoczek Łukowski żelechowski Wniebowzięcia NMP Stoczek Łukowski, Błażejki, Borki, Celej, Guzówka, Jamielne, Jamielnik Nowy, Stary i kolonie, Januszówka, Kamionka, Kapice, Kienkówka, Kisielsk, Kobiałki Nowe i Stare, Mizary, Prawda Nowa i Stara, Rosy, Róża Łosieniec, Róża Podgórna, Róża Stara, Ruda, Soćki, Toczyska, Wiśniówka z Łukoczem, Wola Kisielska, Wólka Poznańska, Wólka Różańska, Zabiele, Zgórznica Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1472; księgi metr. od: 1734 (niekompletne) Strona parafii 2011
Suchożebry suchożebrski Św. Marii Magdaleny Suchożebry, Borki, Brzozów, Chodów, Kisielany Kuce, Kisielany Żmichy, Kopcie, Przygody, Podnieśno, Sosna Korabie, Sosna Kozółki, Sosna Trojanki, Wola Suchożebrska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1422; księgi metr. od: 1826 Strona parafii 2011
Sulbiny Św. Jana Pawła II Sulbiny, Sławiny, Działki, Ruda Talubska (część), Czyszkówka, Mierżączki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:2011; księgi metr. od: 2011 Strona parafii 2011
Swory bialski północ Najświętszego Serca Pana Jezusa Swory, Cełujki, Franopol, Krzymowskie, Pojelce, Pólko, Sycyna, Woroniec, Zabłocie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1906 2011
Szaniawy Matysy łukowski I MB Nieustającej Pomocy Szaniawy - Matysy, Szaniawy-Poniaty Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1992; księgi metr. od: 1992 2011
Szczałb adamowski Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego Szczałb, Burzec, Ruda, Zimna Woda; przez 35 lat powojennych istniała jako filia duszpasterska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1981; księgi metr. od: 1946 2011
Szóstka komarowski Narodzenia NMP Szóstka, Worsy Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1925 Strona parafii 2011
Szpaki Stare janowski MB Częstochowskiej Szpaki Stare, Szpaki Nowe, kol. Szpaki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1969; księgi metr. od: 1967 Strona parafii 2011
Terespol terespolski Trójcy Św. Terespol, Dobratycze, Kobylany, Kołpin-Ogrodniki, Koroszczyn, Kukuryki, Lebiedziew, Lechuty Duże i Małe, Łobaczew Duży i Mały, Małaszewicze Małe, Michalków, Murawiec, Polatycze, Samowicze, Żuki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:XVIII w.-XIX w., od 1906; księgi metr. od: 1919 Strona parafii 2011
Trąbki garwoliński Św. Józefa Trąbki, Lipówki, Poschła, Puznówka, Wygoda, Osada Czechy Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1924; księgi metr. od: 1924 2011
Trzebieszów II łukowski I Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników Trzebieszów I, II, III, IV, Dębowierzchy, Gołowierzchy, Jakusze, Karwów, Kurów, Leszczanka, Popławy-Rogale, Wierzejki, Wylany Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1418; księgi metr. od: 1585 2011
Tuchowicz łukowski II Św. Marii Magdaleny Tuchowicz, Anonin, Celiny Szlacheckie, Celiny Włościańskie, Gózd, Kij, Józefów, Wólka Zastawska, Kolonia Zastawskie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:XIV w.; księgi metr. od: ? 2011
Tuczna terespolski Św. Anny Tuczna, Bokinka Królewska, Dąbrowica Duża, Janówka-Puchary, Leniuszki, Międzyleś, Matiaszówka, Ogrodniki, Rozbitówka, Władysławów, Wólka Zabłocka, Żuki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1882; księgi metr. od: 1882 2011
Turów radzyński Św. Antoniego Padewskiego Turów, Bedlno Radzyńskie (część) Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1937; księgi metr. od: 1946 Strona parafii 2011
Tyśmienica parczewski Św. Wojciecha BM Tyśmienica, kol. Tyśmienica, Buradów, Gródek, Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1988; księgi metr. od: 1988 2011
Uhrusk hański Św. Jana Chrzciciela Uhrusk, Łukówek, Siedliszcze Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1551; księgi metr. od: XVIII w. 2011
Ulan radzyński Św. Małgorzaty Ulan, Bedlno, Kępki I, Klębów, Krasew, Olszewnica, Paskudy, Rozwadów, Rzymy-Rzymki, Sętki, Skrzyszew, Sobole, Stok, Wierzchowiny, Wola Chomejowa, Zarzec Ulański, Żyłki (część) Diec. Siedlecka, erygowana w roku:I poł. XV w. (1440?); księgi metr. od: 1658 Strona parafii 2011
Unin garwoliński Św. Rodziny Unin, Goździk Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1990; księgi metr. od: 1990 2011
Urszulin hański Chrystusa Miłosiernego Urszulin, Andrzejów, Dębowiec, Garbatówka, Grabniak, Kozubata, Sumin, Wiązowiec, Zabrodzie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1990; księgi metr. od: 1990 2011
Uścimów parczewski Św. Apostołów Piotra i Pawła Uścimów, Drozdówka, Głębokie, Krasne kolonia, Maśluchy Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1925; księgi metr. od: ? 2011
Wandów żelechowski Św. Antoniego Padewskiego Wandów, Budki Mysłowskie, Germanicha, Grudź, Kamień, Kasyldów, Ksawerynówek, Osiny, Teodorów, Wnętrzne Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1925; księgi metr. od: 1926 2011
Warszawice osiecki Św. Jana Chrzciciela Warszawice, Całowanie, Dziecinów, Łukówiec, Piotrowice, Radwanków Szlachecki, Sobiekursk, Sobienie Biskupie, Warszówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1736; księgi metr. od: 1852 (1826 niekompletne) Strona parafii 2011
Wereszczyn hański Św. Stanisława BM Wereszczyn, Borysik, Kalinówka, Karczunek, Kulczyn, Przymiarki, Sęków, Tarnów, Wielkopole, Wincencin, Wólka Tarnowska PGR, Zastawie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1634; księgi metr. od: 1811 2011
Wierzbno grębkowski Św. Apostołów Piotra i Pawła Wierzbno, Helenów, Janówek, Jaworek, Las Jaworski, Soboń, Świdno, Wólka, Wyględówek Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1583; księgi metr. od: 1860 Strona parafii 2011
Wilczyska żelechowski Niepokalanego Serca NMP Wilczyska, Błażków, Ciechomin, Dwornia, Dychawica, Guzdek, Huta Stara, Jarczew, Kamionka, Ksawerynów, Lisikierz, Mysłów, Powały, Wola Mysłowska, Wólka Ciechomska, Zasiadały Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1623; księgi metr. od: 1722 (1628?) 2011
Wilga osiecki Wniebowzięcia NMP Wilga, Kol. Wilga, Celejów, Cyganówka, Holendry, Malinówka, Ossówka, Podole Stare, Skurcza, Trzcianka, Uśniaki, Władysławów, Wola Celejowska, Wola Władysławowska, Wólka Gruszczyńska, Zakrzew, Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1407; księgi metr. od: 1642 (niekompletne) 2011
Wisznice wisznicki Przemienienia Pańskiego Wisznice, Curyn, Dubica, Łyniew, Małgorzacin, Marylin, Rowiny, Wisznice kolonia, Wygoda Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1630; księgi metr. od: 1886 Strona parafii 2011
Wiśniew k. Mińska Mazowieckiego grębkowski Trójcy Św. Wiśniew, Adamów, Czarnogłów, Garczyn Duży i Mały, Gęsianka-Borowe, Kamionka, Mlęcin, Nart, Strzebula, Turek, Wola Polska, Wólka Czarnogłowska, Wólka Mlęcka, Zimnowoda, Żebrówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1472; księgi metr. od: 1822 2011
Wiśniew k. Siedlec zbuczyński Najśw. Serca Jezusowego Wiśniew, Ciosny, Gostchorz, Kaczory, Kolonia Wiśniew, Borki Kosiorki, Mościbrody, Myrcha, Stok Wiśniewski, Tworki, Wólka Wiśniewska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1920; księgi metr. od: 1920 2011
Witoroż komarowski Św. Michała Archanioła Witoroż, Witoroż Kol. Łan, Danówka, Leszczanka, Strzyżówka, Wólka Korczowska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1919 2011
Witulin bialski północ Św. Michała Archanioła Witulin, kol. Witulin Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1928; księgi metr. od: ? 2011
Włodawa włodawski Św. Ludwika Włodawa wschodnia oraz wioski Szuminka i Suszno Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1556; księgi metr. od: 1820 Strona parafii 2011
Włodawa włodawski Najświętszego Serca Jezusowego Włodawa zachodnia oraz wioski: Adamki, Adampol, Dobropol, Korolówka, Korolówka Kolonia, Luta, Okuninka, Suchawa Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1993; księgi metr. od: 1993 Strona parafii 2011
Wodynie domanicki Św. Apostołów Piotra i Pawła Wodynie, Brodki, Kaczory, Kamieniec, Oleśnica, Toki, Wola Serocka, Wola Wodyńska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1558; księgi metr. od: 1658 2011
Wohyń radzyński Św. Anny Wohyń, Bezwola, Bezwola Jednostka Wojskowa, Bojanówka, Kopina, Lisiowólka, Planta, Stasinów kolonia, Zbulitów Mały Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1537; księgi metr. od: 1860 Strona parafii 2011
Wojcieszków adamowski Najświętszego Serca Pana Jezusa Wojcieszków, Bystrzyca, Ciężkie, Helenów, Glinne, Grondy I i II, Hermanów, Kolonia Bystrzycka, Marianów, Oszczepalin, Otylin, Siedliska, Wola Bobrowa, Wola Burzecka, Wola Bystrzycka, Zofijówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1437; księgi metr. od: 1758 2011
Wola Gułowska adamowski Nawiedzenia NMP Wola Gułowska, Budziska, Dąbrówka, Ernestynów, Ferdynandów, Helenów, Kalinowy Dół, Krzówka, Lendo Wielkie, Lipiny, Natalin, Niedźwiedź, Podlodówka, Sobiska, Turzystwo, Urszulin, Walentynów, Władysławów, Żurawiec Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1875; księgi metr. od: 1834 Strona parafii 2011
Wola Osowińska radzyński Narodzenia NMP Wola Osowińska, Krasew, Nowiny, Osowno, Oszczepalin Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1930; księgi metr. od: 1930 2011
Wola Uhruska hański Ducha Świętego Wola Uhruska, Bytyń, Józefów, Mszanka, Mszanna, kol. Mszanna, Majdan Stuleński, Małoziemce, Nadbużanka, Potoki, Stanisławów, Stulno, Zbereże Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1986; księgi metr. od: 1986 Strona parafii 2011
Wola Wereszczyńska hański Św. Izydora Wola Wereszczyńska, Babsk, Jagodno, Jamniki, Lejno, Łomnica, Załucze Nowe i Stare, Zawadówka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1922; księgi metr. od: 1922 2011
Wola Zadybska żelechowski Matki Bożej Nieustającej Pomocy Wola Zadybska, Borucicha, Budziska, Derlatka, Ochodne, Rybaki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1993; księgi metr. od: 1993 2011
Wołyńce domanicki Św. Józefa Robotnika Wołyńce, Lipniak, Rakowiec, Siedlce ul. Domanicka - część, Teodorów, Wólka Wołyniecka, Żelków (część kolonii) Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1938; księgi metr. od: 1938 Strona parafii 2011
Woskrzenice bialski północ Św. Michała Archanioła Woskrzenice Duże i Małe, Husinka, Kaliłów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1925; księgi metr. od: 1925 2011
Wólka Dobryńska terespolski Św. Stanisława Kostki Wólka Dobryńska, Małaszewicze Duże, Dobrynka (część) Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1933; księgi metr. od: 1933 Strona parafii 2011
Wróble-Wargocin łaskarzewski Wniebowzięcia NMP Wróble-Wargocin, Tyrzyn Diec. Siedlecka, erygowana w roku:XV w.; księgi metr. od: 1814 2011
Wyszków (w gm. Liw) grębkowski Podwyższenia Krzyża Św. Wyszków, Dąbrowa, Kucyk, Ossolin, Oszczerze, Pierzchały, Śnice, Witanki, Zając, Ziomaki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:XV w.; księgi metr. od: 1900 2011
Wytyczno hański Św. Andrzeja Boboli Wytyczno, Dominiczyn, Helenin, Lubowierz, Michałów, Wólka Wytycka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1938; księgi metr. od: 1938 2011
Zabieżki osiecki Matki Bożej Częstochowskiej Zabieżki Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1995; księgi metr. od: 1995 2011
Zarzecz Łukowski łukowski I Najświętszego Serca Pana Jezusa Zarzecz, Kownatki, Olszewnica, Sokóle, Strzyżew, Suchocin Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1921; księgi metr. od: 1921 2011
Zbuczyn zbuczyński Św. Stanisława BM i Aniołów Stróżów Zbuczyn, Bzów, Choja, Chromna, Cielemęc, Grodzisk, Helenów, Jasionka, Karcze, Kosy, Kwasy, Lipiny, Łęcznowola, Ługi, Paduchy, Plewki, Pogonów, Rętki, Rówce, Rzążew, Sołdy, Świercze, Tarcze, Tchórzew, Wólka Kamienna, Wyrki, Zdany Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1418; księgi metr. od: 1650 2011
Zembry zbuczyński NMP Królowej Polski Zembry, Gołowierzchy kol., Maciejowice kol., Mikłusy, Płudy, Wólka Konopna, Zawady kol., Zaolszynie Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1936; księgi metr. od: 1936 2011
Zofibór łukowski II Św. Zofii Zofibór, Domaszewnica, Stanisławów, Szczygły Górne, Świderki, Wólka Domaszewska Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1914; księgi metr. od: 1914 2011
Zwola Poduchowna żelechowski Św. Anny Zwola Poduchowna, Zwola Duża, Baczków, Jagodne, Ryczyska, Świder Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1529; księgi metr. od: 1926 (połowy XVIII w.?) Strona parafii 2011
Żabianka rycki Wniebowzięcia NMP Żabianka, Białki Dolne i Górne, Korzeniów, Miłosze, Osmolice, Sarny, Sierskowola, Trzcianki, Ułęż Górny, Wąwolnica Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1575; księgi metr. od: 1925 (raczej rapturarze), starsze w USC Ułęż Strona parafii 2011
Żelechów żelechowski Zwiastowania NMP Żelechów, Borucicha, Budziska (część), Goniwilk Nowy i Stary, Guzdek (część), Huta Zadybska, Huta Żelechowska, Janówek, Jarczew Majątek i kol., Kalinów, Kębłów, Kotłówka, Łomnica, Piastów, Sokolniki, Stefanów, Stryj, Zadybie Nowe i Stare, Wygranka, Zakrzówek, Zaryte (część) Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1326; księgi metr. od: 1748 (1682?) Strona parafii 2011
Żeliszew Podkościelny domanicki Św. Trójcy Żeliszew Podkościelny, Żeliszew Duży, Chlewiska, Kłódzie, Koszewnica, Łączka, Łęki, Marysin, Niechnabrz, Ozorów, Rososz, Skarży, Trzemuszka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1769; księgi metr. od: 1796 2011
Żeszczynka wisznicki Podwyższenia Krzyża Św. Żeszczynka, Kalichowszczyzna, Lipinki, Przechód, Sapiechów Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1919; księgi metr. od: 1922 2011
Żuków włodawski Nawiedzenia MB Kodeńskiej Żuków, Korolówka Osada, Kaplonosy Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1984; księgi metr. od: 1984 2011
Życzyn łaskarzewski Św. Antoniego Życzyn, kol. Życzyn, Dębówka, Jabłonowiec, Komory, Kruszyna, Mika, Nowiny Życkie, Podebłocie, Prandocin, Skazówki, Stasin, Wola Życka Diec. Siedlecka, erygowana w roku:1920; księgi metr. od: 1920 2011