Jankowscy w sieradzkim


Józef & Marianna Magnuska c. Franciszka Ksawerego, 2v. Michał Kiełczewski 
    A. Kajetan z Magnusów (*1777) & 1821 Małyń, Salomea Rupniewska *1782, † 1823, c. Zofii ze Skrzetuskich z Praszki i Stanisława, 1v. Sebastian Zieleniewski, (Kobyłecki 1818 a.1596-8, USC Małyń)  
           1.Kajetana Marianna 1822+1823 Magnusy
 
Józef *ok.1768, włodarz wsi Dubie 1813; karczmarz 1810 & Tekla Kiedrzyńska,
1.      Magdalena *1805.04.18 Żytno (USC Żytno)
2.      Jan z Dukli *1813.VII.6 Dubie, (USC Restarzew)
 
Józef z Wągłczewa & x1757, Teresa Poraj Pstrokońska (*1737 Rozprza)
c. Kazimierza dz. Golkowa i Katarzyny Gołembiowskiej, 2v. x1763 Mikołaj Kostecki,
   1. Tomasz  ca.1757
   2. Antoni *ok.1759, † 1824 Magnusy & Elżbieta Kostecka *ok.1764 Wierzchy, † 1836 Męka, c. Mikołaja i  Teresy Pstrokońskiej (Dębski 1823 k.202, USC Sieradz Męka)
 
Franciszek & Magdalena NN, (SG 1792 235 k.14)
   1. Andrzej & Krystyna Malanowska,
        a). Antoni na f-ku Magnuszczyzna (od Magnusów? par. Małyń)
 
Bogumił & 1762 Kozuby Łucja Malińska, s. Floriana i Anny Malińskiej
   1.Jan Bonawentura *1763 Kozuby
   2.Marcin *1764 Kozuby (SG 1789 sygn.233) zm. przed 1820? Żona Józefa Skąpska +04.1820 dziedzic d. Sobiepany?
 
Walenty h. Drogosław (na odcisku pieczęci), † 1836, posesor Bruczkowa  & Marianna Korzecka z Księstwa Poznańskiego, 2v.x1786 Marianna Piasecka
   1.Antoni (2) *1786 Konin, posesor w Krobanowie i Osmolinie  & 1814.VIII.3 Daleszyn, 
      Zofia Mieczkowska  *ok.1792 c. Franciszka i Józefy Joneman,  (Kobyłecki 1822 a.235, TD)
   2.Katarzyna (1) *ca.1784 & 1819.VIII.9, Walenty Pantaleon Karski *1788, s. Józefa Gabriela  i Rozalii Wolskiej,
 
Szymon † a.1751 & Zofia Brudzewska,
   1.Bogumiła & Piotr Borucki, (LI  216 k.431)
   2.Jan & Salomea Kraszyńska, c. Sebastiana i Felicjany Leszczyńskiej,
     1.Tomasz z Równej, (SG 1789 sygn.233)
     2.Mikołaj 
     3.Piotr sprzedaje Mrowno w 1790 r Adamowi Niedzielskiemu, (AT 101 k.670)
     4.Urszula &x przed 1780 Adam Niedzwiedzki (*1733) Dz. d. Lutosławice,
     5. Marianna Domicela *1753 Mrowna
 
Florian & a.1693 Anna Malińska, s. Jana I Elżbiety Skoraszewskiej, wn. Remigiusza
    1.Ewa ca.1712 & Józef Polewski † a.1757, (SG 218 k.619)
 
 
Bogumił dz. d. Jankowice & NN, s. Sebastiana i Katarzyny Grodzkiej;
   1.Joanna ca.1756 † 1786 Jankowice & a.1781 Jakub Lipski † 1796 Jankowice, rotmistrz wojsk koronnych, dz. d. Sycanów,
Bogumił część swoich dóbr Jankowice daruje córce NN w 1790 r. (AT 101 k.719)
 
Józef † 1848, burmistrz Lutomierska & 1816 Sieradz Wilhelmina Bielska, † 1837.X.01, 
2v. x1839 Kazimierz, Antonina Ammer, c. Ksawerego i Karoliny Ammer, (Szczawiński 1842 a.332)
   1.Marianna (1) *1825 Sieradz 1v. Bęklewska, 2v. Wierzchlejska, 3v. Jastrzębska;                                       
   2.Waleria (1) *1830 Sieradz † 1915 Tuszyn 1v. Krzemińska;
   3.Izabela Józefa *1817 Sieradz & 1838 Józef Szyszczyński;           
   4.Leokadia *1821 & 1838 Michał Turczyński;
   5.Lubomir (1) *1833 Lutomiersk & 1856 Józefa Siwczyńska;                  
   6.Józef (1) *1835 Lutomiersk & 1865 Sabina Mirowska;
   7.Bronisława (2) *1840 & Michał Zelich;               
   8.Emilia Maria (2) *1845 & 1874 Lutomiersk, Wiktor Józef Gałecki s. Józefa i Michaliny Linka
   9.Stanisław Antoni (1) *1820+1823 Sieradz
 
Ignacy h. Nowina, pułkownik wojsk koronnych & Ludwika Anna Chronowska,
     a). Anna *ca.1790
     b). Józef Bruno Roch *1781 Mniszek +1847 Radom, & Maria Romer 1v. Dunin-Wąsowicz;
     c). Teresa *ca.1787
     d). Antoni *1783 Chronówek +1831 W-wa, pułkownik pułku I-go strzelców konnych, odznaczony; Legią Honorową, orderem św. Stanisława i  św. Anny, potem generał WP.
& 1816 Zofia Marianna Tomkowicz c. Józefa szambelana  JKM i Marianny Jankowskiej,
& 1824 Zakrzów 2v. Apolonia Dunin Brzezińska,
             a).Józef Antoni Ludwik *1817 Sieradz +1836 Warszawa;                         
             b).Aniela Maria Zofia *1818 Sieradz & 1838 Eustachy Ludwik Potkański,
             c).Heliodor Antoni Konstanty *1820 Sieradz, leg.1862 (Sęczys) +1902 Warszawa;
             d).Adam Miłosław Antoni (2) *1825 +1880 Warszawa & Emilia Łaszczewska (Pstrokoński 1820 k.10, Pstrokoński 1822 k.78)
             e).Ludwik *1824 +1887, & Elżbieta Bierzyńska, generał wojsk rosyjskich,
 
Sebastian & 1731 Katarzyna Grodzicka, (LI 1751 216 k.156) dziedzic Jankowic par. Niewiesz; s. Sebastiana „Świadra” Jankowskiego i Agnieszki Suchowskiej;
   1.Teofil ca. 1731      
   2.Jakub (fls, to s. Franciszka i Krystyny Zalewskiej wn. Sebastiana i Agnieszki Suchorskiej)            
   3.Józef (fls, to s. Franciszka i Krystyny Zalewskiej)            
   4. Bogumił *ca.1735 & NN 
   5.Franciszka (fls, to s. Franciszka i Krystyny Zalewskiej)                 
   6.Magdalena (fls, to s. Franciszka i Krystyny Zalewskiej)            
   7.Majcher al. Melchior *ca.1733
  8. Kazimierz *ca.1737

                 


 




 



Źródło: Herbarz Szlachty Sieradzkiej t. I-J

Metryki z pow. sieradzkiego

Księgi grodzkie i ziemskie łęczyckie i sieradzkie


Wstecz
POWRÓT